اخبار

مراسم عزاداری شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرا (س) در داریون برگزار می شود

مراسم عزاداری شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرا (س) به همت دفتر و ستاد نماز جمعه داریون روز یکشنبه 25 فروردین ماه 92در منزل امام جمعه منطقه داریون برگزار و عزاداران فاطمی ضمن سوگواری و مداحی و مرثیه سرایی با گوشه هایی از زندگی و شخصیت دخت نبی مکرم اسلام (ص) بهره مند می شوند.


به گزارش داریون نما این مراسم صبح از ساعت 10 الی 13 جهت برادران و عصر از ساعت 17 الی 19 جهت خواهران برگزار می شود.
دفتر و ستاد نماز جمعه داریون از تمامی اهالی دوستدار اهل بیت(ع) منطقه داریون جهت شرکت در این مراسم دعوت بعمل آورده است.
همچنین روز یکشنبه مراسم معنوی استقبال از دو شهید گمنان از ساعت 14 الی 15 در میدان شهدا(ورودی شهر داریون) برگزار می شود.

6 دیدگاه

 1. سلام بر شما شهیدان به ظاهر گمنام… می دانم لختی از افلاک بر خاک شده اید تا خموشی و شرمندگیمان را به رخمان بکشید. آمده اید تا پلاک گم شده اتان را که زمانی بر گردنمان آویخته اید،باز پس گیرید. چرا که ما لایق آن نبوده ایم. میدانم امانت دار خوبی نبوده ایم، ولی چرا درست در روز شهادت مظلومه ی تاریخ،ام ابیها، حضرت صدیقه ی کبری(س)!؟… می دانم بی بی دو عالم را با خود همراه کرده اید تا گواه مظلومیتتان باشد! آمده اید تا رسالتمان را که روز به روز سنگین تر می شود و ما، لحظه به لحظه، کوتاهیمان افزون تر، یاد آوریمان کنید! آمده اید تا پیامی را که در لحظه ی معراج،در گوشمان زمزمه کرده اید و عهدی را که از ما گرفته اید،یاد آور شوید! … یادتان هست آن روز چه راحت با شما عهد و پیمان بستیم و در پاسخ شما که از دشواری راه می گفتید،با غرور تمام مطمئنتان کردیم که شما خوش به ناز بر افلاک شوید که ما بر خاک، ادامه دهنده ی راهتان هستیم!؟ حق با شما بود عزیزان دل برادر، نمی دانستیم که در این زمانه ی ولولا، باید مهر خموشی بر لبهامان زنیم و استخوان شکسته در گلوهامان را به نظاره بنشینیم! کاش می شد….

 2. آن روز که پهلوی تو از کینه شکست

  دل های مُحبّان تو در سینه شکست

  تصویر تو را دِل علی آینه بود

  اندوه تو سنگی شد و آیینه شکست

 3. در سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها شهرمان بوی بهشت گرفته بو د. عطر شهادت در فضای شهر پیچیده بود زیرا هر چند برای دقایقی کوتاه شهرمان میهمان شهدای گمنام شده بود . آفرین بر جوان مجمع منتظران که نام و یاد حضرت زهرا سلام الله علیها را بلند کردند.

 4. باسلام
  وجود هیئت منتظران و برگزاری مراسمات مختلف مذهبی در داریون باعث افتخار و امید به آینده است . حرمت نگه داشتن ایام فاطمی توسط مردم فهیم داریون در اواسط نوروز(همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند) و برگزاری مجالس متعدد سوگواری توسط آن هیئت در آنزمان بسیار قابل تقدیراست و انشاءالله مرضی الهی و موجب برکات برای داریون خواهد بود.خداوند به همه اشاعه دهندگان مکتب اهلبیت اجر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا