ديدگاههمه

برخیز که دیگر جای هیچ درنگی نیست

جلیل زارع|
به نام او، که بر انسان منت گذاشت و اشرف مخلوقاتش گردانید…
تبلیغات یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، صبح امروز (پنجشنبه) پایان یافت. تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران، فرصتی زیادی باقی نمانده است و مردم، فردا پای صندوق های رای، مشارکت خود را در تصمیم گیری برای سرنوشت مسلم خویش به نمایش خواهند گذاشت.
آحاد مختلف مردم ایران اسلامی، برای شرکت در انتخابات فردا، لحظه شماری می کنند تا با شور و شوق وصف ناپذیری حماسه ای دیگر بیافرینند.
حامیان نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا، در آخرین ساعات باقی مانده تا پایان مهلت قانونی تبلیغات ،تمام تلاش های انتخاباتی خود را به کار گرفتند تا مردم برای حضور در انتخاباتی پرشور و حماسی آماده شوند.
ستادهای انتخاباتی نامزد های یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز برای پایان بخشیدن به روند تبلیغات خود ،کاروان ها ی تبلیغاتی در خیابانها به راه انداختند و در ساعات باقی مانده تا پایان مهلت قانونی تبلیغات، هواداران با همراه داشتن پلاکادرها و سردادن شعارهای مختلف به طرفداری از نامزد مورد نظر خود پرداختند.
در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری ایران ، صداوسیما با برنامه‌ریزی مطلوب توانست فضای خوب و اثرگذاری برای همه نامزدها فراهم کند به گونه ای که آن ها از هزینه‌های اضافی برای تبلیغات به دیگر شیوه‌ها بی‌نیاز شدند.
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، روز چهارشنبه در دیدار پرشور هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، شور و اشتیاق انتخاباتی ملت را نشان دهنده شکل گیری حماسه سیاسی برشمردند و فرمودند، حماسه سیاسی از همین امروز شروع شده و انشاءالله روز جمعه با امید، توکل و همت مردم، به نقطه اوج خود خواهد رسید و به معنای واقعی تحقق خواهد یافت.
مقام معظم رهبری، هم چنین فرمودند:اصرار بنده بر حضور حداکثری ملت در انتخابات به خاطر این است که حضور قدرتمندانه ملت ایران باعث می شود که دشمن مایوس شود و فشار را کم کند و راه دیگری را دنبال کند. کار صدا و سیما در انتخابات، تهمت زنندگانی که می‌گفتند آزادی بیان نیست را خجالت زده کرد؛ البته بنده در زمینه آن مسائلی که آقایان مطرح کردند،مطالبی دارم که بعدا خواهم گفت.
«مصطفی محمدنجار» وزیر کشور ایران نیز در جمع خبرنگاران از آمادگی کامل استانداری ها ، فرمانداری ها و ستادهای انتخاباتی سراسر ایران برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و گفت:
بیش از 130 هزار صندوق اخذ رای در 60 هزار شعبه در داخل ایران و 265 شعبه نمایندگی در96 کشور دیگر، کار اخذ رای را انجام خواهند داد.
محمدنجار با اشاره به اینکه 50 میلیون و 483 هزار و 192 نفر واجد شرایط رای دادن هستند، گفت: از این تعداد یک میلیون و 631 هزار و 206 نفر شامل 831 هزار و 644 مرد و 799 هزار و 562 زن ، رای اولی هستند.

….حالا دیگر نوبت شما کاربران عزیز و محترم داریون نماست…. با دیدگاه های خود، ضمن حمایت از حضور گسترده و حماسی ملت بزرگ ایران در یازدهمین دوره ی انتخابات ریاست جمهوری،بر شرکت فعال در چهارمین دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستاها در سراسر ایران اسلامی به ویژه منطقه ی داریون تاکید نموده و حضور پر صلابت خود را در پای صندوق های رای در روز جمعه 24 خرداد ماه سال 92 اعلام دارید….
پس منتظر چه هستی خواهر!؟…. چرا این دست و آن دست می کنی برادر!؟ … دست به قلم شو دلاور !…. نمی خواهی فقط تماشاچی باشی که!؟… می خواهی!؟…می دانم دلت در سینه به عشق دین و مملکتت ایران و زادگاهت منطقه ی همیشه سرافراز داریون بال بال می زند ! می دانم برای سرنوشت خود و مردم کشور و زادگاهت احترام و ارزش زیادی قائلی !… پس عزیز دل برادر ! دیگر منتظر چه هستی!؟… بنویس !… هر چه دلت می خواهد بنویس!… بگو ! هر چه می خواهد دل تنگت بگو!… تمام احساس و شور و هیجانت را با صدایت همراه کن و از سر شوق، با غرور و افتخار فریادت را به گوش جهانیان برسان و به دشمنان این مرز و بوم بفهمان که هر چه هستی، هر که هستی، با هر فکر و سلیقه و مرامی، ایرانی هستی و به مملکتت افتخار می کنی و قدردان شهدایی هستی که با اهدا خون خود نگذاشتند وجبی از خاک میهنت به دست دشمنان بیفتد… نگذاشتند با اعتقاداتت بازی شود…. اجازه ندادند، بیگانه نگاه چپ به ناموست کند… راضی نشدند بیرق لا اله الالله با بیرق کفر و پرچم سه رنگ ایران با پرچم استکبار جا به جا شود… رفتند تا ما بمانیم و از آن چه برایمان خوش به ارمغان گذاشتند پاسداری و صیانت کنیم…. حالا دیگر خود دانی…. کلاه خود را قاضی کن…. اگر می توانی، بنشین و تماشا کن…. بنشین تا خصم به پا خیزد و برای تو و سرنوشتت هر چه را خود دوست دارد و می پسندد رقم زند…. بگذار غرورت را لگد مال کند… ولی برادر عزیز… خواهر گرامی … اگر نمی خواهی به خصم دون و بیگانگان اجازه ی کوچکترین دخالتی در امور جاری کشور و زادگاهت بدهی، مشتت را گره کن و با صلابت و غرور بر سینه ی دشمن آشکارا و پنهان دین و خاکت بکوب و فریاد غرور آفرین ”آری من هستم.”… ”هستم تا خصم نتواند به جای من و برای من تصمیم بگیرد ”را به گوش جهانیان برسان… برخیز که دیگر جای هیچ درنگی نیست…  فدای غرور و همت والایت…

54 دیدگاه

 1. مطابق با ماده 36 قانون انتخابات ریاست جمهوری، انتخاب‌کنندگان باید داراي 3 شرط اساسی از جمله تابعیت جمهوری اسلامی ایران، ورود به سن 16 سالگی و عدم جنون باشند. با عنایت به این ماده، تمام کسانی که دارای تابعیت ایرانی، یعنی دارای شناسنامه ایرانی هستند،زن یا مرد،مجرد یا متاهل، تمامی کسانی که متولد 23 خرداد 1377 به ما قبل و همچنین از صحت دماغی (عقل) برخوردار باشند می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری شرکت کنند.

  1. براساس اطلاعیه ستاد انتخابات کشور،تمام کسانی که متولد 24 خرداد 1374 و قبل از آن هستند می توانند در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری شرکت کنند…. بنابراین با عرض معذرت بدین وسیله دیدگاه بالا را اصلاح و ویرایش می نمایم…

 2. وزیر کشور از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در کوتاه‌ترین زمان خبر داد و گفت: در ۹۶ کشور ۲۹۰ شعبه اخذ رای را برای هموطنان خارج از کشور اختصاص داده‌ایم.

 3. به گزارش پارس به نقل از تسنیم، مصطفی محمدنجار وزیر کشور طی گفت‌وگویی با اشاره به همزمانی دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا گفت: همزمانی دو انتخابات به لحاظ اجرایی یک کار سنگینی است که البته همکاران ما در سراسر کشور در ۳۱ استان با آغوش باز پذیرای رای‌دهندگان در ۶۰ هزار شعبه کشور هستند.

 4. وزیر کشور گفت: انتخابات شوراها،هم همزمان با انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح شروع و مطابق قانون به مدت ۱۰ ساعت تا ساعت ۱۸ بعدازظهر همان روز ادامه خواهد داشت. وزیر کشور افزود: نحوه نوشتن نام کاندید برای انتخاب ریاست جمهوری مشخص است و ذکر نام فرد کافی است اما مردم برای جلوگیری از همنام بودن اشخاص کاندیدای شوراهای شهر و روستا علاوه بر نام فرد، کد مربوطه را نیز بنویسند و هموطنان عزیزمان سعی کنند که نام افراد را به طور کامل بنویسند.

 5. نجار درباره نحوه رای‌گیری از ایرانیان خارج از کشور نیز توضیح داد: با توجه به اینکه ما دو انتخابات ملی و محلی داریم و انتخابات محلی فقط در سراسر کشور برگزار می‌شود اما انتخابات ریاست جمهوری یک بحث ملی است و حق ایرانیان خارج از کشور هم هست که در انتخاب رئیس جمهور مورد نظر سهیم باشند لذا در ۵ قاره جهان و ۹۶ کشور ۲۹۰ شعبه اخذ رای داریم و عزیزان ما می‌توانند به راحتی با به همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی و یا حتی گذرنامه معتبر آرای خود را به صندوق‌ها بریزند.

 6. وزیر کشور به سوالی مبنی بر اینکه به صورت رسمی چه زمانی نتایج آراء اعلام خواهد شد، خاطرنشان کرد: عجله نکنید، برابر قانون ۱۰ ساعت فرصت برای رای‌دادن در ابتدای کار پیش‌بینی شده است، باید بررسی کرد که آیا نیاز به تمدید زمان دارد یا خیر و سپس باید تصمیم گرفت که تا چه اندازه باید زمان اخذ رای را تمدید کرد.

 7. وزیر کشور گفت: تمامی فرآیندهای کار برای انتخابات ریاست جمهوری در قانون تعریف شده و به محض پایان یافتن زمان اخذ رای، شمارش آراء را شروع خواهیم کرد که البته اول شمارش میزان آرای نامزدهای ریاست جمهوری را بررسی خواهیم کرد و سپس آرای نامزدهای شوراهای شهر و روستا را.
  نجار در پایان خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم در کوتاه‌ترین زمان نتایج را به اطلاع ملت ایران برسانیم.

 8. در ساعات باقی مانده تا آغاز رای‌گیری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بازخوانی توصیه‌ رهبر انقلاب درباره حضور اول وقت در پای صندوق‌های رأی خالی از لطف نیست.
  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیست‌وچهارم آذرماه 1385 پس از انداختن رای خود به صندوق رای خاطرنشان کردند: «این‌که من‌ ‌اولِ وقت را برای رأی دادن انتخاب می‌کنم، به خاطر این است که کار درست و نیک را باید هرچه زودتر انجام بدهیم؛ مثل ‌عبادات، مثل‌ ‌نمازِ‌ ‌اولِ وقت.»

 9. با سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیز
  فکر کنم انتخابات امسال البته طبق ان چیزی که من در اخبار شنیدم سن رای دادن 18سال تمام یعنی از تاریخ 24/3/1374به پایین باشد .
  با این وجود به نظر من امسال میزان مشارکت مردم زیادتر از دوره های قبل باشد چون هم با شوراها تقارن داشته و هم دعوت مقام معظم رهبری که از تمام گروهها حتی مخالفان خواستند که در انتخابات شرکت کنند باعث شده که حضور حداکثری باشد.

 10. فردا به امید خدا همگی به پای صندوقهای رای میرویم تا به همگان ثابت شود که ما همیشه در صحنه هستیم

 11. عزیز دل برادر
  ”آری من هستم.”… ”هستم تا خصم نتواند به جای من و برای من تصمیم بگیرد ”را به گوش جهانیان میرسانیم .

 12. باسلام
  چشم دنیائی از موافق و مخالف به این انتخابات دوخته شده است .مستکبران دنیا در این اندیشه اندکه چراغ امید و هدایت مستضعفان عالم خاموش شود ولی زهی خیال باطل!مردمان این مرز و بوم بارها ثابت کرده اند که تا پای جان همراه این نظام و رهبری بوده و خواهندماند و الگوئی برای مستضعفان و آزادیخواهان دنیا برای بزیر کشیدن فرعونهای دیگر خواهند بود.

 13. ترس دشمن از رنگها
  یک روز از لباس سبز سپاه میترسد
  یک روزاز لباس خاکی بسیج
  یک روز از سرخی خون شهید
  یک روز از چادر مشکی زنها
  و امروز هم از جوهر ابی انگشتها

 14. به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران در برنامه ی دیشب گفت و گوی ویژه، صادق عابدين ششمين استانداري بود كه در ادامه اين برنامه زنده تلويزيوني به تشريح روند انتخابات در استان فارس اشاره كرد.
  وي ضمن تبريك اعياد شعبانيه گفت: شرايط برگزاري انتخابات پرشور در سطح استان شيراز فراهم شده است.
  عابدين با بيان اينكه استان فارس داراي 29 شهرستان، 83 بخش و 100 شهر است، اظهار داشت: 3297 عشبه اخذ راي در اين استان وجود دارد كه 2342 شعبه اخذ راي به صورت ثابت و 955 شعبه به صورت سيار است.
  وي تصريح كرد: از مجموع جمعيت 4 ميليون و 500 هزار نفري استان فارس سه ميليون و 100 هزار نفر واجد شرايط راي هستند كه 98 هزار نفر آنها نيز راي اولي هستند.
  استاندار فارس عوامل اجرايي برگزاري انتخابات در اين استان را 80 هزار نفر عنوان كرد و گفت: بحمدالله هيچ مشكلي براي برگزاري انتخابات وجود ندارد.

 15. لحظاتي پيش؛مقام معظم رهبري آراي خود را به صندوق انداختند :
  مقام معظم رهبري لحظاتي پيش، آراي خود را در شعبه حسينيه امام خميني(ره) به صندوق انداختند.
  به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران؛ همزمان با آغاز رسمي يازدهمين انتخابات رياست‌جمهوري و چهارمين انتخابات شورا‌هاي اسلامي شهر و روستا، مقام معظم رهبري با حضور در حسينيه امام خميني(ره)، آراي خود را به صندوق شماره 110 انداختند.

 16. مقام معظم رهبري اظهار داشتند: در انتخابات ریاست‌جمهوری، یک نفر را انتخاب کردم و به کسی هم نگفتم و تا الان حتی کسان نزدیک من، خانواده و فرزندانم نیز نمی‌دانند که من به چه کسی رای داده‌ام.

 17. فریاد حماسه های خاموشیم ما

  در رونق اقتصاد می کوشیم ما

  در لحظه به لحظه ی سیاست امسال

  پیراهنی از حضور می پوشیم ما

 18. حاشيه‌هاي انتخاباتي از حسينيه ارشاد/ حضور راي اولي‌ها در ساعات ابتدايي صبح :
  در ساعات اولیه آغاز اخذ رای شاهد حضور پرشور مردم در بزرگترین رویداد سیاسی کشور یعنی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در حسينيه ارشاد هستيم.
  به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران مستقر در حسینه ارشاد در ساعات اولیه آغاز اخذ رای شاهد حضور پرشور مردم در بزرگترین رویداد سیاسی کشور یعنی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا این حوزه انتخابیه هستیم.
  یکی از نکات قابل توجه؛ حضور خبرنگاران رسانه‌های خارجی برای ثبت این رویداد بزرگ در حسینیه ارشاد است که با هیجان خاصی خبرها را به صورت لحظه به لحظه انعکاس می‌دهند.
  لازم به ذکر است، در میان انبوه جمعیت حاضر در حسینیه ارشاد رای اولی‌های بسیاری شرکت کرده‌اند و جالب اینکه “شهریار” یکی از رای اولی‌هاست که با هیجان خاصی خودش را پای اولین صندوق رساند. وقتی از او در مورد این شور و هیجان پرسیدم اظهار داشت: من رای اولی هستم و افتخار می‌کنم که در اولین حضورم برای تاثیرگذاری در فضای سیاسی کشورم باید در چند انتخابات شرکت کنم.
  وی ادامه داد: حضور در انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای شهر دو اتفاق مهم زندگی من است و خوشحالم که به عنوان یک رای اولی اجازه دارم در ترسیم سرنوشت کشورم سهیم باشم.

 19. با دست پر از عشق و دعا آمده ایم
  با پرچمی از حماسه ها آمده ایم
  در خط سیاسی – اقتصادی فردا

  با لشکریان شهدا آمده ایم

 20. انتخابات باید… هم پرشور و زنده و با نشاط باشد، هم آرام و متین باشد… اما تشنّج نباشد؛… این فضای مطلوب انتخابات است.

  رهبر انقلاب

 21. نام جاوید وطن صبح امید وطن

  جلوه کن در آفتاب همچو مهر جاودان

  وطن ای هستی من شور و سر مستی من

  جلوه کن در آفتاب همچو مهر جاودان

  بشنو سوز سخنم که هم آوای تو منم

  همه جان تنم وطنم وطنم ٬وطنم٬وطنم

  بشنو سوز سخنم که نوا گر این چمنم

  همه جان تنم وطنم وطنم ٬وطنم٬وطنم

  همه با یک نام ونشان به تفاوت هر رنگ وزبان

  همه شاد و خوش ونغمه زنان به صلابت ایران جوان

 22. حضور حداکثری در پای صندوقهای رای علاوه بر ادای تکلیف شرعی ،اثبات جمهوریت و اسلامیت سرزمین همیشه سرافرازمان ایران عزیز وهمچنین دهن کجی بزرگی به همه توطئه های جهان استکبار است.
  مردم همیشه در صحنه داریون نیز از ساعات اولیه امروز در پای صندوقهای رای حضور یافته اند و هر لحظه بر شور انتخاباتی مخصوصا شورا ها افزوده میشود.

 23. ” محمد ساجدي ” در گفتگو با خبرنگار سياست خارجي باشگاه خبرنگاران، با اشاره به برنامه آمريکا براي تقويت سايبري کشورهاي خليج‌فارس در مقابل ايران، اظهار داشت: اين تهديدها يک نوع استراتژي تبليغاتي غرب عليه جمهوري اسلامي ايران بوده و براي اولين بار نيست که آمريکا دست به اينگونه اقدامات مي‌زند. وي ادامه داد: غرب با اعمال اين تهديدها درصدد است پروژه ايران هراسي را در کشورهاي غربي مطرح کند تا آنها از قدرت و اقتدار ايران احساس خطر کنند، در صورتي که قدرت و اقتدار ايران در منطقه، امنيت کشورهاي عربي را زير سوال نخواهد برد.
  ساجدي تصريح كرد: بخش عمده‌اي از موضع‌گيري‌هاي منطقه‌اي عليه ايران، با زمينه‌سازي غرب و آمريكا انجام مي‌گيرد چرا‌كه اين كشورها هرگز بر اساس منافع‌ملي و سياست‌هاي كلي خود به طور مستقل عمل نكرده‌اند.
  وي در ادامه افزود: غرب در رابطه با ايران بر سر يك دوراهي قرار گرفته و تهديدهاي دشمن قط براي كمرنگ كردن حضور مردم ايران در انتخابات است.
  اين كارشناس سياست خارجي با تاکيد بر اينکه اين تهديدها تاثيري بر مقاومت مردم کشورمان نداشته خاطرنشان كرد: مردم ايران در طي تاريخ در برابر فشارهاي غرب همواره مقاومت كرده‌اند بنابراين اين تحريم‌ها تاثيري بر اراده ملت در خلق حماسه سياسي نخواهد داشت.
  گفتني است؛ دولت آمريكا در حال حاضر برنامه‌اي را آغاز كرده تا بر اساس آن، در مقابل آنچه زرادخانه رو به گسترش سلاح‌هاي سايبري ايران خوانده، از متحدان خود در منطقه خاورميانه حمايت كرده و به آنها كمك كند.سه كشور عربستان، امارات، بحرين در اين فهرست قرار دارند.

 24. ما براي پرسيدن نام گلي ناشناس
  چه سفر ها کرده ايم
  چه سفر ها کرده ايم
  ما براي بوسيدن خاک سر قله ها
  چه خطرها کرده ايم
  چه خطرها کرده ايم
  ما براي آنکه ايران خانه خوبان شود
  رنج دوران برده ايم
  رنج دوران برده ايم
  ما براي آنکه ايران گوهري تابان شود
  خون دل ها خورده ايم
  خون دل ها خورده ايم

  ما براي بوييدن بوي گل نسترن
  چه سفر ها کرده ايم
  چه سفر ها کرده ايم
  ما براي نوشيدن شورابه هاي کوير
  چه خطرها کرده ايم
  چه خطرها کرده ايم
  ما براي خواندن اين قصه عشق به خاک
  رنج دوران برده ايم
  رنج دوران برده ايم
  ما براي جاودانه ماندن اين عشق پاک
  خون دل ها خورده ايم
  خون دل ها خورده ايم

 25. “فلينت و هيلاري مان لورت” اساتید آمریکائی و نویسندگان کتاب “سفر به تهران”در مقاله اي تحت عنوان “انتخابات رياست جمهوري ايران آمريکايي‌هاي “به اصطلاح” کارشناس مسائل ايران را شگفت زده خواهد کرد” به ناآگاهي رسانه هاي غربي از سازوکار انتخابات در ايران و تلاش آنان براي تحريف اخبار انتخاباتي اشاره مي کنند.

 26. صداي روسيه: بيش از 50 ميليون واجد شرايط امروز پاي صندوق‌هاي راي خواهند رفت
  خبرگزاري “صداي روسيه” با بازتاب آغاز انتخابات کشورمان به حضور چشمگير ملت ايران پاي صندوق هاي راي اشاره مي کند.
  به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از صداي روسيه، اين خبرگزاري در ادامه مي افزايد “انتخابات ايران امروز (جمعه) آغاز شده است و قرار است تا ايرانيان رييس جمهور جديد و نمايندگان شوراهاي شهر و روستا را برگزينند.
  “در اين انتخابات 50.5 ميليون نفر از کل جمعيت ايران واجد شرايط راي دهي هستند و در انتخابات حضور خواهند يافت. در انتخابات اين دوره تمامي طيف و جريانات سياسي امکان حضور پيدا کرده و نامزدهاي خود را معرفي کرده اند.”
  صداي روسيه در ادامه مي افزايد “شعب اخذ راي تا 10 ساعت آينده براي راي دهي ايرانيان باز خواهند بود و با افزايش حضور مردمي احتمال تمديد مدت زمان برگزاري انتخابات وجود خواهد داشت. وزارت کشور در اين مورد تصميم گيري خواهد کرد.”

 27. به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران،
  *** خبرگزاري آسوشيتدپرس: تمامي اقشار مردمي و نامزدهاي تمام طيف‌هاي سياسي در انتخابات شرکت دارند
  خبرگزاري “آْسوشيتدپرس” با بازتاب انتخابات امروز کشورمان اشاره مي کند که ايرانيان در انتخاباتي شرکت مي کنند که نامزدهاي تمام طيف هاي سياسي و اقشار مردمي در آن آزادانه شرکت دارند.

 28. *** اتباع ایران در کشورهای آمریکای لاتین به پای صندوق های رای می روند
  راي گيري از اتباع ايراني در جريان يازدهمين دور انتخابات رياست جمهوري کشورمان به طور همزمان در ده کشور آمريکاي لاتين برگزار مي شود.

 29. *** شهرهای مختلف هند صحنه حضور مردمی ایرانیان در انتخابات
  ستادهاي انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري کشورمان از ساعت 8 صبح امروز جمعه 24 خردادماه 1392 در هشت شهر در سه منطقه شمال، جنوب و مرکز هند کار اخذ آراي ايرانيان مقيم اين کشور را آغاز کردند.

 30. *** آغاز رای گیری انتخابات ایران در نیوزلند
  ايرانيان مقيم نيوزيلند همچون ساير هموطنانمان در داخل وخارج از کشور امروز به پاي صندوقهاي راي آمدند تا با حضور پر شور خود يکبار ديگر عشق ووفاداري خود به انقلاب و ايران اسلامي نشان دهند.

 31. *** حضور پرشور ایرانیان مقیم شرق آسیا پای صندوق های رای
  ايرانيان مقيم کشورهاي چين ، ژاپن، کره جنوبي و کره شمالي از ساعت هشت صبح امروز به وقت محلي با حضور در پاي صندوق هاي راي انتخابات دوره يازدهم رياست جمهوري اسلامي ايران مشارکت خود را در خلق حماسه سياسي و تعيين سرنوشت دوره چهارساله آينده رقم زدند.

 32. *** پوشش حضور رهبر معظم انقلاب در پاي صندوق راي در شبکه هاي تلويزيوني
  شبکه هاي مختلف تلويزيوني از حضور آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب در پاي صندوق راي در انتخابات رياست جمهوري ايران خبر دادند.

 33. همسر شهيد شهرياري: شرکت در انتخابات را وظيفه خود مي‌دانم
  همسر شهيد هسته‌اي کشورمان، با بيان اينکه شرکت در تعيين سرنوشت کشور وظيفه همه ما است، گفت: تمام ملت ايران بايد براي تعيين سرنوشت خود بيايند و راي دهند.
  همسر شهيد شهرياري پس از انداختن راي خود به صندوق حرم امام‌زاده صالح تجريش در گفتگو با خبرنگار سياسي باشگاه خبرنگاران ضمن تبريک اعياد شعبانيه به همه هموطنان گفت: اميدوارم تمام خبرنگاران جوان کشورمان موفق باشند.
  وي ادامه داد: وظيفه تمام ماست که در تعيين سرنوشت‌مان شرکت کنيم، بنابراين همه ملت ايران بايد بيايند و راي دهند.

 34. ** پيرمردي 93 ساله پاي صندوق راي مسجد امام جفر صادق(ع) رفت تا در خلق حماسه سياسي مشاركت كند.

 35. کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری رأی خود را کجا به صندوق انداختند؟
  شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری با حضور در شعبه‌های اخذ رأی، آرای خود را به صندوق‌ها انداختند.
  به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران، هر کدام از شش کاندیدای “انتخابات ریاست جمهوری 92″، با حضور در شعب مختلف، آرای خود را به صندوق‌ها انداختند.
  “سعید جلیلی” کاندیدای اصولگرایان، آرای خود را به صندوق‌های اخذ رأی مستقر در حرم حضرت عبدالعظیم انداخت.
  “محسن رضایی” نیز که به عنوان کاندیدای مستقل در انتخابات حضور یافته است، در روستای منجیل‌آباد رباط کریم آرای خود را به صندوق‌های اخذ رأی انداخت.
  “محمدباقر قالیباف” کاندیدای دیگر اصولگرایان نیز در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم، رأی داد.
  “سید محمد غرضی” دیگر کاندیدای مستقل، در مسجد لرزاده تهران آرای خود را به صندوق‌ها ریخت.
  “حسن روحانی” نامزد مورد حمایت اصلاح‌طلبان نیز در مسجد امام رضا (ع) شهر ری رأی داد.
  “علی اکبر ولایتی” که دیگر نامزد اصولگرایان است در مسجد گیاهی تجریش رأی داد.

 36. اطلاعیه شماره 9 ستاد انتخابات کشور:
  به اطلاع کليه هموطنان عزيز مي‌رساند از آنجا که در انتخابات رياست جمهوري هيچ محدوديت و ممنوعيتي براي مراجعه راي دهندگان به شعب اخذ راي وجود ندارد، همه واجدين شرايط مي‌توانند در نقاط مختلف کشور اقدام به راي دادن نمايند.
  بنابراين، آن دسته از هموطنان به هر دليل امروز در شهر محل سکونت خود حضور ندارند، مي‌توانند با مراجعه به نزديکترين شعبه در دسترس با انداختن راي خود در انتخابات رياست جمهوري شرکت نمايند.
  لازم به ذکر است؛ در انتخابات ميان دوره مجلس شوراي اسلامي تنها کساني حق راي دارند که در انتخابات دوره نهم مجلس شوراي اسلامي در همان حوزه انتخابيه راي داده باشند و يا در دوره مذبور راي نداده باشند.
  همچنين در انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا فقط در شهرهاي زير يکصد هزار نفر جمعيت راي دهندگان يا افراد تحت تکفل ايشان بايد حداقل در يکسال اخير ساکن حوزه انتخابيه مربوط باشند.
  ذکر است هموطنان در استان آذربايجان غربي و کهگيلويه و بويراحمد مي توانند در انتخابات ميان دوره مجلس خبرگان رهبري شرکت کنند.

 37. اطلاعيه شماره 10 ستاد انتخابات وزارت کشور:
  به اطلاع کليه هموطنان عزيز و اعضاي شعب اخذ راي مي رساند که اخذ راي در کليه شعب ثابت و سيار فقط با ارائه شناسنامه و شماره ملي راي دهنده توسط شخص راي دهنده امکانپذير است و هيچ مدرک ديگري بجز شناسنامه قابل قبول نمي باشد.
  ضمنا به کليه راي دهندگان گرامي در انتخابات توصيه مي شود، جهت تسهيل و تسريع در روند اخذ راي کارت ملي خود را همراه داشته باشند.
  آن دسته از هموطنان محترم که شماره ملي خود را نمي دانند براي اطلاع از آن مي توانند از طريق تماس تلفني با ادارات ثبت احوال شماره ملي خود را دريافت نمايند.

 38. رئيس اداره مرکزي نظارت بر انتخابات شوراي نگهبان گفت: هر گزارش و شکايتي در رابطه با نحوه برگزاري انتخابات از سوي مردم و نماينده كانديداها،به صورت آنلاين دريافت و رسيدگي مي کنيم.

 39. اطلاعیه شماره 11 ستاد انتخابات کشور:
  همانگونه که مسئولين محترم شعب ثبت نام و اخذ راي آگاهي دارند، در شناسنامه‌هاي موجود صفحه 4 يا آخر اختصاص به انتخابات دارد که داراي 30 خانه است لذا بايد مهر انتخابات در اولين مربع خالي بعد از مهرهاي ثبت شده انتخابات گذشته درصفحه مخصوص انتخابات زده شود.
  ضمنا چنانچه صفحه مزبور کاملا پر شده باشد مهر انتخابات در قسمت مناسبي از صفحه توضيحات شناسنامه ضرب مي گردد.
  توجه نماييد که کارت‌هاي منضم به شناسنامه که مخصوص ضرب مهرهاي اضطراري است، هيچگونه ارتباطي به انتخابات ندارد و به هيچ عنوان نبايد از اين امر از آن استفاده شود.

 40. اطلاعیه ی شماره 12 ستاد انتخابات کشور:
  نظر به اینکه در برگه‌های رای انتخابات شوراهای اسلامی قسمتی برای نوشتن کد نامزدها در نظر گرفته شده است به اطلاع هموطنان عزیز و اعضای شعب اخذ رای می‌رساند اگرچه نوشتن کد نامزدها به خصوص در مواردی که تشابه اسامی نامزدها وجود دارد، در زمان شمارش آرا از تضیع حقوق ایشان جلوگیری می‌کند و چنانچه در برگه‌ها اسم نامزد نوشته شود کفایت می‌کند و الزامی به نوشتن شدن کد نامزدها نیست.

 41. اطلاعیه شماره 16 ستاد انتخابات وزارت کشور:
  به آگاهی هموطنان عزیز می‌رساند به منظور جلوگیری از تضیيع حق نامزدهای انتخاباتی خواهشمند است در هنگام نوشتن آرا مشخصات نامزدهای خود را که شامل نام و نام خانوادگی است به صورت کامل و خوانا قید نمایند تا انشاءالله حقی از نامزدهای محترم در هنگام شمارش و احتساب آرا ضایع نگردد.

 42. “اولییریک خبرنگار کانال 2 فرانسه” در گفتگو با خبرنگار سياسي باشگاه خبرنگاران، گفت: “حسینیه ارشاد” دومین مکانی است که من در آن حضور پیدا کردم و علی‌رغم آنچه فکر می‌کردم درصد رای‌دهندگان بسیار بالاست.

  وی ادامه داد: این مهم نشانگر این است که ملت ایران برای آزادی و دفاع از کشورشان در این صحنه حضور یافته‌اند.

  خبرنگار کانال 2 فرانسه اظهار داشت:‌ آنچه در مناظره‌های میان کاندیداها مشاهده کردیم این بود که ایران می‌تواند همه چیز داشته باشد و هیچ کس نمی‌تواند به این کشور زور بگوید و جمهوری اسلامی ایران تاکنون این مهم را ثابت کرده است.

  اولییریک در خصوص پرونده هسته‌ای ایران خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در راستای مثبت از انرژی هسته‌ای استفاده کرده است.

 43. با عرض تشکر از اقای استاد زارع عزیز
  که اخبار داغ و مهیج انتخابات را به داریون نما ارسال میکنمند
  واقعا خسته نباشی استاد(نخسی)

 44. مقام معظم رهبری بعد از رای دادن فرمودند
  بعضی از مقامات امنیتی امریکا گفته اند ما این انتخابات را قبول نداریم،خوب به درک که قبول ندارید

 45. باسلام
  جادارد یک خسته نباشید به جناب آقای زارع(جلیل) عرض کنیم چرا که بنده خدا مثل مجریان انتخابات که تمام روز پای صندوقها بودنداز پای داریون نما تکان نخوردند !

  1. سلام بر کاربران عزیز داریون نما…. من هم مثل شما انتخابات و شرکت پر شور ملت عزیز در پای صندوق های رای برایم خیلی مهم بود… نمی گویم برایم مهم نیست چه کسی اکثریت آرا را به خود اختصاص دهد. برایم مهم است ولی مهم تر از آن شرکت گسترده و دشمن شکن ایران اسلامی بود که الحمد لله مثل همیشه با تدبیر مقام معظم رهبری و خویشتنداری مسئولین و کاندیداهای عزیز و متانت و صبر و حوصله ی مردم همیشه در صحنه نقشه های پلید دشمن با شکست رو به رو شد و وحدت و یکپارچگی ایران اسلامی به بار نشست و آنان که در آرزوی ایجاد فتنه بودند تیرشان به سنگ خورد.برایم مهم بود که به قدر توان خودم با کاربران عزیز یک صدا باشم و داریون نما صدای واحد ما باشد. بر همین اساس هم دل دادم به داریون نما… دیدگاه های من در 24 خرداد ماه خیلی بیش تر از آن تعدادی بود که شما مشاهده کرده اید ولی از آن جا که داریون نما آنلاین نبود، بیشتر دیدگاه های من به موقع در اختیار شما قرار نمی گرفت و تاریخ مصرف گذشته بود. بنابراین از آقای داریون نما خواستم که بیش تر دیدگاهیم را در سایت درج نکند و ایشان هم با بزرگواری مثل همیشه پذیرفت… در این دو روز مشکلاتی موجود بود که آقای داریون نما نتوانست بیش تر از روزهای قبل با ما همراه باشد و من از آن مطلع ام و به ایشان حق می دهم و من هم مثل شما این وضعیت آزارم می داد که آقای داریون نما با این ابتکار لینک شدن با “جام جم آنلاین” مشکل همه ی ما را حل کرد و همه آرام شدیم… هر چند هدف من وشما لینک شدن خودمان با هم بود گرنه انتخابات را بهتر از هر رسانه ای سیمای جمهوری اسلامی اطلاع رسانی می کند. امیدوارم با تدبیر آقای داریون نما و کمک و حضور گسترده تر کاربران به زودی ما از سایت هایی مثل “جام جم آنلاین” هم آنلاین تر شویم. انشاءالله.

 46. سلام دوست عزیز (نقطه دار)…. من کاری نکردم. هدف ابراز عشق و علاقه به زادگاهم و مردم با صفایش بود که امیدوارم حاصل شده باشد. گرنه اطلاعات من که سوخته شده به دستتان می رسید، قابل شما بزرگواران را نداشت. هر چه بود، برگ سبزی بود تحفه ی درویش…. و متشکرم که مرا در بین خودتان تحمل و قبول کرده اید… این پیروزی شیرین و حضور 72.6 درصدی ملت غیور ایران اسلامی را به شما عزیزان و خانواده های معزز و معظم شهدا که هر چه داریم به برکت خون مقدس دلبندان ایشان است صمیمانه تبریک و تهنیت می گویم…. گوارای وجودتان…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا