ديدگاه

جایگاه شوراها در کلام رهبر معظم انقلاب اسلام

یوسف بذرافکن|

انتخابات شوراها از این جهت مهم است که کار روزمره مردم و زندگی شهری و روستایی مردم ، متوقف به این انتخابات است . اگر انسان های صالح ، کار آمد، با نشاط ، مومن، نجیب و امین در اتخابات شوراها انتخاب شوند خیال مردم از لحاظ مسائل جاری روزمره زندگی ، که با آن سر و کاردارند راحت خواهد شد .
اصل ایجادشوراهای اسلامی شهر و روستا نشان دهنده اهتمام نظام جمهوری اسلامی ایران به مجموعه متنوع فکرها، مشورت هاو دیدگاه هادر ادره امور کشور است . هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست چه در شهر و چه در بخش و چه در روستا وظایفی که برای شوراها در قانو ن ذکر شده همان وظایفی است که اگر شوراهای ما انشاءالله بتواننداین وظایف را به طور کامل به انجام برسانند بسیاری از مشکلات جاری مردم برطرف خواهد شد . شوراها طبق قانون اساسی مدیریت شهر و روستا را برعهده دارند و نماددیگری از اداره کشور به دست مردم را در برابر چشم همگان می گذارد . توفیق شوراها در دستیابی به این هدف ، سرمایه ارزشمند اعتمادعمومی را افزایش می بخشد و زمینه ساز حضور پر نشاط مردم در همه عرصه های پیشرفت و توسعه کشور می شود. کسانی باید در شورای شهر مشغول خدمت شوند که افرادی کاری ، فعال ، صادق و به فکرخدا ، نه به فکر خودشان ، به فکر دنیای خودشان و به فکر جمع و جور کردن امور دنیوی برای خودشان ، برای مردم کار و تلاش کنند . البته دیانت او ( اعضای شورا) ، تقوای او دلسوزی او را حتما تشخیص دهند ، مردم نباید افرادی را که دلسوز ، علاقمندو متدین نیستند به مراکز تصمیم گیریشان بفرستند ، زیرا برایشان ورز و بال درست خواهند کرد این توصیه من به مردم است .

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. با سلام…، به جناب آقای بذرافکن، توصیه می کنم که در صورت استقبال اعضای شورای آینده، در کارها به آن ها کمک نمایند و به اعضاء، نیز توصیه می کنم ،افزون بر حفظ وحدت بین خود که شرط اساسی موفقیت است، از کاندیدا هایی که انتخاب نمی شوند و از افرادی مثل بذرافکن که امتحان خود را در خدمت صادقانه و خالصانه به مردم منطقه پس داده اند، مشورت، هم فکری و کمک بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن