ديدگاههمه

جاده اساسی ترین ومهم ترین نیاز منطقه داریون

دکتر لیلا بذرافکن/مهندس عبدالرسول شجاعی|

توسعه و پیشرفت را کوشش یا راهکاری در جهت رفع فشارها و مشکلاتی دانسته اند که پیوسته بین بخش های مختلف زندگی اجتماعی و انسانی وجود دارد. از این رو توسعه را می توان راهکاری برای پیشرفت به سوی اهداف انسانی ، نظیر کاهش فقر، بیکاری و نابرابری در جهت بهبود تمامی ابعاد زندگی مردم یک جامعه نیز تعریف کنیم.

یکی از ابعاد توسعه همه جانبه توجه به توسعه اقتصادی است؛ زیرا توسعه اقتصادی یکی از مهم ترین دغدغه های نخستین بشر بوده و سنگ بنای هر تحول و توسعه دیگری است. یکی از مولفه ها وعناصر اصلی توسعه اقتصادی، راه و ترابری است. به این معنا که ایجاد و توسعه امنیت راه ها و ترابری نقش بنیادین و اساسی در توسعه اقتصادی دارد.

 اساسی ترین و مهم ترین اقدام ممکن در توسعه منطقه داریون  فراهم آوری زمینه های مناسب و مساعد جهت توسعه راه وترابری است. وجود جاده ایمن علاوه برسلامت همشهریان و  جلوگیری از مهاجرت های غیراصولی  ، جذب متخصصین ، افزایش ارتباطات و جلب توجه خریداران برای بازار فروش محصولات کشاورزی  ، سرمایه گذاری در تولید وتبدیل محصولات کشاورزی ،ایجاد زمینه اشتغال نیز می شود.

16 دیدگاه

  1. امیدواریم با همت امام جمعه محترم داریون و نمایندگان و مسئولین راستین کنونی و آینده ی نزدیک منطقه و کلان شهر شیراز و استمرار حضور فعال مردم در صحنه ها، این مهم هم _ بخش شدن داریون را می گویم- به زودی تحقق یابد. انشا الله…

 1. با سلام و تشکر از خانم دکتر بذرافکن و مهندس شجاعی
  پیشنهاد بنده این بود در یک همایش و فراخوان عمومی از همه دانش آموختگان و دانشجویان وداریونی خصوصا کسانی که در ادارات و نهادهای مختلف مشغول هستند دعوت بشه و ضمن شناسایی اونها کمیته های مختلف برای پیگیری مسائل تشکیل بشه
  مثلا کمیته یا کارگروه عمران از مهندسین عمران و افراد با تجربه در این زمینه می تونه مشکلات مربوط به جاده و عمران و ابادی رو بررسی و اونها رو پی گیری کنه
  کارگروه بهداشت و سلامت مسائل بیمارستان و درمانگاه و ….
  کارگروه سیاسی اجتماعی می تونه مسائل مربوط به بخشداری و بخش شدن رو پیگیری کنه و …
  کارگروه مساجد و امور فرهنگی بحث ساخت و ساز مساجد و امور فرهنگی و..
  کارگروه ورزشی ….
  کارگروه تبلیغات و رسانه …
  و…..

  1. سلام… دکتر و مهندس و سید بزرگوار …کمک و هم فکری کنید، هر چه سریع تر فراخوان ها به نتیجه مطلوب و دلخواه برسد…

 2. سید هاشمی
  با سلام و تشکر از ابراز دیدگاه
  پیشنهاد بسیار خوبی است. تشکیل گرو ههای کاری مختلف البته با حضور و همکاری افراد محلی وآشنا با مشکلات که در رابطه با مشکلات الویت دار پیگیری مجدانه داشته باشند، ضروری است . ناگفته نماند که یکی از شاخص های مهم عملی نمودن تصمیمات کار گروه ها تامین بودجه است که از طریق همکاری ارگان های ذیصلاح میسر میشود . ذکر این نکته مهم است که د ر صورت عملی شدن چنین رویکردی ، تاثیر ان از نظر اقتصادی ، اجتمایی ومعنوی چمشگیر خواهد بود.

 3. با سلام و عرض تشکر از سید هاشمی.
  واقعا پیشنهاد بسیار خوبی است. مسؤلان امر باید موجبات این کار را فراهم کنند.

 4. یوسف جان واقعا دلم برایت تنگ شده است. با آن که نمی دانم اصلا تا حالا شما را از نزدیک دیده ام یا نه؟ ایام نوروز هم سعادت دیدارتان را نداشتم. دو روز پیش هم برای اولین بار تلفنی با شما تماس گرفتم پاسخ گو نبودید. اگر عمری باقی ماند، فردا دیگر به تلفن من پاسخ دهید. ممنون.

 5. قابل توجه بچه های عمران انشاء الله روزی شما جزو مسئولین اداره راه و … بشوید و لا اقل از جاده شیراز داریون عبور کنید!!!
  راستی داریون تا به حال چند مهندس عمران داشته؟
  چند تا دانشجوی مهندسی عمران دارد؟
  ایا می توان با شناخت و هماهنگی و همکاری و حمایت انها قدمی برای عمران جاده و … برداشت و برای اینده ای بهتر برنامه ریزی کرد؟
  ایا این عزیزان می توانند در اینده در وزارتخانه ها و اداراتی مثل راه و مسکن و شهر سازی و …. مشغول به کار شوند و نیم نگاهی هم به منطقه خود داشته باشند و از حقوق مردم دفاع کنند؟
  قدم اول شناسایی و ارتباط و حمایت از این عزیزان خصوصا دانشجویان اینده دار هست و انشائ الله قدم های بعد….

 6. سلام بی سواد عزیز…. داریون منتظر ماست بیا تا برویم…هر جا میری برو ،با هر چی میری برو،ولی تنها نرو ، دو ترکه برو، منو با خودت ببر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا