ديدگاههمه

شرفی تشریح کرد؛مقايسه ميزان و چگونگي جذب بودجه شهرداري داريون،نیمه پر لیوان را هم ببینید

به نام خدا

اگر نگاه تازه اي به قلب هايمان نيندازيم حرفهايمان بوي كهنگي مي گيرد، بياييم چراغ هاي عاطفه و رابطه را تا آمدن موعود بيدار نگهداريم و براي يكديگر جامه يي از بهار بدوزيم و از پلكان دعا بالا برويم و سراغ خدارا بگيريم و اشكهايمان را به او نشان دهيم و شعر دوست داشتن را بخوانيم وهمراه با بهاران بي باكي ، پاكدامني ، فرزانگي، فروتني ، استقامت ، عفو ، بخشايش را به خانه بياوريم و فخر فروشي ، غرور ، نخوت ، ناداني را از خود دور كنيم و ايمان بياوريم كه مي گوييم :           حول حالنا الي احسن الحال .

با سلام و عرض ادب خدمت شهر وندان محترم ؛ ضروری دیدم که مطالبی را در خصوص ميزان و نحوه جذب اعتبارات شهرداري جهت تنویر فکرخوانندگان محترم یادآوری کنم وبا تحلیلی مقایسه ای ازاعتبارات شهرداری های کشورواستان که یکی از مباحث روزمره شورا ست ، و تنها باهدف جلب نظر همشهریان؛ در سایت داريون نما  منتشر نمايم . اميدوارم كه  خوانندگان محترم این متن را دقیقاً مطالعه و براي معدود افرادي که همیشه نیمه ی خالی لیوان را می بینند و بدون تحقیق و جستجو اقدام به قضاوت و صدور حکم مي كنند ؛تشريح نمايند .

1-  شهرداری ها مؤسساتی عمومی و غیر انتفاعی هستند که به صورت خود گردان اداره می شوند و کمک های دولتی بخش بسیار اندکی از اعتبارات آنها را تشکیل می دهد ولي  شهرداری داريون در سال 1391 رقمی معادل 8315851940ريال بوده ، لذا متهم نمودن شهرداری به کم کاری در جذ ب اعتبارات بیشتر ؛هیچگونه توجیهی ندارد و این اعتبارات بر اساس وسعت ، جمعیت و چند فاکتور دیگر به شهرداری ها ، اختصاص می یابد و شهرداری داريون هم از این قاعده مستثنی نیست . ولي با پيگيري مستمر شهردار محترم وحمايت امام جمعه بزرگوار وهمكاري ساير پرسنل شهرداري و نيز رايزني هاي شوراي اسلامي با نمايندگان محترم مجلس فراتراز اعتبارات قانوني جذب نموده است . اين در حاليست كه از بودجه 12321196876ريالي شهرداري درسال فوق الذ كر با همه كارشكني هاي برخي افراد و تحريك عامه مردم وپخش شايعاتي بر عليه شوراي اسلامي  و شهرداري در قالب عناويني چون : عوارض گاز ؛ پروانه هاي كسب ؛ حق آسفالت ؛ فروش املاك و غيره …. مبلغي معادل 4005344936ريال بوده و اين در حالي است كه ازاين مبلغ800000000ريال( هشتاد ميليون تومان ) آن از محل عوارض دانشگاه آزاد و حدود 1500000000ريال ( يكصد و پنجاه ميليون تومان ) از محل واگذاري پمپ بنزين به بخش خصوصي بوده (اين رشته سر دراز دارد ) حال شما قضاوت بفرماييد چه مبلغي ازطرف مردم به حساب شهرداري واريز شده كه اين همه شورا و شهرداري مورد هجمه هاي فراوان قرار مي گيرد ؟

2-  کل اعتبارات شهرداری داريون در سال 1385  سال ماقبل شروع به کار شوراي دوره سوم  – مبلغ 2822500000ريال  بوده که از این مبلغ حدود 2000000000 ريال (دويست میلیون تومان) آن از کمک های دولتی و مابقی از محل درآمدها بوده ، در حالی که در سال 1390 این مبلغ به حدود 12321196876ريال (يك میلیارد و دویست و سي ودو میلیون و يكصدو نوزده هزارو ششصدو هشتاد و هفت تومان و شش ريال ) رسیده(لازم به ذكر است كه اعتبارات دولتي شهرداري ها در چند سال اخيركاهش قابل توجهي داشته است )  که  این امر نشانگر عملکردنسبتا خوب شهرداری و نیز اطمینان افزایش اعتماد مردم به اینکه این پرداختها جهت رفاه حال خودشان هزینه خواهد شد بود ه است . البته گذشت زمان و آشنايي مردم به فرهنگ شهر نشيني واجراي قوانين مربوط به آن توسط شهروندان محترم در جذب عوارض مختلف ؛ درتحقق يافتن كامل بودجه تصويبي اثر مستقيم خواهد داشت ودر نتيجه رعايت اين اصول و اجراي چشم انداز بيست ساله كه توسط شهرداري و شوراي  دوره سوم ترسيم شده است موجب توسعه هر چه بيشتر شهرمان خواهد شد.

3-   اختلاف ميزان اعتبارات شهرداری ها  از محل جذب عوارض از مردم و تفاوت فاحش آنها با ساير شهرداري هاي مجاور وهمگن اصولاً ارتباطی به تلاش یا ایستایی شهرداري ها ندارد ، به طور مثال اعتباربيش از بيست برابری شهرهایی مثل زرقان و صدرا  یا حدود پنج برابری سروستان نسبت به  د اريون و برخی شهرهای دیگر استان به دلیل درآمد آنها از محل مالیات بر ارزش افزوده و مراكز صنعتي است که از فعالیت های اقتصادی انجام شده كه در این شهرها عاید شهرداری می شود ، مجتمع هاي صنعتي و شركت هاي مختلف وابسته به آنها؛ محصولات کشاورزی و نیز عوارض خروج این محصولات ازاين  شهرستانها  در کنار جمعیت چند برابری و مساحت زیاد آنها یکی از دلایل عدیده این درآمد بالاست، که شهر داريون تقريبا از کل آنها محروم است. یکی دیگر از منابع اصلی درآمد شهرداری ها ، کسب عوارض از محل صدور پروانه های ساختمانی است، یک مقایسه ی سرانگشتی در میزان ساخت و سازهای شهر صدراويا زرقان در همسایگی مان ، با ساخت و سازها در داريون این تفاوت فاحش را آشکار  می کند ، در بسیاری از سالها تعداد پروانه های صادر شده در داريون به چهل پروانه نمی رسد ،مثلا از تاريخ 1/1/1391لغايت 7/2/1392مجموع پروانه هاي صادره 67فقره بوده كه يقينا تعداد ي از اين پروانه ها مربوط به خانواده هاي تحت پوشش كميته امداد و يا بهزيستي و …. ميباشد كه يا به كلي از پرداخت معاف و يا تخفيفات قابل توجه اي براي آنها در نظر گرفته شده است .و اين  در حالی است که در شهرهای ذکر شده این رقم به چندین هزار پروانه بالغ می شود که با خود درآمد قابل توجهی را به همراه دارد.

4-  درآمد اندک و فقر نسبی حاکم بر مردم شریف شهر داريون نیز یکی دیگر از دلایل پایین بودن اعتبارات شهرداری است، بسیاری از شهروندان هنگام مراجعه به شهرداری یا توان پرداخت تعرفه ها را ندارند یا خواهان تخفیف و تقسیط آن که متأسفانه  تبدیل به یک عادت شده ، هستند که باعث ناپایداری همین درآمد اندک شهرداری هم می شود . در حالی که در شهرهای دیگر خبری از این بی بضاعتی و چانه زدن ها نیست و کوچکترین تخفیف و تقسیطی در این موارد انجام نمی شود . متأسفانه این ویژگی شامل ادارات شهر هم می شود و آنها بدون پرداخت حق و حقوق شهرداري اقدام به ساخت و ساز در طول سالیان دراز کرده اند و در حال حاضر هم با ادامه ی همان روند و توسل به لطایف الحیل از انجام تعهدات خود در قبال شهرداری طفره می روند و مقاومت بیش از حد شهرداری هم در این خصوص باعث بازگشت اعتبارات اختصاص یافته و ایجاد اختلال در رونق شهر می شود.

 5-  ضعف فرهنگ پرداخت عوارض و تعرفه های تعیین شده شهرداری از طرف شهروندان از دیگر دلایل اعتبارات اندک شهرداري است، هستند صاحبان املاکی که در طول سالیان سال حتی یک نوبت هم برای انجام این مهم در شهرداری حاضر نشده اند و برای دریافت خدمات حداقلی از شهرداری ریالی حق الزحمه پرداخت نکرده اند و هرگاه هم به دلیلی مجبور به این کار می شوند از شیوه های مختلف برای فرار استفاده می نمایند. ( البته شهرداري در سال 1388و با راه اندازی سیستم اتوماسیون و شناسنامه دار کردن املاک و صدور قبوض کامپیوتری تا اندازه ای در تأدیه ی حقوق خود موفق تر عمل کرده است .)

 این موارد و موارد ذکر نشده ی دیگر باعث گردیده که شهرداري داريون از کم درآمد ترین شهرداري های استان بوده و صرفاً با تکیه بر درآمدهای محلی اندک و ناچیز و پيگيري در جذب كمك هاي دولتي به عناوين مختلف و پا در مياني افراد گوناگون به خدمت رساني مشغول باشد، شهری که متأسفانه با نداشت زیرساخت های شهری و یا تخریب آنها یا استهلاک در اثر مرور زمان برای داشتن حداقل ها نیازمند اعتبارات چند ده میلیاردی است ، در واقع ما وارث شهری هستیم که مشکلات و معضلات سالهاي زيادي را با خود به همراه دارد و با این اعتبارات و درآمدهای قطره چکاني و گسترش افقی بی رویه و بدون مطالعه ، رسیدنش به نقطه ی مطلوب ، درآمد های نجومی و تلاش چندین ساله می طلبد و انتظار رفع این مشکلات انباشته شده در سالیان متمادی در یک پروسه ی زماني کوتاه غیر منصفانه و غیر کارشناسانه است.

شهرداری داريون در دوره ی سوم شوراها از سال 1386 با به ارث بردن این مشکلات از طریق انجام چند کار زیربنایی از قبيل پارك هاي محله اي ؛ فلكه ؛ درخت كاري ؛ آسفالت كوچه ها و خيابانها و بویژه به امر جدول گذاری و پیاده روسازی در شهر که حلقه ی مفقوده تاسیسات شهری در داريون بوده پرداخته و حداقل در خیابان های اصلی تا حد قابل توجهی این مشکل را مرتفع نموده است. هرچند هنوز جا برای کار زیاد است و بسیاری از خیابان های فرعی و حاشیه ای نیازمند کار در این زمینه هستند .

مَخلص کلام اینکه : با این درآمد اندک – که البته در دوره ی شورای سوم و با برنامه ریزی های انجام شده و افزایش اعتماد در اطمینان مردم رشد قابل توجهی یافته – نمی توان انتظار حل سریع و یک شبه مشکلات را داشت و بایستی با افزایش مشارکت مردم و احساس وظیفه ی آنها در رابطه با پرداخت حقوق شهرداری و نیز الزام به حفظ تاسیسات شهری و خودداری از تخریب آنها ، به روند احداث زیربناهای زندگی شهری اقدام نمود .

در پایان ذکر این مطلب ضروری است که شوراها با رأی مستقیم مردم و شناخت کافی و کامل آنها از داوطلبان انتخاب می شوند و طبیعی است که هرکس امکان حضور در این عرصه و در معرض قضاوت مردم گذاشتن خود را دارد و دوستان منتقد هم که عموماً بیرون گود نشسته اند ، می توانند از این فرصت و بخت آزمایی استفاده کنند و در صورت جلب آرای مردم ، از راه هایی که می دانند و بر شهرداران و شوراهای گذشته و فعلی پوشیده است، هم درآمد بیشتری کسب کنند و هم در اسرع وقت این شهر را به صورتی ایده آل و رویایی بسازند .

حیفم می آید در خاتمه این نکته را ذکر نکنم که بر خلاف انتظار و توصیه ی جناب مهندس زارع  در نوشته ی فصیح و رسا یشان، هیچکدام از عزیزان کامنت گذار حتی یک راه حل و پیشنهاد نیم سطری هم ارائه نکرده و صرفاً به انتقاد و بزرگ کردن مشکلات و ناچیز شمردن تلاش های انجام شده و حتي بعضاً استفاده از تعابيري سوال برانگيز و نا منطبق با شهرت و صبغه ي فرهنگي شهرداريون ، پرداخته اند ، عادتی که متأسفانه متهم به آن هستیم و به جای همفکری و هم افزایی صرفاً به سیاه نمایی و تخطئه ی دیگران می پردازیم.

ضمن تشکر مجدد از جناب آقای زارع و نیزمديريت سايت داريون نما که نوشته ی ایشان را منتشر کرده اند از شهروندان دلسوز و واقع نگر انتظار داریم شهرداری و شورای شهر را کما فی السابق در استفاده بهینه از این امکانات اندک و حداقلی و ارائه خدمات بیشتر و بهتر یاری دهند.

ربنا اكشف عنا العذ ا ب انا مومنون

با تشكر- ناصر شرفي 

42 دیدگاه

  1. سلام بر شما
   ما بابت انتشار این گزارش مبلغی دریافت نکرده ایم. هر چند انتشار چنین گزارش هایی رپرتاژ آگهی محسوب و مشمول هزینه می شود اما به خاطر احترام به آقای ناصر شرفی و حفظ بی طرفی آن را بی کم و کاست منتشر کردیم.

 1. با سلام و تشکر از زحمات بی دریغ شورای اسلامی شهر داریون
  قطعا بیان ضعفها و کمبودها باید درکنار دیدن نقاط قوت باشد
  دیدگاههایی که دوستان بیان می کنند برای از بین بردن حواشی و رفع نقصها وکمبودها در کنار حفظ و بهتر کردن نقاط قوت است

 2. فلم تقتلوهم ولکن الله قتلهم وما رمیت اذ رمیت ولکن الله رمی و لیبلی المومنین منه بلاء حسنا ان الله سمیع علیم (سوره انفال/ آیه 17 )…
  سلام بر مردم فهیم و آگاه منطقه ی داریون… ضمن عرض سلام و تشکر از جناب آقای ناصر شرفی، رئیس محترم شورای اسلامی شهر داریون در پاسخ به “نامه های اینجانب که تماما و بدون کم و کاست، حرف دل مردم مظلوم و زحمتکش منطقه است”، به اطلاع می رساند، به منظور تحقق بهینه اهداف مورد انتظار از مرحله ی سوم فراخوان، ضمن بر قراری ارتباط مستمر با امام جمعه محترم داریون و تبادل نظر پیرامون این امر مهم و ضروری، در حال فراهم نمودن مقدمات لازم برای نیل به این هدف متعالی و ارزشمند هستیم که به موقع مردم عزیز منطقه را در جریان ما وقع قرار داده و مسلما از نظرات و همکاری تنگاتنگ مورد انتظار از مسئولین محترم به ویژه شوراهای شهر و روستاهای منطقه و هم چنین کاندیدا های این دوره و نخبگان و صاحبان فکر و اندیشه، بهره خواهیم برد.
  در پایان مجددا یادآور می شوم که ما مکلف به انجام وظیفه و تکلیف هستیم که اگر این مهم، صادقانه، خالصانه و محکم و مستمر، صورت پذیرد، نتیجه را خدایی که خرمشهرها را آزاد کرد، رقم خواهد زد.
  “…. الیس الله بکاف عبده…آیا خداوند در یاری کردن بندگانش، کفایت نمی کند؟ “

 3. ترجمه و تفسیر مختصر آیه 17 از سوره ی مبارکه انفال….امدادهای غیبی خداوند:( برای این که مسلمانان از پیروزی در جنگ بدر مغرور نشوند و تنها بر نیروی جسمانی خودشان تکیه نکنند، بلکه همواره دل و جان خود را به یاد خدا و مددهای او گرم و روشن نگاه دارند، خداوند می فرماید:) این شما نبودید که دشمنان را در میدان بدر کشتید، بلکه خداوند آن ها را به قتل رساند( و ای پیامبر، خاک و ریگ در صورت آن ها) نپاشیدی ،بلکه خدا پاشید( که در اثر پاشیدن خاک به صورت کافران، گرد و غبار و سنگریزه در چشم آن ها رفت و به رعب و وحشت افتادند و علائم شکست را در خود حس کردند. مسلمانان نیز تقویت روحی پیدا کردند) و خدا می خواست مومنان را از سوی خود به وسیله این پیروزی بیازماید( که آیا به خود، مغرور می شوند و یا تقویت روحی پیدا می کنند و توکل به خدا می کنند و در جنگ های بعدی، بیدارتر و آماده تر به میدان نبرد می روند). خداوند شنواست( و کمک خواهی شما را شنید و به یاریتان آمد) و دانا است( می داند شکست شایسته کیست و پیروزی از آن چه کسانی است).

 4. در پاسخ باید گفت : 1-آقای رئیس اعتقاد دارند غیر از پنج نفر شورا بقیه جمعیت دوازه هزار نفری داریون |، کنار گود نشین هستند . 2-این چه لیوانی است که همیشه ته آن آب است و همه باید آن را پر از آب ببیند 3- صحبت از پمپ بزین شد پمپ بنزینی که به اندازه متر و شیراز طول کشید و با پیگری امام جمعه محترم افتتاح شد .4- گرفتن عوارض گاز یک شایعه بود یا یک واقعیت ؟ قبوض شهروندان چه چیزی را نشان می دهد ؟ 5-دلیل آنکه در داریون شصت و هفت پروانه صادر شده ودر سایر جاها تا هزار پرونده این است که شهر داری در صدور پروانه … چیست . 6-آقای حسینی د رنشریه شهر داری چند سال قبل گفت : داریون به زودی با کوچه هاو خیابانهای خاکی خدا حافظی می کند ولی اکنون ایشان خدا حافظی کرده ولی مردم وضعیت کوچه ها و خیابان ها را می بیند.7-نباید انتظار داشت مردم از کارهای راکد مانده و انجام نشده مانند سند دارشدن منازل ،مسکن مهر ،و شعارهاو وعده های تحقق نیافته هم تشکر کنند .اصولا شورا برای این تشکیل می شود که کار مردم را انجام دهد و توقع تعریف و تمجید پی در پی از مردم توقع غیر معقولی است و کار را باید برای رضای خدا انجام داد و وظیفه داریون نما هم مدح و ثنا و انعکاس یک طرفه دیدگاه های مسولین محلی نیست

 5. باسلام خدمت اقای شرفی عزیز که توضیحاتی درباره جذب درامدهای شهرداری ارائه دادندولی بعضی مطالب برای کاربران نیاز به توضیح بیشتری دارد که انشااله توضیحاتی داده شود.ضمنا اینجانب به شما اعتقاد کامل دارم و همیشه هم میگویم تنها عضوی از شورا که واقعا همیشه در دسترس بودندو همیشه هم پاسخگو بودند شما بودید.
  جناب شرفی مردم روی عوارض اسفالت و مجوز ساخت و…هیچگونه هجمه ای ندارند با اینکه این هزینه ها برای انها کمرشکن است ولی چون در چارچوب قانون است روی ان مشکلی ندارند اما مسئله گاز و گرفتن عوارضی تحت این نام وبه قول مردم گروکشی و ندادن انشعاب گاز تا اینکه این پول را پرداخت کنند حرفی است جداگانه .درست است که این پول صرف هزینه های شهرداری وصرف شهر شده است ولی ایا شورا نمیتوانست این حرف را صادقانه با مردم در میان بگذارند تا مردم از روی رضایت قلبی انرا پرداخت کنند؟ایا مردم بقول خودتان فقیر داریون و کم درامد چگونه میتوانند این هزینه را پرداخت کنند؟ایا میدانستید که خیلی از همین مردم به دلیل نداشتن این پولها هنوز نتوانسته اند انشعاب گاز بخرند ؟
  مقایسه درامد شهرداری داریون از سال 85 تا سال 90 درست است که سیر صعودی داشته است ولی ایا ما تورمی نداشته ایم ؟ایا حقوق کارکنان دولت وکلیه اجناس در این سالها تغییر قیمت نداده است پس اگر نسبت به تورم بخواهیم در نظر بگیریم این درامد چندان هم افزایش نداشته است!بلکه نسبت به سالهای گذشته و قدرت خرید ان کمتر هم بوده است !
  درباره مقایسه داریون با شهرهایی مثل زرقان و صدرا و…که دارای مراکز صنعتی هستند این شرکتهای صنعتی را چه کسی برایشان جذب کرده است ؟ایا خود مردم جذب کرده اند یا نمایندگان انها در شوراهایشان؟چرا در این چندساله کل شوراها روی این پروژه ها سرمایه گذاری یا فعالیت جذب سرمایه گذار و…را در دستور کار قرار نداده اند ؟اگر هم فعالیتی صورت گرفته خواهشمندیم توضیح فرمایید.
  ایا شهرهای فوق الذکر مردم فقیر یا تحت پوشش کمیته و بهزیستی نداشته اند و این مردم فقط در داریون زندگی میکنند که باعث زحمت برای شهر شده اند؟
  در پایان باز هم خدمت تمام اعضای شورا تشکر و قدردانی دارم و عرض میکنم که واقعا این شورا نقاط مثبت زیادی هم داشته است که انشااله عرض خواهم کرد ولی مردم از شما که رییس شورا بوده اید توقع اتحاد بیشتر و انسجام بیشتر در بین اعضا داشتند .با تشکر

 6. در اینکه مشکلات داریون بی شماراست شکی نیست ولی آیا تنها شورا مقصر این کاستی هاست ، آیا تمام نداشتنها متعلق به شوراست ! ولی داشته ها یا خود آمده یا دیکران درآن دخالت داشته اند ! به نظر می آید دوستان علیرغم ادعا منصفانه قضاوت نمی کنند ،صحبت کردن از دردها ونداری ها بسیار شیرین است ولی از خود سئوال کنید ! شما چه سهمی در حل این مشکلات داشته اید جز حرف زدن وزیر سئوال بردن زحمات دیگران ، مخصوصأ شما آقای کوروش

  1. کیان جان سلام عزیزم
   احساساتی نشوید من که عرض کردم این شورا نقاط مثبت هم در کارنامه ی خود داشته است که مشغول جمع آوری هستم تا خدمتتان عرض کنم.(متن را دوباره بخوانید)
   مشکلات را باید همگی حل کرد ولی ایا راجع به مشکلات هم شهرداری و شورا اطلاع رسانی کردند ؟ایا از کسی هم کمک خواستند؟فقط یک جلسه ی پرسش و پاسخ کنترل شده برگزار کردند و بس!
   ما از این شورا توقع اتحاد بیشتر و هماهنگی بیشتری داشتیم .اگر منصفانه نگاه کنیم بعضی از اعضای شورا در بیشتر جلسات غایب بودند!ایا این زیر سوال بردن است که ما انتقاد کنیم ؟ایا مردمی که به این افراد رای داده اند توقع حداقل حضور در جلسات هم ندارند؟
   گزارشهای اقای ظهرابی موجود است لطفا مطالعه فرمایید.اصلا خود اقای شرفی قبول زحمت کنند و نموداری از حضور اعضای شورا تهیه کنند.که خود ایشان هم قول انرا داده اند و ما منتظر هستیم .مسائلی که من عرض کردم کلی هست و خدای نکرده قصد توهین و جسارت به کسی را نداشته ام فقط انتقاد کردیم و من میدانم که اعضای محترم شورا خصوصا اقای شرفی و خانم چاوشی زاده و…هم تحمل انتقاد دارند.
   در پایان اگر به شما بر خورده است من معذرت میخواهم .منتظر نظرات شما دوست عزیز و گرانقدر هستیم.تا انشا اله نقاط قوت و ضعف خود را پیدا کنیم
   با تشکر

 7. آقای شرفی مواردی که شما بیان کردید در حد شوراهای روستاهای کم جمعیت است کارهای شما در روستاهای دودج و ایزد خواست وبقیه روستا هم انجام شده وقتی داریون اسم شهر را یدک میکشد انتظار بسی بالاتر ازاین کارها میرود نکته دوم شما فقط کمبودها را دیدید چرا ازقابلیت شهر داریون نگفتید ونکته سوم شما چطور حاضر شدید با این کمبود پابه عرصه انتخابات بگذارید

 8. تعریف و تمجید غیر واقعی از دوستان و نادیده گرفتن مشکلات مردم و انکار واقعیت های تلخی که در این شش سال اتفاق افتاده چیزی حل نمی کند . آِیا به این موضوع فکر کرده ایم که چرا در این دوره شورای از چهره های کار آمد ، شجاع و توانا خبری نیست ؟ آیا مشارکت بی چون و چرا با شهر دار و رها کردن مردم و تنها گذاشتن آنها توجیه منطقی دارد ؟ آیا تمام دوازه هزار نفر شهروندان داریونی به داریون نما دسترسی دارند ؟ نباید برای خوش آمد دیگرا ن سر مان را مانند کبک زیر برف کنیم .

 9. جناب کوروش ودیگر دوستان سلام در اینکه شورای داریون دارای مشکلاتی بود وبه تک تک اعضا نیز انتقاداتی وارد است شکی نیست ، این را همه حتی اعضای شورا هم باید قبول کنند ،ولی خداییش مشارکت در داریون بخصوص زمانی که پای عمل به میان میاد خیلی کم است ولی درصحبت کردن ونوشتن انصافأ توانمند هستیم ، انتقادات شما وارد است و مطمئن باشید شوراهای بعدی نیز به این مشکلات مبتلا خواهند شد.

  1. سلام کیان دوست عزیز
   خدانکنه شوراهای بعدی به مشکلی مبتلا شوند انشااله با دعاهای مردم وخصوصا جنابعالی پشت مشکلات را به خاک خواهند زد
   با تشکر از الطاف شما دوست گرامی-موفق باشید منتظر ادامه نظرات شما هستیم

 10. اوضاع شهر گویای همه چیز است…اصلا نمی دونم به کار برد واژه شهر برای این نقطه خاکی زمین! صحیح است یا نه؟!!

 11. من موندم افرادی که کارنامه آنها اینقدر پر افتخاره!!!!!!چرا باید دوباره کاندید شوند؟؟؟؟؟؟؟و چرا دوباره باید افرادی از روی احساسات و نسبت فامیلی به آنها رای بدهند؟چرا؟!!!!!

 12. سلام: از اينكه نظرات ارزنده خودتان را عرضه نموده ايد بي نهايت سپاسگزارم. باور بفرماييد قصد ارائه گزارش نداشتم فقط مي خواستم كمي با آمار و ارقام اطلاعاتي ازوضعيت شهرمان را به دوستان ارائه كنم. خيلي خوب بود كه عزيزان با اسم واقعي خود انتقادات را مي نوشتند تا حقير از آنها دعوت نمايم در جلسه اي با حضور چند كارشناس مسائل را بيان نمايند وبنده پاسخگوي آنها باشم چرا كه در جلسات پرسش و پاسخ عمومي نمي توان همه مسائل ومشكلات رامطرح كرد و به مصلحت شهر و جامعه نمي باشد . بعضي از دوستان بيشتر از روي احساسات مطالبي را به حق عنوان نموده اندكه با شناختي كه از آنها دارم با حفظ آرامش وفروتني در همان جلسه حاضر شوند تا يكديگر قانع نماييم . به هر حال روز معلم را به كورش و شهروندعزيز تبريك گفته وبه نازنين خانم هم عرض كنم كه خيالتان راحت ما ديگر كانديدا نيستيم.و انشاءاله گذشت زمان همه چيز را روشن خواهد نمود. ارادتمند شما

 13. سلام آقای شرفی تا بوده همین بوده انتقاد انتقاد انتقاد اما این نکته را بگوییم که در این جو خدمت کردن دل شیر میخواست مظلومیت آهو که شما داشتید واقعا به صبر بردباریتان تبریک که تحمل کردید این همه سخنان حق ناحق امیدوارم موفق باشید جواب زحماتی که همه ما نادیده گرفتیم را از قادر متعال دریافت کنید واز این روز آرامش آسایش مهمان تمام دقایقتان باشد

 14. با سلام خدمت همه دوستان
  تبریک روز کارگر به همه کارگران زحمت کش
  تبریک روز معلم به همه معلمان واساتید
  تبریک روز زن و روز مادر به همه مادران و زنان
  تبریک روز شورا به همه شورا های محترم

  دوستان توقع ما از شوراهاباید منصفانه باشد. نباید همه مشکلات به پای شورا نوشته شود متاسفانه بعضی وجود همه مشکلات را به شورا منتسب می کنند و رفع همه مشکلات و کمبودها را از شورا مطالبه می کنند ولی شورا یک نهاد مردمی است که هیچ تسلطی بر ادارات و نهادهای حکومتی و اداری ندارد بجز شهر داری واز طرفی بودجه و امکانات و توان اجرایی هم ندارد .مهمترین شان شورا انچنان که از اسمش پیدا ست شان شور و مشورت است که این شور و مشورت در مورد انتخاب شهر دار و مسائل شهر داری است و از طرف دیگر همین مشورت را به ادارات و نهادهای دیگر هم می دهند که با توجه به منتخب مردم بودن و شناخت از مردم و نیاز های منطقه مثلا به بخشدار یا مدیران ادارات دیگر مشورت داده و درخواستهای مردمی و نیازات را انتقال می دهند و پیگیری می کنندکه اینجا هر چه قدر شورا متحدتر و و فعالتر باشد و بیشتر مورد حمایت نخبگان و مردم قرار بگیرد تاثیر ش هم بیشتر خواهد بود
  انتقادات ما باید ناظر به عملکرد شورا در حیطه وظایف و اختیارات و متناسب با شان و توان شورا و منصفانه باشد و در جهت تفاهم بیشتر و از بین بردن ضعفها نه اینکه خدای نکرده در جهت تخریب و باعث بیشتر شدن فاصله ها و بدتر شدن اوضاع عملکرد شود
  با ارزوی موفقیت برای همه شما دوستان

 15. با سلام
  متاسفانه ما فقط بلد هستیم گیر بدهیم مگه اقای شرفی چقدر پول دستشه که بخواد داریون را مثل اصفهان یا لندن شیک و تمیز بسازد انصاف هم خوب چیزیه

 16. اگر بخواهیم تمام ایت مطالب را حمل برصحت کنیم باز هم این سوال پیش می آید که این افزایش بودجه ها در کجا مصرف شده است ؟ چرا آقای رئیس از هزینه های گزارش نمی دهد ؟ چرا نمی گوید در شب نیمه شعبان چقدر از بودجه بیت المال در یک شب خرج شد ؟ چه میزان بودجه خرج خرید سرو کاج های بلوار شده است ؟ آقای شهر دارچقدر پاداش دریافت کرده است ؟ میزان دریافت اعضای شورا بابت حق الجلسه چقدر بوده است ؟ چقدر از بودجه شهرداری صرف ناهار و خوراک شده است ؟ آیا شورا که طیق قانون ناظر بر کار شهرداری است از این هزینه ها خبر دارد ؟ آیا این حق مردم نیست که پس از شش سال عدم گزارش ، اکنون از چگونگی و میزان هزینه ها با خبر شوند ؟ اگر این موارد صادقانه پاسخ داده شود بازار حدس و گمان ها و شایعات از رونق می افتد . وقتی به این سوالات مردم پاسخ داده نمی شود ، مردم از کجا باید مطلع شوند ؟ اعضای شورا در تبلیغات خود پاسخ گو بودن به مردم را قول داده بودند . حالا بیایند در همین سایت مردمی که تنها رسانه ای است که دیدگاه های مردم را انعکاس می دهد پاسخگو باشند . مگر قرار نیست همه در پیشگاه خداوند پاسخگو باشند ، همین حالا بیایند و با صداقت به مردم پاسخ بدهند ، تا به قول خودشان تخریب پیش نیاید . آیا می توان با پاک کردن صورت مساله دهان مردم طالب حقیقت را بست ؟ اگر به اینگونه سوالات در یک فضای مجازی اجازه مطرح شدن داده نشود و یا کسی به آنها با مدرک و سند پاسخ ندهد ،شب نامه ها فرصت توزیع پیدا می کنند .

 17. کاش اعضای شورا به ا ین سوالات از روی صداقت پاسخ می دادند . حالا که شش سال هم تمام شد پس چرا واقعیت ها را بیان نمی کنند و به مردم گزارش مستند نمی دهند .

 18. چند سوال از رئیس داشتم : چرا شهردار منتخب شما در داریون سکونت ندارد ؟ چرا از نیروهای غیر بومی در شهر داری استفاده می کنند ؟ چرا هنوز برخی از مناطق داریون و محله دیندارلو هنوز گاز ندارند ؟ چرا با وجود جذب این همه بودجه ،دهها قطعه زمین شهر داری به معرض فروش گذاشته شد ؟ چرا مقادیر زیادی از بودجه بیت المال خرج احداث غرفه در حریم برق فشار قوی شد ؟ چرا میلیون ها تومان پول مردم خرج بریدن کوه و ایجاد یک فلکه بدرد نخور شد ؟ چرا در بودجه شهرداری اسراف می شود در حالی که حقوق کارگران شهرداری به تا خیر می افتد ؟ چرا شهر داری برخود نامناسبی با ارباب رجوع و مردم دارد ؟ این ها سوالاتی است که شورا باید در پیشگاه خدا و برای مردم پاسخ بدهد .

 19. چرا دفتر امام جمعه محترم سه هفته است محتوای خطبه ها را ارسال نمی کند ؟ در حالی که مطالب حاج آقا ارزنده است و باید دیدگاه حاج آقا در باره انتخابات انعکاس یابد تا همه کاربران مطلع شوند .

 20. به نظرمی آید جناب داریونی عزیز کارشناس خبره ای باشد درهمه مسائل صاحب نظر هستند! ، واقعا که احداث بازارچه موقت برای اشتغال زایی چند نفر ! بریدن کوه وایجاد فلکه ورودی که آبروی شهر رو برده ! بخصوص اینکه توی دیندارلو خرج شده ! فروش زمین ها وندادن حقوق کارگران شهرداری ! صحبت هات ضد ونقیضه برادر بوی کاندیداتوری می دهی !

 21. از بس که داریونی زیاده و شماره هم نداره معلوم نمیشه کی به کیه !!!!
  ولی فکر کنم بنده خدا راست میگه این داریونیه ناقلاست و بوی کاندیداتوریش رو من هم حس میکنم
  میخای ستاد انتخاباتیت بشیم عزیز برادر؟

 22. با سلام
  چون قول داده بودم که نکات مثبت و قوت شورای شهر را ارا ئه دهم در اینجا تیتر وار به چند نکته اشاره میکنم و بقیه را به دیگر کاربران وامیگذارم
  1-پیگیری ساخت مجتمع فرهنگی گلهای باغ نبوت با همکاری و پیگیری امام جمعه محترم که واقعا آبرویی برای منطقه داریون میباشد مخصوصا سالن اجتماعات آن که بسیار زیباست و همچنین دیگر قسمتهای ان
  2-پیگیری و بالاخره احداث پمپ بنزین داریون که به شخص واگذار شده بود و با هماهنگی شورا وامام جمعه بالاخره ساخته شد که جای تقدیر و تشکر دارد
  3-هموار شدن مسیر بخش شدن داریون که واقعا کار طاقت فرسایی بودوهنوز هم با پیگیری امام جمعه و شورای شهر ادامه داردو طبق گفته ی شورا و امام جمعه تا چند ماه اینده به پایان خواهد رسید و این نقطه مثبت واقعا اینقدر پررنگ میباشد که تمام نقاط منفی را میپوشاند وارزش بسیار زیادی دارد
  4- ایجاد فضاهای سبز که واقعا داریون را از نمای روستایی به شهری بسیار نزدیک کرده است و پارکهای ایجاد شده هم افزایش داشته که این حائز اهمیت است
  5-نظارت بر نظافت شهر و کوچه ها که الحق و الانصاف خیلی خوب رسیدگی میشود
  6-ایجاد فلکه ها در ورودی های شهر که از نمادها گندم و … استفاده شده که هزینه های زیادی هم در پی داشته است
  7-پاسخگویی و همیشه در دسترس بودن اقای شرفی که واقعا جای تشکر از ایشان را دارد .اگر ایشان هم مثل سایرین در جلسات حاضر نمیشدند یا حضور کمرنگ داشتند ایا ایا همین مقدار پیشرفت هم حاصل میشد
  8- برنامه داریون در صبح بخیر ایران و بلند کردن نام داریون حالا با تمام نقاط ضعف که مردم میگویند خدایی کاری در خور تحسین نبود؟ایا اسم داریون را در کشور کسی شنیده بود ؟ ایا امروز در جای جای ایران حداقل نام داریون را نمیشناسند ؟رویهمرفته این کار هم بسیار خوب بود با و جود اینکه میتوانست بهتر باشد
  9-پیگیری لوله کشی گاز و بالاخره به ثمر نشستن ان هر چند که گرفتن پول گاز از مردم کمی از ارزش انرا کاست ولی خدایی پیگیریهای مستمر شورا بود که این طرح را به موفقیت رساند.
  در پایان از تمامی اعضای شورا بخصوص رییس ان اقای شرفی تشکر میکنیم که با تمام انتقادات مردم و ناسپاسی ها و…. صبر و متانت را از دست ندادند و سعه صدر نشان دادند و پدرانه و برادرانه به درد دلهای مردم گوش دادند و تا انجا که امکان داشت به مردم یاری کردند.انشااله مردم خودشان در سالهای اینده با مقایسه شورا های مختلف اینده و گذشته به نقاط قوت و ضعف این شورا پی خواهند برد.

 23. این کارها امور معمولی شهر داری است که با بودجه بیت المال در همه جا اتفاق می افتد و مختص این شورا هم نبوده است مانند نظافت شهر و ایجاد فضای سبز ،اتفاقا شورای اول بیشترین کارها و کارهای زیر بنایی را انجام داد و این شورا باعث نارضایتی مردم شد برخورد نامناسب شهر داری با مردم و دهها مشکل دیگر وجود داشت ،گرفتن عوارض گاز از ابتکارات این شورا بود تعطیلی پی در پی شورا ،شکایت پی در پی از مردم ،به هد ردادن بودجه بیت المال تشکیل کره مرگ در زمین مسجد و موارد دیگری که در این سایت آمده است این ها را فراموش کرده و به تعریف و تملق اکتفا شده است .

 24. سلام داریوش جان دوست عزیز
  اینجانب هم نکات ضعف را بیان کرده ام هم نقاط قوت را اگر نخوانده اید چند سطر بالاتر مطالعه بفرمایید .ضمناهمانطور که بیان نقاط قوت تملق نمیباشد گفتن نقاط ضعف هم نشانه ی جبن نمیباشد .
  با تشکر از نظر شما

 25. با سلام به همه دوستان و اهالی محترم داریون.این نظرات همگی برداشتهای فردی اند که بصورت تجربی و گاها از زبان دیگران گفته میشود. دوستان عزیز برای ارایه نظر کارشناسی باید مطالعات و تحقیقات منظم و علمی صورت بگیرد. شورای شهر باید بک کمیته پژوهش از نخبگان تشکیل دهد و از آنها بخواهد تا تحقیق علمی کرده و ارایه گزارش نمایند.همینطور ی و عوامانه صحبت کردن راه به جایی نمی رود. به نظر میرسد فرهنگ پاسخگویی علمی هنوز در جامعه ما جا نیفتاده هم از طرف مسولان و هم از طرف مردم.من مطالب جناب شرفی را مطالعه نمودم ایشان تا حدودی خواسته اند بصورت کارشناسی نظر بدهندالبته نه کامل .برای نمونه بهتر است شورا در اریه گزارشات عنوان کند مثلا طبق گزارش کمیته پژوهش بصورت تحلیلی و مقایسه ای نتایج چنین بوده . جناب شرفی تا آنجا که من میشناسم حداکثر تلاش خود را در کارها و مسئولیت هایشان می نمایندو باید در شوراهای دوره بعد حتما کمیته تحقیق و پژوهش تشکیل شود تا گزارش و پاسخگویی کارشناسی جا بیافتد البته زمان میبرد ولی باید شروع کرد.بدون تحقیق نطر دادن چندان خوشایند نیست و مشکلی حل نمیشود وممکن است گاهی اوقات سوتفاهم را هم دامن بزند.برای همه آرزوی سلامتی و موفقیت دارم

 26. سلام سوسن خانم
  من احساساتی نشده ام شما احساساتی شده اید که این کامنت را گذاشته اید و صدرصد اینطور هست واقعا چقدر هم زود احساساتی شدی و بهت برخورد!!!!!!!

 27. سوسن خانم
  اقای شرفی دیگه کاندید نیست ناراحت نشو واقعا چرا نمیتوانی تحمل کنی که از دیگران تعریف شود.اقای زارع هم که حرف بدی نزده بنده خدا فقط ارزوی موفقیت برای اقای شرفی کرده شما چرا ناراحتی
  این رقابت منفی هستا!!!!!!!

 28. سلام با تشکر از حساسیت و دقت نظر همه عزیزان خصوصا پیشنهاد خوب اقای عیسایی که باید عملی بشه و نظرات کوروش عزیز که هم نیمه پر لیوان را دیدند و هم نیمه خالی را
  بهتر است دوستان در کنار انتقاد راه حل و پیشنهاد هم بدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا