گزارش

تاریخچه پست داریون

یوسف بذرافکن|

در سال ۱۳۵۰هجری شمسی ادره پست داریون در زمینی به مساحت پانصد متر و زیر بنای ۱۸۰مترکه حاج عزت اله خورشیدی آن را اهدا کرد ساخته شد .ساختمان این بنا توسط مرحوم استاد محمود محمودی احداث شد و در سال ۱۳۵۲ هجری شمسی توسط مهندس حسین قلی مدیر کل پست وقت و خانم لایق بخشدار وقت شیراز افتتاح شد.

در ابتدا آقای بهادر دریانی مسولیت آن را برعهد ه گرفت و پس از آن آقایان نعمت اله روئین تن و مرحوم کرامت اله شکری به استخدام پست در آمده ودر آن مشغول به کار شدند .در سال ۱۳۶۹ ه. ش با تشکیل هئیت امنایی متشکل از آقایان نعمت اله روئین تن ،مرحوم کرامت اله شکری ، مرحوم فرهاد خوش نژاد ،خیر اله بهمن زاده و حاج ریحان زارع و …یک خط تلفن به ذاریون داده شد و پس از آن به دیندارلو و کوشک مولا هم یک خط تلفن داده شد که به این صورت سنگ بنای مخابرات در پست داریون گذاشته شد .

هم اکنون نمایندگی پستی و دفتر پیش خوان دولت هم در پست داریون به خدمات رسانی مشغول است . این پست روستا های زیادی را تحت پوشش داشته و در دوران دفاع مقدس با نقل و انتقال نامه های رزمندگان اسلام خدمت بزرگی را به خانواده های رزمندگان اسلام نمود .هنوز هم مسولیت این نهاد خدمت رسان با آقای نعمت اله روئین تن است .

پست داریون از قدمی ترین پست های استان فارس است و مردم خاطرات خوشی از این پست دارند . با تشکر از آقای نعمت اله روئین تن در تهیه این مطلب ما را صمیمانه یاری دادند .

6 دیدگاه

  1. سلام استاد عزیز من که خاطرات زیادی از این پست دارم در زمان جنگ که پدرم جبهه بود از انجا با بیسیم یا تلفن نمیدانم .. ما هم به مخابرات داریون میرفتیم و بعد از گذشت چند ساعت با پدرم صحبت میکردیم و خوشحال بر میگشتیم .خبر شهادت خیلی از شهدا هم توسط همین مخابرات به بسیج اطلاع داده میشدو خیلی خاطرات دیگر..

  2. باسلام و تشکر از جناب آقای بذرافکن
    اخلاق و برخورد خوب آقای روئین تن با ارباب رجوع واقعا ستودنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا