ديدگاههمه

درد دل امام زمان (عج) و پیامی از اتحادیه اروپا

سید هاشمی|

حضرت ولی عصر (عج) در نامه خود به شیخ مفید می فرمایند:
اگر چنانچه شیعیان ما (که خداوند بر طاعت خویش آنها را موفق گرداند) در راه وفای به عهد و پیمانی که بر دوش دارند همدل و یکصدا می شدند، میمنت دیدار ما از ایشان به تاخیر نمی افتاد و سعادت دیدار ما زودتر نصیبشان می شد، دیداری بر مبنای شناختی درست و صداقتی از آنها نسبت به ما، پس بدانید که مارا از شیعیانمان دور نگه نمی دارد مگر اعمال آنان که به ما می رسد و برای ما ناخوشایند و دور از انتظار است.
بااین پیام حضرت روشن می شود که عمده دلیل عدم ظهور و ادامه غیبت آن حضرت دوچیز است:


1- اختلافات و تفرقه بین شیعیان و مسلمانان

2- گناهان و اعمال بد
راستی تا به حال فکر کرده اید مسلمانان و کشورهای اسلامی چرا اینقدر از هم گسیخته و دچار اختلافات و در گیریهای مختلف هستند؟!هر روز شاهدیم که بر اثر درگیریها و اختلافات فرقه ای و قبیله ای و … در مناطق مختلف جهان اسلام خون انسانهای بی گناه و مظلوم از زن و مرد و خردسال و بزرگ بر زمین می ریزد و آتش اختلافات و فتنه ها روز به روز گستر ده تر می شود.
مگر همه مسلمانان یک خدا ندارند؟ مگر پیامبر همه یکی نیست؟ مگر کتاب آسمانی همه قرآن نیست؟ مگر قبله همه یکی نیست؟ مگر نماز و روزه و دیگر عبادات مشترک نیست؟ چرا اینقدر اختلاف و چند دستگی؟
از آن طرف دشمنان اسلام را می بینیم که چطور علی رغم اختلافات شدید و جنگهای بسیاری که در گذشته با هم داشته اند اما در دشمنی خود با اسلام و مقابله با توسعه و پیشرفت کشورهای اسلامی و مسلمانان همه متحد و یکصدا هستند و همه با هم برای عقب نگه داشتن و تجزیه بیش از پیش کشورهای اسلامی برنا مه ریزی می کنند وسازمانها و اتحادیه ها و مجامع مختلف تشکیل می دهند !
آری این اوضاع انسان را به یاد سخنان اول مظلوم عالم حضرت علی (ع) می اندازد ، همان آقایی که غاصبان حقش و حتی قاتلان همسرش فاطمه زهرا (س) را نادیده گرفت و با آنها برای حفظ وحدت و انسجام و اقتدار اسلام و مسلمانان همکاری کرد و به آنها مشاوره می داد و با این عمل خود به ما درس وحدت و اتحاد و دشمن شناسی و اولویت دربرنامه ها و برخورد با دشمنان راداد. آن حضرت بارها وقتی سستی و تنبلی و تفرقه و عدم اراده و همدلی و همکاری را بین یاران خویش دید فریاد می کشید:
آگاه باشيد به خدايى كه جانم در دست اوست، شاميان بر شما پيروز خواهند شد، نه از آن رو كه از شما به حق سزاوارترند بلكه آنها در راه باطلى كه زمامدارشان مى‏رود شتابان و فرمان بردارند. و شما در گرفتن حق سستى مى‏ورزيد …. به خدا سوگند دوست دارم معاويه شما را با نفرات خود مانند مبادله درهم و دينار با من معامله كند، ده نفر از شما را بگيرد و يك نفر از یاران خود را به من بدهد …..
آری امروزهمه دشمنان مسلمانان در دشمنی و کفرو نفاق خود یک دل و یک صدا هستند و شیطان آنها را در این راه یاری می کند ولی مسلمانان که وعده یاری خدا و فرشتگان را دارند خود به اختلافات دامن می زنند و شیطان نیز با وسوسه ها دشمنی و اختلافات را بیشتر رواج می دهد.
انشاءالله که به این درد دل حضرت توجه نموده و از اتحاد و پشتکار دشمنان درس بگیریم و با وحدت و همدلی بر مبنای ارزشهای اسلامی و مکتب اهل بیت (ع) در سرار زندگی واعمال و رفتار و سخنان و مواضع خود ،گامی جهت پیشرفت و رفع مشکلات برداریم ، همانطور که بارها حضرت امام خامنه ای (مد ظله) فرموده اند: امروز مهمترین وظیفه و نیاز جامعه ما حفظ وحدت بین مسئولان و مردم است و کسی که دشمنی و اختلاف را بین مردم ایجاد کند قطعا خائن به اسلام و کشور است.
به امید وحدت و اتحاد بیشتر همه مسلمانان و ظهور حضرت ولی عصر (عج)

8 دیدگاه

 1. سلام سید بزرگوار
  مطلب بسیار جالبی بود واقعا خود ما مقصر هستیم و ظهور اقا را به تاخیر می اندازیم . وقتی خود ما در جامعه مان چنین رهنمودهای نایب برحقش را گوش نمیدهیم و بین خود ما چند حزبی و تفرقه افتاده است و چه توقعی هست .
  در تیتر من پیامی از اتحادیه اروپا را خواندم ولی در متن چیزی در اینباره ندیدم. لطفا توضیح فرمایید.
  شاید این جمعه بیاید شاید …………………انشااله

 2. با سلام ممنون از شما همانطور که در آخر هم ذکر شده حتی اگر به توصیه های اسلام هم عمل نمی کنیم وحدت و همکاری با هم و برنا مه ریزی را از دشمنان یاد بگیریم همانطور که امیر المونین ع به مردم کوفه خطاب می کرد که جدیت و پایداری و اطاعت از امام را از یاران معاویه یاد بگیرند

 3. با سلام و تشکر از آقای سید هاشمی
  دشمنان کشورهای اسلامی خوب فهمیدند که از طریق ایجاد اختلاف است که می توانندبه منافع خود برسند.آنها و در راسشان استعمار پیر از طرق مختلف از جمله دست گذاشتن روی اعتقادات ، دامن زدن به اختلافات مذهبی وایجاد فرقه های انحرافی این مسئله را پیگیری کردند.
  به امید آنکه روزی بعضی از کشورهای اسلامی بر سر عقل بیایند و بفهمند تنها راه بازیابی عزت و شرفشان در گرو همین اتحاد است .

 4. سلام وممنون سید بزرگوار… در این روزهای حساس و سرنوشت ساز، بیان چنین مطالبی، به جا و آگاهی بخش است.

 5. باسلام تشکر سید هاشمی عزیز مدعی گویدکه بایک گل نمی گرددبهار………………………..من گلی دارم که عالم را گلستان می کند………………. گل من رابهاری بی خزان است …………………………….گل من مهدی صاحب زمان عج است…………………………

 6. با سلام و تشکر از شما اقایان مهری و زارع به امید اینکه همه ما بتونیم با عمل خود دیگران را راهنمایی کنیم
  موفق باشید

 7. آقای سید هاشمی عزیز سلام
  بنده همچنان منتظر شماره تماستان هستم .اگر شماره اتان را برای مدیر محترم سایت بفرستید با ایشان تماس گرفته و آنرا میگیرم.

 8. امام خامنه ای
  بصیرت در این دوران و در همه ی دورانها به معنای این است که شما خط درگیری با دشمن را درست تشخیص دهید.کجا با دشمن درگیری است؟بعضی ها نقطه ی درگیری را اشتباه میکنند .خمپاره وتوپخانه ی خودشان را آتش می کنند به سمت یک نقطه ای که آنجا دشمن نیست آنجا دوست است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا