دودجهمه

گزارشی کوتاه از سیزده بدر دودجی ها

گزارش:علی مختاری|

مردم روستای دودج سیزده بدر خود را در دامان طبیعت سرسبز و خرم منطقه سپری کردند تا آثار خستگی را از تن خود  بدر کرده و خود را برای تلاش و کوشش در سال جدید آماده کنند.

به گزارش داریون نما از اوایل صبح سیزدهم فروردین مردم و علاقمندان به گردش و تفریح با هر وسیله ممکن  قدم از خانه بیرون نهاده و هر کدام در یک نقطه از منطقه  بساط چادر خود را برپا کرده بودند.

گروهی از دوستداران حرم مطهر امامزاده ابراهیم (ع) از دوشنبه شب اوقات خود را در کنار این امام واجب العظیم سپری کرده تا با بتوانند اوقات بیشتری را در جوار حرم  این امام بزرگوار بگذرانند و با دعا و ذکر نیایش از سرور خود بخواهند سال خیلی خوبی را برای آنها  و خانواده شان رقم بزند.

تعداد زیادی از مردم این روستا و شهرهای داریون ،شیراز و روستاهای اطراف نیزبه آب زیخان و کوههای اطراف ،چاه مشتی قنبر،اطراف زمین فوتبال دودج، کوه گداوان، قلعه گچی و پوزه بیجاق رفته و سیزده بدر خود را در ان محل گذراندند.

گروهی دیگر هم راهی زمین های کشاورزی خود و اطراف شدند تا در کنار گندمزارها و دشت سرسبز دودج سیزده خود را بدر کنند.

حسین زارعی که از شیراز به حرم امام زاده ابراهیم (ع)آماده بود گفت :مکان بسیار روحانی و زیبایی است و چون تعریف این مکان را از دوستان و اشنایان شنیده بودیم  امسال تصمیم گرفتیم امسال سیزده بدر را در اینجا سپری کنیم.

فلامرز موسوی که از شهرستان مرودشت به اتفاق خانواده به این مکان آمده بودن بیان داشت :برای اولین بار است که به این منطقه پای گذاشته ایم و چون از قبل می خواستیم سیزده بدر خود را در یک مکان غیر تکراری بگذرانیم به امامزاده ابراهیم (ع)دودج آمده ایم چون اعتقاد داریم دعاهای من و خانواده ام مستجاب خواهد شد.

علی جان زارعی دودجی که کشاورز است می گوید:هر ساله و به وقت ایام عید و خصوصا سیزده بدر از شیراز ،داریون و روستاهای منطقه به این تلمبه می آ یند  و من هم سعی میکنم امکاناتی که نیاز دارند تا حد امکان برایشان مهیا کنم تا روز خوبی را در کنار طبیعت سپری کنند.


2 دیدگاه

  1. سلام و ممنون از گزارش زیبایتان… قسمت شد و بنده هم سیزده را در دامان طبیعت سرسبز و خرم ایزد خواست بدر کردم… اولین تلمبه( مزرعه) درست کنار روستا… جایتان سبز و خالی بود کنار جوی آب روان و زیر سایه ی درختان خرم و شاداب. ببخشید شما بزرگواری فرمودید و زنگ زدید و آدرس دادید ولی من نتوانستم حضوری خدمت برسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا