ديدگاههمه

داریونی های موفق “اینها” هم هستند…

علی زارع*|
وقتی صفحه داریونی های موفق را نگاه میکنی بی اختیار دنبال عنوان دکتر ومهندس و… می گردی وبه غیر از آن شاید هیچ یک از کاربران عزیز به چیزی دیگر فکر نکنند ولی ملاکهای مختلفی را می توان به عنوان انسان موفق یا داریونی موفق در نظر گرفت .آیا ما دیگر انسانی موفق در داریون نداریم .نظر من چیز دیگری است .انسان موفق مادرانی هستند که فرزندانی چون مهندس جلیل زارع ودکتر لیلا بذرافکن و مهندس محمد امین زارع و دکتر لطفی و…. را تربیت کردند و به جامعه ایران اسلامی تحویل دادند که امروز افتخاری برای داریون هستند و ماتک تک این عزیزان را دوست داریم .این مادران در حداقل امکانات و با خون دل وبا بیشترین سختیها انسانهایی را تربیت کردند که امروز همه ی ما به انها می بالیم .امکانات آنوقت داریون را در نظر بگیرید تا بیشتری به موفقیت این عزیزان پی ببرید.

همچنین پدران این عزیزان هم دست کمی از مادران انها ندارند. پدرانی زحمت کش دلسوز مهربان که با زحمت کارگری و تلاش این انسانها را به جایی که امروز می بینیم رساندند.. ایا داریونی موفق ان مادرانی نیستند که شهیدانی همچون شهید زارعها و بذرافکن ها و عابدیها هوشمندها و عسکریها و… را روانه ی جنگ کردند تا از میهن اسلامی ما دفاع کنند.

ایا مادرانی که داغ این عزیزان را دیده اند موفق نیستند.مادرانی که می دانستند فرزندشان را هیچ وقت نبینند. مادری را در تلویزیون دیدم که 4 فرزندش شهید شده بود ایا او موفق نیست .پدری را میشناسم که دارای 3فرزند میباشد ودر کودکی مادر فرزندانش را از دست داده و خودش به تنهایی انها را بزرگ کرده و به تحصیلات عالیه رسانده است ایا او موفق نیست . هرگز هم ازدواج مجدد نکرده است .دامداری را در داریون سراغ دارم که گاوداری دارد و گاوهایی را پرورش داده که روزانه تا48 کیلوگرم شیر میدهد .جوان هم هست از ساعت 4صبح به دامداری می رود و شب ساعت 10برمیگردد و همیشه در حال تلاش وکوشش است او هم موفق است .

بنایی را سراغ دارم در همین داریون که به علت مشکلات مالی قادر به تحصیل نبود امروز جزو بهترین بناهای داریون هست و یک روز هم بیکار نیست. آری او هم موفق است .خداراشکر که موفق هست .ایا فرهنگیانی که این قشر تحصیلکرده را تحویل جامعه و داریون داده اند موفق نیستند .

فرهنگیانی را می شناسم که تمام تلاش و کوششان صرف تربیت بچه ها و اینده سازان داریون می شود با کمترین حقوق و در امد زندگی می کنند و دلسوزانه و مخلصانه در داریون زندگی می کنند و همین جا مانده اند فقط به خاطر بچه های داریون .از بهترین مدارس نمونه ی شیراز جهت تدریس دعوت می شوند ولی به شیراز نمی روند چون اب و خاکشان و زادگاهشان را دوست دارند و حاضرند به خاطر ان هر کاری کنند .بعد از ظهرها یا در شیفت مخالف مدرسه کلاسهای تقویتی و فوق العاده دارند و بی هیچ چشم داشتی تدریس می کنند معلمانی که این دکتر و مهندسها و… را تحویل جامعه ی ایران داده اند و امروز در هر کجای ایران که باشند به داریونی بودن خود افتخار می کنند این معلمین هم موفق هستند .در پایان از تمام این پدران و مادران و برادران وخواهران تشکر میکنم ودست انها را می بوسم .امیدوارم که همیشه سلامت وموفق باشند و بر موفقیتشان افزوده شود.
* فرهنگی داریونی

14 دیدگاه

 1. سلام جناب اقای زارع
  من صد در صد با شما موافق هستم .تمام عزیزانی که فرمودید نمونه واقعی هستند و انشاالله خدا اجرشان بدهد . من در مصاحبه هم عرض کردم که خودم را که اصلا نمونه نمی دانم . اما وقتی دیدم مدیر محترم سایت نیت خیری دارند و عدم پاسخ دهی من باعث سوءتفاهم می شود به مصاحبه رضایت دادم . خدا کند همگی خدمتگزاران واقعی خانواده بزرگ شهدا که کل جامعه بزرگ ایران اسلامی هست باشیم . از کامنت به هنگام شما سپاسگزارم و پیشاپیش روز معلم را به تمام معلمان بخصوص فرهنگیا ن ، معلمان محترم داریون و جنابعالی که معلم فرهیخته ای هستید ،تبریک میگویم .

  1. سر کار خانم دکتر لیلا بزرافکن…شما، جناب آقای پرویز کهندل، دکتر صمد زارع،دکتر مهرزاد لطفی،جناب آقای جلال بذرافکن، جناب آقای بهرام کرمدار، جناب آقای قاسم شکری و سایر شکری های عزیز مثل محمد علی و احمد علی و…،دکتر محمد امین زارع و خیلی های دیگرکه هنوز نامشان در لیست موفق ها ثبت نشده است مثل دکتر زهرا ظهرابی، جناب آقای احمد عیسایی خوش، مهندس سیاوش بائر و …. و موفق های روستاهای منطقه، همه و همه از چهره های موفق و باعث افتخار منطقه ی داریون و داریونی های عزیز هستید… ولی در کنار شما بزرگواران، موفق هایی هم هستند که کم تر نامی از آنان برده می شود و برادر عزیزمان جناب آقای علی زارع، بر ما منت گذاشته و معرفیشان کردند. ممنونیم زارع عزیز از یادآوری به جا و شایسته اتان…سر کار خانم دکتر لیلا بذرافکن، شما و سرکار خانم زهرا ظهرابی داریونی برای هیشه باعث سر بلندی و افتخار ما هستید… هم چنان پویا و پایا باشید.

 2. چه ما باور بکنیم… چه باور نکنیم…واقعیتی است آشکار… حقیقتی است غیر قابل انکار… این ها، داریونی های موفق هستند، نه امثال من روسیاه در درگاه خداوند متعال؟

 3. موفقیت بعدی برای هر انسانی گذشتن از پل صراط میباشد که امیدوارم قدمهایتان روی پل صراط نلغزد به امید حق.

 4. با سلام خدمت خواهر گرامی خانم بذرافکن و اقای زارع استاد عزیزم
  نیت من از نوشتن این مطلب ابتدا تشکر و قدردانی از زحمات تمام پدران و مادرانمان هست که چنین انسانهایی را تربت و تحویل جامعه بخصوص داریون داه اند میباشد کسانی که لقمه های نان را از دهان خود گرفتند و به ما دادند تا امروز شاهد موفقیت همه ی ما شوند البته من خودم را کوچکتر از ان میدانم که موفق باشم .امثال شماها مایه افتخار داریون هستید.در مرحله بعد هم داریون نما میتواند تمام انسانهای موفق را در هر لباسی وپستی و شغلی معرفی کند.امیدوارم که مورد پسند تمام کاربران عزیز باشد.باز هم از همه بخصوص جنابعالی و اقای زارع تشکر میکنم .موفق وسربلند باشید

 5. جناب آقای علی زارع عزیز سلام…، کارهای بزرگ شهامت می خواهد. پیشنهاد شما به داریون نما، یکی از این کار های بزرگ است. داریون نما می تواند با یک حرکت متهورانه، طیف ها و اقشار مختلف موفق را معرفی کند. یکی از این اقشار هم تحصیل کرده هایی هم چون افرادی است که تا کنون در لیست موفق ها ثبت شده اند و بجز حقیر که امید جان یواشکی معلم سابقش را هم داخل این عزیزان جا کرده است، بقیه انصافا در کار خود و خدمت به ایران سرافراز و ملت همیشه در صحنه موفق بوده اند و برای منطقه و مردم منطقه باعث افتخارند؛ هر چند در منطقه نباشند. داریون جدای از ایران نیست. وقتی ایران از خدمات این عزیزان بهره مند شود، به نوعی هر چند غیر مستقیم، منطقه ی داریون نیز از این نعمت بر خوردار می شود. گام های بعدی، بدون اینکه روند جاری متوقف شود، طبق پیشنهاد منطقی شما ،می تواند همه ی اقشار مردم و همه ی حرفه ها، هنرها و حتی مدیریت و تربیت خانواده توسط پدران و مادران موفق در تربیت فرزندان، به ویژه ساکنین فعلی منطقه را شامل شود. همراه با این گام، پسندیده است مردم روستاهای منطقه نیز موفق های سراسر منطقه را معرفی کنند تا در عمل ،”داریونی های موفق” به “چهره های موفق منطقه داریون” تبدیل شود. والدین افراد موفق و خانواده شهدا نیز که تاج سر ما و باعث افتخار ما هستند و جای ویژه خود و احترام خاص خود را دارند…. در مورد شهدا هم که نامشان را بر سر در بهشت جاویدان نوشته اند و این دنیا و موفقیت هایش برایشان به مراتب کوچک است.

 6. سلا م جناب استاد عزیز کاملا درست است انشااله به زودی از یکی ازاین طیفها شروع میکنیم ماشااله انسان موفق در منطقه داریون کم نداریم .

 7. سلام به مناسبت روز وفات ام البنین ع که به روز مادران و خانواده شهدا نام گذاری شده
  ای دوست به حنجر شهیدان صلوات
  بر قامت بی سر شهیدان صلوات
  از دامن زن مرد به معراج رود
  بر دامن مادر شهیدان صلوات

 8. باسلام و تشکر از آفای زارع
  به مطلب مهمی اشاره کردید .قطعا زحمات مادران و پدران دلسوز در طی نمودن پله های ترقی فوق العاده مهم است و دراین میان خانواده های شهدا را باید از موفق ترین افراد دانست و اگر ما امروز در این مملکت نفس می کشیم و مدارج علمی را طی می کنیم به برکت خون شهدا و خانواده های آنهاست ولی آیا ما برنامه ای برای تکریم خانواده های شهدا داشته ایم و انشاءالله که داشته ایم .برای مثال عرض کنم که می توانیم در آن نهادی که مشغول هستیم بصورت گروهی سری به این خانواده ها بزنیم .محض اطلاع بگویم آنزمان که ما دانشجو بودیم چنین برنامه ای در دانشگاه اجرا می شد و چقدر این خانواده ها خوشحال می شدند.

  نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که از دیدگاه قرآن کریم گرامی ترین افراد نزد خداوند باتقواترین آنهاست . علوم مختلف باید وسیله ای باشند برای نیل به رضایت خداوند و تقوای الهی .و البته خدمت به خلق نیز از موجبات رضایت خالق است و الحمد لله اساتید عزیز مصداق این جملات هستند.نکته آخر اینکه تواضع از خصلتهای معصومین و بزرگان بوده است و وجود این خصلت در اساتید معظم ستودنی است و ارزش آنها را در دید دیگران چند برابر می کند .

 9. آقای مهری سلام مشتاق دیدار
  پیشنهاد خیلی خوبی دادید .امسال من در مدرسه ای که مشغول کار هستم (مدرسه شهید خوش نژاد هاتف سابق) در ایام دهه فجر دیداری از خانواده ی چند شهید داشتیم که این خانواد ها خیلی خوشحال شدند . دانش اموزان و تنی چند از همکاران هم همراهمان بودند. ولی اینکار باید همیشه صورت گیرد و تمام ادارات و نهادهای واقع در داریون هم باید حضور پررنگ داشته باشند. این خانواده ها به گردن تمام ما حق بزرگی دارند و اصلا همانجور که در مطلبم هم عرض کردم اینها موفق هستند نه امثال من روسیاه در درگاه الهی .انشااله که هر جا هستید سالم وسلامت باشید . شعرهایتان هم خیلی زیباست ما را بی نصیب نفرمایید

 10. جناب زارع باسلام خدمت شما مطلب بسیار بجا را عنوان نمودید. جای گلایه از داریون نما باقی است که موفقیت را درکسب مسولیت و مناصب مهم دولتی ویا مدارج علمی بالا می دانند . هستند افرادی که درعین گم نامی انسان های موفقی هستند و ما !!!

 11. با سلام خدمت کیان عزیز
  انشااله که شما وتمام کاربران عزیز با همکاری بیشتر با داریون نما این افراد موفق را معرفی کنید تا انگیزه ای شود برای سایر جوانان و نوجوانان اینده ساز داریون
  از شما هم تشکر و سپاسگزاری دارم موفق باشید

 12. جناب آقای زارع سلام
  دیدار با خانواده های معظم شهدا توفیق و برکتی است برای ما.خداوند به شما و همه دوستان خیر دهد.پیشاپیش روز معلم را نیز به شما و همه معلمین عزیز تبریک عرض می نمایم.با آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا