گزارشهمه

یک اتفاق فرخنده؛ ایجاد موسسه علمی و آموزشی رزمندگان منطقه داریون

جلیل زارع|

جلیل زارع استاد دانشگاه

به نام یکتا کیمیاگر هستی… باید از جناب آقای محمود مهری متشکر باشیم. ایشان در قسمت داریونی های موفق، در تاریخ 26 فروردین، ساعت 8:35 ب.ظ در دیدگاهی از بنده خواستند که دانش آموزان داریونی طالب علم و دانشگاه از طریق ایجاد شعبه های آموزشی، یاری گردند. و تاکید نمودند که معلمین عزیزی هم هستند که در این زمینه بتوانند ما را یاری رسانند و این را یک قدم دیگر برای داریون دانستند.

از همان موقع، جرقه ی این کار، ذهن کوچک مرا قلقلک داد. پاسخی کوتاه را برای ایشان تهیه نموده و در آن قول انجام چنین کاری را در آینده ی نزدیک دادم و آن را برای مدیر سایت فرستادم و نظر ایشان را جویا شدم. که چون نمی دانستیم در این امر موفق می شویم یا نه، از درج آن در سایت، صرف نظر شد.
از همان موقع، مقدمات کار فراهم شد. به توصیه ی مدیر  سایت داریون نما و با کمک و همکاری وی ارتباط بین بنده و حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا عزیزی امام جمعه منطقه داریون برقرار شد و موضوع ،مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گاهی اوقات، امام جمعه محترم، بزرگواری می فرمودند و پیش دستی کرده خودشان با بنده تماس می گرفتند و مرا بیش تر شرمنده می نمودند. یادم هست اولین باری که با ایشان تماس گرفتم، صحبتمان حدود یک ساعت به طول انجامید. ایشان قول همکاری دادند و قرار شد مکان فرهنگسرای داریون برای این کار در نظر گرفته شود. من هم طی جلسات متمادی با موسسه علمی و آموزشی رزمندگان در تهران و استان فارس، مقدمات کار را فراهم کرده و قرارداد تاسیس نمایندگی رزمندگان و آموزشگاه رزمندگان در داریون را امضاء نمودم.

هم اکنون می توانیم ادعا کنیم که تمهیدات لازم فراهم شده است. نمایندگی موسسه علمی و آموزشی رزمندگان و آموزشگاه منطقه ی داریون، مورد تصویب نهایی قرار گرفته و فقط مانده است گرفتن مجوزهای لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش که آن هم در دست اقدام است و به زودی انجام خواهد شد.
ولی از آن جا که بالاخره بالا رفتن تابلو رزمندگان بر سر در فرهنگسرای داریون به زمان بیش تری نیاز دارد و برای برخی از آموزش ها مثل ”طرح آیه های تمدن” که انصافا در نوع خود بی نظیر است، فرصت زیادی نداریم، تصمیم گرفته شده است، این طرح را به لحاظ نداشتن فرصت بیش تر، مقدمتا شروع کنیم و سایر آموزش ها را به آینده ای نزدیک پس از ایجاد و افتتاح نمایندگی، موکول کنیم.
اگر خدا بخواهد و عمری باقی باشد، در آینده، نمایندگی انستیتو ایزایران برای آموزش کامپیوتر، زبان های خارجی، مدیریت، آموزش های مجازی و … نیز ایجاد خواهیم کرد.
و اما برخی از اهداف ما در ایجاد این نمایندگی، به قرار زیر است:
1-طرح آیه های تمدن
2-لیگ علمی
3-دوره های آموزش حضوری
4-آزمون های پیشرفت تحصیلی
5-کنکور مقدماتی سوم دبیرستان
6-کنکورهای آزمایشی چهارم دبیرستان
7-المپیادهای علمی
8-آزمون تیز هوشان
9-مشاوره و پشتیبانی
10-گزارش و اطلاعات آماری حاصل از آزمون ها
11-فروشگاه کتب و جزوات کمک آموزشی رزمندگان و لوح های فشرده آموزشی
و شاید در آینده ای کمی دورتر:
12-تاسیس مدارس
13-مراکز آموزش از راه دور
14-تالیف و چاپ کتب و جزوات کمک آموزشی تحت نظارت موسسه ی رزمندگان
… در ادامه و در فرصت های دیگر، هر یک از موارد زیر را در مکتوبی جداگانه به تفصیل شرح خواهم داد.
امیدوارم تحت مدیریت و نظارت مستقیم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا عزیزی و تلاش های بی دریغ جناب آقای رستمی(متولی فرهنگسرای داریون)، بتوانیم با استعانت از درگاه ایزد منان و همکاری تنگاتنگ مدیران مدارس و معلمین عزیز منطقه و سایر دست اندر کاران امر آموزش ، یکی از کیفی ترین آموزش های کشور را در اختیار نوجوانان منطقه قرار داده و موجبات رشد و تعالی دانش آموزان عزیز را فراهم آوریم…. هر چه خدا بخواهد.

11 دیدگاه

 1. باسلام خدمت استاد عزیز اقای زارع
  اینکار بسیار بزرگ است و چون منافع عموم مد نظر است پس باید عموم مردم همکاری کنند و تمام مسولین و صاحبنظران داریونی فرهنگیان و تمام اقشار مختلف در ان مشارکت فعال داشته باشند .این یک کار زیربنایی است و فرهنگیان عزیز باید در ان مشارکت فعالتری داشته باشند. همیشه مردم میگویند داریون امکانات درسی و… ندارد ولی الان استارت اینکار زده شده وباید همه کمک کنند تا انشااله به ثمر بنشیند.پس بیایید همه دست اندر دست هم و با دور ریختن کدورتها و کینه ها و اختلاف سلیقه ها و…. در این امر خطیر ومهم به اقای زارع دست یاری دهیم .
  به امید سربلندی داریون عزیز و مردم ان

 2. خدایا ما را آن ده که ما را آن به…سلام بر داریونی غیر اصل… ممکن است حق با شما باشد، ولی اگر ما بخواهیم به هر علتی دست روی دست بگذاریم تا شرایط ایده آل شود، همیشه در اگر و مگر باقی خواهیم ماند… برادر و یا خواهر عزیز… شاید باور نکنید،ولی من هم مثل شما از همان آغاز دغدغه ی جوانب کار را داشته و هنوز هم دارم. به جای تامل زیاد ترجیح می دهم شروع و تامل کرده و جوانب را با ظرافت تمام در نظر داشته باشیم. مطمئنم که شما هم منظورتان همین است نه عقب نشینی… و تامل و در نظر گرفتن جوانب ،کاری عقلانی است. در هر صورت باید از جایی شروع کرد. حتی اگر به هر علتی شرایط فضا و امکانات هم فراهم نشود، به صورت محدودتر کار را با استعانت از درگاه ایزد منان و کمک امثال شما ادامه خواهیم داد… و اما عزیز دل برادر… ما مکلف به انجام وظیفه و تکلیف هستیم که اگر سنجیده و خالصانه قدم بر داریم نتیجه را قرار است خدا رقم بزند… هر چه او بخواهد…

 3. با سلام… واقعا همین طور است که می گویی جناب آقای علی زارع عزیز… من بعد از خدا، روی همکاری و همیاری مردم خوب زادگاهم و مسئولین عزیز به ویژه صاحبان فکر و اندیشه و قشر فرهنگی حساب باز کرده ام و مطمئنم که تنها نخواهیم بود. امام جمعه محترم داریون نیز قول مساعد و همکاری تنگاتنگ داده اند و اصلا قرار است ما با مدیریت ایشان کارها را پیش ببریم… ولی عزیز دل برادر حتی اگر خدای ناکرده این اتفاقات نیز رخ ندهد به صورت محدودتر اگر خدا بخواهد کار را ادامه خواهیم داد و اگر هم حکمت خدا در چیز دیگری باشد من و شما کی هستیم که بتوانیم در مقابل خواست و اراده ی الهی قد علم کنیم… ما قوی و یا ضعیف… خوب یا بد… زیاد یا کم … شروع کرده ایم بقیه اش هم توکل بر خدا…. راضی هستیم به رضای او…

 4. جناب آقای زارع سلام
  باتشکر از جنابعالی که قدمی بسیار موثر را در راه پیشرفت داریون برداشته اید.همانطوری که فرموده اید در اگر نتوان نشست .
  ما همیشه نباید انتظار داشته باشیم که دیگران از کارهای ما تعریف کنند و خود را باید برای انتقادهای منصفانه و بعضا مغرضانه آماده کنیم.مهم هدف ماست که اگر در راه رضایت خداوند باشد هیچ چیز نمی تواند ما را تکان دهدچرا که صبر بر سختیها و مشکلات جزئی از ایمان است.
  بهر حال امیدوارم در این مسیری که گام برداشته اید دیگر دوستان هم شما را یاری کنند وتا آخر با شما باشند.انشاءالله اجری عظیم بهمراه دعاهای خیر والدین و دانش آموزان برای شما و دوستان همراه خواهد بود.

 5. سلام بر دوستداران داریون و دوستداران داریون نما
  به نظر من جوانان باید بیشتر خوشحال باشند تا ما که خارج از گود نشسته ایم چون این یک تحول شگرف در داریون میباشد برای جوانان جویای دانش، به همین خاطر از نوجوانان وجوانان این انتظار میرود که با درس خواندن و کسب موفقیت در این زمینه قدر دان زحمات استاد زارع باشند که این خدمت بزرگ را برای زادگاه خویش انجام داده است وشما مسئولین در این حرکت باید این استاد را همراهی کنید وهمانطور که استاد در صحبتهایش اشاره کردند که از مسئولین انتظار ویژه ای دارند و عزیزان گام اول را جناب زارع برداشته اند شما هم متوانید برای گام های بعدی سهیم باشید
  با ارزوی توفیق روز افزون برای عزیزان زحمت کش در داریون

 6. اول به خدا و بعد به خودمان که دیگر می توانیم اعتماد کنیم. نا امید نباش برادر/ خواهر… کمک کنید! این کار کوچک تر از آن است که چیزی مانعمان شود… مثلا خود شما… حتی شده یک نفر را برای ثبت نام در طرح آیه های تمدن اطلاع رسانی و تشویق کنی کار بزرگی کرده ای… باور کن به بزرگی قله ی دماوند… و شاید هم بزرگ تر….یا علی.

 7. با سلام…. برای ثبت نام در طرح آیه های تمدن، می توانید شخصا به صورت اینترنتی از طریق آدرس زیر نیز اقدام نمایید… فقط تا ۳۰ اردیبهشت فرصت دارید. اگر بسیجی نیستید با مراجعه به بسیج دانش آموزی مدرسه و یا یکی از پایگاه های بسیج برای عضو شدن اقدام کنید. فعلا هم تا فرصت هست ثبت نام کنید…
  http://www.r-azmoon.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا