گزارشهمه

پاسخگوی وضعیت بد جاده شیراز-داریون کیست؟

علی عبداللهی|

اعضای شورای اسلامی داریون،خرامه و روستاهای اطراف باید پاسخگوی وضعیت جاده شیراز -داریون ،خرامه باشند.
اهمیت راه‌ها و طرق ارتباطی در زندگی جمعی بشری امری بدیهی است و رشد و تعالی تمدن بشری با جاده‌ها ارتباط مستقیم داشته است. اهمیت راه‌ها تا بدان حد است که سطح فرهنگی هر منطقه و میزان توسعه آن را می‌توان با توجه به دوری یا نزدیکی و امنیت آن جاده تعیین کرد و اگر این جاده‌ها مسیر رفت و آمد کارگران و محل تجمع شرکت‌ها باشد هم از نظر اقتصادی حائز اهمیت است و هم باید از نظر عمرانی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
جاده شیراز-داریون-خرامه نیز مستثنی از موارد فوق نیست و درخواست مردم در جهت رفع مشکلات جاده امری طبیعی است.

در جاده شیراز-داریون-خرامه شاهد ازبین رفتن آسفالت وایجاد چاله ها ودست اندازهای متعدد و همچنین از همه مهمتر عرض کم جاده ،که علاوه بر خسارات غیرقابل جبران جانی و هم‌چنین مالی، از جمله معضلات فرا روی مردم منطقه است، که به‌صورت جدی خواهان رفع آن هستند.
یک راننده تاکسی برون شهری که هر روز در این جاده مسیر رفت و برگشت را چند بار طی می کند می گوید: در این جاده با توجه به سرعت ماشین‌ها و نداشتن علائم راهنمایی رانندگی تصادفات زیادی اتفاق می‌افتد و در موقع بارندگی و هنگام شب و عدم امکانات این جاده باعث خسارت‌های جبران ناپذیر و حوادث ناگواری در این جاده شده است.
راننده دیگری که سابقه رانندگی خود را در این جاده بیست سال اعلام می کند می گوید: وجود خودروهایی با نقص فنی،رانندگان بدون گواهینامه و رعایت نکردن قوانین رانندگی توسط بعضی از رانندگان نیز از مشکلات این جاده است و پیشنهاد می کند حضور دائم پلیس راه بسیار الزامی است.
راننده دیگری که بسیار شاکی از شرایط جاده است می گوید: به دلیل وجود چاله هایی در جاده، رانندگان به سمت مقابل جهت فرار از چاله ها منحرف می شوند و همین مسئله باعث برخورد خودروها و ایجاد حادثه دلخراش می شود.
برخی از مسئولان نیز به‌جای همراهی و کمک در راستای رفع این مشکل هیچ کمکی در این زمینه انجام نداده اند. این معضل خواسته منطقی مردم بوده و مشکلی است که سبب‌گرفتن قربانی و داغدار شدن خانواده‌های بسیاری شده است، بی‌شک افرادی که به این موضوع بی‌توجه هستند، نسبت به جان و مال مردم تعهدی ندارند و باید با آنان برخورد قانونی صورت گیرد.

6 دیدگاه

  1. از بس راجع به وضعیت جاده در این سایت بحث شده دیگه برای مسئولین تکراری شده واهمیت ندارد ولی باز هم ما تکرار میکنیم فکری به حال این جاده کنید.تصادف چقدر ..کشته چقدر ….امیدوارم که در این سال حماسه مسئولین در این جاده هم حماسه به پا کنند. انشااله

  2. کمک به عزرائیل از مسئولیت های مهمی است که برخی مسئولین خوب انجامش میدهند!!!؟
    اگر سانسورش کنی من دیگه قهر میکنم وواسه خودم سایت دیندارلونما میزنم !!!!!!!

  3. اتوبــــــــان به این خوشکلی به این صافی..چرا الکی گیر می دید آخه…بنده خدا جلوبندکارا از کجا پس کاسبی کنن؟؟؟؟!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا