اخبار

برگزاری جشن میلاد حضرت زینب(س) در داریون

یوسف بذرافکن/

در شب ولادت با سعادت حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار مراسم جشنی در مسجد اما م محمد تقی علیه السلام داریون برگزار شد.

به گزارش داریون نما در این مراسم امام جمعه منطقه داریون به ایراد سخنرانی پرداخت .وی در قسمتی از سخنان خو د گفت : حضرت زینب سلام الله علیها نه تنها الگوی زنان عالم ، شیعیان و مسلمان جهان است بلکه الگوی مردان نیز هست .

حجت الاسلام عزیزی  اظهار داشت:زنان ما باید از آن بزرگوار درس وفا ،شجاعت ،ولایت مداری و عفاف بیاموزند . رسالت حضرت زینب سلام الله علیها بسیار با عظمت بود ،به قول شاعر : کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود. وی افزود:یکی از اسامی نیکو و زیبایی که می توانیم برای فرزندانمان انتخاب کنیم اسم زیبای «زینب»است . زینب یعنی زینت پدر .

امام جمعه منطقه داریون در ادامه  این سئوال را مطرح کردکه :امروز زنان ما واقعا چقدر زینبی هستند ؟ آیا وضعیت حجاب زنان ما زینبی و فاطمی است ؟ همه ما و به ویژه مومنیان باید ضمن آنکه خود و خانواده هایشان وظایف شرعی را رعایت می کنند دیگران را هم امر به معروف و نهی از منکر کنند .

حجت الاسلام حاج محمد امین عزیزی در ادامه با اشاره به مراسم عید نوروز و سنت پسندیده دید و بازدید از مومنین و به ویژه زنان خواست که در به جا آوردن صله رحم حدود شرعی رعایت شود و مسائل محرم و نامحرم را در نظر داشته باشند تا خدای ناکرده معصیتی اتفاق نیفتد.

دراین مراسم که بسیجان عضو پایگاه مقاومت مسجد نیز حضور داشتند  جعفر بذرافشان ،یکی از مداحان شهرمان، به مدیحه سرایی پرداخت .

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا