اخبارهمه

اخبار داغ انتخاباتی از داریون

یوسف بذرافکن|

در چهارمین روز از تبلیغات انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای شهر و روستا یکی از کاندیداهای محله دیندارلو در مسجد امام محمد تقی (ع) داریون بامردم گفتگو کرد .

وی بیش از بیست و چهار سال سابقه در آموزش و پرورش را از موفقیت های خود دانست . امروز جلسه نمایندگان فرمانداردر محل فرمانداری شهرستان شیراز برگزار شد .در این جلسه  علی داور پناه بخشدار بخش مرکزی و رئیس هیات اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی بخش مرکزی شیراز،محمدی مسئول سیاسی فرمانداری و  گلریز خاتمی با نماینده گان فرماندارسخن گفتند و نکات مهم جزوه آموزش جامع اعضای شعب ثبت نام و اخذ رای و نماینده فرماندار تدریس و یاد آوری شد .

در این جلسه از طرف مسئولین برگزاری انتخابات مهم ترین وظیفه نمایندگان فرماندار« صیانت از آراء مردم »بعنوان یک امانت بزرگ برای خلق حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری حضرت آیت اله خامنه ای اعلام شد، در همین ارتباط آقای محمدی نماینده سیاسی فرماندار گفت : برای یک رای خودمان را جهنمی نکنیم . در امروز ستاد دونفر از کاندیداهای محله دیندارلو در داریون شروع به کار کرد . پوسترها و تبلیغات یکی از کاندیداهای اصلاح طلبان امروز به داریون هم رسید. در حال حاضر هر چند تبلیغات سه جناح موسوم به اصول گرا ،اصلاح طلب و مستقل وجود دارد اما هنوز پنج کاندیدای دیگر در داریون تبلیغاتی ندارند.اکنون سوال اصلی مردم داریون این است که از بین هشت نفر نامزد ریاست جمهوری و حدود هجده نامزد شورای شهر چه کسانی« اصلح» هستند ،جالب این که در انتخابات این دوره شورای شهر گروه های مختلف قومی و صنفی کاندیدا دارند . داریونی ها ،دیندارلو یی ها ،عشایر و تربری های ساکن داریون همه در غالب یک شهر واحد و با اتحاد و انسجام به فعالیت های تبلیغی خود ادامه می دهند .

15 دیدگاه

 1. با سلام
  ایا ایشان ساکن داریون یا دیندارلو هستند؟
  امیدوارم مردم با دید باز روی این مسائل دقت کنند و فارغ از هر گونه تعصب و قوم گرایی رای خود را در صندوق بیاندازند
  کسی درد مردم را میفهمد که درد اشنا باشد و از نزدیک درد مردم را دیده و انرا لمس کرده باشد.

 2. باسلام خدمت دوستان بسیار جای تأسف ودور از اخلاق است که فردی از شهرستان زرقان بیاید و خود را دیندارلویی معرفی کند ورای مردم را زیرکانه صاحب شود ، نوعی توهین به مردم شریف دیندارلو است ، مگر قحط الرجال اومده ، در جایی که در هرخانواده آن دو یا جند نفر لیسانس و فوق لیسانس ودکتر ومهندس وجود دارد، کاندید شدن ایشان !!!!

 3. با سلام اقای خورشیدی همکار عزیز
  واقعا درست میفرمایید به نظر من اصلا نباید صلاحیت ایشان تایید شود.مگر شرط اصلی سکونت در حوزه ی انتخاباتی نیست
  پس چطور چنین چیزی ممکن شده است؟
  امیدوارم مردم دیندارلو و داریون عاقلانه فکر کنند .
  کاش استاد جلیل زارع هم از تهران می امدند و کاندید می شدند!!!!!
  یا افراد دیگر
  از مردم دیندارلو که خودشان افراد ،تحصیلکرده و لایقی دارند تعجب می کنم !!!
  حتی اگر طرف خانه ی پدریش هم داریون یا دیندارلو باشد ولی خودش ساکن انجا نباشد نباید کاندید شود واقعا قحط الرجال است!!!؟؟؟

 4. چرا آقای خورشیدی این حرف را که واقعا حرف خوبی است در مورد همسر خودشان نمی زدند ؟ مگر خانم ایشان در شیراز سکونت نداشت ؟ مگر آقای هوشیار ساکن شیراز نبود ؟ لطفا داریون نما برای رعایت فضای نقادی این سئوال را قیچی نکند .

 5. اگر اجازه بدهید من عرض کنم
  با اجازه ی اقای خورشیدی و هوشیار
  جناب منتقد با سلام
  اگر اطلاع داشته باشید در زمان کاندید شدن این دو عزیز منزلشان و محل سکونتشان در شهر داریون بود و همینجا زندگی مکیکردنمد
  اما بع علت طولانی شدن این دوره ی شورا که شش سال بود و به دلیل مشکلات شخصی مثل فرزندانشان و در سخواندن انها و…این اعضا مجبور به مهاجرت به شیراز شدند. که اقای هوشیار استعفا دادند ولی خانم چاوشی زاده به خاطر مصلحت و منحل نشدن شورای سوم از استعفا خودداری کردند.

  1. آقاي زارع
   سلام
   من از كاربراني هستم كه معمولا مطالب شما را مي خوانم ولي چه خوب است كه بگذاريد جوابيه را خود دوستان اگر خواستند بدهند جهت اطلاع خانم چاووش زاده اگر انصراف مي داد شورا منحل نمي شد

   1. با سلام خدمت شهروندس عزیز
    شما درست میفرمایید پاسخ انها جای خودش دارد و محفوظ
    ولی مطلبی که واضح است و بر همگان هم روشن و واقعیتی غیر قابل انکارتوسط هر کسی گفته شود فکر نکنم ایرادی داشته باشد.
    ضمنا شورایی که دو عضو مستعفی داشته باشد دیگر ارزش مشورتی و شورایی خود را از دست میداد با اینکه علی البدل جانشین میشد و اسما شورا وجود داشت ولی ایا این شورا ارزش قبلی خود را داشت ؟دید مردم و مسولین چگونه بود؟آیا چنین شورایی با دو عضو مستعفی میتوانست کاری از پیش ببرد؟به نظر من خیلی مشکلات ایجاد میشد که قابل بیان نیست!!!
    من نظر خودم را عرض کردم با این وجود حق با شماست.ممنون از نظرتان و تذکر بجایتان.
    انشااله موفق و موید باشید

 6. چرا در حالی که مشاهده می کنیم نقادی ها و مناظرات داغ و سریع کاندیداهای ریاست جمهوری از رسانه ملی پخش می شود (وبویژه در مناظره سو م) تند ترین سئوالات مطرح می شود ،برخی از مسئولین محلی و شورای شهر از سئوالات و نقادی های منتقدان محلی آن هم از طریق یک سایت محلی ،این قدر برآشفته می شوند و اگر پاسخ دهند با تندی جواب می دهند و فقط انتظار به به و چه چه دارند ؟

  1. با سلام خدمت کاربر عزیز
   الان با و جود داریون نما فضای نقد و نقادی خیلی بهتر شده و فرهنگ انتقاد هم اهسته اهسته در حال نشو و نمو میباشد و نسبت به قبل خیلی تغییر مثبت کرده است.
   به امید هر روز بهتر شدن این فضا و روند مثبت تغییر
   ممنون از نظرتان و عرض تشکر

 7. با سلام خدمت جناب منتقد عزیز و عرض تشکر از جناب زارع همکار عزیز که توضیح دادند در تکمیل صحبت های ایشان عرض کنم خانم چاوشی در طول چهار سالی که تعهد داشتند درداریون سکونت داشتند همانگونه که دوست عزیزم جناب زارع فرمودند بدلیل طولانی شدن دوره شورا و با توجه به استعفای جناب هوشیار وجلوگیری از انحلال شورا و نیز شرایط کاری خانم چاوشی مجبور به انتقال به شیراز و ترک داریون شد .وگرنه نه برای استفاده از امکانات شهر ونه برای راحتی خود وخانواده داریون را ترک کرد.در ثانی مقایسه کردن ایشان که همه عمر خود را در دیندارلو زندگی کرده با آقای …. که هیچ نسبتی با دیندارلو ندارد کمی بی انصافی ست

 8. سلام بر آقایان کیارش، خورشیدی، علی زارع و سایر کاربران عزیز…
  عزیزان بیایید در راستای قانون گام بر داریم و از قانون جلو و عقب نیفتیم که یکی افراط و دیگری تفریط است. این که مردم به چه کسانی رای بدهند و از دید آن ها، چه کسانی اصلح تر هستند یک موضوع هست و این که چه افرادی قانونا این حق را دارند که کاندیداتوری خود را محک زنند، موضوع دیگری… وقتی قانون به فردی اجازه می دهد کاندیدای شورا شود، پسندیده نیست ما حتی از سر دلسوزی، کاسه ی از آش داغ تر شده و با ذکر برخی از حرف های دلسرد کننده، شک و تردید و دو دلی را در مردم برانگیزیم. این دور از انصاف است. اگر ما به هر علت که این هم می تواند یکی از علل باشد، فردی را اصلح یا غیر اصلح بدانیم می توانیم به ایشان رای بدهیم یا ندهیم…. مردم نیز خودشان به اندازه ی لازم و کافی فهیم و آگاه هستند که مسائل را تجزیه و تحلیل کنند و در انتخاب افراد شایسته و اصلح اقدام کنند و ما هم اگر می خواهیم به مردم در این انتخاب کمک کنیم بهتر است اول به قانون احترام بگذاریم و خارج از قانون سخنی نگوییم که در این صورت خدای ناکرده سنگ روی سنگ بند نمی شود و عادت می کنیم سلایقمان را بر قوانین ترجیح دهیم و این زیبنده ی ما نیست…. باز هم از شما بزرگواران عذر خواهی میکنم؛ خودتان بهتر می دانید که این حقیر سراپا تقصیر، نه تنها این بنده ی خدا را به اندازه ی سر سوزنی نمی شناسم بلکه از سایر کاندیدا ها هم شناخت کافی ندارم . از سوی دیگر، نه اجازه دارم و نه میل دارم که از کاندیدایی طرفداری کرده یا بر علیه او حرفی بزنم…. حرف من یک بحث کلی و یک حق قانونی است…. در پایان یاد آور می شوم که:
  یکی از شروط داوطلبین شوراها، سکونت حداقل یک سال متصل به زمان اخذ رای در محل می باشد نه در کل ،اهل آن محل بودن…. من نمی دانم، اگر ایشان حداقل یک سال تمام ساکن هستند که این شرط را دارا می باشند و اگر غیر از این است شکایت کنید حتما باید رسیدگی شود… اما یک نکته ی دیگر: این قبیل افراد و حتی اهالی دائمی محل هم در صورت انتخاب شدن توسط مردم، باید در محدوده ی حوزه ی انتخابیه ی خود سکونت اختیار نمایند. تغییر محل سکونت هر یک از اعضای شورا از محدوده ی حوزه ی انتخابیه به خارج از آن، موجب سلب عضویت در شورا خواهد شد…. این که در گذشته چه اتفاقی افتاده است یا نیفتاده و حقی ناحق شده یا نشده و عمدی در کار بوده و یا نبوده و ده ها اما و اگر دیگر که بنده به علت بعد مکان از آن ها بی اطلاعم نیز بحث دیگری است که بهتر است در این روزهای حساس و سرنوشت ساز از آن حرفی نزنیم و قضایا را زیاد کش ندهیم… مجددا از شما بزرگواران و سایر کاربران عزیز به خاطر این جسارت عذرخواهی نموده و خوشحال می شوم ،اگر در قضاوت به خطا رفته ام مرا از اشتباه بیرون بیاورند…. دوستتان دارم عزیزان دل برادر…

 9. با سلام استاد عزیز
  ممنون از توضیحاتتان.خیلی روش و شفاف
  انشااله روزی برسد که خود افراد صلاح و مصلحت را تشخیص دهند و به قانون احترام بگذارند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا