ديدگاههمه

پیام انتخابات شورای شهر داریون به منتخبان چه بود ؟

یوسف بذرافکن|

همه آمده بودند که در سرنوشت شهر خود مشارکت نمایند ،پیر و جوان ،زن و مرد ،خورد و کلان حضور داشتند .آن پیرمرد و پیرزنی که نای راه رفتن نداشت عصا زنان خود را به محل اخذ آراء رسانده بود و در یک روز گرم گاهی بیش ازیک ساعت در صف رای به انتظار مانده بود برای خودش آرزویی نداشت اما آرزومند ترقی شهر ش بود .

منتخبان مردم درشورای شهر باید قدر مشارکت این مردم محروم را بدانند،وعده ها و قول های خود را فراموش نکنند ،مردم را با هیچ چیزی و هیچ کسی معامله نکنند ،یادشان نرود که مردم به عشق آنها و شهرشان انگشت های خود را پای تعرفه های آراء زده اند . غوغا و سر و صدا ی انتخا بات فرو کش کرد ،نشاید که مردم تا چهار سال دیگر فراموش شوند ،مبادا تا تبلیغات چهار سال آینده جلسه دیگری با مردم برگزار نشود ،نکند خواسته های مردم پیگری نشود،نکند زمان بگذرد و منتخبان عزیز زیر دین مردم باقی بمانند ،هر سرانگشتی که در روز بیست و چهار خرداد ماه جوهری شد یک رای اعتماد به شما عزیزان بود .

اکنون شما مدیون همه مردم هستید ،همه کسانی که پای صندوق های رای آمدند ،چه آنهایی که به شما رای دادند چه کسانی که به رقبای شما رای دادند . داریون و دیندارلو یک شهر و احد و متحد است و باید بر اساس جمعیت و عدالت از امکانات برخوردار شوند ، آنهایی که تا دیروز رقیب شما بودند اکنون رفیق و همشهری شما هستند ، صحبت ها و بحث های انتخاباتی باید کنار گذاشته شود . با مردم صادق باشید و همان طور که شهروندان به شما اعتماد کرده اند شما هم به آنها اعتماد کامل داشته باشید و از مشارکت آنها حد اکثر استفاده کنید ، شورایی که از پشتیبانی مردم برخوردا نباشد به موفقیت نخواهد رسید و خدای ناکرده خودتان را عقل کل ندانید، در این شهر دوازه هزار نفری صدها نیروی جوان ،تحصیل کرده ،با تجربه ،دلسوز ،متخصص و متعهد دیگر به غیر از شما هم وجود دارند ،از رای و نظر آنها استفاده کنید ، هیچگاه این تصور را به ذهن خود راه دهید که این فقط شما بوده اید که لیاقت و توانایی وشرایط شورا شدن را داشته اید و الان که نماینده قانونی مردم هستید باید فقط به رای و فکر خود عمل کنید .

مولای متقیان حضرت علی علیه السلام در فرمان مبارک خور به مالک اشتر نخعی می فرماید :مبادا با خدمت هایی که انجام داده ای برمردم منت بگذاری یا آنچه راانجام داده ای بزرگ بشماری ، مبادا به مردم وعده ای بدهی و سپس خلف وعده کنی که خلاف وعده عمل کردن آتش خشم خدا و مردم را بر می انگیزد ، هیچگاه خود را فراوان از مردم پنهان مدار ،که پنهان بودن رویی و کم اطلاعی در امور جامعه می باشد . همواره در فکر مشکلات مردم باش و ازآنان روی مگردان ، بویژه امور کسانی را بیشتر رسیدگی کن که از کوچکی به چشم نمی آید و دیگران آنان را کوچک می شمارند و کمتر به تو دسترسی دارند . در مجلس عمومی با آنان بنشین و در برابر خدایی که تو را و او را آفریده فروتن باش . مبادا که خادم و خائن در نزد تو یکسان باشند ،زیرا خادمی که در ازاء خدمت مرحمت نبیند دلسرد گردد و خائنی که جزای خیانت خود را در حد کمال نیابد کردار زشت خویش را با جرات بیشتری تکرار می نماید .

برادران و خواهران منتخب چهارمین دوره شورای شهر این انتخاب شایسته را به شما تبریک گفته و برای شما در راه خدمت به خلق خدا آرزوی موفقیت دارم . اما بدانید که شما تنها نماینده اقوام ، خویشان و فامیل خود نیستید ، بلکه نماینده همه کسانی هستید که در این شهر زندگی می کنند ،چه برای شما تبلیغ کرده باشند و چه حتی به شما هم رای نداده باشند . این دوره چهار ساله به زودی سپری می شود همان طور که دوره شش ساله شورای قبل هم گذشت و حالا نوبت به شما رسیده است .

الان چشم امید مردم به سوی شما که اکثرا جوان و پر انرژی هستید دوخته شده است ،سعی کنید مردم را بعنوان بزرگ ترین سرمایه برای خودتان نگه دارید ،عدالت و تلاش بی وقفه و خالصانه برای خدمت به تمام اقشار مردم سرلوحه کار خودتان قرار دهید و لحظه ای از خدا و مردم جدا نشوید ،که اگر چنین کنید مطمئن باشید که موفق می شوید . البته مشابه چنین مطلب را حقیر به منتخبین شورای اول ،دوم و سوم هم نوشتم . با آرزوی موفقیت برای شما .

14 دیدگاه

 1. با سلام وتشکر از اقای بذرافکن
  صحبتهایی بسیار ریز و دقیقی بود که تمام اعضای شورا باید ان را آویزه ی گوش کنند و لحظه ای از ان غافل نشوند.
  مبادا به دور خود سیم خاردار بکشید ومردم را از خود برانید .این همان مردم هستند که شما را انتخاب کرده اندهماره و هر شب نهج البلاغه را مطالعه کرده و سخنان حضرت امیر (ع) به مالک اشتر را مرور کنید.که ان باید الگویی باشد برای شما.
  خدمت خاصانه و صادقانه را انجام دهید اگر هم کسی راضی نبود همان که خدا راضی باشد کافیست.
  مردم بروشورهای شما را در منزل نگه میدارند و بعد از گذشت مدتها ان را به شما نشان خواهند داد . داریون و دیندارلو یک شهر واحدند مبادا بین انها تفاوت گذارید که این عین بی انصافی است.
  البته اینها درد دل بود که با شما برادران و خواهران در میان گذاشتم و میدانم که شما همواره در خدمت به مردم پیشرو هستید
  به امید موفقیت برای شما

 2. با عرض سلام وادب خدمت شما
  از اینکه حرف دل ما رو زدید سپاسگزاریم و امیدوارم که به انتخاب مردم احترام گذاشته وبه مردم خدمت کنند

 3. با سلام
  بنده در سال تحصیلی اخیر92-91 توفیق خدمت در مدرسه راهنمایی شهید خوش نژاد را یافتم.با شناختی که در همین یک سال از نوجوانان و مردم خونگرم داریون به دست آورده ام ایمان دارم که این مردم فهیم و باصفا لیاقت خدمت صادقانه و بی منت را دارند.پس منتخبین شورای اسلامی باید با در نظر گرفتن این که شورای اسلامی یک نهاد صرفا خدمت رسانی است نه قدرت طلبی با تمام وجود به این مردم خدمت کنند.پیروز و پاینده باشید.

 4. با سلام خدمت همکار عزیزم جناب رعیتی
  ورود شما را به سایت داریون نما خیر مقدم عرض نموده و ان را به فال نیک میگیریم امیدوارم که بتوانیم از وجود شما در این سایت بیشتر بهره بگیریم.
  خوش امدید موفق و پیروز باشید

 5. با عرض سلام و ادب و خسته نباشید
  به ویژه خدمت آقای بذرافکن
  با سپاس از صحبتهای زیباتون درباره حضور مردم در انتخابات و همچنین نکات ظریفی که درباره وظیفه منتخبین در قبال اعتماد مردم فرمودید.
  جناب بذرافکن من به طور کاملا تصادفی توی سایت صفحه های مختلفشو نگاه می کردم که چشمم خورد به فرمایشات جنابعالی.
  شما گفته بودید که بعضی از شاگرداتون شما رو فراموش کردن من می خواستم همین جا خدمتتون عرض کنم که:
  باور بفرمایید همه بچه هایی که اون همه خاطره های خوب و شیرین رو با شما داشتن تحت هیچ شرایطی شما رو از یاد نخواهند برد.
  مگر میشه که یه دانش آموز استاد گرانقدر و بزرگی مثل شما رو از یاد ببره.
  مگر میشه کسی شما رو از یاد ببره در حالی که این همه حق به گردنش دارید.
  مگر میشه کسی این همه فداکاری و مهربونی و محبت رو از یاد ببره.
  مگر میشه یه نفر پیدا بشه که با وجود اون همه سختی کارهایی که شما براش کردید رو از یادش بره.
  باور کنین الان که من دارم این حرفا رو میزنم بغضم پر شده…که چرا استادی مثل شما این فکرو درباره من میکنه…که معلم بزرگی مثل شما این فکر رو میکنه که من تا این حد قدر نشناس زحمات شما هستم…
  باور کنین هنوزم که هنوزه خاطراتی که از اون دوران دارم و عکس هایی که از اون وقتا به یادگار برام مونده رو مدام مرور میکنم و نگاه میکنم.
  نه من و نه هیچ کس دیگری حق نداره که این همه زحمت بی شائبه رو نادیده بگیره.
  من میخواستم از همین جا از این همه کوتاهی و تنبلی که از من سر زده از شما معذرت بخوام و خواستم خدمتتون عرض کنم که هیچ وقت محبتتاتونو فراموش نمیکنم و باور کنین که شما با این شخصیت بزرگی که دارید همیشه تو قلب شاگرداتون جا دارید.
  مهر ایزدی بر فراز دستانم بدرقه ی استادی که راه و رسم درست زیستن را به من آموخت…
  سپاس فراوان از شما بابت این همه تلاش و محبت

 6. عرض سلام خدمت همه دوستان و عزیزان گرامی ترین از جانم ،شما قسمتی از بهترین سالهای عمر من هستید ،حقیر جناب آقای حسین دریانی و برادرش همچنین آقای محسن کشاورز را هرگز فراموش نمی کنم ،مگر می شود کسی قسمتی از شیرین ترین لحظات عمرش را فراموش کند . ورود شما را به سایت زادگاهت داریون نما را تبریک می کنم ازشما یک خواهش دارم که از امروز به بعد از طریق همین سایت با حقیر و همه شهریان خود در ارتباط باشید و برای سایت مطلب بفرستید . حقیر به امثال شما افتخار می کنم و برای موفقیت روز افزون شما دعا می کنم ،همه ما مدیون زادگاه خود هستیم و باید برای آبادی و ترقی آن تلاش کنیم ،به خاطر عشقم به داریون حاضر نشده ام برای زندگی بهتر شهر و دیارم را رها کنم ، امثال شما جوانان با معرفت هستید که مارا پایبند داریون کرده اید ،اکنون همه عاشقان داریون از طریق همین سایت با سایر شهروندان و هم وطننان در ارتباط هستند خواهشمندم شما که فردی تحصیل کرده هستید برای سایت مطلب بفرستید ،شما و دوستانتان باید به عنوان الگو های موفق سایر نوجوانان و جوانان این شهر را به تحصیلات عالیه تشویق کنید ،برای پیشرفت شهر تان طرح و برنامه بدهید ،مطالب مختلف سایت را بخوانید و دیدگاه های خود را بیان کنید ،خالصانه ترین سلام های مرا به دوستانتان ابلاغ کنید . شما با این مطالب که در حد و اندازه آن نبودم من را شرمنده محبت خالصانه خودکردید .داریون سرزمین گنج های بی پایان و استعدادهای درخشانی است که فرصت شکوفایی نیافته اند ،حقیر به عنوان یک معلم ساده و کوچک که در این شهر هیچ سمتی ندارم از شما تشکر می کنم البته منظور حقیر شما و امثال شما نبوده اید ،خدا نکند که حقیر درمورد شما چنین فکر کنم ،شما با معرفت و قدر شناس همه معلمین هستید واگر گله ای کرده ام به خاطر این بوده است که آنها را برای ارتباط با معلمین و سایت داریون نما تشویق کنم ،حقیر شما رابه اندازه فرزندانم دوست می دارم ،از رشته ،نحصیلات و موفقیت های خودتان حقیر را مطلع کنید ،تنها چیزی که مرا خوشحال می کند موفقیت های شما و دوستانتان است ،وقتی این مطلب را با کمال ناباوری در سایت خواندم مثل این بود که بالا ترین مدال بین المللی را دریافت کرده ام ،اکنون مدیر مدرسه حقیقت جو هستم و دو سال دیگر بازنشسته می شوم ،در شهر داریون کاره ای نیستم اما وقتی بچه های دبستان را می بینم خاطرات شما برایم زنه می شو د ،از این که مطالب داریون نما را می خوانی خوشحال و سپاسگزارم. در همین سایت حقیر مطالب دیگری هم نوشته ام که می توانید مطالعه کنید . این سایت با مدیریت یک جوان با معرفت مثل خودتان ادره می شود و مدت دو سال است که راه افتاده است .اساتیدی مانند استاد جلیل زارع از پایتخت برای آن مطلب می فرستد .این سایت موفق شده است شما ،استاد جلیل زارع ،دکتر محمد امین زارع ،آقای محمود مهری و ده ها داریونی با معرفت دور از دیار خوشان را با مردم منطقه داریون مرتبط کند و این موفقیت بزرگی است .آقای حسین دریانی تا زنده ام فراموشت نمی کنم و از صمیم دل دوستت دارم .خداوند نگهدارشما امام زمان (عج) پشتیبان شما باشد .منتظر مطالب شما می مانم .

 7. سلام
  ایشان پسر کوچک اقای شهریار دریانی است و پدرمحترم شان هم فوقالعاده با اخلاق و مردم دار هستند .
  ببخشید تقلب کردم .

 8. سلام آقای زارع هفته آینده که من میروم مسافرت انشا الله ، دیگه باید تنهایی کامنت بذاری و بقیه کربران بخوانند . از حالا اماده باش باشید .سنگر را رها نکنید

 9. سلام سروش جان به سلامتی انشاله .اگر زیارتی هست که از طرف ما و تمام کاربران نایب الزیاره هستید اگر سیاحتی و تفریحی هست که خوش بگذره .در هر حال سوغاتی فراموش نشود!!!
  دیگه عادت کرده ایم و دلمان تنگ میشود هر جا کافی نتی چیزی دیدید حتما به داریون نما سر بزنید و دیدگاه بدهید .حتما منتظریم
  ضمنا امیدوارم هر جا هستید در پناه اقا امام زمان باشید و موفق و موید .
  سلام برسانید

 10. آیا اعضای شورای جدید هم این مطلب را خوانده اند؟ نظر آنها چیست ؟ آیا اعضای شورای جدید اهل دایون نما هستند و یا از وجود این سایت خبر دارند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا