گزارشهمه

گزارش خبری داریون نما؛داوطلبان انتخابات شورای شهر داریون تا کنون چه کسانی هستند؟

 24 خردادماه امسال(1392) دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و البته شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور عزیزمان برگزار می شود.

جدای از انتخابات حساس و مهم ریاست جمهوری، این روزها کاندیداهای مختلف با تفکرات متفاوت برای شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در حال نام نویسی هستند.

با توجه به اهمیت موضوع و همچنین درخواست بی شمار کاربران پایگاه خبری-تحلیلی داریون نما امروز دومین گزارش داریون نما درباره انتخابات شورای اسلامی و کاندیداهای احتمالی شهر داریون همراه با جزییات بیشتری منتشر می شود.

توضیح مهم آن که آنچه در این گزارش آورده می شود صرفا شنیده های خبرنگاران و افراد معتمد سایت داریون نماست و نام آوردن از افراد به معنای نام نویسی صد در صد و حتمی آنان در انتخابات شوراها نیست. چه بسا فرد یا افرادی که نام آنها در این گزارش آورده می شود در نهایت حتی جزو کاندیداها نباشند و اصلا نام نویسی هم نکنند.

در این گزارش ابتدا سراغ چهره های شاخص تر می رویم. آنانی که به دلیل سابقه و مسوولیت ها و سوابقی که تاکنون داشته اند به هر حال از وزن بیشتری برخوردارند. و این البته به هیچ عنوان به معنای کم اهمیتی سایرافرادی که نامشان در ادامه ذکر می شود نیست.

خبرنگاران داریون نما کسب اطلاع کرده اند که جانعلی بذرافکن،علی خورشیدی، یوسف بذرافکن و رسول شرفی برای انتخابات شوراها نام نویسی کرده یا به زودی این کار را انجام خواهند داد.

در بین این چهار نفر جانعلی بذرافکن و رسول شرفی سابقه عضویت در دوره های قبلی شورای شهر داریون را در کارنامه دارند. همچنین یوسف بذرافکن در دور گذشته انتخابات شورای شهر داریون میلیمتری و تنها با چند رای اختلاف رقابت را به ناصر شرفی واگذار کرد و به بیانی دیگر عضو علی البدل بود.

علی خورشیدی نیز سالهاست در مقطع دبیرستان مدیریت می کند. در ارزیابی این چهار نفر باید گفت همه این افراد از پایگاه نسبتا خوبی در داریون برخوردار هستند و تاکنون حرف و حدیث منفی خاصی درباره آنان شنیده نشده است.

علی خورشیدی نیز در صورت نام نویسی در انتخابات شوراها از شانس خوبی برخوردار است. او به واسطه همسر خود(خانم چاووش زاده عضو فعلی شورای شهر از محله دیندارلو) حمایت دیندارلویی ها را هم به همراه خود خواهد داشت.

یوسف بذرافکن و رسول شرفی(که نسبت فامیلی نزدیکی با هم دارند) از حمایت قشر نسبتا زیادی از اهالی شهر داریون برخوردارند مضاف بر اینکه هردونفر و البته جانعلی بذرافکن حمایت اقوام نسبتا زیاد خود در داریون را به همراه خواهند داشت.

به گزارش داریون نما از رضا رستمی( سرپرست فرهنگسرای گلهای باغ نبوت) و دانش مددپور که جوان خوش اخلاق و تحصیلکرده ای است نیز به عنوان کاندیداهای امسال شورای شهر داریون نام می برند.

گفته می شود:عباس اسدی،ابوطالب بذرافشان،و مهدی بداغی نیز برای انتخابات نام نویسی کرده اند.

همچنین شنیده می شود از محله دیندارلو نیز عباس نوروزی،محسن صالحی،مجتبی چاووش زاده و فاتحی قصد نام نویسی انتخابات شوراها را دارند.

پایگاه خبری تحلیل داریون نما برای گرم نگه داشتن تنور انتخابات شورای اسلامی در داریون طی روزهای آینده نیز گزارش هایی در این باره منتشر خواهد کرد.

20 دیدگاه

 1. با سلام بعضی از این عزیزان ساکن شیراز هستند ایا منع قانونی نداره؟
  مهمترین نکته ای که در این چند دوره شورا مورد غفلت قرار گرفته استفاده از ظرفیتهای شورای منطقه هست که مسائل کلان منطقه ای با همکاری و پیگیری تمام شورای منطقه مورد توجه قرار بگیرد پنج نفر کجا و پنجاه نفر کجا
  ولی متاسفانه در این چند دور شاهد اختلافات تمام نشدنی و همکاری کم بین خود اعضای شورای شهر داریون بودیم چه رسدبه کل منطقه اون عزیزی که گفت به جای مدیریت احتیاج به رهبری داریم اینجا سخن زیباشون نمود پیدا میکنه

  1. سید بزرگوار، با سلام،…همان طور که جنابعالی کاملا مطلعید و بنده در محضر شما درس پس می دهم، نامزدهای این دوره نیز باید حتما تمامی شرایط لازم را داشته باشند. یکی از این شرایط هم این است که باید در محدوده ی حوزه انتخابیه خود، سکونت اختیار نمایند. تغییر محل سکونت هر یک از اعضای شورا از محدوده حوزه انتخابیه به خارج از آن، موجب سلب عضویت خواهد شد…

 2. با سلام و تحیات اگر نظرم حذف نمی شود باید بگویم که چه داریون نما مطلب را بزند و چه نزند مطمئن هستم که حتی کودکان ده ساله هم ماجرا های تلخ شش سال قبل را می دانند ولی در نهایت فرمانداری اعلام کرد که من تنها بایک رای به شورا راه نیافته ام که اطلاعیه آن موجود است . امیدوارم که این ماجرا ها در انتخابات امسال برای هیچکس اتفاق نیفتد چون که شرح ماجرا را داریون نما نمی زند و قضاوت آن را به خداوند متعال و مردم فهیم داریون وا می گزارم .

  1. سلام جناب آقای بذرافکن عزیز، امثال شما دلسوختگان فرهنگی منطقه، چه در شورا حضور داشته باشید و چه در سایر پست های فرهنگی و حتی هر جای دیگر… فکر و ذکرتان رشد و تعالی منطقه است و برای مردم فهیم و آگاه منطقه و حتی کل کشور اسلامی ایران سر افراز، سرنوشت ساز و کارساز هستید. این را فقط من دور از وطن نمی گویم که آن طور که من پی برده ام، نظر اکثریت مردم خوب منطقه است… و اما، ماهی را هر وقت از آب بگیرند تازه است؛ امیدوارم این افتخار نصیب مردم مظلوم منطقه بشود تا در این دوره بتوانند از افکار و اهداف و اقدامات متعالی شما بهره مند شوند… هر چه خدا بخواهد… پویا و پایا باشید عزیز دل برادر.

  1. داریونی اصل عزیز، سلام… اگر ما به جوانان خوش فکر و خلاق و مبتکر این مرز و بوم، اعتماد نکنیم، همیشه یک جای کار می لنگد…

 3. با سلام و عرض ادب خدمت استاد گرامی اقای بذرافکن
  از قدیم و ندیم گفته اند گذشت با بزرگترهاست
  انشاء الله که در هر کجا باشید موفق و موید در ارائه خدمت صادقانه و خالصانه باشید
  یا علی

 4. سلام خدمت داریونی اصل
  یک نکته اینکه جوانها بزرگ شده اند و بچه های کوچک جوان
  بزرکترها معمولا خیلی حواسشون به این مطلب نیست
  انشاء الله که روحیه تلاش و نشاط جوانی برای همه حفظ شود و شاهد خدمت رسانی و حضور و حساسیت بیشتر جوانان در همه عرصه ها باشیم

 5. جناب بذرافکن
  با سلام
  چقدر خوب است انسان واقعیت ها را آن طوری که بوده است بیان کند مگر در آخرین مرحله ی رسیدگی به اعتراض جلوی خود شما صندوق های رای شمارش نشد .چه کسانی آرا را شمارش می کردند و چند نفر بودند؟ آیا همه ی معتمدین نظام که به شمارش آرا در شبی که من و شما حضور داشتیم و ناظر شمارش بودیم دروغ می گویند .مظلوم نمایی و …تا کی .قرآن بین شما و حاج ناصر که اگر حقی از جانب شما تضییع شده یا از جانب حاج ناصر تضییع شده باشد آن را بگیرد .شما به ظاهر و انشااله در باطن آدم متشرعی هستید از این جمله بترسید و به اندازه ی یک سر سوزن در گفته ها و کرده های خود تدبر کنید (ان هو الا ذکر،افلا تتذکرون)

 6. در پاسخ رسول شرفی : اگر بخواهم تمام واقعیت ها را بیان کنم داریون نما آنها را نمی زند . اگر چنین کاری انجام دهد جاضرم تمام واقعیت ها را بیان کنم . نامه اعتراض من که پس از فرمانداری در استانداری ثبت شد ه است و به دلیل برخس مسایل ،هیچگاه مورد رسیدگی قرا گرفت موجود است .آنهایی که آنها را نام می برید همه معتمدین شما بودند .اصلا شما در آنجا چه کاره بودید و اصلا چرا با حضور ناصر شما هم حاضر بودید . خدا وکیلی ، وقتی من آمدم آیا شما با آن آقا ناهار نمی خوردید ؟ شما و آقای حاجی البته آقایان متشرعی هستید و شکی در آن نیست . اما آیا معلمین ناحیه دو آموزش و پرورش شیراز که همه خواهر بودند وقتی من با تا خیر آمدم و آراء هنوز در حال شمارش بود به من تبریک نگفتند ؟ آن صورت جلسه ای که حتی کپی آن هم به من داده نشد ،کجاست ؟ البته من برای گرفتن حق مردم نه حق شخصی خود، تلاش کردم ولی موفق نشدم و از آن حادثه شش سال گذشت . ریاست هم مبارک آقای حاجی . ما با هم همکار هستیم و نبش قبر هم به نفع شما نیست . البته آقای خورشیدی تا حدودی به واسطه بخشدار وقت از برخی از مسائل خبر دارند و شما از همه بیشتر . آِیا رای های که به نام آقای بذرافکن نوشته شده بود مطابق قانون و متناسب با درصد آراء بین آنهایی که فامیلی آنها بذرافکن بود تقسیم شد ؟ قرآن وکیل آراء مخدوش به نفع حاجی قرات شد یا نه ؟ آیا آرا را فقط به شما نشان نمی دادند ؟ آیا صندوق دیندارلو بدون حضور من و فقط با حضور جنابعالی که کاندیدا هم نبودید ،قرات نشد ؟ آیا نگفتند اگر آراء مساوی شود حق با جانبازان است ؟ آیا برادر من هم به فرمانداری راه دادند؟آیا شما سر دفتر آقایان را می شناختید یا من ؟ خوشبختانه دایی من و زن دایی من که خاله شما هم هستند زنده اند ، آیا آن تلفن را که به من شد انکار می کنند؟ این ها سوالاتی است که خودتان در وجدان خودتان به آن پاسخ دهید. البته من رابطه خویشاوندی و دوستی را ترجیع می دهم . مدیر محترم داریون نما این پاسخ را در بخش نظرات کامل درج کند و بی طرف بماند .

 7. گفتم كه خدا مرا مرادي بفرست/طوفان زده ام راه نجاتي بفرست/گفت با زمزمه يا مهدي/نذر گل نرگس صلواتي بفرست
  6سال از آن تاريخ ميگذرد ديگر وقت آن شده كه اگر هم چيزي بوده كه ان شاالله نبوده كدورت ها را كنار بگذاريم و دست در دست هم براي سال هاي آينده داريون بهترين ها را انتخاب كنيم.
  بر چهره دلرباي مهدي صلوات

 8. در پاسخ یوسف بذرافکن
  بسیار خوشحالم که با پاسخ خود باعث می شوید حقایق بر مردم عزیز روشن شوداولا آخرین مرحله شمارش عصر بود که شمارش آرا به شب کشیده شد.پس ناهار خوردن محلی از اعراب ندارد .دوما اگر از حافظه خود کمی بیشتر کمک بگیریدمتوجه می شوید که من و شما با هم در حیاط فرمانداری منتظر اجازه ورود بودیم .اینکه شما وارد شدید بنده با آقایان ناهار می خوردم برای فریب اذهان عمومی است ومن به نمایندگی حاجی انجا بودم که ایشان هم در ابتدا تشریف نداشتند واتفاقا ابتدای امر شما به داخل راه یافتید بعد به من اجازه ورود دادند که در انتهای شمارش حاج ناصر هم رسیدند.سوما بله درست است وقتی صندوق های داریون شمارش شد آرا مساوی بود که طبق قانون کسی ارجحیت دارد که مدرک تحصیلی بالاتر داشته یا جانباز باشد ولی حضرتعالی گفتید شما که صندوق های داریون را شمارش نموده اید ،تنها یک صندوق دیگر مانده ،صندوق دیندارلو ،آن هم شمارش کنید .چه شد خواست خدا بود که اتفاقا شما در آن صندوق یک رای عقب افتادید .رابعا من و شما بر روی صندلی کنار هم و دور از شمارش کنندگان بودیم .چگونه می شود که آرا را به من نشان دهند و شما نبینید .به فرض که گفته شما صحیح باشد آیا بنده وقتی ارا را می دیدم آنقدر قدرت داشتم گه با خودکار آن ها را عوض کنم .ضمنا آقای خورشیدی و آقای غلامی زنده اند ومی توان آن ها را رودر رو کرد.کاندیدا نشدن شما هم با این نوع نگرش و صحبت های بی اساس نه به صلاح شما و نه مردم است ضمن اینکه انگیزه ای برای حضور ندارید.آری کودکان ده ساله هم ممکن است مسایل شش سال پیش را بدانند اما از زبان غلط انداز و در عین حال شیوا و مظلوم گرایانه شما نه واقعیات روشن و بدور از عوامفریبی ما .باز هم خودم و شما را به قرآن وا میگذارم تا بین ما حکم کند. فاش می گویم و از گفته ی خود دلشادم بنده ی غیرم و از هر دو جهان آزادم

 9. با عرض سلام خدمت استاد عزیزم جناب آقای بذرافکن
  چند روزی است که فضای سایت بدجوری دگرگون شده است و بوی اختلاف و نا امیدی از آن بمشام می رسد . بنده مطلب آقای خورشیدی را خواندم و از دیدن مطلب ایشان در ابتدا خوشحال ودر ادامه ازدیدن نام شما و دیگران ناراحت شدم.ظاهرا آقای خورشیدی با توجه به توضیحاتشان قصد و غرضی نداشته اند و عذرخواهی کرده اند.بنده خود را شاگرد کوچک شما می دانم و نزد شما درس پس می دهم و عاجزانه از شما معلم عزیز درخواست می کنم در آستانه انتخابات که موسم همدلی و اتحاد است و همچنین روز معلم، فضای سایت را دگرگون فرمایید .
  چند کلامی هم مصدع اوقات آقای شرفی شوم .ضمن عرض سلام خدمت جنابعالی ،بنده هر چند یکی دو برخورد بیشترباشما نداشته ام ولی اخلاق و برخورد خوبتان هنوز در ذهنم باقی مانده است و از جنابعالی هم تقاضا دارم خواسته این برادر کوچکتر را پذیرفته و این قضیه را فیصله دهید. امیدوارم جنابعالی و آقای بذرافکن جسارت بنده را ببخشید.
  در پایان حدیثی زیبا از امام صادق (ع)را ذکر می کنم :درباره مكارم الاخلاق از ایشان سئوال شد، فرمودند: گذشت از كسى كه به تو ظلم كرده، رابطه با كسى كه با تو قطع رابطه كرده، عطا به آن كس كه از تو دريغ داشته است و گفتن حق اگر چه بر ضد خودت باشد. موفق و پیروز باشید

 10. الان دو به دو مساوی بین اقارسول شرفی و جناب بذرافکن خواهشا دیگه ادامه این بحث ها را منتشر نکنید .برای ما همه عزیز هستند ونمیخواهیم این چیزها را بشنویم همین که خدا میداند کافیست .داریون نما لطفا با هر دو عزیز صحبت کنید و این بحثها را ادامه ندهید چون عواقب بسیار بدی دارد. همیشه انسانهای نادانی هستند که منتظر همچین مواردی میباشند تا دوطرف را حسابی درگیر کنند . به احترام سید هاشمی که جمله زیبایی فرمودند بر چهره دلگشای مهدی صلوات

 11. با سلام
  بنظر بنده همه می توانند کاندید شوند ولی از دست همه کس کار ساخته نیست پس هر کسی که توانایی داره که بدون یدک کشیدن اسم شورا برای شهر داریون در راه خدا بدون چشمداشتی کار کند بسم الله این گوی و این میدان

 12. سلام آقای داریون نما من دانشجو هستم (بچه دیندارلو)وازاحوالات انتخابات درشهرداریون خیلی خبردار نیستم لطفا چندتا عکس بیشتر بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا