ديدگاه

اینجا مرده ها آب ندارند!؛غسالخانه داریون و یک مشکل جدی

روز گذشته برای مراسم تدفین یک همشهری داریونی به قبرستان داریون یا به قول قدیمی ها”سرچشمه” رفته بودم.

قرار بود متوفی را در غسالخانه مشرف به قبرستان شستشو و غسل دهند. نکته اما اینجا بود؛غسالخانه داریون آب نداشت و صاحبان عزا باید خود به وسیله تانکر آب از داریون به غسالخانه می آوردند!

وقتی از اطرافیان پرس و چو کردم متوجه شدم که این مشکل مدتهاست وجود دارد و جالب تر اینکه هیچ کسی تاکنون درباره آن صحبت خاصی نکرده یا لااقل این مشکل را برای سایت داریون نما ارسال نکرده اند.

به هر حال این هم نکته جالبی است. در غسالخانه داریون مرده ها، بندگان خدا آب ندارند!

 

5 دیدگاه

  1. آقای داریون نما پاک ناامیدمان کردی حداقل دلمان خوش بود که در این منطقه به مرده ها بیشتر از زنده ها بیشتر اهمیت می دهند . معلوم شد در منطقه داریون مرده و زنده یک قیمت هستند .

  2. جناب آقای داریون نما سلام… امام جمعه محترم داریون، در مطلبی که آقای قربانی در قسمت “اخبار” در تاریخ 12 اسفند با عنوان “شهرداری داریون، فکری به حال قبرستان این شهر کند”، در خطبه ی دوم به بررسی مشکلات قبرستان داریون نیز پرداختند. هر چند ایشان به طور مستقیم، اشاره ای به غسالخانه نکردند ولی اعلام نمودند که متولی قبرستان، شهرداری است و از شورای اسلامی شهر داریون، خواستند که فکری به حال قبرستان داریون بکنند. با این مقدمه، انتظار می رود، رئیس محترم شورا و شهردار محترم داریون، پاسخ گو باشند و پاسخ خود را جهت اطلاع شهروندان، در سایت داریون نما درج نمایند…منتظر پاسخ این بزرگواران هستیم.

  3. با سلام
    مشکل جدی دیگر نداشتن مرده شور است . اگر این بندگان خدا که کار کفن ودفن متوفیان را انجام میدهند،بعد از صد سال بمیرند ، جوانها این مراسم را یا بلد نیستند ویا از نظر عاطفی قادر به انجام آن نیستند . این مشکل به خصوص در مورد خانم ها جدی است .

  4. با سلام
    خود امامزاده ابراهیم چاه اب دارد که میتوان از انجا لوله کشی کرد و اب را به غسالخانه انتقال داد .وهزینه ان هم اگر شهرداری متقبل نمیشود خود مردم همت کنند و جمع اوری کنند .به نظر من سایت داریون نما میتواند متولی ان شود وشماره حسابی ارائه دهد تا کمک های مردمی جهت لوله کشی به ان حساب واریز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا