ديدگاههمه

کنکاشی در دیدگاه های کاربران داریون نما؛ “سیلی نقد، به از حلوای نسیه”

جلیل زارع|

افسوس که دیر از وجود سایت داریون نما خبردار شدم، وگرنه کم تر دیدگاهی را بی پاسخ می گذاشتم.ولی قول می دهم،اگر عمری باقی باشد، نه تنها دیدگاه های زیبای شما عزیزان، بلکه سایر مطالب ”دسته ها” را نیز یک به یک بخوانم و برای برخی از آن ها ”برگ سبزی تحفه ی درویش” نثارتان کنم…. ولی از قدیم گفته اند: سیلی نقد به از حلوای نسیه: برای اثبات این ادعا، و به پاس تشکر از دیدگاه های زیبای شما عزیزان، همین الان، برای شروع چند صفحه ی اول ”دیدگاه” را از نظر گذرانده و… یا علی مدد… category:دیدگاه…
بهرام کرمدار:با استعانت از درگاه ایزد منان،تصمیم دارم اگر عمری باقی باشد،زندگینامه ی شهید کوروش(حمید) زارع را به رشته ی تحریر در آورم. خوشحال می شوم اگر در این مورد به من کمک کنید.گه گاهی که فرصتی دست می دهد، دست به قلم شوید و از خاطرات آن ایام، به ویژه جبهه و جنگ بگویید. می دانم مشغله اتان زیاد است؛ ولی اگر با سایر دوستان کوروش به ویژه آقای رضا محمودی هم که با هم در عملیات کربلای پنج شرکت داشتند، ارتباطی برقرار کرده و از زبان آن ها نیز بنویسید، ممنون می شوم.(ایمیل مرا می توانید از مسئول محترم سایت بگیرید)…
دکتر زهرا ظهرابی داریونی:منتظر ادامه ی مطالبتان هستیم.
رضا داریونی: اگر می توانید، کند و کاو بیش تری در مشکلات و معضلات داریون داشته باشید.
هم ولایتی:اگر کمی بیش تر وقت بگذاریم،شاید خودمان بتوانیم فضای سایت را جذاب تر و متنوع تر کنیم.مطمئن هستم، مدیر محترم سایت نیز همکاری لازم را خواهند نمود.
عبدالله جهانی داریونی: ممنون از این که باعث شدید،از مرحوم شیخ شکر علی جهانی به قلم شیوای جناب آقای یوسف بذرافکن یاد شود.
حسین زارع:من هم مثل شما منتظر رد پای نوشته های شبانه ی یک داریونی هستم. شاید بنده خدا، به علت کثرت کار، فعلا فرصت ندارد. مطمئنم به زودی شاهد طلوع دوباره آن خواهیم بود… هر چه خدا بخواهد.
یوسف بذرافکن:انصافا سایت داریون نما، روح تازه ای به کالبد زادگاهمان داریون دمید.دمشان گرم.
قاسم دریانی داریونی: منتظر دیدگاه هایتان از آن سر دنیا هستیم.ما هم با خواندن دیدگاه های شما به وجد می آییم.


علی خورشیدی: باز هم از خاطراتتان برای ما بگویید.
یوسف بذرافکن:بازسازی مساجد،کار بسیار پسندیده ای است.کاش می شد جوانان و نوجوانان بیش تری را نیز جذب مساجد کرد.تا آن جا که بنده مطلعم، خواهران، حضور چشم گیرتر و فعال تری در مراسم عبادی مثل….. دارند؛ که انصافا جای تشکر دارد.کاش برادران نیز از آنان یاد بگیرند.مسلما هیچ کس به اندازه ی جنابعالی نمی تواند بر این مهم فائق آید.
رسول نوروزی: بالاخره کوچه اتان زیبا شد یا نه؟
علی خورشیدی:کس نخارد پشت من/ جز ناخن انگشت من…مسلما اگر مردم داریون، همت بیش تری به خرج دهند، شاهد پیشرفت روز افزون منطقه خواهیم بود.
عبدالله کاظمی:برای من هم سوال است.یالاخره راه دسترسی مردم شیراز به آرامستان احمدی، همین جاده جدید داریون است یا… ؟
بهرام کرمدار: گذشت آن زمانی که آسان گذشت… حالا دیگر با متری 11 میلیون تومان، اجازه نمی دهند به آپارتمان های زعفرانیه ی تهران، نگاه کنید چه برسد به خرید !
جلال بذرافکن: رد پای قلم شیوایتان در سایت غوغا می کند. برادر عزیز، حضور خودتان را هم در سایت ببینیم.
یوسف بذرافکن: نشستن پای درد دل مردم… چاره اندیشی برای حل مشکلات مردم… رویایی است که می شود به حقیقت بپیوندد… همت می خواهد… همت بلند دار که مردان روزگار/ با همت بلند به جایی رسیده اند.
علی عبدالهی:تبدیل روستا به شهر و نهایتا بخش شدن، در لفظ صنار نمی ارزد… باید در عمل هم…
بهرام کرمدار:داریون شهر رویاها و آرزوهای من هم هست…بیا سوته دلان گرد هم آییم…
علی مختاری: با تشکر از زحمات سیروس صالحی، رئیس هیات امنای امامزاده ابراهیم(ع)، برایش آرزوی موفقیت می کنیم.
یوسف بذرافکن:یادش به خیر، محرم سال 42 و 57 را. در واقع، اگر نتایج محرم را در زندگی خود نبینیم، روح نهضت مولا و مقتدایمان را درک نکرده ایم.
بهرام کرمدار:فکر می کنم، ورزش دوستی در خون شماست.سربلند و پیروز باشید.
محمد زارعی: معلمی شغل انبیاست.خسته نباشید.
علی عبدالهی:پیاده رو بولوار کشاورز داریون،اتوبان موتور سواران… پس داریون هم اتوبان دار شده است و ما خبر نداریم!؟ مبارک باشد.
بهرام کرمدار:عزم عمومی هست؛ خرد جمعی هم چاشنیش کنید،انشاالله داریون هم به بخش تبدیل می شود.بقیه حرف ها را هم به آینده موکول کردید…بفرمایید…
علی مختاری:از ازدواج بیش تر بگویید تا جوانان بیش تر بشنوند.نشنیده اید می گویند: وصف العیش نصف العیش ؟
بهرام کرمدار:حرف زیبایی است: آب دریا را اگر نتوان کشید/هم به قدر تشنگی باید چشید… اگر نمی چشیم، حتما تشنه نیستیم دیگر…!!! اما این که چرا،دوستان برای خدمت به مردم داریون، ناز می کنند، مرا به یاد شعری انداخت: صبحدم مرغ سحر با گل نوخاسته گفت/ ناز کم کن که در این باغ بسی چون تو شکفت…البته اگر آن ها هم فردا نگویند: گل بخندید که از راست نرنجیم ولی/هیچ عاشق سخن سخت به معشوق نگفت…
روح الله قربانی: حقیقتش را بخواهید، در این قرن ولولا، رنج و دغدغه ی گرفتن خدمات سهل و آسان از خود بیماری بیش تر است !!!
یوسف بذرافکن: فرمایش شما کاملا متین و دلیلتان کاملا منطقی ولی اگر احساس می کنید که می توانید در شورای شهر داریون تاثیر گذار باشید و به خلق الله بیشتر خدمت کنید،که الحق همین طور هم هست، در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست.
محمود مهری: دیگر رد پای قلم شیوایتان را در شرح مناسبت ها نمی بینیم.به پا خیز برادر… به پا خیز… یکی از آخرین مناسبت ها،ولادت آقا امام حسن عسکری(ع) بود… ولی از جانب سایت سکوت بود و سکوت… دست به قلم شو برادر… دست به قلم شو…
یکی از خوانندگان داریون نما:بله… روزی روزگاری اینترنت… بالاخره منجر به راه اندازی سایت داریون نما شد. ظاهرا اوایل، استقبال خوبی از آن به عمل آمده است… ولی حالا چرا…!!!؟؟؟
سایت داریون نما: 31 شهریور … انتخاب شایسته ای برای راه اندازی سایت بوده است…پس بجنگ تا بجنگیم برادر… کی خسته شه !!؟….
…………………… ولی امشب دیگه من حسابی خسته شدم. ساعت از 3 نیمه شب هم گذشته برادر… ادامه دیدگاه ها باشه برای بعد… فکر نمی کردم این قدر زیاد باشه مرحبا به این همتتون. بعضی ها الان هفت تا پادشاه هم تو خواب دیدن… فکر نکن کار آسونی بود… من هر کدوم از دیدگاه ها رو که نقد کردم، اول کامل خوندمش… تازه این جا تهرونه برادر… و من هم مثل بیشتر پایتخت نشین ها، اگه عمری باقی باشه باید بعد از نماز صبح برم سر کار ضرب در کار… با این هندونه ای که زیر بغل خودم گذوشتم، یادم به لطیفه ای افتاد این رو هم بگم بعد شما را به خیر… من را به سلامت… می گویند: مردی در وسط بیابان زیر گرمای طاقت فرسای خورشید خانوم داشت نماز می خوند… بنده خدایی از اونجا رد می شد… وقتی اونو دید،زیر لب زمزمه کرد: به به چه خلوصی… !!! زیر آفتاب سوزان داره نماز می خونه… مرد که از این تعریف و تمجید حسابی به وجد اومده بود فراموش کرد که در حال نماز نباید حرف بزنه…گفت: این که چیزی نیست…تازه من روزه هم هستم…تا بیشتر از این قاطی نکردم شب خوش…

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. با سلام
    در پاسخ به شما باید بگویم مطلب جدیدم را مدتی است که فرستاده ام گویا به طور کامل به دست مدیر محترم سایت نرسیده
    دیشب مجددا مطلب را ایمیل کرده ام ان شاالله به زودی در سایت قرار میگیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا