ديدگاههمه

سال “حماسه سیاسی” و “حماسه اقتصادی” و تدبیر رهبر معظم انقلاب

یوسف بذرافکن|

همه ساله رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت اله خامنه ای با تدابیرحکیمانه خود در آغاز هر سال نامی را برای آن سال برمی گزیند . گذشت زمان و تجربه نشان داده است که معظم له نه از روی احساسات بلکه از روی تدبر و تامل عالمانه این عناوین را برمی گزیند .

رهبربزرگوار انقلاب اسلامی سال هزار و سیصد ونود دو را سال « حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی » نام گزاری نموده اند . ملت غیور و همیشه در صحنه ایران پس از خلق حماسه بزرگ و بی نظیر پیروزی انقلاب اسلامی در بیست و دوم بهمن پنجاه و هفت، همواره به خلق حماسه های مکرر پرداخته و هیچگاه صنحه را رها نکرده اند تا به فرمایش بنیان گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در وصیت نامه الهی سیاسی خود، نگذارند این انقلاب بدست نااهلان بیفتد .

نمونه بارز این حماسه ها را می توان در خلق حماسه های مکرر در دوران دفاع مقدس دانست که ملت غیور ایران حتی یک وجب از خاک مقدس خود را به دشمن نداده و در مقابل دشمن تا دندان مصلح و بیگانگان با تقدیم هزاران شهید ،جانبازو ایثار گر از اسلام و ایران دفاع نمودند .تک تک روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای مردم ایران حماسه و ایثار بوده است . مقابله با توطئه های مختلف از جمله گروهک ها خود فرو خته و منافقین کور دل،ترور و بمب گذاری ،نقشه کودتا و حمله نظامی به طبس را می توان در کارنامه سرتاسر افتخار مردم ایران مشاهده کرد.اما دشمن با وجود این همه شکست و تحقیر دست از دشمنی بر نداشته و هر روز در فکر نقشه و نیرنگ جدیدی است که به شکر خداوند متعال و با تدابیر حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و بیداری و بصیرت مردم همه آنها یکی پس از دیگری به شکست انجامیده است .

هجوم فرهنگی بیگانگان بر علیه ارزشهای اسلامی و انقلابی که مقام معظم رهبری از آن تعبیر به شبیخون فرهنگی و جنگ نرم نمودند و از همه این ها عظیم تر ، نقشه خطرناک دشمنان خارجی و داخلی در« فتنه سال هشتاد و هشت » از جمله توطئه های دشمنان بر علیه انقلاب اسلامی در سالهای اخیر بوده است . هر کدام از این توطئه ها به تنهایی می توانست هر ملتی جزء ملت انقلابی ایران را از پای در آ ورد . اما حضور مردم ایران و خلق «حماسه بزرگ نهم دی ماه» این نقشه شوم را هم نقش بر آب کرد . اما این همه حماسه آفرینی ملت بزرگ ایران ، استکبار جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار را از ادامه نقشه باز نداشته است .

در شرایط کنونی دشمنان در دو جبهه سیاسی و اقتصادی جنگ با مردم ایران را وارد مرحله جدیدی کرده اند .از یک طرف با تشدید تحریم و فشار های اقتصادی قصد دارند مردم و دولت را از یکدیگر جدا کرده و ملت مقاوم و نظام جمهوری اسلامی را از ادامه راه خود یعنی پا فشاری بر مطالبه حق بهرمندی صلح آمیز از انرزی هسته ای خسته کنند و از طرف دیگر با ترفند های مختلف مردم را از حضور پرشکوه بر سر صندوق های رای، در انتخابات خرداد ماه سال جاری باز دارند . لذا رهبر ژرف اندیشه انقلاب اسلامی با نام گذاری امسال به نام سال « حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی » قصد آن دارند که مردم و مسولین را از عمق توطئه دشمنان آگاه کرده و آنهارا به مقابله با توطئه گران تشویق نمایند .حال وظیفه مردم حماسه آفرین ایران آن است که مثل همیشه گوش به فرمان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت اله خامنه ای با شند و با بصیرت انقلابی ، صبر و صرفه جویی اقتصادی دشمنان را نا کام نمایند و از طرف دیگر وظیفه مسولین و قوای سه گانه آن است که با وحدت و در عمل نه در شعار، پیرو ولی فقیه بود و توصیه های رهبری را جدی گرفته و از برخورد شعاری با این عنوان عمیق که از سوی معظم له برای امسال انتخاب شده پرهیزکنند، تا انشاء الله دشمنان در هر دو جبهه سیاسی و اقتصادی شکست بخوردند .

مسلما مردم ایران بار دیگر با حضوری با شکوه در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، بیست و ششم خرداد را به یک حماسه بزرگ سیاسی و جشن ملی تبدیل خواهند کرد . پیروزی در صنحه اقتصادی نیز به صبر و صرفه جویی مردم از یک طرف وبرنامه ریزی های دقیق اقتصادی و حفط ثبات و آرامش داخلی و سیاسی توسط مسولین و دولت یازدهم و رییس جمهور آینده و همکاری بین قوای سه گانه بستگی دارد تا به امید خدا امسال به سال پیروزی در حماسه سیاسی و اقتصادی تبدیل شود .

5 دیدگاه

  1. با سلام و تشکر از جناب آقای بذرافکن که همواره در مسایل فرهنگی منطقه پیشگام بوده و هستند, امیدوارم با تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و هوشیاری و حمایت همه جانبه ی مسئولین نظام و مردم همیشه در صحنه, سال 1392 , سال خنثی شدن توطئه های دشمنهان داخلی و خارجی و نقش بر آب شدن نقشه های شوم و پلیدشان در همه ی زمینه ها به ویژه مسایل سیاسی و اقتصادی باشد.

  2. ما اگر صحبت امام راحل که فرمود پشتیبان ولی فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد، را همیشه در گوشمان باشد مطمئنا دشمنان این مملکت راه بجایی نخواهند برد .

  3. باسلام
    ملت انقلابی و همیشه در صحنه ایران همواره نشان داده اند که توصیه ها و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب را جامه عمل می پوشندوانشاءالله امسال با اتحاد و همدلی بیشتر ، حماسه سیاسی و اقتصادی را با هم رقم خواهند زد و دشمنان نظام اسلامی را مبهوت حضور ،تلاش ومقاومت خود خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا