ديدگاههمه

دو پرسش عمومی از کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستاهای منطقه داریون

جلیل زارع|

قبل از هر چیز، ورود دو کاندیدای جوان را به سایت داریون نما که نمادی از حضور مردم فهیم و آگاه منطقه است به فال نیک گرفته و خوشآمد می گوییم و از سایر کاندیداهای شهر داریون و روستاهای وابسته نیز انتظار داریم حضور فعال و برنامه ها و اهداف مورد نظر خود را به نمایش بگذارند تا مردم با نگرش و بینش و آگاهی کامل، به دور از غلبه ی احساسات و قوم گرایی بر شایسته سالاری، در انتخاب کاندیداهای مورد نظر خود اقدام نمایند.
ما بر آنیم تا با طرح پرسش هایی کلی و جزیی، از شما کاندیداهای محترم، بر توانایی و قدرت و صلابت شما در رفع مشکلات و احقاق حق مسلم مردم واقف گردیم.ولی از آن جا که برخی از پرسش ها عمومیت دارد، در این جا،فعلا به دو مورد از آن ها می پردازیم:
1- ما در ”فراخوان عمومی داریون نما برای منطقه ی داریون”سعی کرده ایم، مشکلات، معضلات و مطالبات حقه ی مردم را به گوش مسئولین برسانیم و در مرحله ی دوم این فراخوان، جمع بندی تکمیلی را نیز انجام داده ایم وحتی از رییس محترم شورای شهر داریون نیز خواستیم تا در ارتباط با اقدامات انجام شده و در دست اقدام توضیح دهند و ایشان نیز پاسخ مشروح خود را ابراز نمودند که در سایت موجود است. حالا پرسش ما از شما به عنوان عضو آتی شورا، این است: اولا، به طور کلی بفرمایید چه تدبیری برای کمک به حل مشکلات و مطالبات مردم دارید و در چند مورد وارد جزئیات شده و با ذکر مثال توضیح دهید چگونه بر مشکل مورد نظر فائق خواهید آمد؟ در ثانی: تجزیه و تحلیلی بر پاسخ مشروح رییس محترم شورای شهر داریون داشته باشید و بفرمایید چگونه نقاط قوت ایشان را ادامه خواهید داد و نقاط ضعف را به قوت تبدیل خواهید کرد؟
2- لطفا حداقل یکی از برنامه های اعلام شده ی خود را تجزیه و تحلیل نموده، در آن ریز شده و با ذکر مثال بفرمایید چه راه کارهای عملی برای به فعلیت رساندن آن ها مد نظر قرار می دهید؟

26 دیدگاه

 1. با سلام و تشکر از اقای زارع

  این دو پرسش بسیار هوشمندانه است و اگر جواب دهند انشااله شاهد تصمیم گیری درست مردم خواهیم بود.
  منتظر جواب تمام کاندیداها هستیم.

 2. خوب شد که من کاندیدا نشدم وگرنه باید هرروز به سئوالات مختلف استاد زارع پاسخ می دادم ،:تشریحی ،تستی،بله و خیر ،تکمیل کردنی ،جور کردنی ،بیست سوالی ،از کی بپرسم ،کنفرانسی ،تحقیقاتی و ……

  1. یوسف جان اولا سلام… در ثانی، چکار کنیم شما نمی پرسید، مجبوریم جور شما هم بکشیم… اونا هم دست ما رو خوندن، میدونن فقط می پرسیم.همین… خدا یار و یاورشون باشه. همین طور که می پرسیم و جواب هم نمی شنویم اگه عمری باقی باشه انشاءالله همگی کمکشون هم می کنیم… اینطورهاست برادر جان…

  2. یوسف جان… هم من و هم شما دقیقا علت انصراف اون بنده خداها رو میدونیم…. یکی از این منصرفین با من هم کلی مشورت کرد و نهایتا به این نتیجه رسیدیم که صلاح در اینه که فعلا انصراف بدهد و به رشد و ترقی خود در علم و کار و …. بپردازد و روزه ی شک دار نگیرد، به وقتش انشاءالله با دست پر تر به میدون میاد. شاید هم در میدون بزرگتر ” مجلس ” انشاءالله… خدا رو چی دیدی !؟… در ثانی این بنده های خدا اگر هم میومدن، به زودی مجبور به انصراف بودن و این اصلا گزینه ی پسندیده ای نبود…. برای اعضای گذشته، فعلی و آتی شوراها آرزوی موفقیت دارم…

 3. عزیز دل برادر ! غصه نخور ما فقط می پرسیم. همین.آن ها هم فقط جواب نمی دهند. همان. خب این به اون در… تو هم بودی مثل اغلب این بزرگواران جواب نمیدادی… ولی چیزی که عوض داره گله نداره، بالاخره مجبورن جواب بدن… حالا جواب ندن سنگین تر از این ها رو باید بعد از انتخاب شدن پاسخ گو باشن… خودت که بهتر میدونی نامه ی بلند بالا بهشون میزنیم انشاءالله… کاندیدا ها هم حتما خودشونو برای پاسخ گویی آماده کرده اند که آمده اند چون قرار نیست دیگه کسی ساکت بمونه عزیز دل برادر…. منطقه داریون باید به دست این جوانان و مردم عزیز و سایر مسئولین راستین مردم آباد بشه انشاءالله …. تنها هنر امثال من هم فقط پرسیدنه عزیز …خودم که دور از گود نشسته ام و فقط میگم لنگش کن… اینطورهاست عزیز….

 4. اقای زارع
  سئوالهایی میپرسه که ادم هاج و واج میمونه ،این سوال از کجا اومده
  کاندیداهای عزیز خدا به فریادتان برسد تازه اگر جواب هم بدهید استاد زارع ول کن نیست فوری یک سوال جدید میپرسه تازه میخواد وارد ریز هم بشوید و جزئیات را هم توضیح بدهید

  1. اما شما علی جون… تکلیف خودت رو با ما نمیخواد… با خودت روشن کن ! طرف ما هستی یا طرف کاندیداها !؟ از یه طرف میگی به به ! این دو پرسش عجب هوشمندانه ست و از طرف میگی ای داد… ای بی داد….آدم از پرسشهات هاج و واج میمونه ! بالاخره هوشمندانه ست یا هاج و واج!؟ علی جان زیاد هم احساس امنیت نکن ! قرار نیست نکیر و منکر فقط سراغ کاندیداها بیاد… خودتو آماده کن به زودی خودت هم باید جواب پس بدی…. مگه شما فرهنگی نیستی!؟ اونم از نوع قشنگ و دلسوزش ! خب چرا ساکتی !؟ پاسخ بده دیگه؟ چه کمکی از دست شما فرهنگی ها بر میاد !؟ بله… مثلا تو امور آموزشی و تربیتی… منتظر پاسخ هستم ها…!لطفا کلی گویی نکن عزیز دل برادر…. بله ! با جزئیات و ذکر مثال !

   1. با سلام خدمت استاد عزیز
    یکی از برنامه هایی که اعضای شورا ی اتی میتواند انجام دهد تشکیل کمیته های زیر است
    ا-فرهنگی و هنری 2-کشاورزی 3- بهداشتی 4-دامداری 5-مشاوره 6- اشتغال 7- مذهبی 8- ورزشی 9- اصناف و…….
    افراد این کمیته ها میتوانند نخبه ها و موفقهای هر گروه شغلی و تحصیلکرده ها و…. باشد.
    پس از تشکیل این کمیته ها برنامه ریزی شود ،اهداف و اولویتها مشخص شده ، سپس مسولیتها مشخص شود و هر کس زنجیره ای چند نفر دیگر را وارد میدان کند.تا اهسته اهسته وارد جزییات ریز شویم و به اهداف کلی برسیم.
    در امور فرهنگی و تربیتی هم من و تمام فرهنگیان هر کمکی که از دستمان بر بیاید کوتاهی نخواهیم کرد.
    انشااله برنامه های دیگری هم هست که عرض خواهم کرد فقط این مطالب را کلی بیان کردم و جزییات آن بماند بعد از انتخابات و مشخص شدن اعضای شورا.که اگر اجازه دادند و کمکی خواسته شد من و شما و تمام دیگر عزیزان با برنامه ریزی به یاریشان بشتابیم.
    ضمنا در پایان عرض کنم که کامنت بالا را از روی شوخی نوشتم وگرنه خدای نکرده قصد جسارت نداشتیم.بنده هم چون شما را میشناسم و شخصا و قلبا دوستتان دارم تکلیفم مشخص است .من طرفدار شاندید هستم و تکلیفم مشخص!!!!!
    با تشکر از شما

    1. من هم چون شما و اخلاق ورزشیتان را می دانم شوخی کردم عزیز دل برادر… ولی قبلا هم گفته ام در پس برخی از شوخی ها… ای… بفهمی نفهمی، دو تا “نمی دونم چی چی” هم هست! ممنون از توضیحاتتون و اعلام همکاری مکرر و مستمرتون…. تا خدا چه بخواهد و اگر عمری باقی باشد، ببینیم اعضای آتی شوراها نظرشان چیست و با سیم خار دار ظاهر میشن یا بی سیم… بازم هر چی خدا بخواد عزیز…

 5. کاندیدای عزیز… اولا سلام… در ثانی ما رو شما خیلی حساب باز کردیم و چون انرژی جوونی رو هم همراه استعداد و خلاقیت و ابتکار دارید توقعمون رو از شما بالا بردیم… آخه داریون به جایی رسیده که باید هرچی زودتر به دادش برسید… باید به دست شما جوون های پر انرژی خودی نشون بده… میخوایم به جناب بذرافکن عزیز نشون بدیم که این گورستان استعدادها رو میشه به گلستان استعدادها تبدیل کرد…. امثال بذرافکن ها هم با تجاربی که دارن خیلی میتونن بهتون کمک کنن… از فعالین شوراهای قبل هم میشه کمک گرفت… رو نخبگان هم میشه حساب کرد… اگه شما بعد از انتخاب شدن سیم خار دار دور خودتون نکشید، قرار نیست تنها باشین ! ما هم مثل شما بلدیم قول بدیم… عمری باشه انشاءالله همه جوره در خدمتیم و حاضر به کمک… از همه ی اینها گذشته… کاندیدای عزیز .. شما به همین دو تا پرسش این فلک زده جواب بده، بی نهایت پیشکشت.!

 6. کاش کاندیداهای عزیز، به جای تبلیغات مختلف و یا هر شگرد دیگری، وقت می گذاشتند و حداقل به این دو پرسش حیاتی که سنگ محکی است هم برای خودشان و هم برای گزینششان از سوی مردم، پاسخ می دادند…. باور کنید، اگر من جای آن ها بودم، خودم را به چالش و نقد می کشیدم و افزون بر این پرسش ها و سایر پرسش های مردم فهیم و آگاه، خودم از خودم می پرسیدم و به خودم و مردم جواب پس می دادم…. عزیزان دل برادر ! برای رشد و تعالی، این تفکر باید در بین ما نهادینه شود… حالا دیگر کاندیدا ها خود دانند ! از ما گفتن بود و از آن ها نشنیدن !…. نمی دانم ! شاید هم من اشتباه می کنم !

  1. اقای زارع سلام
   مهلت تبلیغات تمام شد و به این پرسشهای اقای زارع و همه ی ما جوابی داده نشد
   انشااله بعد از انتخابات هم قبول است البته اگر منت بگذارند و جواب دهند!!!

 7. حالا پرسش ما از شما به عنوان عضو آتی شورا، این است: اولا، به طور کلی بفرمایید چه تدبیری برای کمک به حل مشکلات و مطالبات مردم دارید؟ در چند مورد وارد جزئیات شده و با ذکر مثال توضیح دهید. 25/.
  سلام اقای زارع شما چرا برای سوال هاتون نمره تعیین نمیکنید تا کاندیدا جواب دهند اگه می بینی جواب ندادن تا الان به خاطر اینکه نمی دونند چند نمره داره

 8. دوست عزیز… 25/. کمه … شاید با 75/19 جواب بدن… شاید… دیگه مثل قدیما قطره قطره جمع نمی گردند… باید همون اول دریا بشه… اینطورهاست برادر !

 9. سلام عزیز دل برادر اگر میخواهی کاندیدا ها بتوانند جواب بدهند سوالاتون را چهار جوابی کنید بنده خدا ها وسعشون به تشریحی نمیخوره!

 10. سروش جان شما که فعلا وسعت به تشریحی میخوره و این روزها تند و تند امتحان تشریحی میدی ،کمکشون کن جواب بدن و یا از قول اونا جواب بده… ماشاءالله تو این سایت وزین که این چیزها بابه و هر کسی اجازه داره از قول دیگری و یا به نیابت از اون پاسخ گو باشه … یکی از این افرادی که پا تو کفش هر کسی میکنه و ادعا هم داره که به نیابت از کاربران هست ،همین بنده ی سراپا تقصیره… پس شما هم با خیال راحت به نیابت از کاندیداها که بنده های خدا دنبال تبلیغات اون جوری هستند و وقت پرداختن به تبلیغات و مسائل این جوری ندارند و شاید عادت به پاسخ گویی هم ندارن، هر جور دلت میخواد پاسخ بده عزیز دل برادر….

 11. سلام به عزیز دل برادر دارم منت کشی بعضی ها میکنم که بهم یاد بدهند تا یک جواب خیلی خوب برای سوال هایتان بنویسم
  هر چه باشد من هم کاندید پنج سال ایند هستم

 12. با سلام عزیز دل برادر و استاد گرامی
  یکی ازمشکلات دسترسی نداشتن بچه های منطقه داریون به یک مدرسه در حد بالاتر از متوسط برای پرورش دانش اموزان نخبه ویا بالاتر از متوسط در منطقه داریون است
  و نیازی که تعریف میشود ،وجود یک مدرسه خوب در حد مدارس نمونه مردمی شیراز است
  با توجه به این که امروزه توجه جدي به امر مهم آموزش و پرورش از اهداف كليدي و مهم دولت محسوب مي شود:
  این نیاز یک نیاز معقول است که برای ان تقاضا وجود دارد .
  مردم از ان اگاهی کافی دارند و لزوم ان راحس وبیان میکنند
  تهیه یک برنامه استراتژیک و عملیا تی برای ایجاد مدرسه نمونه مردمی لازم است . که هر کدام اقدامات خاص خودش را دارد
  برگزاری جلسات گروه متمرکز در اداره آموزش و پرورش منطقه با حضور صاحبنظران
  تهیه یک طرح پیشنهادی توسط سه نفر از خبرگان (آقای زارع – آقای بذرافکن وآقای شرفی و…) که در ان لزوم این نیاز وراه های عملی ان شرح داد شده است
  تعیین مجری اصلی طرح
  در این طرح به چگونگی اجرای این مسئله ومثلا تعدا د نیروهای لازم وامکانات باید اشاره شود وبرای کسر و کمبود ها پیشنهاد جایگزین ارائه شود (مثلا تبدیل یکی از مدارس موجود به مدرسه نمونه مردمی برای کل منطقه)
  ارائه طرح به ناحیه 4 اموزش وپرورش
  پیگیری برای تصویب طرح
  فرهنگ سازی و مقدمه چینی برای حضور دانش اموزان نخبه در این مدرسه
  جذب کمک های مردمی
  کمک از ارگان های دولتی
  اجرای طرح به کمک شورا شهر داری واموزش وپرورش
  ارزشیابی از چگونگی اجرای طرح
  تهیه گزارش و بازخورد جهت رفع مشکلات بعد از اجرا برای برنامه ریزی مجدد
  این ها را از خودم نگفتم از کسی کمک گرفتم و این یک خلاصه است که بچه میگوید بزرگان باید فاصله های این خطوط را کامل کنند .

  1. سروش جان، خجالت می کشم جوابت را بدهم… دستم خالی است عزیز دل برادر و شرمنده… یکی از اهدافی که قصد داریم در دراز مدت در موسسه ی رزمندگان دنبال کنیم، همین است و من قبلا هم اگر به خاطر داشته باشید، سر بسته این موضوع را عنوان کرده ام….اگر دیر آمدیم مجروح بودیم عزیز… پایمان لنگ بود برادر به قربانت…باور نداشتیم که حتی لنگ لنگان هم می شود آمد و دیر یا زود رسید…. و این ناباوری یک درد است سروش جان… یک درد بزرگ… دردی که تا بر آن واقف نشویم به دنبالش هم نخواهیم رفت… و ندانستیم و قدمی هم بر نداشتیم فدای دل بزرگت…و حالا هر چند دیر، آمده ایم تا باور کنیم رویاهایمان را که باید به واقعیت بپیوندند… عزیز تر از جانم! اگر عمری باقی باشد، با شما نوجوانان و جوانان خود باور، انشاءالله به این رویا و رویاهای منطقی دیگر، جامه ی عمل می پوشانیم عزیز…. هر چه خدا بخواهد….

 13. با سلام و نهایت احترام . سئوال از چند نفر جوان که تازه در این راه گام گذاشته اند آن هم در شرایطی که نه به بار است ونه به دار چه دردی را دوا می کند . داریون نما هم که نظریات انتقادی را قیچی می کند . کاش از آنهایی سئوال می کردید که شش سال ،تمام اختیار مردم در دست آنها بود و هر کاری که دلشان خواست کردند . چرا آنها قریب بر پانصد میلیون تومان را خرج بریدن کوه ،درست کرد یک فلکه به درد نخور ،ایجاد غرفه زیر برق فشار قوی کردند ؟ پس از شش سال یک بار هم به مردم راست بگویند .

  1. با سلام همکار فرهنگی قدیمی
   انشااله فعالیتهای شورای سوم در اوایل هفته ی اینده منتشر خواهد شد انوقت هر چه میخواهد دل تنگتان بگویید
   ضمنا اعضای شورای فعلی هم پاسخ میدهند قرار هم بر همین بوده است.پس منتظر باشید و ما هم منتظر انتقاداتتان هستیم
   با تشکر فراوان از دیدگاهتان

 14. سلام و نهایت احترام متقابل ،فرهنگی قدیمی و فعلی و آتی….از آن ها هم بارها و بار هم سوال کردیم که فقط چند بار پاسخمان را دادند. آن هم فقط اندکی از آن ها….از جوانان غیور امروز هم سوال کردیم، می کنیم و خواهیم کرد و مطمئنیم که پاسخمان را به وقتش خواهند داد… عزیز دل برادر ! آن ها را دست کم نگیرید، هر کدام یلی هستند برای خود و ما، و به کمک مردم حماسه ها خواهند آفرید انشاءالله…. از سایر مسئولین هم پرسیده ایم و می پرسیم… خودمان را هم زیر سوال برده ایم و خواهیم برد و از خودمان هم پرسیده ایم و خواهیم پرسید…. پرسیدن حق مسلم ما مردم است ولی در کنار پرسش ها، باید دست در دست هم بدهیم و گام به گام همراهشان باشیم و ما بر این باورم که به کمک شما عزیزان پرسشگر و پاسخگو بر این مهم فائق خواهیم آمد…. چرا که این بار، همه با هم، مسئولین و مردم، بر آنیم تا “منطقه ی داریون” را “داریان” کنیم انشاءالله و به یاری خدا و همت مردم این اتفاق خواهد افتاد….. هر چه خدا بخواهد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا