دفترچه خاطرات

به بهانه روز معلم؛یکی از زیباترین روزهای زندگی من…

محمود مهری|

دوران تحصیل  و علی الخصوص مقطع  ابتدائی از جمله زیباترین و خاطره انگیز ترین ایام عمر آدمی است.یاد آن جنب و جوش های دوران کودکی،درس خواندنها و مشق نوشتنها بخیر.آن موقع ها  علاوه بر بازی های کودکانه فکر و ذکرمان این بود که تکالیف مدرسه را بخوبی انجام داده و در امتحانات نمرات خوبی  بگیریم .در عوض معلمانمان هم با مشوق هائی همچون زدن مهرهای صد آفرین ،هزار آفرین و برچسبهای ماه و ستاره ما راتشویق می کردند .

آنچنان لذتی می بردیم  از همین تشویقهای بظاهر ساده که آنرا با هیچ چیز حاظر نبودیم عوض کنیم .کسب  مهر هزار آفرین در قبال رضایتمندی بیشتر آموزگار بود و دریافت آن بمنزله فتحی بزرگ بود .همکلاسی های بنده هنوز هم خانم امین زاده معلم سال اول ابتدائی را در سال 1364 خوب بخاطر می آورند.ایشان واقعا معلمی مهربان و دلسوز بودندونهایت تلاششان را برای یادگیری ما بکار می بستند.

چند سال پیش برای دید و بازدید اقوام به شیراز رفته بودیم .خاله بنده دختر بچه ای داشت که در یکی از مدارس ابتدائی شیراز درس می خواند.درحین صحبت کردن متوجه شدیم که خانم امین زاده در همان مدرسه  دختر خاله بنده مشغول تدریس هستند.

بسیار خوشحال شدم وتصمیم گرفتم برای قدردانی وتشکراز زحمات آن دوران، خدمت ایشان برسم .با هماهنگی قبلی بهمراه خانواده به مدرسه دختر خاله ام رفتیم وایشان را ملاقات کردیم .آنروز یکی از زیباترین روزهای زندگی بنده بود و احساس می کردم 20سال به عقب برگشته ام وپشت نیمکت های چوبی نشسته ام و معلم فداکار و مهربان به ما دیکته می گوید ومن انتظار برچسب های ماه و ستاره ومهر صد آفرین را می کشم .

جادارد در آخر به  بهانه این خاطره روز معلم را به همه معلمین دلسوز و گرامی علی الخصوص معلمین خود از جمله: خانم امین زاده ،آقای بهمن پور ،آقای بذرافکن ،آقای کشاورزو… تبریک عرض نمایم .

13 دیدگاه

 1. با سلام معلمان را باید ستود و از هر کدامشان تندیسی از طلاساخت و در مدارس شهرمان گذاشت تا یاد و خاطره قشنگی که ازشان داریم را فراموش نکنیم روز همه معلم های عزیز مبارک

  1. جناب مختاری عزیز سلام
   در عظمت مقام معلم همین بس که حضرت علی (ع) می فرماید: من علمنی حرفا فقد صیرنی عبداً(هر کس به من حرفی بیاموزد مرا بنده خود کرده است)

  1. استاد عزیز جناب آقای زارع سلام
   ما کجا و تعابیر بلند شما کجا.الحق که این صفات شایسته وجود متواضع و محبوب شماست .روز معلم بر شما مبارک

 2. باسلام افرین برشاگردان قدرشناس..دیدارمعلمتان نشان ازقدرشناشی شما بود جناب مهری….حقیرهم دست تک تک معلمان خودم رامیبوسم وروز معلم راخدمت معلمان دلسوز منطقه داریون تبریک میگویم..بانثارفاتحه به روح معلم زحمت کش قاسم کاشفی…………..معلم باغبان باغ عشق است…معلم قافله سالار عشق است…همه کارمعلم کارعشق است..

 3. جناب آقای کرمدار سلام
  ممنون از نظر لطقتان ،انشاءالله توفیق قدرشناسی و تکریم همیشگی اساتید ، معلمان و بزرگانمان را داشته باشیم .موفق و تندرست باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا