ديدگاه

به بهانه 9 اردیبهشت، روز شوراها

جلیل زارع|

شوراهای اسلامی ،در سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی(ره) به شورای انقلاب، هم زمان با بیستمین بهار انقلاب اسلامی، در نهم اردیبهشت 1378، با پیام مقام معظم رهبری آغاز به کار نمودند. ایشان در بخشی از این پیام، اعضای محترم شوراها و مسئولان مربوط را به اموری تذکر دادند که ما در این جا به بیان سه مورد از آن ها بسنده کرده و کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای منطقه ی داریون را به اندیشه و تامل دعوت می کنیم:
1-برای کسب توفیق در وظایف شوراهای اسلامی، شرط اول آن است که اعضای شوراهای اسلامی هر شهر یا روستا، در عمل با یک دیگر تفاهم و همدلی داشته باشند. بدون این شرط مهم، یقینا این نهاد تازه تاسیس، نخواهد توانست برای مردم، منشا خیر و صلاح گردد. مناقشات سیاسی و جناحی و ورود در هر اقدامی که اعضای شوراهای اسلامی را از اتحاد عملی دور کند، برای این شوراها مضر و ناروا است.
2-از آن جا که شوراها از مظاهر مشارکت مردمی و برای تسهیل امور مردم است. اعضای محترم، ارتباط دائمی خود با مردم و حضور در میان آنان و اطلاع از مشکلات آنان را وظیفه ی مستمر خود بدانند و دسترسی مردم را به خود، آسان سازند.
3-حدود وظایف شوراهای اسلامی که در قانون معین شده، باید در قول و عمل، به طور کامل رعایت شود. اعضای شوراها، وظایف خود را به درستی بشناسند و بر تحقق آن همت بگمارند و چیزی را که در قانون، پیش بینی نشده و یا به خاطر واقعیت های کشور و دولت، قادر به انجام دادن آن نیستند، وعده ندهند و مردم را از کمک و اقدام شوراهای اسلامی، مایوس نسازند.

5 دیدگاه

 1. اقای زارع سلام
  شورای شهر داریون که در دوره قبل حداکثر ارتباط و اتحاد و وفاق را داشتند و اتحاد انها مثال زدنی بود!
  این شورا حداکثر ارتباط خود با مردم را به عمل اوردندو امور مردم را تسهیل کردند دسترسی انها به مردم واقعا اسان بود واین امر فقط به خاطر ان بود که حوزه زندگی انها از استان فارس خارج نبود !
  در پایان از زحمات این عزیزان تشکر میکنیم خسته نباشند!

 2. آقا کوروش امثال شما که از نوشته هایتان مشخص است آدم باسواد وتحصیلات عالیه ! دارید،در حال حاضرکه شرایط برای خدمت به مردم مهیاست ، صبر جایز نیست بسم ا… خود را درمعرض این امنحان قراردهید

  1. کیان عزیز سلام
   انسان تا وعده نداده است ازاد است اما وقتی وعده میدهد زیر بار مسولیت میرود و تا به وعده هایش عمل نکند رها نخواهد شد
   انشا اله که همه ی ما از امتحان الهی پیروز وسربلند بیرون بیاید
   دوستدار شما کوروش

 3. تا چند مدت پیش فقط یک خبر از شورای شهر شنیده می شد:این هفته هم جلسه شورا تشکیل نشد!!!
  ولی این روزها عجیب………..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا