ديدگاههمه

دومین نامه در راستای فراخوان | خطاب به یوسف بذرافکن

جلیل زارع|

بسم الله الرحمن الرحیم…ایاک نعبد و ایاک نستعین… پروردگارا، ما فقط تو را می پرستیم و فقط تو قابل پرستش هستی و در انجام همه ی کارها، فقط از تو یاری و کمک می خواهیم؛ زیرا یاریگر همه ی بندگان، فقط تو هستی…

جلیل زارع استاد دانشگاه

برادر بزرگوارم جناب آقای یوسف بذرافکن… عرض سلام و ارادت خاص.
برای من ،سخن گفتن با شما، بسیار راحت تر و آسان تر از دیگران است. چرا که شناختم از جنابعالی به سالیان سال پیش بر نمی گردد. بلکه مربوط می شود به همین سه ماه اخیر. آن هم شناختی به مراتب عمیق تر. چرا که یکی از خصلت های بارز و قابل ستایش شما، صداقت و صراحت در کلام است و می شود در لابلای مطالب و دیدگاهایتان، تمام احساس درونی و اندیشه های فکریتان را خواند و فهمید. و من این کار را کرده ام و حالا دیگر می توانم به جرات ادعا کنم که با مطالعه ی عمیق و مکرر تمامی مطالب و دیدگاهایتان، یکی از جمله افرادی هستم که احساس می کنم شما را از خودم بیش تر می شناسم.
… واما بعد: همان طور که مستحضرید، توسط کاربران محترم داریون نما، و با همکاری و تشویق جنابعالی و مساعدت و پشتیبانی مدیر محترم سایت، این حرکت خود جوش کاربران عزیز که در قالب فراخوان، خودی نشان داده است، به مرحله ی حساس و سرنوشت ساز خود رسیده است. هر چند، تازه اول راه هستیم و روزهای سخت و دشوار ولی تعیین کننده ای را در پیش رو داریم و هر گامی که بر می داریم، افق ها و پنجره های جدیدی بر رویمان گشوده می شود و رسالتمان را نیز به همان اندازه، سنگین تر.
با شناختی که بنده، کاربران محترم و مردم فهیم و آگاه منطقه ی داریون از شما داریم، مطمئنیم که همکاری تنگاتنگ و حضور پر رنگ تر شما در فراخوان، نه تنها کار را سرعت می بخشد، که بر غنای آن نیز می افزاید.
بر همین اساس، از شما برادر بزرگوار، در خواست داریم با توجه به تجربیات ارزنده اتان به ویژه در امور فرهنگی، عنایت بیش تری بر فراخوان داشته باشید و ضمن پاسخ گویی و تجزیه و تحلیل موارد زیر، ما را در نیل به این هدف مقدس، یاری فرمایید:
1- شناسایی مسئولینی که در هر مورد( موارد مطرح شده توسط کاربران محترم در مرحله ی دوم فراخوان)، می توانند پاسخ گو و چاره اندیش باشند یا این که به نوعی مطالبات حقه ی مردم ،در موردی خاص، مستقیم یا غیر مستقیم، به آنان بر گشته و از جمله وظایف آنان می باشد.

2-ارائه ی راه کارهای مناسب و عملی در موارد مطرح شده توسط کاربران عزیز.

3-بیان مشکلات، معضلات و مطالباتی که هر چند به عمران و آبادی منطقه و رفاه حال مردم، کمک میکند و راه را برای رشد و تعالی بیش تر، باز می کند، ولی از دید کاربران محترم، مخفی مانده و حرفی از آن ها به میان نیامده است.

4-پشتیبانی، کمک، راهنمایی و همکاری در برگزاری گردهمایی و همایش بزرگ مرحله ی سوم فراخوان که باید حتما اتفاق بیفتد؛ چرا که در غیر این صورت،کار، ابتر مانده و تلاش ها و زحمات عزیزان، کم تر نتیجه بخش خواهد بود.

5-ارتباط تنگاتنگ، مستمر و بیش تر با این حقیر سراپا تقصیر، برای پی گیری امور، تا رسیدن به نتایج مطلوب.

6-تدارک مکان و تمهیدات لازم و مناسب، جهت برپایی گردهمایی و همایش فراخوان.

7-مساعدت و همکاری در دعوت کتبی و قانونی داریون نما، از مدعوین، از جمله مسئولین ذی ربط، اعضای فعلی و آتی(کاندیداهای شورا)، چهره های علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتمایی و نخبگان و افراد موفق جامعه و صاحبان فکر و اندشه منطقه ی داریون در اقصی نقاط کشور.

8-شناسایی و معرفی یک گروه مجرب، کار بلد و صاحب فکر و اندیشه، جهت برنامه ریزی دقیق و حساب شده برای برگزاری مرحله ی سوم فراخوان، در قالب یک گردهمایی و همایش عمومی داریون نما زیر نظر مستقیم امام جمعه محترم داریون…
”با تشکر از زحماتی که متقبل خواهید شد”

و اما شما کاربران عزیز و گرامی: هم چنان با دیدگاه های سازنده اتان، فراخوان را در مسیر مطمئن و مناسب، رهنمون سازید و منتظر اقدامات آتی از جمله درج نامه های سوم، چهارم و…….. به …….. باشید…یا علی مدد…

8 دیدگاه

 1. سلام علیکم . این نهایت لطف جنابعالی نسب به حقیر است . حقتر خود را کمتر از این صحبت ها می دانم و گاهی با شنیدن برخی از حرف ها به این فکر می اندازد که کاش مانند دوست عزیزم آقای علیرضا کشاورز از داریون رفته بودم .

 2. جناب آقای بذرافکن، برادر بهتر از جانم… خودتان که بهتر می دانید، رفتن کار سختی نیست، ماندن کار دشواری است. گویا حکمت خداوند حکیم در این است که شما بمانید… مطمئنم که بادهای مسموم و وحشی حوادث، قادر نخواهند بود بر اراده ی پولادین یوسف بذرافکن که تا کنون بر حکمت الهی گردن نهاده است، غلبه کرده و لرزه بر ساقه ی تنومند و پر بار درخت عشق و علاقه اش به وطن و خدمت صادقانه اش به خلق خدا که بالاترین عبادت هاست، اندازند…. میدانم در این امتحان الهی هم رو سفید و سر بلند خواهید بود… پس اندیشه مدار و هم چنان استوار، هدایتگر نسل امروز و فردا باش… که پرنده رفتنی است و من و تو چند صباحی دیگر نیستیم…
  و اما بعد… حتی در ذهنتان نیز نگنجد که جلیل زارع دست از سرتان بر می دارد، من سالیان سال را راحت و آسوده در خواب خوش فرو رفته بودم و حالا که خسته از این همه خواب، بر آن شده ام تا دست بر شانه ی شما گذاشته و بر خیزم، از کاش ها حرف می زنی.!؟.. برادر جان ! رها کن این کاش های بی نتیجه را و بایدهایی که عمری را با آنها سپری کرده ای را به این برادر ناتوانت هم بیاموز…. دست به کار شو عزیز دل برادر، وقت تنگ است و همین الان هم خیلی از برنامه عقبیم… منتظر پاسخ کوبنده و اقدامات قدرتمندتان هستم… هم چنان پویا وپایا باشید…

 3. با سلام
  امروز در هر نقطه ای از این نظام اسلامی که مشغول بکار هستید همانجا تنگه احدی است که نباید رها شود و باید به بهترین نحو مسئولیت و وظایف انجام شود
  برگرفته از سخنان حضرت امام خامنه ای (مد ظله)
  انشاء الله که تلاش بی وقفه شما عزیزان و ثمرات ان مستمر و روز افزون باشد
  یا علی

 4. سخت نگیر زود رنج جان… بی فایده است. وقتی دلت باهاشه، نمی شود که نمی شود. پس خودت رو آزار نده عزیز دل برادر.

 5. با سلام به مسئولان سایت داریون نما
  جمله خطاب به همه مسئولان بود نه فقط اقای بذرافکن
  موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا