ديدگاههمه

نامه ای به رییس شورای اسلامی شهر داریون؛این هم که جوابی ننویسند، جوابی است !

جلیل زارع|

صد نامه نوشتیم و جوابی ننوشتید/ این هم که جوابی ننویسند، جوابی است !
به نام خدایی که هر چه داریم از اوست…رئیس محترم شورای اسلامی شهر داریون، جناب آقای ناصر شرفی، عرض سلام و احترام و تبریک سال نو. بنده، بجز شما، سایر مسئولین بومی و غیر بومی داریون را یا نمی شناسم یا به اندازه ی شما نمی شناسم. در حقیقت، شناخت من و امثال من که از زادگاهمان دور افتاده ایم، تنها همین سایت داریون نما و مطالب و دیدگاه های درج شده در آن است و بس. اگر شما هم سکوت کنید، کار قضاوت، هم چنان مشکل می ماند. و من دوست ندارم با شناخت ناقص و نا کافی به قضاوت بنشینم. بر همین اساس هم هست که پیش از این، جسارت کرده و عرض کردم ، خودتان کلاه خود را قاضی کنید… البته، واضح است که وقتی این حقیر سراپا تقصیر، فریاد می زنم که مسئولین پاسخ گو باشند، منظورم تنها اعضای محترم شورا نیست. روی سخنم با همه ی مسئولین در همه ی نهادها و سازمان ها و ادارات و… اعم از بومی و غیر بومی است.
با توجه به شناختی که از جنابعالی دارم، شک ندارم که فردی مومن و با تقوا و فداکار و دلسوز به حال مردم منطقه بوده، هستید و خواهید بود و از دریچه ی همین سایت، بارها شاهد تلاش های بی وقفه ی شما در احقاق مطالبات مردم منطقه بوده ام. نمونه اش همین صحبت های جسورانه شما در جلسه ی فرمانداری شیراز است. که اگر جز این بود،هفت سال تمام، شاید، یکه و تنها دوام نمی آوردید.
ولی به مردم مظلوم منطقه هم حق بدهید. آن ها از برخی کمبودها و مشکلات و معضلات و محرومیت از برخی از آن چه که حق مسلمشان است، رنج می برند و به قول جناب آقای کرمدار عزیز، خدمت کردن به این مردم زحمتکش هم این همه ناز کردن ندارد. می دانم شما و سایر مسئولین بومی و غیر بومی منطقه، زحمات زیادی را متقبل شده اید و در برخی موارد، موفق و گاهی هم نا موفق بوده اید. می دانم سکوت برخی از مسئولین شورا و سایر نهادها و یا استعفای برخی دیگر هم حتما علتی دارد. ولی ادامه ی این سکوت، به نفع هیچ کس نیست و دود آن، بیش از همه در چشم مردم مظلوم منطقه می رود و آن ها را بیش از پیش، نسبت به مسئولین، حتی مسئولین راستین منطقه، بدبین می کند. به آن ها حق بدهید. حتی اگر این سکوت، فروتنی و تواضع هم باشد، حد و اندازه ای دارد. آخر خودتان قضاوت کنید، شما که نماینده ی راستین مردم منطقه هستید، باید بر سر مسئولین فریاد بزنید که پاسخ گو باشند یا من دور از وطن که الفبای مسئولیت را نیز نمی دانم ؟ وقتی شما این کار را که یک تکلیف کفایی است انجام نمی دهید، خب چاره ای برای من سراپا تقصیر و امثال من و همین کاربران محترم داریون نما، جز فریاد نمی ماند.
من، شما را خوب می شناسم و شما هم حقیر را. می دانم که روی ما را پس نمی زنید و پاسخ این مکتوب را در همین سایت خواهید داد و شما هم می دانید که ما کسی نیستیم که کاری را که شروع کرده ایم، نا تمام بگذاریم.
از خدا پنهان نیست از شما هم پنهان نباشد. تصمیم داشتم این مکتوب را محرمانه برایتان پست کنم، ولی فکر کردم من و جناب آقای شرفی که چیزی برای پنهان کردن از مردم مظلوم منطقه نداریم. آن ها که غریبه نیستند. این بود که گذاشتمش در سایت.
درد سرتان ندهم و بیش از این مصدع اوقات شریف نشوم. من از شما برادر بزرگوار، عاجزانه درخواست می کنم که از مسئولین بخواهید این قفل سکوت را بشکنند و پاسخ گوی مردم باشند تا مردم هم بدانند که به فکرشان هستند و تلاش هایشان را ارج نهند. اگر هم کسی با شما همراه نشد، خودتان پاسخ ما را بدهید. شما که دیگر با ما و سایت، قهر نیستید و مطالب و دیدگاهتان را در سایت نظاره گر بوده ایم.
باز هم جسارت مرا ببخشید و ما را بیش از این در انتظار نگذارید. بی صبرانه منتظر سخنان شما هستم. علی الخصوص که در آستانه ی انتخابات شوراها هستیم و باید مشوق سایر کاندیدا ها نیز باشید. نباید آنان با سکوت شما، از شرکت در انتخابات، مایوس شده و پا پس بکشند… و من الله التوفیق.

26 دیدگاه

 1. استاد ارجمند جناب مهندس زارع : ضمن تشكر از حسن ظن حضرتعالي لازم است به عرض برسانم كه جمع بندي فراخوان حضرتعالي را پرينت گرفته و مشغول تهيه جوابيه ودليل انجام ويا عدم انجام مسائل مطرح شده ميباشم وبه دلايلي كه بعد از مهلت ثبت نام شورا ها خواهم گفت آن را منتتشر مي نمايم . قبلا از ارشادات وراهنمائي هاي استادانه و دلسوزانه شما براي اين جانب و شهروندان عزيز بي نهايت سپاسگزارم .

  1. سلام بر منطقه ی داریون که چنین انسان های پاک و بی آلایشی را در دامان خود پرورانده است. همه ی مردم فهیم و آگاه منطقه را می گویم. ناصر شرفی هم یکی از آن هاست. هزاران نفر دیگر را هم اگر دیده ی بصیرت داشته باشیم، می توان دید.
   سلام و عرض ادب مجدد… جناب آقای شرفی عزیز. همان طور که گفتم، در این که پاسخ ما را خواهید داد، هیچ شک و تردیدی نداشتم. می دانستم آبرویم را کجا خرج می کنم. همان طور که مطمئنم بقیه ی مسئولین محترم نیز بالاخره پاسخ گو خواهند بود. این حق مسلم مردم مظلوم منطقه ی داریون است. و شما مسئولین هم جزو همین مردم هستید. و باید با مردم ،رو راست باشید و توانایی ها و ناتوانی هایتان را رو کنید. قرار نیست مسئولین محترم، رستم دستان باشند. قرار نیست، یک تنه کاری بکنند کارستان. قرار است با مردم خود، صادق باشند. آسان ترین و راحت ترین کار، یا نا امید شدن و کناره گیری کردن است که به نوعی پاک کردن صورت مسئله است و یا فاصله گرفتن و یک تنه کار کردن، که بالاترین شکل غرور است.پایان هر دو، جز شکست، چیزی نیست. پیروزی، در با مردم بودن است و بس. که اگر چنین باشیم، دیگر لازم نیست در انتظار نتیجه ی کار بمانیم. نتیجه را خدا رقم می زند. همان طور که رزمندگان جان بر کف و غیور ایران اسلامی، به رهبری خمینی کبیر، این رمز را کشف کردند و کار، کارستان شد. آن چنان که خرمشهر را خدا آزاد کرد.کار من و امثال من، این نیست که از شما بابت هفت سال با مردم بودن، تشکر کنیم… برای خدا کار کردن، به تشکر نیاز ندارد.
   و اما این که … موکول کردید به بعد از مهلت ثبت نام شوراها را هم کاملا درک می کنم. اگر من هم جای شما بودم، قطعا همین کار را می کردم. ما روی قول شما حساب می کنیم و اگر عمری باقی باشد، منتظریم تا در مرحله ی سوم فراخوان که قرار است خدا نتیجه را رقم بزند، دستمان را بگیرید.
   در این که ملت غیور، در این آزمون هم-انتخابات را می گویم- پیروز میدان خواهد بود و در پیشگاه باری تعالی رو سفید، شکی نیست؛ چرا که خدا با ماست. نتیجه را قرار است او رقم بزند نه ما. ما فقط مکلف به انجام وظیفه هستیم.
   …برای مردم خوب زادگاهم که شما هم قطعا جزئی از این دریای خروشان هستید، پویایی و پایایی آرزو می کنم.

 2. با سلام اگر داریون نما این مطلب را حذف نمی کند می خواهم از آقایان بپرسم : چرا شما که به گواهی همین سایت داریون نما در این شش سال کار مهمی برای مردم انجام نداده ای چرا مجددا کاندیدا شده ای ؟ آیا می خواهید نام خود را در کتاب گینس ثبت کنید ؟ آیا می خواهید رکورد بزنید؟ آیا می خواهید ثابت کنید که ما خیلی طرفدار ، قوم و خویش و فامیل داریم ؟

 3. کاندیدا ها وعده ها زیادی به مردم می دهند که عملی نمی شود . شورای دوره سوم در شش سال حتی شش جلسه پرسش و پاسخ همگانی و عمومی آزاد برگزار نکرد . اگر کسی بر مرکب شورا سوار شد دیگر پیدا نمی شود حتی اگر خودش و مردم را به خطر بیندازد .

  1. داریونی اصل سلام… بیایید تا اراده کنیم انشا الله در مرحله ی سوم فراخوان، هم از مسئولین محترم پاسخ بخواهیم ، هم با وجود نخبگان منطقه و حضور فعال کاربران عزیز و مردم مظلوم منطقه،راه کار عملی پیشنهاد کرده و چاره اندیشی کنیم و هم آگاهانه در انتخابات شوراها شرکت کنیم تا شورایی به تمام معنا شورا داشته باشم. مسلما این مهم، درایت و هوشیاری کامل را می طلبد.

 4. عرض سلام و تشکر منتقد عزیز، زارع جان و داریونی اصل با مرام… جناب آقای زارع، معلوم است هنوز هم دوست خودتان جلیل زارع را خوب نشناخته ای !؟ جلیل زارع است و هزار عیب و ایراد بی درمان، تازه شما چند تایش را کشف کرده و بزرگواری نمودی یکی از آن ها را عنوان کرده و بقیه را هم به روی این حقیر سراپا تقصیر نیاوردی.در عوض، ورودم به سایت، بی تعارف بود. این به آن در.زیاد سخت نگیر و بر من ببخش. بی عیب خداست.

 5. و اما سخنی با مردم فهیم و آگاه منطقه ی داریون…. همان طور که در پاسخ به دیدگاه جناب آقای سید هاشمی نیز یاد آور شدیم، ما کاربران سایت داریون نما، سر جنگ با هیچ فرد حقیقی و حقوقی به ویژه نمایندگان و مسئولین راستین منطقه را نداشته و نداریم ولی احساس وظیفه و تکلیف، به ما این اجازه را نمی دهد که در برابر بی اعتنایی به مطالبات حقه ی شما مردم مظلوم منطقه، ساکت باشیم. ما حسن نیتمان را نشان داده ایم و از نمایندگان و مسئولین محترم خواسته ایم که پاسخ گوی مشکلات، معضلات و مطالبات حقه ی شما مردم منطقه باشند. که در این صورت ما نیز با آنان همراه بوده و زحماتشان را ارج می نهیم. هر چند برای خدا کار کردن نیازی به تشکر ندارد. ولی با جدیت تمام، تاکید می کنیم که با هیچ فرد حقیقی و حقوقی تعارف نداریم و اجازه نخواهیم داد، خدای ناکرده، روابط ،جای ضوابط را بگیرد.
  و اما کلام آخر: در این مرحله روی قول رئیس محترم شورای اسلامی شهر داریون، حساب می کنیم و تا بعد از مهلت ثبت نام شوراها، صبر کرده و در انتظار جوابیه ی ایشان می مانیم.

 6. بسم الله الرحمن الرحیم
  با سلام و ادب خدمت مدیر محترم داریون نما و استاد جلیل القدر جناب آقای منهدس جلیل زارع
  اما بعد . من به عنوان یک داریونی و کاربرسایت معتبر و مردمی داریون نما نهایت احترام را برای تمام کاربران عزیز و به ویژه استاد زارع قائل هستم . اما از آنجایی که از شما و مدیر سایت شناخت دارم و هر دو بزرگوار را انتقاد پذیر می دانم . عاجزانه استدعا دارم که این مطالب را بدون کم و کاست انتشار دهید تا فضای نقد و نقادی در سایت نمیرد. البته من نهایت سعی خود را می کنم که قسمتی از حقایق را با قلمی ملایم و در عین حال انتقادی مطرح کنم . مسلما انتقاد تلخ به نظر می رسد اما ثمره آن شیرین است . این مطالب ذره ای از ارداتم را نسبت به استاد زارع کم نمی کند و توقع پاسخ منطقی را دارم . از طرف دیگر بعد از تمدید دوره شوارهای دوره سوم عمر شورا ها به شش سال افزایش یافت نه هفت سال . جناب استاد زارع چرا بیان نموده اید که «یکه و تنها» ، آیا شورا ی داریون فقط یک عضو داشته است و فقط با تصمیمات یک نفر خاص اداره می شده است ؟ پس در این میان بقیه چه کاره بوده اند و چرا در ذیل صورتجلسات را امضاء می کرده اند ؟ اگر شورا به حد نصاب نمی رسیده است تشکیل جلسات و اتخاذ تصمیمات آن غیر قانونی بوده است . جنابعالی رئیس شورا را در حد ناجی مردم منطقه داریون و تنها خادم صادق ،فردی مومن ، با تقوا ، فداکارو دلسوز به حال مردم منطقه داریون توصیف کرده اید . حالا سوال این است که ایشان چه اقدام مهمی را برای مردم منطقه داریون انجام داده اند که دیگران انجام نداده اند؟ آیا امام جمعه محترم منطقه داریون ،بسیج و سایر ارگانهای انقلابی برای پیشرفت منطقه داریون اقدام نکرده اند ؟ آیا جنابعالی در جلسات مردمی شرکت کرده اید ؟ آیا حضرتعالی از انتقادت و گلایه های به حق مردم از ایشان و اعضای شورا اطلاع دارید ؟ آیادر همین سایت با وجود رعایت همه ملاحظه کاری ها و مصالح انتقادات مردمی از شورا و شهر داری که تحت نظارت شورا بوده است مطرح نشده است ؟ البته حس وطن دوستی شما قبل ستایش است اما تبدیل کردن افراد به شخصیت های افسانه ای و قهرمان قصه ها به دور از انصاف است . همانطور که انکار زحمات و فعالیتهای شورا و سایر نهادها و ارگانها بی انصافی و ظلم در حق آنها است . اگر من به حسن نیت و دلسوزی شما ذره ای شک داشتم قضاوتم در مورد شما این بود که شما از روی دوستی چنین القابی را بکار برده اید . اما شما که فرسنگ ها از زادگاه خود دور هستید هیچ مطالبه و توقع شخصی از شورا و شهر داری ندارید و این را همه کابران به درستی دریافته اند و به همین خاطر همگان شما و نیات صادقانه شمارا دوست دارند. فکر می کنم همین دوری شما از مردم باعث شده است که شناخت شما از افراد محدود به سایت داریون نما و گذشته افراد باشد . در این مورد سخن بسیار است که مجال آن نیست و مصلحت اقتضاء نمی کند ورنه در مجلس رندان خبری نیست که نیست همانطور که سایت خبری تحیلی داریون نما نامه شما را به عنوان یک کاربر داریونی انتشار داده است عدالت اقتضا ء می کند که این نامه را هم انتشار دهد تا فضای مناظره ای بی طرفانه حفظ شود . صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در انتخابات دوره قبل ریاست جمهوری مناظره های تند و گاهی خارج از چهار چوب را پخش زنده کرد لذا انتشار این مطلب نمی تواند ایراد قانونی داشته باشد . در پایان خیال همگان را رعایت کنم که اینجانب دشمن کسی نیستم و در انتخابات دوره چهارم شورا با اعضای شورا و دیگران رقابت ندارم . اصلا نام نویسی هم نکرده ام.و من الله توفیق

  1. کاربر محترم با نام داریونی
   چه بهتر بود که نام واقعی خود را می نوشتید همانگونه که آقای جلیل زارع با نام خود مطالبشان را بیان می کنند.
   به هر حال بخشی از مطلب شما مصداق توهین به یک فرد بود که مجبور شدیم آن قسمتها را حذف کنیم و طوری که به محتوای مطلب ایرادی وارد نکند در قسمت دیدگاه ها منتشر کنیم.
   در عین حال باید بگوییم اگر با نام واقعی خود این مطلب را ارسال کرده بودید آن را در صفحه اصلی سایت منتشر می کردیم.

   1. جناب آقای داریون نما… بنده به نوبه خود در مورد انتقادها و دیدگاه های سازنده ی ایشان تا آن جا که به حقیر ربط پیدا می کند، دنبال نام واقعی ایشان نیستم. از نظر بنده به هر نامی عزیز هستند علی الخصوص داریونی که اصالت ایشان را می رساند. ضمنا در چنین انتقادها و دید گاه ها تا آن جا که به من ربط پیدا می کند،اشکالی برای درج آن در صفحه ی اصلی سایت، نمی بینم. ..هر چند، صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

  2. به نام خدا ، که اگر خدا نباشد، همه چیز مجاز است…برادر بزرگوار، جناب آقای داریونی عزیز، عرض سلام و ارادت تمام. نه تنها از حرف هایتان نرنجیده ام که بسیار هم خوشحال شده و متقابلا عرض می کنم که از ارزش و احترام شما نیز نزد من به اندازه ی سر سوزنی کم نشده است: عزیز دل برادر، دل به دل راه دارد…
   …و اما بعد:پاسخ دیدگاهتان را مفصل، از سر شب تا صبح، با مرور و مطالعه ی همه ی 355 مطالب سایت و دیدگاه اشان نوشتم. فکر می کنم مستدل و قانع کننده است. ولی احساس کردم بهتر آن است که در سایت درج نشود.این بود که به جای آن شروع کردم به نوشتن دلیل عدم درج آن در سایت. ولی باز، احساس می کنم صلاح نیست آن هم در سایت به نمایش در آید. مطمئنا همه را بدون کم و کاست، با مدیر محترم داریون نما ،در میان خواهم گذاشت. در عوض، اول خودم، بعد شما و در نهایت، همه ی کاربران محترم سایت را در این روزهای سرنوشت ساز، به حفظ آرامش و وحدت و هوشیاری کامل دعوت می کنم و اگر آبرویی نزد شما کاربران محترم دارم ،آن را گرو می گذارم و درخواست می کنم به این حقیر سراپا تقصیر، اعتماد کنید…. والسلام.

 7. جناب داريوني عزيز سلام : از حسن ظن شما نسبت به خودم بي نهايت سپاسگزارم حقير سرا پا تقصير در حد توانم فراتر از وظيفه ام تلاش كردم و هيچ ادعا و حقي گردن شهروندان محترم نداشته و ندارم آرزوي سلامتي براي شما وخانواده محترمتان دارم . بهتر است اگر شما از حقير ناراحتيد با بنده تماس گرفته تا خطايم را اگر قابل جبران است جبران نمايم. در پايان از شما و همه كساني كه در طول اين شش سال باعث ناراحتي شان شده ام حلاليت مي طلبم. پيروز باشيد خدا نگهدار

 8. با سلام و تحیات البته منظور مدیر محترم داریون نما را متوجه نشدم .چون انتقاد از مظاهر توهین نیست بلکه بیان واقعیت هایی بود که همه از آن اطلاع دارند و اتفاق افتاده است .

 9. با نظر داریونی موافقم

  فضای نقادی وانتقاد سازنده را با تعاریف وتمجید های بیمورد خدشه دار نکنید. این گونه تعاریف کاربران را نسبت به انصاف وبیطرفی شما دچار تردید میکند ودر موضع دفاعی قرارمیدهد . آقای داریونی عزیز با درایت و تحلیل های خوب حیف است که خودتان را معرفی نکنید .

 10. با سلام لطفا مشروح بیانات ارزشمند امروز امام جمعه محترم داریون در مورد انتخابات شورا ها را انعکاس فرمائید .

 11. برادر بزرگوار جناب آقای داریونی عزیز، عرض سلام مجدد و تشکر از دیدگاه سازنده اتان… حسب تکلیف، امروز شنبه، در دو نوبت، ابتدا ساعت 12:48 تا 12:57 و سپس از ساعت 13:24 تا 14:33جمعا به مدت یک ساعت و هجده دقیقه با مدیر محترم سایت داریون نما تلفنی تماس داشتم و مفصلا تمام دلایلم را برای نوشتن متن ” مسئولین پاسخ گو باشند” و “نامه ای به رییس شورای اسلامی شهر داریون” و “دیدگاه های تکمیلی آن” توضیح دادم و پاسخ به شما برادر بزرگوار را نیز تمام و کمال به سمع ایشان رساندم. بر حقیر، منت گذاشته، یا ضمن تماس با ایشان، پاسخ بنده را بشنوید و یا تلفن بنده را از ایشان دریافت کرده و با من تماس حاصل فرمایید. هم چنین می توانید شماره تلفنتان را نیز از طریق مدیر سایت در اختیارم بگذارید تا بتوانم با شما تماس بگیرم. حتی اگر لازم باشد، با کمال میل حاضرم به داریون آمده و شخصا خدمتتان پاسخ گو باشم. التماس دعا.

  1. سلام قطعا همینطور است. اما بعضی مواقع از روی نثر نویسنده و نوع بیان دیدگاه ها به راحتی می توان به نام نویسنده اصلی پی برد آن وقت دیگر ما مقصر نیستیم.
   ما اینجا امانتدار هستیم.اطلاعات شخصی را به هیچ کس نمی دهیم.

   1. عرض سلام و ارادت خالصانه، غلام جان… دلم نمی خواست کار به این جاها بکشد و از این قبیل حرف ها حتی به دفاع از مدیر محترم سایت زده شود. ایشان اگر امانتدار نه تنها کاربران محترم بلکه همه ی مردم فهیم و آگاه منطقه نبودند و جز رضای خدا و خدمت به همشهریان(کل منطقه را می گویم) ، قصد و غرض دیگری داشتند، هیچ نیاز نبود که تا این حد خود و دیگران را به زحمت انداخته و…. . این حقیر سراپا تقصیر نیز گرچه از هوش و ذکاوت زیادی برخوردار نیستم ولی آن قدر ته مانده هوشی دارم که آن هم با صرف دو شبانه روز کامل وقت گذاشتن، از لابلای مطالب و دیدگاه ها،به نام و شخصیت واقعی داریونی عزیز که چه عرض کنم خیلی از کاربران محترم دیگر که با نام مستعار در سایت ظاهر می شوند و هم زمان با نام واقعی خود نیز در سایت حضور دارند، پی ببرم( با نام واقعی خود، چیزی می نویسند و با نام مستعار، چیز دیگری که زمین تا آسمان با هم تفاوت دارد و گاهی حتی متناقض است !).
    عزیزان دل برادر، سعی کنیم به این قبیل مسائل حاشیه ای نپرداخته و ذهن ها را در گیر آن نکنیم. ما به اندازه کافی رسالت های سنگین برای عمران و آبادانی منطقه ی کاملا محروممان داریم که دیگر وقتی برای این قبیل مسائل نباشد. این بار نیز از گفته ی من، برداشت سوئی نشود و فکر نکنند خدای ناکرده قصد و غرضی دارم. در مورد برادر بزرگوارم جناب آقای داریونی نیز باید خدمتتان عرض کنم که بنده تصمیم نداشتم در مورد نام واقعی ایشان در سایت کند و کاو کنم. حداقل کاربران محترم مثل حضرتعالی با توجه به همین شناخت اندکی که از بنده دارید، می دانید که این بنده ی روسیاه، هر صفت بدی داشته باشم، این یکی را دیگر ندارم. این را آقای داریونی بهتر از هر کسی می داند. از آن جا که متاسفانه در حال حاضر، تنها اطلاعاتی که بنده برای پاسخ گویی به انتقادهای سازنده ی برادر عزیزم جناب آقای داریونی و سایر اظهار نظر ها دارم، مطالب و دیدگاه های همین سایت است، این بود که به کنکاو در سایت پرداختم ولی لابلای آن به نام واقعی ایشان و خیلی از کاربران دیگر نیز واقف شدم. الله اعلم… “شاید” هم من کاملا اشتباه کرده باشم و حدس و گمانم، فقط حدس و گمان باشد و به خطا رفته باشم. خواهش می کنم به کلماتی مثل همین کلمه ی “شاید” خوب توجه کنید تا ذهن ها به خطا نرود. برای مثال، در نامه به شورا،نیز عین کلام بنده این بود: “که اگر جز این بود، هفت سال تمام، “شاید”، یکه و تنها دوام نمی آوردید.”… شاید به معنای تردید و دو دلی است. یعنی این که نمی دانم یکه و تنها هستید یا… . به هر حال، من قصد باز کردن مطالب این نامه و نظر جناب آقای داریونی را ندارم که اگر داشتم پاسخ مفصلی را که تهیه کرده ام در سایت قرار می دادم. زیرا در شرایط حساس کنونی، اصلا صلاح نیست ذهن ها در گیر رفت و برگشت های نظرات من و برادر عزیزم جناب آقای داریونی شود. مخصوصا که برخی از استنادهای من نیز عینا نظرات خود ایشان است.
    … برای احتیاط می گویم غلام جان، من هم مثل مدیر محترم سایت و حضرتعالی و سایر کاربران عزیز، بویی از امانتداری برده ام و هرگز نام ایشان و سایر کاربران را فاش نمی کنم. به اندازه ی کافی در نزد خداوند متعال رو سیاه هستم و دیگر نیازی نیست بر رو سیاهی ام اضافه شود.
    در پایان، اعتراف می کنم که اگر بیم آن نمی رفت که ذهن ها به خطا رفته و انگشت… به سوی مدیر محترم سایت، نشانه رود، هم چنان سکوت کرده و همین را هم نمی گفتم. جناب آقای داریونی عزیز، بهتر از هر کسی مرا می شناسد و می داند که قصدم فقط همین بود که گفتم و خدای ناکرده قصد و غرض دیگری ندارم. من و آقای داریونی،به همراه دیگر کاربران عزیز، حالا حالاها در سایت وزین داریون نما کار داریم و خیال نداریم به خاطر هیچ و پوچ به جان هم بیفتیم. خیال همه راحت. مرا به خاطر این صفت زیاده گویی ببخشید و حلال کنید… در پناه حق.

 12. چند نکته؟ 1- وظایف قانونی شورا چیست و در چه حد است؟ اگر مثلا وزارت راه یا شهرداری شیراز یا استانداری و وزارت بهداشت و آموزش و پرورش وظایف خود را خوب انجام ندادند مقصر شوراها هستند؟
  2- توان واقعی شورا در چه حد است؟ایا قدرت وجایگاه شوراها بالاتر از استانداری و بخشداری و ادارات کل استان است؟
  3- ما مردم و اهالی و نخبگان چه کمکی به شوراها کرده ایم آیا فقط آنها را انتخاب کردیم و رها کردیم؟ یا مثلا ما هم برای کمک به آنها با ارادارات و مدیران استان و شهرستان رایزنی کردیم و ……
  4- یکی از مهمترین ضعفهای شورا عدم ارائه گزارش ماهیانه یا فصلی از عملکرد واقعی خودش است (نه عملکرد شعارگونه)
  5- باید در کنار انتقادها یی که می شود راهکار هم ارائه داد
  6- از شورای روستا ها چه خبر؟ مگر در منطقه فقط شورای شهر داریون هست؟
  7- از ادارات و مدیران دیگر چه خبر ظاهرا بیشتر انقادها از شوراست که البته کارشان انشاءالله فی سبیل الله است و خودمانی ترند نکند اگر انتقاد از ادارات دیگر بالا بگیرد خدای نکرده سایت ( ف.ی.ل .ت. ر .) شود یا مدیران و مسئولان سایت به دردسر قضایی و … بیافتند!!!
  8- انشاء الله که با فضای گفتمانی شوراهای آینده از نکات مطرح شده و پیشنهادها استفاده کنند و به جای شعار دادن برنامه ارائه دهند
  9- همین وجود حساسیت جهت پیشرفت و بهتر کردن اوضاع خودش نکته مهمی است که باید این روحیه حفظ شود
  10- شورا ها باید کاری کنند که از توان این نیروهای سازنده استفاده کنند و دست آنها را گرفته و به میدان خدمت رسانی بی مزد و منت به مردم منطقه بکشند

 13. برادر بزرگوارم جناب آقای سید هاشمی عزیز…”جانا سخن از زبان ما می گویی”… ضمن تشکر از ارشادهای اساسی و کارساز حضرتعالی، خدمتتان عارضم که: یکی از علل نوشتن نامه، آن هم با این سبک و سیاق، به رئیس محترم شورا (رئیس شورا، نماینده ی چهار عضو دیگر شورا و از آن فراتر، نماینده ی همه ی مردم خوب زادگاهمان داریون نیز هستند و مسلما با هماهنگی و نظر همه ی اعضا، پاسخ گو خواهند بود)، یافتن راه کاری مناسب برای سریع تر رسیدن به اهداف مرحله ی دوم و آغاز هر چه سریع تر مرحله ی حساس و سرنوشت ساز سوم فراخوان است.
  مردم فهیم و آگاه ولی مظلوم و فراموش شده ی منطقه، قرار است به فضل الهی، در مرحله ی سوم فراخوان، پاسخی محکم، قاطع و روشن و به دور از هرگونه ابهام، بر دغدغه های ما و شما باشند انشا الله. پاسخی کار ساز و چاره ساز… خدا قرار است نتیجه را رقم بزند… ممنون از دیدگاه عمیق و کار سازتان. پویا و پایا باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا