ديدگاههمه

طولانی ترین تعطیلات تابستان دانش اموزان منطقه داریون

علی زارع|

امروز در حال مرور خبرها و مقالات در سایتهای مختلف بودم که چشمم به مقاله ای درباره ی تعطیلی زودهنگام مدارس و دانشگاهها افتاد یعنی امسال طولانی ترین تعطیلات تابستان را پیش رو داریم .در داریون با این پتانسیل عظیم جوانان و نوجوانان که باید در این تعطیلات طولانی به بطالت بگذرد چه فکری کرده ایم. آیا مسولین عزیز و نهادهای مختلف شهر و منطقه ی داریون فکری به حال پر کردن اوقات فراغت این آینده سازان کرده اند ؟ آیا برنامه ای وجود دارد که این تطیلات به چه صورت میتواند برای جوانان و نوجوانان داریونی مفید و مثمر ثمر باشد؟
منطقه ی محروم داریون با وجود استعدادهای بالقوه ای که دارد هنوز از امکاناتی که بتواند این اوقات را پر کند و نگرانی خانواده ها را برطرف کند رنج می برد.واقعا نوجوانان ما این تعطیلات را چگونه باید بگذرانند .بجز بازی و راه رفتن در کوچه ها که هیچ نتیجه ای در پی ندارد چه کاری باید انجام دهند؟ آیا تا بحال از خود پرسیده ایم .خانواده ها چقدر راجع به این موضوع فکر کرده اند.
در جاهای پر جمعیت و شهرهای بزرگ که امکانات زیادی دارند جوانان و نوجوانان با ثبت نام در کلاسهای شنا و…..بالاخره اوقات فراغت خود را به نحوی پر میکنند ولی بچه های مظلوم و به دور از امکانات منطقه ی داریون چه باید کنند؟
منطقه ی داریون بجز کانون فرهنگی که امکانات آن ناچیز است و اکنون مدیر رسمی هم ندارد چه نهاد دیگری دارد ؟
آری مجتمع فرهنگی گلهای باغ نبوت تاسیس شده است که خوشبختانه کلاسهایی هم در تابستان برگزار میکند اما آیا این کافی است ؟سرانجام زمین چمن داریون به کجا رسید تا حداقل گوشه ای از این اوقات فراغت را پر کند؟
منطقه داریون نیاز مبرم به امکانات ورزشی و سرگرمی و وجود فضاهای تفریحی و همچنین نیروهای متخصص برای پر کردن این اوقات فراغت رادارد.خانواده های عزیز باید روی اوقات فراغت دانش اموزان برنامه ریزی دقیق و حساب شده ای داشته باشند زیرا خطرات بسیاری در کمین است که نوجوانان ما را تهدید میکند .باید مواظب بود. ذهن بچه ها مانند لوحه ای سفید و خالی است که باید در این اوقات فراغت حداکثر استفاده را از آن برد.
کافی است تبعات و مخاطراتی را که در کمین نوجوانان و جوانان نشسته، در ذهن مرور کنیم تا آثار منفی بی‌تدبیر‌ رها کردن طولانی‌ترین تعطیلات دانش اموزان بیش از پیش آشکار شده و نگران کننده باشد.
تابستان‌ها یکی یکی می‌آیند و می‌روند و دستگاه‌ها و نهادها‌ ‌از برنامه‌های ریز و درشت خود برای پر کردن تعطیلات تابستانی می‌گویند، اما نیم نگاهی به روزهای داغ تابستانی بچه‌های اطرافمان کافی است تا دریابیم ‌این فصل و تعطیلات طولانی‌اش، لحظه به لحظه و روز به روز برای اکثریت افراد جامعه که کارشان خواندن و آموختن است، همچنان به بیهودگی و بطالت و در خوشبیانه‌ترین حالت، به دیدن تلویزیون و مشغول شدن به بازی‌ها و سرگرمی‌های رایانه‌ای می‌گذرد.
در این باره باید گفت که تعطیلات تابستان و چگونگی گذراندن آن، دیگر به‌ موضوعی نخ‌نما تبدیل شده و هر چه بیشتر از آن گفته و نوشته می‌شود، کمتر تغییر و تحول مثبتی در رابطه با آن رخ می‌دهد تا بیشتر دانش آموزان و دانشجویان پس از گرفتن کارنامه‌ها همچنان تابستان خود را به بطالت گذرانده و بر پایه آمار تنها نزدیک به 15 درصد از آنان در برنامه‌های رنگارنگ اعلامی شرکت کرده و گروهی هم با اصرار و دل‌نگرانی خانواده‌ها خود را در کلاس‌هایی به مراتب کسل کننده‌تر از مدرسه ببینند.
به گزارش «تابناک»، در شرایطی که در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری با اقدام کم‌سابقه و ‌توجیه‌ناشدنی برخی مسئولان، به تعطیلی پیش از موعد دانشگاه‌ها و مدارس انجامیده، بدیهی است ‌از مسئولان توقع داشته باشیم تا کمی زودتر از سال‌های گذشته، زمینه را برای رقم زدن اوقات فراغت انبوه پر شمار جوانان و نوجوانان آماده کنند؛ اما هر چه اخبار را زیر و رو می‌کنیم، نشانه‌ای از این رویکرد به چشم نمی‌خورد!
از مسولین عزیز و خصوصا مسولین تربیت بدنی و آموزش و پرورش و….تقاضا داریم که نیم نگاهی هم به منطقه ی داریون و جوانان و نوجوانان آن داشته باشند .جوانان و نوجوانان منطقه ای که بارها ولایت مداری خود را در راهپیمایی ها و مراسمات مختلف نشان داده اند و هدفی جز سربلندی ایران اسلامی ندارند.
امید است که مسولین عزیز فکری برای این اوقات فراغت دانش آموزان منطقه ی داریون داشته باشند.

31 دیدگاه

 1. با رفتن آقای بذرافکن از کانون برخی خوشحال شدند .کافی است همین سایت را ورق بزنید …….

  1. نفرمایید فرهنگی عزیز تر از عزیز…همه ی ورق های سایت رو هم که زیر و رو کنید، جز مهر و محبت دوستان چیزی نیست… کاربرهای عزیز انتقاد میکنن نه لجاجت و کوبیدن افراد دلسوز. آن هم افرادی مثل بذرافکن عزیز… آقای بذرافکن هم مثل خود شما انتقاد پذیر هستند و اگر میخواستن با انتقاد برن اصلا نمیومدن… انتقاد سازنده رو امثال بذرافکن های عزیز به ما کاربرها یاد داده اند و ما همواره ممنون تلاشها و خدمات امثال بذرافکنها هستیم ولی خب انتقاد هم میکنیم… بازم این به اون در… در کل همه بذرافکن عزیز رو دوست دارن…خودشون هم میدونن.

 2. الان آقای زارع برای سایت واقعا وقت می گذرد و به همه جای سایت سر می زند و نوشته هایش پخته تر می شود .

 3. سلام خدمت دوست عزیز
  ممنون از لطفتان امیدوارم که شما هم با راهنماییتان من را یاری رسانید و با بیان انتقادات و پیشنهاداتتان مرا در بهتر شدن کیفیت نوشته ها کمک کنید
  سلامت و پاینده باشید

 4. کانون وحدت با بیست و دو سال سابقه ،اجتیاج به حمایت جدی اداره آموزش و پرورش دارد . اکنون آقای روح اله برزگر به همیاری و پشتیبانی نیاز دارد .

 5. با سلام خدمت تمام کاربران عزیز
  لطفا راهکارهای خود را برای پرکردن اوقات فراغت دانش اموزان بیان کنید تا فکری کنیم واقعا حیف است این اینده سازان مملکت وقتشان را به بیهودگی در کوچه ها سپری کنند.
  منتظر دیدگاهها و راهکارها هستم.
  با تشکر فراوان

 6. من از آقای علی زارع به شدت ناراحت هستم زیرا ایشان هم مثل آقای ….. فقط یک راست می رود سراغ نیمه خالی لیوان . در حالی که باید نیمه پر لیوان را ببیند و از مسولین زحمتکش داریون تشکر کند مگر این مسولین نیستند که شب و روز برای شهر داریون زحمت می کشند . اگر آقای زارع راست می گوید می خواست برای شورا کاندیدا بشود و گرنه انتقاد کردن که همه بلد هستند .

  1. با سلام خدمت هم محلی دلسوز
   عزیزم من فعالیتهای شوراهای شهر داریون دور اول و دوم را نوشته ام که در تمام انها نیمه ی پر لیوان را دیده ام و انتقاد را و نیمه ی خالی لیوان را به مردم و کاربران عزیز واگذار کرده ام .در همه جا هم اول از زحمات مسولین تشکر کرده ام و بعد انتقاد یعنی نقاط قوت را بیشتر بازگو کرده ام.در همین مطلب بالا از مجتمع فرهنگی و کانون نام برده ام ولی گفته ام که هنوز کم است و برای داریون هنوز وجود این فضاها برای پر کردن اوقات فراغت کم است.(شما میتوانید به کامنت های من مراجعه کرده و بخوانید)
   در رابطه با کاندید شورا شدن هم با و جود اصرار زیاد دوستان و…شرکت نکردم چون هنوز این لیاقت را در خود نمیبینم و ان را به بقیه ی خدمتگزاران صدوق داریون وا میگذارم.ولی من از همینجا اعلام میکنم که هر کدام از عزیزان که در انتخابات پذیرفته شوند ،چون انتخاب مردم است من هم به این انتخاب احترام میگذارم و در همه جا و هر زمانی که هر کمکی از دستم بر بیاید شتابان خود را میرسانم و کمک میکنم.و مطمئنا در همه جا یار ایشان خواهم بود ولی اگر لازم باشد انتقاد هم میکنم.
   باز هم از نظر شما دوست عزیز سپاسگزارم
   خیلی از نظرتان خوشحال شدم با اینکه شما از من ناراحت هستید.اگر شما را ناراحت کرده ام همینجا عذر مرا بپذیرید.

 7. باسلام
  قطعا تعطیلات تابستان را با برنامه ریزی دقیق و همکاری بین مدرسه ،مسجد،فرهنگسرا و….می توان به یک فرصت عالی تبدیل کرد.

 8. انشااله که با شروع شدن فعالیتهای موسسه رزمندگان اسلام گوشه ای از اوقات فراغت دانش اموزان مظلوم و محروم منطقه داریون پر شود.
  امروز پیام ثبت نام کلاسهای زبان فرهنگ سرای باغ نبوت در داریون پخش شد .از تمامی خانواده ها تقاضا دارم که فرزندانشان را در این کلاسها ثبت نام کنند و نگذارند اوقات فراغت به بطالت سپری شود.

 9. آقای زارع باور کن در این تعطیلات طولانی و روزهای نسبتا گرم تمام دلخوشی ما شده داریون نما ،روز را به این امید به شب می رسانیم که آقای داریون نما استارت سایت را بزند و ما بنشینیم پای سایت داریون نما . هی نطر بدهیم و هی قیچی شود . واقعا اگر داریون نما نبود ما خیل کاربران و عاشقان بی عار داریون چه می کردیم ؟

 10. سلام عاشق بی عار
  داریون نما دلخوشی همه ی ماست و تیغ قیچی اش به تن همه ی ما خورده است !!!!
  انشااله که روزی برسد که داریون نما فقط یکی از دلخوشی های ما باشد نه تنها دلخوشی!!!
  با تشکر از شما

  1. یک دفتر شده پر از مطالبی که نوشته ام و بیشترش سانسور شده . شاید حکمتی در کار باشد وسرانجام همه ی این حرفهای مفت بشود یک حرف حساب.

   ای دوست سانسور کردن برایت عبادت است
   این همه سختگیری برایت چه حاجت است
   آزادی نوشتن و خواندن برایم زیارت است
   تحمل این همه سانسور برایم قیامت است
   اگر شعرم برای تو حرف مفت است!
   ولی پوست من هم زبر و کلفت است

   1. سروش جان… گل با خارش قشنگه، داریون نما هم با سانسورهاش… زیاد سخت نگیر عزیز دل برادر…

    1. سلام استاد گرامی عزیز دل برادر من جدا از قضیه سانسور خوبی هایی هم داره مثلا غلط املایی را درست میکنه و همیشه فکر میکنم اقای داریون نما باید خوش اخلاق باشه؟ ولی یه بنده خدایی میگه نه اینطور نیست و فکر نمیکنم اهل شوخی باشه ؟ حداقل ما عکسش هم توی سایت ندیدیم که بدانم درست فکر میکنم یا نه ؟ خواهش میکنم عکسش را بذارید .

     1. سلام سروش جان
      در قسمت مصاحبه با اقای کارلوس کی رش مربی تیم ملی فوتبال عکس اقای بذرافکن(داریون نما) در کنار مربی تیم ملی میباشد که برای مشاهده میتوانید مراجعه کنید(این سانسورچی معروف را)
      علی زارع

     2. ای بابا سروش جان ! آدرس عکسش رو که عرض کردیم و حالا همه ی عالم و آدم میدونن… چطور شما نمیدونین!؟… اجازه بده دوباره آدرس بدم عزیز…. ولی باشه برای دیدگاه بعدی…

     3. سروش جان آدرس قبلی تکراری میشه ! چون “جواب سروش “عزیز بهت گفت ولی منم یه آدرس دست اول دیگه بهت میدم. ببین:
      (“ویژه هفته دفاع مقدس/گفت و گو با تک خوان سرود معروف:”مادر برام قصه بگو”/دیدار با یک خاطره…

      مهر. ۰۳گفت و گو۵ دیدگاه)
      راضی شدی؟ حالا برو یه دل سیر نگاهش کن. عکس اولی که تکی هست، نه عزیز … عکس جفتی دوم رو میگم… خوش تیپ بود…نه ؟

   1. دشمنت خجالت بکشه سروش جان… حالا که دیگه داره مدارس تعطیل میشه و خونواده ات بهت گیر نمیدن و اجازه میدن حتی به جای دوچرخه سواری هم شب و روز بشینی پای سایت داریون نما… خودت به خودت گیر میدی!… اگه بازم از این حرفا بزنی به خونواده ات میگم برای همیشه از داریون نما محرومت کنن ..ها… حالا دیگه، خود دانی !

 11. یک روز در کامنت یکی از مطالب فقط یک کلمه نوشتم وآن کلمه این بود: «عجب» و آقای داریون نما همان یک کلمه«عجب » را حذف کرد . از آن روز تا حالا من شده ام دشمن داریون نما .

 12. سلام. دانشجوی عزیز…. اگر منظورتان از دوستی همان قیچی است که گه گاه باهاش به جون کاربرها میفته، از خدا که پنهون نیست از شما هم پنهون نباشه، هر چند میل نداشتم در این مورد صحبتی بکنم ولی برای اینکه فکر نکنید آقای داریون نما دوستی برداره عرض میکنم خدمتتون ایشون با من هم همینطوره و گه گاه قیچیش به تن مطالب و دیدگاه های من هم میخوره ولی من بهش حق میدم و میدونم اداره ی چنین سایتی که زیر نظر وزارت ارشاد هم هست، مسئولیت سنگینیه و او هست که باید جوابگو باشه پس باید بهش حق بدیم که ….. البته منطقی و در حد اعتدال…. حالا من وزارت ارشاد رو گفتم، باور میکنید گاهی وقت ها پاسخ گویی به خود کاربر ها و … از ارشاد هم براش مشکل تره… عزیز دل برادر من یکی که بارها بهش گفتم آقای داریون نمای عزیز در مورد مطالب و دیدگاه های من صاحب اختیاری، هر کدومشون رو که به هر علتی صلاح نمیدونی درج نکن… خدا رو شاهد می گیرم که این اختیار رو بهش دادم و بارها هم عنوان کرده و بر روی آن تاکید کرده ام…. آقای داریون نما، اگر جز اینه بفرمایید تا دانشجو و خیاط و بقیه کاربرها هم بدونن… ملاحظه ی این حقیر سراپا تقصیر هم نکن….دانشجوی عزیز و خیاط از جان بهترم، درد، درد مشترکه و من و شما نداره تازه آقای داریون نما هم همچین بی درد نیست.گر حکم شود که مست گیرند/ در شهر هر آنچه هست گیرند… بله این طورهاست دانشجوی عزیزتر از جان !

 13. شعبان شد و پیک عشق از راه آمد

  عطر نفس بقیه الله آمد

  با جلوه سجاد و ابوالفضل و حسین

  یک ماه و سه خورشید در این ماه آمد

  حلول ماه مبارک شعبان بر همگان مبارک باد

 14. من هم حلول ماه مبارک شعبان را به پیشگاه امام زمان (عج) و نایب برحقش مقام معظم رهبری و تمام شیعیان جهان خصوصا مردم عزیز منطقه داریون و تمام کاربران عزیز داریون نما تبریک و شادباش میگویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا