اخبارهمه

مسابقات فوتبال جام ولایت داریون،ماجرای داور بی ساعت!

خبرنگار:علی مختاری|

 از هفته سوم مسابقات فوتبال داریون ،جام ولایت و زنده یاد الله داد جهانی عصر جمعه  در زمین ورزشی شهدای داریون دو بازی از گروههای دو گانه برگزار شد که طی آن امید داریون  در یک بازی نزدیک و نفس گیر بر تیم پاس غلبه کرد  و بازی تیم های شهدای دودج و بهزیستی نیز پس از 90 دقیقه تلاش به تساوی یک بریک به پایان رسید.

به گزارش داریون نما در بازی نخست که به قضاوت بهنام بذرافکن به کمک علی درویشی و اکبر خورشیدی انجام  شد امید با نتیجه خفیف سه بردو تیم جوان و خوب پاس این شهر را مغلوب کرد.

گلهای تیم امید را هادی جمشیدی، قاسم نصیرزاده و عظیم پیرزاده به ثمر رساندند ضمن اینکه ساسان امیری و شیرازی هم برای پاس گلزنی کردند.

در این بازی پر حاشیه و پر برخورد داور مسابقه یکی از بازیکنان پاس را به دلیل اعتراض به نحوه قضاوت خود با کارت قرمز از زمین بازی اخراج کرد تا تیم پاس بقیه بازی را ده نفره ادامه دهد.

در بازی دوم که از ساعت 17 با قضاوت امین برزگر به کمک روشن قنبری و محمد لطفی انجام شد، تیم بهزیستی که از تعدادی از بازیکنان  عقاب نیرو هوایی شیراز و آباده ایی خود استفاده می کرد نتوانست تیم  دودج را مغلوب کند و اگر مهاجمان دودج کمی دقت عمل به خرج می دادند حتی می توانستند در واپسین دقایق حریف خود را شکست دهند ولی در نهایت این دیدار با تساوی یک بر یک خاتمه یافت تا هر دو تیم امتیازات را بین خود تقسیم کرده و منتظر روزهای آینده باشند.

زمین فوتبال داریون که بیش از 10 سال است منتظر چمن کاری است اما…

برای تیم بهزیستی رضا بداغی گلزنی کرد و تنها گل دودج نیز توسط فرشید امیدوار از روی پاس مهدی مختاری به ثمر رسید.

قابل ذکر است که قاضی میدان با نشان دادن کارت قرمز به رضا بداغی از تیم بهزیستی این بازیکن را زمین مسابقه اخراج کرد.

نکته جالب این بازی اینکه داور میدان در نیمه اول برای تنظیم وقت ساعتی بر روی دست خود نداشت و در نهایت چهار دقیقه مانده به پایان نیمه اول و با اشاره از خارج از زمین سوت  اتمام بازی را به صدا در آورد اما هنگامی که با اعتراض کادر فنی تیم  دودج رویرو شد،اظهار کرد که مسوولین برگزاری مسابقات گفته اند که  خودمان وقت بازی را اعلام می کنیم .به هر حال  این گونه  قضاوت ها در فوتبال روز دنیا فقط در داریون پیدا می شود که در نوع خود بی نظیر و شگفت آور است.

 نتایج تیم ها و وضعیت رده بندی آنها در جدولهای دوگانه در هفته سوم این تورنمنت را مورد بررسی قرار می دهیم :

*** گروه اول***

در این گروه، تیم امید داریون با انجام دو بازی و کسب شش امتیاز و با تفاضل به اضافه 9 در صدر جدول قرار دارد،سپس تیم قائم الف شیراز با کسب شش امتیاز از دو بازی و با تفاضل کمتر نسبت به امید در رده دوم جدول جا خوش کرده سپس  تیم های پاس و قائم ج شیراز نیز هر کدام با انجام دو بازی و دو باخت و بدون امتیاز در رده های سوم تا چهارم ایستاده اند تا از همین الان کاندیداهای حذف از این گروه لقب بگیرند.

بدین ترتیب تیم های امید و قائم الف شیراز از الان خود را در مرحله یک چهام نهایی این مسابقات می بینند و برای صدرنیشنی در این گروه باید حریفان خود را با گلهای فراوان مغلوب کنند.

***گروه دوم***

در این گروه تیم بهزیستی داریون با انجام دو بازی صاحب چهار امتیاز و به لطف تفاضل گل بهتر (به اضافه سه )در صدر جدول ایستاده است، سپس شهدای دودج با انجام دو بازی و کسب چهار امتیاز و با تفاضل گل کمتر (به اضافه دو) در رده دوم قرار گرفته است .

تیم اتحاد با انجام دو بازی و کسب یک امتیاز در دره سوم و قائم ب شیراز نیز با انجام دو بازی و کسب  یک امتیاز در رده چهارم جا خوش کرده است .

اما در بازیهای هفته چهارم و از گروه دوم مسابقات یک بازی  حساس بین تیم های اتحاد و بهزیستی برگزار خواهد شد که نتیجه آن  سهم بسزایی در صعود تیم بهزیستی بعنوان تیم نخست گروه را در پی خواهد داشت .

بازی حساس دیگر این گروه نیز بین تیم های شهدای دودج و قائم ب شیراز برگزار خواهد شد که تیم دودجی می تواند با زدن گلهای بیشتر علاوه بر شکست تیم مقابل، به تنهایی و کسب هفت امتیاز در صدر گروه دوم قرار بگیرد.

تا پایان هفته سوم، قاسم نصیر زاده و اکبر برزگر هر دو از تیم امید داریون با زدن چهار بعنوان گلزنان برتر این مسابقات خودشان را معرفی کرده اند سپس حسین زارعی از شهدای دودج نیز با زدن سه گل در رده دوم برترین گلزنان این دوره قرار دارد.

23 دیدگاه

 1. این عکس واقعی از استادیوم چمن داریون است .از تلاش ها و زحمات مسولین عملگرای محلی نهایت سپاس را داریم که این آرزروی جوانان عزیز را بر آورده کردند.

 2. با سلام فکر کنم تنها جایی که توی دنیا میتوان پیدا کرد که داور وسط زمین ساعت نداشته باشد همین دیار داریون باشد در این دوره زمونه یه ساعت کامپیوتری رو میتوان با قیمت خیلی پایین تهیه کرد ولی باعث تاسف است که در یک دیدار مهم و حساس داور بدون ساعت در زمین حضور پیدا کند .مسئولین برگزاری این بازی حتما خواب بودند و باید این رویدا را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرد .

 3. آقاي علي مختاري
  خبرنگار محترم داريون نما
  سلام
  ضمن تشكر از زحمات شما و تهيه اين گزارش براي ساير كاربران از آنجا كه شما به عنوان یکی از خبرنگاران فعال داریون نما هستید من وقتي اين خبر را خواندم مقداري تعجب كردم چون از اصول اوليه خبرنگاري بيطرفي است و ارائه گزارش صحيح و درست به مخاطب مي باشد اگر قرار است گزارشي تهيه شود چه بهتر است كه كامل و جامع باشد تاخواننده مطلب كامل در جريان قرار گيرد
  الف- شما نوشته ايد كه رضا بداغي اخراج شد كه روح اله بداغي بوده است
  ب-چرا از اشتباه صد در صد داور در نگرفتن 2 پنالتي براي تيم بهزيستي چيزي ننوشته ايد
  ج-چرا از گل مشكوك به آفسايد دودج چيزي ننوشته ايد
  د-چرا از برخورد بد خودتان در مقابله با بازيكن اخراجي تيم بهزيستی داريون چيزي ننوشته ايد
  ذ-چرا از حقانيت پنالتي بهزيستي به گفته خود حاج كمال ننوشته ايد
  ر-چرا از پنج موقعيتي صد در صدي كه با بي دقتي مهاجمان بهزيستي از دست رفت ويكي هم به تيرك برخورد كرد ننوشته ايد
  ز-بعد هم توهین آمیز نوع قضاوت را زیر سوال برده اید که اين دور از انصاف است

  اميد است دوست عزيزمان آقاي مختاري كه تا حالا هيچگونه موردي از وي ديده نشده بود در تهيه اين نوع گزارشها نيز بيطرفانه عمل نمايد

 4. ممنون از مختاری عزیز که به موقع ما را از اخبار ورزشی منطقه با خبر می سازد. برگزاری چنین مسابقاتی ،موجب دلگرمی،نشاط و سرزندگی جوانان و نوجوانان ورزشکار و ورزش دوست است.از مسئولین و دست اندر کاران ورزش منطقه و برگزار کنندگان چنین مسابقاتی کمال تشکر را داریم.

 5. جناب قربانی من خبر را به طور کامل خواندم از دیدگاه یه خواننده بی طرف اینقدر ایراد که شما اشاره کردید نداشت به نظر من قبل ازاینکه انسان عیب دیگران را ببیند عیب خود را برطرف کند خود بی طرف باشیدتا دیگران هم اینطور ببینید چون متاسفانه انسان هرطور باشد دیگران هم همانطور میبیند موفق باشید

  1. سلام بي طرف
   از نظر شما متشكرم ولي مطلبي كه من نوشته ام عيب جويي نبوده است يك نوع انتقاد بوده است كه انشاءالله با نيت خير همراه بوده است.

 6. با سلام خدمت اقای مختاری و همه پیش کسوتان فوتبالیست منطقه داریون ودیگر دوستان
  با دیدن این عکسها یاد دوران قدیم(حدود بیست سال پیش) افتادم که چطور با اورسی جیری (همان کفش پلاستیکی) در همین زمین خاکی فوتبال بازی می کردیم ودیدم متاسفانه هنوز زمین همان زمین است و عوض نشده
  در ضمن این بحثها که اقای قربانی فرمودند باید تو برنامه نود بررسی بشه
  حالا ببینم کدامتون زودتر موضوع رو می فرستید برنامه نود!!!

 7. با سلام خدمت دوستان عزیز و خوانندگان خوب سایت داریون نما
  احتراما ”
  قبل از هر چیزباید به عرض برسانم که بنده در مقامی نبوده و نیستم که بخواهم پاسخ دوستان و همکاران خود را بدهم اما بخاطر جلوگیری از تشویش اذهان عمومی و روشن شدن برخی از مواردعنوان شده، باالاجبارپاسخ خودم را به خوانندگان که فقط مختص منطقه داریون هم نیستند بصورت منطقی و قانع کننده خواهم داد تا خدا ناکرده فکر نکنند که این سایت فقط برای جنگ و جدل ساخته شده و اجر مسوولین و گردانندگان محترم سایت که هدفشان اطلاع رسانی صحیم و دقیق است بر باد برود.
  پاسخ مورد اول : وقتیکه مسوولان برگزاری این مسابقات اسم بازیکن اخراجی را به اشتباه اعلام می کنند بنده حقیر چه تقصیری دارم؟ (قضاوت با خودتان)
  پاسخ مورد دوم : بنده در حدی نیستم که بخواهم در مورد قاضی میدان بازی بهزیستی و دودج اظهار نظر کنم و هر چیزی که به صلاح خویش دیده سوت زده است حالا درست یا نادرست .ما هم نسبت به قضاوت ایشان شاکی هستیم اما به نظرایشان احترام
  می گذاریم .(قضاوت با خودتان)
  در مورد پنالتی مشکوک عرض کنم که وقتی بازیکنی از تیم بهزیستی عمدا خودش را به زمین می اندازد تا داور مسابقه را فریب داده و اعلام پنالتی کند توقع دارید داور بدون درنگ اعلام ضربه پنالتی به نفع این تیم کند؟پس حتما پنالتی نبوده که نگرفته است .
  پاسخ مورد سوم : در مورد گل تیم دودج ،وقتی خط نگهدار این بازی (آقای روشن قنبری )دقیقا روی خط آفساید قرار گرفته و با چشم خود دیده که بازیکن دودج در آفساید قرار ندارد با کدام وجدان اعلام آفساید کند؟ ضمن اینکه ایشان همشهری شماست نه ما پس میتوانید با ایشان صحبت کنید که چرا گل صحیح تیم دودج را مردود اعلام نکرده است.(قضات با خودتان )
  پاسخ مورد چهارم : وقتی بازیکن تیم بهزیستی توسط داور میدان بعلت فحاشی و بی احترامی و حرکات غیر اخلاقی و زدن عمدی بازیکن تیم دودج (مهدی مختاری ) از زمین مسابقه اخراج می شود چه دلیلی دارد که هنگام خارج شدن از زمین بازی به مربی و بازیکنان تیم دودج که مهمان شماست فحاشی کرده و حرفای رکیک بزند آیا اخلاق ورزشی این است ؟آیا تا به حال شنیده اید که در کسی بعنوان مهمان به روستای دودج بیاید و بازیکنان دودجی به خودشان اجازه بدهند که به بازیکنان و مجموعه تیم مهمان توهین کنند ؟ بنده اولین نفری هستم که بازیکن تیم خودم را تنبیه خواهم کرد و جواب این سوال را از بازیکنانی نظیر روشن قنبری ،عظیم پیرزاده و اقایان شرفی و باصری که بنده را می شناسند بپرسید(قضاوت با خودتان ).
  پاسخ مورد پنجم را شخص حاج کمال زارعی فرستاده که عینا در اینجا ذکر میکنم :
  جناب آقای قربانی با سلام و عرض ادب و احترام
  بنده چنین صحبتی با کسی نکرده ام که بگویم داور به نفع تیم داریونی اعلام ضربه پنالتی نکرده است توضیح ،اینکه هیچ وقت مدیرعامل یک باشگاه علیه تیم خود اعلام جرم نمی کند. (قضاوت با خودتان)
  و اما پاسخ موردششم: در این مورد حق با شماست چون فراموش کردم به ضربه ایی که به تیرک دروازه تیم دودج برخورد کرد اشاره کنم ضمن اینکه باید ذکر میکردم که30دقیقه اول بازی تیم بهزیستی تیم برتر میدان بود تیم دودج رفته رفته بازی را به تعادل کشاند.
  در نیمه دوم و با عقب نشینی تیم داریونی که از شش بازیکن شیرازی سود می برد !! تیم دودج با از دست دادن چندین موقعیت گلزنی موفق به تساوی بازی شد، ضمن اینکه این تیم در بیرون از زمین به جای یک مربی بیست نفر مربی و کمک مربی و کارشناس فنی کنار داشت اما داور بازی حتی یک تذکر هم به آنها نمی داد .
  پاسخ مورد هفتم :بنظر شما کجای مطلب من در مورد داور مسابقه توهین آمیز بوده است ؟ اولا اگر توهین آمیز بود که مدیریت محترم و بی طرف سایت داریون نما آنرا بر روی سایت قرار نمی داد.
  دوم گفتن اینکه داور مسابقه برای گرفتن تایم بازی ،ساعت مچی بر روی دست خود نداشت توهین آمیز است ؟آیا دیدن موارد این چنینی از نگاه تیزبین یک خبرنگار توهین آمیز و بزرگ نمایی است؟
  سوم اینکه وقتی داور مسابقه با هر حرکت از طرف بازیکنان تیم دودجی دست به کارت می شد و انها را کارت باران می کرد ولی ا در مقابل عمل خطرناک بازیکنان خودی ساده از کنارش می گذشت توهین آمیز بوده ؟
  چهارم اینکه وقتی لباس داور بازی تا حدودی شبیه بازیکنان تیم می باشد وذکر کردن آن در خبر توهین آمیز است ؟
  پنجم باید عرض کنم که آقای برزگر قضاوت خوبی بر اساس تجربه خود انجام داد و ما ما با توجه به مسایل ذکر شده هیچگونه شکایتی نسبت به قضاوت داور بازی نداشتیم .
  به هر حال موارد ذکر شده بالا بعلت ضرورتی که داشت عرض کردم وگرنه کوچیک همه مسوولان برگزاری مسابقات و بازیکنان تیم های حاضر در این مسابقات هستم چون خودم هم به نوعی یکی از مسوولان برگزاری این مسابقات از نظر خبری و اطلاع رسانی می باشم .
  ارادتمند همه شما مختاری

 8. آقای قربانی سلام
  از صحبتهای جالب آقای مختاری قانع شدید؟
  از اینکه جناب مختاری جواب دوستان را به بطور مودبانه و با حوصله داده ممنون و سپاسگزارم ما هر شب به سایت شیرازی ها و داریان نما سر می زنیم و خیلی دوست داریم به داریان بیاییم

 9. سلام
  تذکرات اقای قربانی بد نبود ولی جوابی که مختاری داده است قانع کننده و زیباست بظاهر این دو نفر هم خبرنگار و همکار هم هستند ولی توصیه میکنم اصلا بخاطر مسایل پیش پا افتاده خصوصا فوتبال دوستی خودتان را خراب نکنید

 10. با سلام تشکرمیکنم از مسوولین برگزاری.تشکرمیکنم ازاین همه تعصب وغیرت وعلاقه………………………………………………….بنظرشما مشکل وگره کار کجاست.بنظر شمااین دوستان گره کار را دراظهار نظرهای غیر کارشناسه خواهند یافت.سالهای قبل هم دربرگزاری مسابقات دراین منطقه بااین مشکلات برخوردیم.بهتراست بپذیریم ریشه تمامی این مباحث نداشتن اطلاعات ودانش داوری .ومربیگری.دراین منطقه بوده .که امیدوارم با برگزاری چند کلاس داوری و مربیگری دراین منطقه شاهدچنین مباحثی نبوده و روز بروزبرکیفیت مسابقات افزوده شود.استعدادها رشد وبه سمت قانونمداری گام برداریم…پس علاقه مندی وامادگی از شما همکاری از حقیر وهمکارانم درهیات فوتبال فارس.

 11. جناب کرمدار با سلام و خسته نباشید
  اقا ما کی هستیم که بخواهیم در مقابل بزرگی مثل شما قد علم کنیم

 12. آقای علی مختاری و خوانندگان محترم داریون نما سلام
  از اینکه که شما استاد هستید شکی نیست ولی به قول شاعر که می فرماید “آب دریا را گر نتوان کشید هم به قدر تشنگی باید چشید) برای آخرین بار با اجازه کاربران چند سطری را به رشته تحریر در می آورم باشد که با سعه صدر طبع لطیفشان آزرده نگردد
  الف:مطلبی که من نوشته ام تشویش اذهان عمومی نمی باشد نقدی بر مطلب شما بوده است که با تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذبی کاملا تفاوت دارد
  ب:ای کاش نوشته بودید مسوولی که گفته اید اشتباه اعلام کرده است چه کسی بوده است چطور در خبر نوشته اید که رضا بداغی برای بهزیستی گلزنی کرد و بعد می گویید مسوولان برگزاری گفته انداو اخراج شد یعنی بازیکنی که گل زد و اخراج شده با هم یکی بود البته که شما بعد از 25 سال فوتبال رضا بداغی حتما وی را خوب می شناسید.
  پ:در مورد قضاوت داور ما هم از وی متشکریم و به اندازه تجربه خودش خوب قضاوت کرد و بحثی هم نیست و منظور همان بیطرفی شما در گزارش خبری بود نه به قضاوت داور
  ت:در مورد پنالتی هم قضاوت نهایی را به عهده تمام ورزشکاران محترم که در زمین فوتبال بودند می گذاریم هرچند شما و من می دانیم که بازیکن بهزیسنی به عمدا چنین کاری نکرده است
  ث:در مورد آقای قنبری خیلی هم سپاسگزاریم که به برگزاری این مسابقات کمک می کند بعد هم ما که نگفتیم او چرا آفساید نگرفته است اصلا بحثی درباره ایشان نبودکه شما به وی ارتباط داده اید
  ج:اخراج بازیکن به علت فحاشی و بی احترامی و حرکات غیر اخلاقی نبوده وفقط علتش زدن عمدی بوده است ما هم به نوبه خودزدن این حرف رکیک را (که البته با فحاشی که شما فرموده ایدتفاوت دارد) نمی پستدیدم و بعد از بازی با وی صحبت کردیم ما هم تا آنجا که سن وسال خودمان یاد می دهد از هیچکدام تیمهای داریونی(عقاب -امید-اتحاد-بهزیستی)بی احترامی به میهمانان ندیده ام
  در مورد پاسخ حاج کمال هم نمی توانم به خودم اجازه بدهم و پاسخی بنویسم
  د:فکر کنم منظورتون 30 دقیقه نیمه دوم بوده است
  ذ:در مورد پاسخ مورد هفت درباره مدیر سایت هم من در حد واندازه آن نیستم که پاسخگو باشم و اینکه نوشته اید داور ساعت نداشت و با نگاه تیزبینانه آن را دیده اید شکی نیست فقط اینکه که گفته اید این نوع قضاوتها در داریون دیده می شود ……..و ود موارد دیگر ذکر شده توسط شما بحثی در این زمینه نبوده است
  با تشکر فراوان-برادر کوچکتر شما روح الله قربانی

  1. سلام جناب قرباني
   1-مگه بازيكني كه گل ميزنه نميتونه اخراج بشه دومآ به مختاري اشتباه گفتند
   2-تيم دودج در 30 دقيقه دوم گلزني كرد چطور بازي دست تيم بهزيستي بوده
   3-اول كه داور به ضرر تيم داريون نميگيره دوم اگر بازي تيم دودج با اتحاد رو تماشا كرده بودين ميديدين نا داوري يعني چي كه دوتا گل تيم دودج رو قبول نكنه بعد گل افسايد تيم اتحاد رو كمك مسابقه سالم اعلام كنه
   4-در پايان هر كاري كنند دودج قهرمان ميشه

 13. جناب قربانی عزیز سلام

  اقا دوستی من و شما ارزشش بیشتر از این چیزهاست که فقط در فوتبال خلاصه نمیشود بلکه در بیرون و مسایل کاری هم دوستیم اقا اصلا حق با شماست من کوچیک شما هستم به هر حال اگر کوتاهی از جانبی بنده بوده و هست به خوبی خودتان ببخشید
  اردتمند شما مختاری

 14. فکر کنم بایدعادل فروسی پور یک برنامه نود برای داریون درست کند تا این گلها را حسابی بررسی کنند.
  این مسائل در فوتبال پیش می آید انشااله که آقای قربانی و مختاری که هر دو دوست داشتنی هستند دوستی شان را به خاطر این مسائل خراب نکنندواین انتقادها فقط در همین حد باشد.ارزش دوستی بیشتر از اینهاست
  هردو موفق وپیروز باشید

 15. جناب آقاي مختاري سلام
  البته كه دوستي ما بيشتر از اين مسايل ارزش دارد شما همو به خوبي خودتان ما را ببخشيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا