طنز و كاريكاتور

شوخی با یک نفر همین حوالی…!

اگر به بخش “دسته “های سایت داریون نما نگاهی بیاندازید متوجه بخش طنز و کاریکاتور خواهید شد.

مدتی بود این بخش راکد مانده بود تا اینکه چند روز پیش به پیشنهاد دوستی عزیز و بزرگوار که زحمات زیادی برای داریون انجام می دهد و مخاطب دایمی سایت داریون نماست قصد کردیم بخش طنز و کاریکاتور را با “رویکردی به داریون” فعال کنیم.

به پیشنهاد همان دوست که البته خواسته نامش فاش نشود برای اولین نفر سراغ رضا رستمی متولی فرهنگسرای داریون رفتیم.

رضا رستمی از جوانان پاک و بی آلایش منطقه داریون است که سادگی و صداقت در چهره اش موج می زند.

او بسیار دوست داشتنی است و شاید به همین خاطر هم بود که برای این بخش ابتدا سراغ او رفتیم.

“عکسهای کاریکاتوری مورد اشاره حذف شده است. به دلیل این که در متن فوق صرفا از جناب رستمی تمجید شده متن ها را حذف نکردیم”

33 دیدگاه

 1. باسلام خدمت دوست عزیز اقای رستمی و تشکر از داریون نما
  اقای رضا انسان مومن و پاک و بی الایشی هستند که خدمات ایشان در نماز جمعه و دفتر امام جمعه بسیار زیاد است. انسانی میباشد که کمتر به مادیات توجه دارد.امیدوارم سلامت باشند
  خیلی جالب بود انشاله ادامه داشته باشد بالاخره سایت نیاز به تفریح و شوخی هم دارد تا از حالت یکنواختی خارج شود .
  راستی از اقای درویشی چه خبر ؟دیگه در سایت حضور ندارد!!
  با تمام این چیزها ما داریون نما را دوست داریم و حمایت میکنیم

  1. سلام علی جان … همین طور که تلفنی هم بهتون گفتم بخواد یا نخواد بازم میاریمش تو سایت. درویشی رو میگم… بله عیسی درویشی استاد در طنز… اونم از نوع آن چنانیش…

 2. چپ و چوله ی اقا رضا هم خوبه ودوستش داریم.سعی شود در تصاویر بعدی مقدار چپ و چولگی را بیشتر کنیم.
  دنیای چپ و چولگی هم عالمی داره ولی طنز صرفا تغییر دادن قیافه نیست و میتوان در زمینه های دیگر هم کار کرد مثلا تکیه کلام افراد نوع لباس پوشیدن و…..
  خیلی باحاله انشااله شاهد موفقیت بیشتر در عرصه چپ وچولگی افراد باشیم .

  1. چپ و چوله ی عزیز… غصه نخور به اونجاهاش هم میرسیم… امروز آقا مهدی از منم قول گرفت چپ و چوله ام کنه… ما هم که جرات نمی کنیم بهش نه بگیم… اون وقت دیگه نمی تونیم این همه، همه چی رو بهش تحمیل کنیم…. بله منم موافقم فقط چپ و چولگی نباشه… بالاخره دو تا تکه کلامی … عزیز دل برادری، چیزی ، هم لازمه….

 3. سلام علیکم
  باتشکر ازهمه بزرگوارانی که این سامانه اطلاع رسانی را مدیریت ودربخشهای مختلف داریون نمافعالیت میکنندوهمه خوانندگان ومخاطبین….خواستم به شما بزرگواران عرض کنم گرچه شوخی ومزاح امری مبارک ومورد سفارش دین مبین اسلام است وشادکردن اهل ایمان امرمستحبی شمرده شده اما بهترین الگو واسوه ما پیامبر واهلبیت علیهم السلام می باشند وبارجوع به سیره وروش آن ذوات مقدس درمیابیم که این نوع شوخی کردن با افرادهرچندبارضایت فردهم صورت بگیرد اصلا مورد تأییددین وبزرگان دین نیست به جهت اینکه شوخی کردن حدومرزهایی دارد که نباید از آن تجاوز کردیکی ازهمین حدودموردتمسخرواقع نشدن شوخی شونده هست قطعا قصدمااستهزاءنیست اما….به طورکلی بعضی ازخط قرمزها وحدودآن به شرح ذیل می باشد:
  یکی این است که از مرز حق و صداقت خارج نشود. شوخی نباید به باطل کشیده شود و یا آلوده به دروغ و…گردد .به پیامبر خدا(ص) با تعجب عرض کردند: شما با ما شوخی می کنید؟ حضرت فرمود:«ولی جز حق نمی گویم» .
  در جایی حضرت تصریح می کند که:من اگر چه با شما شوخی می کنم، ولی جز حق نمی گویم»
  مرز بعدی این است که شوخی نباید با دشنام، آلوده باشد. امام باقر(ع) می فرماید:
  خداوند- عزوجل- کسی را که در جمع، بدون دشنام دادن، شوخی می کند، دوست می دارد .
  مرز سوم این که شوخی نبــــــــــــــــــــــاید از راه تمسخــــــــــــــــــــــر دیــــــــــــگران صورت گیـــــــــــــــــــــرد. ممکن است برخی از راه برداشتن وسایل دیگران با آنان شوخی کنند و از راه ترساندن آنان، خودشان بخندند. در چند مورد نقل شده که اصحاب پیامبر خدا(ص) این گونه شوخی کردند و حضرت ،ناراحت شده، آنان را از این گونه شوخی نمودن برحذر داشتند .
  مرز چهارم، شوخی با نامحرم است. شوخی با نامحرم، زمینه را برای گناه فراهم می سازد؛ از این رو باید از آن پرهیز کرد. اگر هزینه یک شوخی، ارتکاب گناه باشد، ارزش آن را ندارد که انجام شود. ابوبصیر می گوید: در کوفه به زنی قرآن می آموختم. روزی با وی شوخی کردم. وقتی خدمت امام باقر(ع) رسیدم، مرا سرزنش کردند و فرمودند:«دیگر این کا ر را تکرار نکن.
  مرز پنجم، کثرت شوخی و خنده است. هر چیزی و از جمله شوخی و خنده، اگر از حد خود بگذرد، پیامدهای ناگواری خواهد داشت. قهقهه زدن و خندیدن زیاد، موجب قساوت قلب و مردن دل می گردد و هیبت و وقار انسان را از بین می برد .

 4. بله غریبه آشنای عزیز… اعتدال به دور از افراط و تفریط در همه ی موارد پسندیده است و در این مقوله پسندیده تر…اگر سایت خیلی خشک و جدی باشد، خسته کننده و کسالت آور و اگر خیلی لوس و بی مزه باشذ، لوث می شود… ما نه باید از این ور بیفتیم و نه از آن ور…فکر میکنم تا حالا به طور نسبی رعایت شده است… و رعایت مطلق هم هر چند خوب تر است ولی به همان اندازه هم دشوارتر…حالا که فکر می کنم می بینم من هم در قضاوت کمی تند رفته ام و چپ و چولگی بیش از این جایز نیست…نظرتان چیست؟ می خواهم بدانم.

 5. خیلی جالبه
  به نظر من این یک بازی انتخاباتی بوده.
  خوب یه عکس هم از من بذارید تا دوستان رای بدن.

  1. اوه اوه اوه . شما چقدر تیزبین هستید و موشکافانه مسائل رو بررسی می کنید . جای خالی شما در رده های بالای جامعه بسیار مشهود می باشد !

 6. با سلام
  به این می گویند تخریب انتخاباتی از نوع محترمانه و دوستانه؟!!!!
  بله کیارش جان غریب اشنا حرف دل بنده را هم زد
  حتی اگر شخصی راضی هم باشد اما از نظر دینی پایین اوردن شخصیت ان شخص و تمسخر و … درست نیست
  خصوصا اینکه اقای زارع فرموده اند: امروز تو, فردای ما !!!
  یعنی قرار هست این کار تبدیل به یک روند ادامه دار بشود در حالیکه مخاطبان سایت فقط دوستان نزدیک اقای رستمی و اشنایان نیستند و افراد مختلفی و گاهی به صورت میهمان و.. جزو کاربران سایت هستند و مسلما این رویه شان سایت را هم پایین می اورد
  اگر دنبال طنز و شادی نشاط هستیم راههای بسیار دیگری هم وجود دارد
  یکی همین شعر طنز انتخاباتی هست که علاوه بر طنز بودن باعث رشد خلاقیت شعری و … هم می شود

 7. سلام سید جون
  ول کن بابا یک خورده بخندیم یک کاری میکنید داریون نما این قسمت را حذف کند!!!
  واقعا طنز هم لازم هست سایت باید متنوع باشد همه جور مطالب همه جور دیدگاه (که تا حالا بوده) اگر کسی دوست نداره میتونه این قسمت را بازدید نفرماید با احترامی که برای امر به معروف و نهی از منکر قائلم.
  اگر شان سایت با طنز پایین می اید بگذار بیاید !!!!
  ضمنا طنز فقط شعر نیست که حتما بصورت شعر باشد و سلیقه ها هم فرق میکند شاید کسی طنز تصویری دوست داشته باشه شاید هم کسی مثل شما طنز شعر یا …..
  پس بیایید به عقاید هم احترام بگذاریم تا موفق باشیم این یعنی تمرین دموکراسی
  دوستدار شما کیارش

 8. با سلام
  حال شما خوبه کیارش جان
  ممنون از نظر شما و اینکه نظر غریب اشنا را می بینید یاد ما می افتید و لطف دارید
  فرمایش شما درست باید تنوع باشد طنز باشد و حتی اگر بشود بخشهای صوتی وتصویری و …. برای سایت راه اندازی شود چه از نظر طنز و چه از نظر اخبار و مسائل منطقه ای
  بنده هم نگفتم که اینها نباید باشد یا فقط شعر باشد و….
  اما سخن این بود که مسخره کردن همدیگر نباید باشد حتی اگر خود شخص راضی باشد علاوه بر اینکه شان انسان باید حفظ شود(جدای از شان سایت و رسانه ) شاید خانواده و اقوام و دوستان ان شخص راضی نباشند …
  خلاصه اینکه گاهی بعضی شوخیها و … مربوط به فضای محدود دوستانه هست خوب باید در همان حد بین دوستان بماند اما گاهی می خواهیم یک مطلب را رسانه ای کنیم و درمقابل دید همه بگذاریم این وضعیتش خیلی فرق دارد و باید خیلی چیزها را ملاحظه کرد
  البته مدیر سایت خودشان استادند ولی نمیدونم این یک مورد چی شده؟!!

 9. این قدر اتفاقات خنده دار تو زندگی همه ما افتاده ویا ما شاهدش بودیم که اگه بخوایم اونا رو توسایت بگیم این بخش طنز تقریبا همیشه فعاله ،ضمن اینکه در این روش باهم میخندیم نه به هم وخنده ما باعث ناراحتی دیگری نیست.

 10. آقای بذرافکن سلام.
  برای شروع خوب بود اول از خودتون مایه بذارید!

 11. پژوهشگران آلمانی دریافته‌اند، مغز قادر به تمایز قائل شدن بین خنده ناشی از شادی، قلقلک یا تمسخر دیگران است و هر نوع خنده تأثیر متفاوتی بر سلامت فرد می‌گذارد.

  ، تحقیقات نشان می‌دهد، انواع مختلف خنده دارای تأثیرات متفاوت مغزی است و انسان از سنین کودکی قادر به تمایز قائل شدن بین خنده ناشی از شادی، قلقلک یا تمسخر دیگران است.

  محققان دانشگاه توبینگن آلمان با بررسی تغییرات در الگوی مغز در زمان شنیدن انواع مختلف خنده، تأثیر آن را بر روی عملکرد مغز و سلامتی مورد ارزیابی قرار داده اند.

  مطالعه ای بر روی 33 زن سالم و بررسی شبکه ادارکی- احساسی نشان می دهد، بخش هایی از مغز که به پردازش اطلاعات اجتماعی و سطح بالا حساس هستند، بیشتر به خنده های ناشی از شادی یا قلقلک و مناطق حساس به صداهای پیچیده به خنده های تمسخرآمیز واکنش نشان می دهند.

  در این تحقیق برای نیمی از داوطلبان یک فیلم کمدی بصورت جمعی نمایش داده شد و گروه دوم نیز یک فیلم کسالت بار را تماشا کردند؛ پس از اتمام فیلم، نمونه گیری از سلول های ایمنی موسوم به سلول های قاتل طبیعی گرفته شد که با سلول‌های سرطانی ترکیب و میزان اثربخشی آنها در زمان وقوع بیماری مورد بررسی قرار گرفت.

  نتایج بدست آمده نشان می دهد، افرادی که در هنگام دیدن فیلم کمدی خندیده بودند، از سیستم ایمنی قوی تری برخوردار بودند و خنده می تواند تا 40 درصد سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

  دکتر «دیرک ویلدگروبر» سرپرست تیم تحقیقاتی خاطر نشان می کند: خندیدن به کسی یا خندیدن با دیگران با پاسخ های متفاوت مغز همراه است؛ مغز با قدرت تمایز قائل شدن بین انواع مختلف خنده (ناشی از شادی، قلقلک یا تمسخر) می تواند عملکرد بدن در مقابل بیمار یها را تقویت کند.

  با استفاده از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی عملکردی (fMRI)‌ فعالیت مغزی افراد در هنگام شنیدن سه نوع خنده مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

  خنده ناشی از قلقلک در پستانداران غیر انسانی نیز دیده می شود، اما در انسان دارای عملکردهای پیچیده ای است که می تواند دارای بار مثبت یا منفی بوده و الگوهای ارتباطی متفاوتی در مغز ایجاد می کند.

  مناطق مغزی حساس به پردازش اطلاعات اجتماعی پیچیده در زمان شنیدن صدای خنده ناشی از شادی یا قلقلک فعال می شوند که این فعالیت در زمان شنیدن خنده تمسخرآمیز دیده نمی شود.

  به گفته محققان، محرک هایی که بر این الگوها تأثیر می گذارند، می تواند برای آزمایش روش های درمانی جایگزین مورد استفاده قرار بگیرد.

  نتایج این مطالعه در مجله PLOS ONE‌ منتشر شده است.

 12. با سلام
  اول بگم اقا مهدی خیلی دوست دارم و به عنوان یه دوست میخوام نظرم رو خدمتتون بگم امیدوارم ناراحت نشید.
  ما توی کشورمون خندیدن وشادی به اندازه ابراز غم واندوه و ناراحتی بلد نیستیم و گاهی بخاطر همین موضوع بجای اینکه با هم بخندیم متاسفانه بهم میخندیم .چقدر خوب بود صفحه ای به عنوان شادی یا خنده اختصاص میدادیم و کاربران محترم موضوعات مختلف خنده دار و مناسب یک رسانه ی مردمی اعم از عکس یا فیلم یا مطلب مناسب را در ان صفحه قرار میدادیم که هم به دوستان جسارت نشود(حتی اگر رضایت داشته باشند)و هم در حد بضاعت با هم بخندیم و لبخندی بر لبان کاربران محترم بنشانیم.
  حضرت رسول (ص) فرمودند:انچه بر خود می پسندید بر دیگران نیز بپسندید و انچه بر خود نمی پسندید برای دیگران نیز نپسندید.جان کلام اینکه چقدر خوب بود با عکس های خودتان شروع میکردید تا ابتدا صداقت و یک رنگیتان برای دیگران به اثبات میرساندید بعد به سراغ دیگران میرفتید.شما چندی پیش همین شوخی را با اقای رستمی انجام دادید و خبری از خودتان نشد .به قول قدیمی ها :” یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز به مردم “. خیلی ارادت دارم خداحافظ.

  1. با سلام به شما و ممنون از نظر شیوا و دلسوزانه اتان.
   شما درست می فرمایید. بنده باید از عکسهای خود شروع می کردم اما به دو دلیل این کار را نکردم و از آقا رضا رستمی شروع و البته این برنامه با آقا رضا هم تمام شد!
   دلیل اول:پیشنهاد این ستون از دوستی بزرگوار بود و او که به نوعی مسوول آقا رضا هم محسوب می شود خواست با این کار ظرفیت بالای متولی فرهنگسرای داریون را نشان دهد.
   و اما دلیل دوم:دوست عزیز عکسهای من،خود کاریکاتور است و دیگر نیازی به تبدیل آنها به کاریکاتور نیست. هر وقت خواستید از من بخندید در اینترنت جستجو کنید و با دیدن عکس حقیر سراپا تقصیر از من بخندید! باور کنید از این کار شما نه تنها ناراحت نمی شوم خوشحال هم می شوم که کام دوستان با خندیدن از من شیرین شود.

 13. سلام آقای بیگی
  مطلب جالبی بود .مرسی
  مسخره کردن با شوخی تفاوت زیادی داره وقتی در قرآن کریم آمده وای بر مسخره کنندگان …. معلومه که این کار خوبی نیست.
  ولی میشه این کار رو (منظورم ترسیم کاریکاتور رو با عکس یه خیلی خوش تیپ مثل من امتحان کنید !!!از نظر من اشکالی نداره!!!!

 14. سلام…

  این جاست که باید کلی عذرخواهی کرد. پس کلی عذرخواهی…

  راستش را بخواهید از پنج شنبه دوازده تیر تا حالا شیراز و داریون هستم دنبال پی گیری کارهای شهرک صنعتی و برخی کارهای دیگر. متاسفانه دسترسی به اینترنت نداشتم و فرصت مراجعه به کافی نت هم نبود.

  ولی از طریق گوشی موبایل گه گاه بازدید داشتم هر چند نمی شد دیدگاه و یا مطلب بگذارم.

  الآن هم کافی نت پارسا هستم و دارم رمان قلعه داریون و این دیدگاه را می گذارم.

  باز هم ببخشید و پویا و پایا باشید…

 15. سلام
  اصلا نیازی به عذرخواهی نیست ،بیشتر جویای احوال بودوامیدوارم موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا