ديدگاه

شوراها باید برای آینده شهر برنامه داشته باشند

یوسف بذرافکن|

یک رقابت ورزشی را در نظر بگیرید که درآن چندین تیم در آن شرکت کرده اند . این رقابت قوانین و مقررات خاص خود را دارد که تمام تیم ها باید آن رارعایت کنند .رقابت ها شروع می شود در این رقابت یک تیم با تبانی و یا عدم رعایت «فر پلی » می کوشد که رقبا را ازمیدان در کند و بر آنهاغلبه کند . سرانجام همان تیم بر حریف غلبه می کند . آیا آن تیم واقعا پیروزشده است ؟ آیا دیگرا ن شکست خورده اند ؟ در اندیشه آن تیمی که مقررات بازی جوانمردانه را رعایت نکرده است او توانسته است پیروز شود و به مقصود خود نائل شود . آیا تماشاگرانی که رقابت ها را از نزدیک دنبال می کرده اند همین قضاوت را دارند ؟ شرکت در عرصه انتخابات هم مشابه شرکت در مسابقات ورزشی است . این رقابت هم قواعد خاص خود را دارد که همه شرکت کننده گان باید آن را رعایت کنند . ا فرادی هستند که به روش های غیر معمول روی می آورند . شام و ناهار می دهند ، وعده های غیر عملی می دهند  خود را وام دار دیگران می کنند ، مخارج هنگفت می کنند و سعی می کنند به هر روشی شده بر رقبا غلبه کنند .آِیا کسانی که با این روش ها رای کسب می کنند واقعا نماینده مردم هستند ؟آیا این افراد می توانند خواسته های مردم را بر آورده کنند ؟ اگر کسی هدفش واقعا رضای خداوند متعال و خدمت به مردم باشد به این روش های خلاف اخلاق روی نمی آورد. به اهداف و منافع شخصی خود و اطرافیان و اقوامش نیست . کسی می تواندبه مردم خدمت کند که فقط رضای خدا را در نظر بگیرد .به فکر اسم و رسم نباشد ، بعد از کسب رای مردم را رها نکند ، برای آینده و پیشرفت شهر برنامه داشته باشد ، از موقعیت خو د سوء استفاده نکند ، وقتی انتخاب شد وظایف نظارتی خود را به درستی انجام دهد و خلاصه آخرت خود را با دنیای چند روزه معامله نکند.

5 دیدگاه

  1. اين گوي اين ميدان ببينيم چكار مي كني ! ضمنا جهت اطلاع هر برنامه بايد كاربردي و قابل اجرا باشد و برنامه ريزي مي بايست ابزار و پتانسيل آن فراهم باشد . موفق باشيد

  2. با نظر قاسم موافقم چرا که اکثر برنامه های کاندیدها شعار گونه وعوام پسند بدون در نظر گرفتن جنبه عملیاتی می باشد ، کاندیداها سعی کنن واقع بین بوده وبا برجسته کردن کاستی ها سعی در جلب افکار عمومی نداشته باشند ، توقعات مردم را با شعارهای پوچ بالا نبرده چرا که این شعارها روزی دامن خودتان را خواهد گرفت (خدا را در نظر بگیریدو از برنامه های خود دفاع کنید ، دیگران را برای رسیدن به هدف خود تخریب نکنید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا