گزارشهمه

مروری بر انتخابات با شکوه اخیر در داریون+تصاویر

نوشته:یوسف بذرافکن

عکس ها:علی زارع

*******************

انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای شهر و روستا با شکوه هر چه تمام تر و با حضور حماسی مردم ایران برگزار شد مردم منطقه داریون هم در خلق این« حماسه سیاسی » مورد نظر مقام معظم رهبری نقش داشتند.

محل های اخذ رای از همان ساعات اولیه شروع رای گیری شاهد تجمع مردم همیشه در صحنه منطقه داریون بود ،حضور جوانان رای اولی در کنار نسل اولی های انقلاب زیبا و تماشایی بود ، پیر و جوان ،زن و مرد همه آمده بودند که در سرنوشت آینده کشور شان و آبادی و ترقی شهر و روستا هایشان مشارکت نمایند ،به علت استقبال فراوان مردم در بعضی از حوزه ها، رای گیری تا نیمه های شب ادامه داشت . فرمانداری شیراز ، بخشداری بخش مرکزی ، هیئت اجرایی ،هیئت نظارت ،بازرسان وزارت کشور و شورای نگهبان و همه دست اندر کاران در یک برنامه ریزی و هماهنگی قابل تقدیرکار برگزاری انتخابات هم زمان ریاست جمهوری و شوراها را به نحو احسن انجام دادند ،انتخابات در اوج همکاری،دقت و سلامت برگزار شد .

آقای میرزایی همچون گذشته در کار هماهنگی و تدارک وسایل و امکانات لازم نقش موثری داشت،اما با وجود این همه محسنات شهروندان داریونی از برخی کمبود ها گله مند بودند . از آن جایی که این اولین بار بود که با تجمیع انتخا بات ،انتخابات مهم ریاست جمهموری و شوراها همزمان برگزای می شد مشکلاتی هم محسوس بود . یکی از این مشکلات این بود که تعداد شعب اخذ رای در شهر داریون پاسخگوی انبوه شرکت کنندگان بود و متاسفانه تعداد شعب اخذ رای علی رغم رشد جمعیت و تبدیل شدن داریون از روستا به شهر همچنان ثابت مانده است ، شایسته بود به خاطر سراسری بودن انتخابات ریاست جمهوری و وجود تعداد کثیری دانشجو در شهر داریون تعداد شعب اخذ رای افزایش می یافت . مشکل دیگر کمبود منشی و عوامل اجرایی در صندوق های رای بود که روند ثبت تعرفه ها را کند کرده بود ،سومین مشکل این بود که کمبود کولر و وسایل خنک کننده محیط اخذ رای در برخی از شعبه ها ( مثل مدرسه حقیقت جو) را به محیطی فوق العاده گرم و غیر قابل تحمل تبدیل کرده بود از طرف دیگر تجمیع انتخابات و کمبود عوامل اجرایی باعث خستگی مفرط عوامل اجرایی شده و کار شمارش آراء را به روز شنبه کشاند .

امید آنکه در انتخابات بعدی که باز هم با تجمیع انتخابات برگزار می شود این کمبودها برطرف گردد. مشکلات موجود باعث شد که تعدادی از شهروندان ساعت ها در محل اخذ آراء معطل شده و حتی برخی به علت خستگی موفق به رای دادن نشوند.

11 دیدگاه

 1. با تشکر از اقای بذرافکن که به نکات خوبی اشاره فرمودند
  یکی دیگر از مشکلات استفاده از نیروهای غیر بومی در بعضی از حوزه ها بود .که همین عدم شناخت باعث شده بود که خیلی از افراد غیر بومی به حوزه امده و رای بدهند و شناخته هم نشوند که این ضعف باید با هماهنگی ستاد نماز جمعه در دوره های بعدی برطرف شود.
  ضمنا یکی از حوزه هایی که نظم ان بسیار خوب بود و قانون و عدالت در ان به شدت رعایت می شد حوزه مدرسه حقیقت جو بود که افراد غیر بومی که برای رای دادن می امدند وقتی از روند نظم مطلع میشدند عقب گرد کرده و بر می گشتند.
  مدارس یا جاهای بهتری با امکانات بهتر هم در داریون وجود داشت که می شد از انها برای حوزه استفاده کرد ولی علایق شخصی مانع از این کار شد .
  گرمای شدید هوا کمبود عوامل اجرایی و کمبود وسایل سرمایشی و عدم استفاده از نیروهای بومی و کارامد ومحیط نامساعد بعضی حوزه ها و عدم شناخت رای دهندگان در بعضی حوزه ها و…از عواملی بود که رویهمرفته به چشم می خورد

 2. از زمانهای قبل که بنده به یاد دارم تعدا د حوزه های انتخاباتی داریون همین تعداد بوده است. الان با گذشت چندین سال و افزایش جمعیت داریون و این همه مهاجر که از جاهای دیگر وارد داریون شده اند باز هم تعداد حوزه ها ثابت باقی ماند ه است!
  آیا مسولین به این نکات توجه نمیکنند؟
  در بیشتر حوزه ها افراد غیر بومی به چشم می امدند در حالی که حق ابتدا با افراد بومی و ساکن در داریون میباشد و در صورت کمبود و نبود متقاضی از نیروهای غیر بومی استفاده میکنند .واقعا ایا در داریون قحط الرجال بوده است یا مسائل دیگری جریان داشته است؟
  امیدوارم که در انتخابات آتی به این نکات توجه بیشتر ی مبذول شود

 3. با سلام… ممنون از آقای بذرافکن عزیز که مثل همیشه در این گونه گزارش ها پیش قدم هستند… و ممنون از علی جان که با فرستادن عکس ها به قول خودشان عمل کردند…

 4. جناب آقای علی زارع به نظر میرسد استفاده از عوامل غیربومی رعایت جنبه احتیاط و دوراندیشی جهت جانبداریهای احتمالی ساکنین هر شهر از کاندیداهای شورا بوده باشد.

  1. با سلام مشتری پارسا
   اگر به این صورت بود که شما گفته اید اصلا نباید هیچ داریونی پای صندوق باشد .در صورتی که تعدای داریونی هم بود ولی غیر بومی ها بیشتر نمایان بود.
   شاید هم انهایی که پای صندوق بودند جانب کسی را نمیگرفتند و دیگران اگر بودند جانبداری میکردند!!!!

 5. با سلام و تبریک اعیاد شعبانیه

  پیشاپیش ولادت منجی عالم بشریت بر منتظرانش مبارک

  ضمن تشکر از زحمات آقایان یوسف بذرافکن و علی زارع در تهیه گزارش حماسه حضور مردم منطقه داریون در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، از آنجایی که لطف الهی شامل حالم شده و طبع شعری کم و اصلاح پذیر داردم، برخود لازم می دانم به مناسبت حماسه آفرینی هم میهنان عزیزم یکی از اشعار خود را بنویسم تا بدانند “خواستن، توانستن” است، و مثل همیشه منتظر نظرات و پیشنهادات شما خوانندگان محترم برای هستم و می مانم.

  “خواستن، توانستن”

  می توان جان داد شنزار را به کوهی استوار
  می توان موج داد باران را به بحری بیکران
  می توان دل داد به دنیایی به از جام جهان
  می توان رخ داد ماه پشت ابر روزگار
  تا بدانند مردمان این زمان
  “خواستن، توانستن” نباشد یک شعار
  این الفبای دل آزاد ماست
  “خواستن، توانستن” بنای فکر ماست

  آرا

  1. باسلام خدمت خانم روح الامینی
   شعر بسیار جالبی بود وزیبا سروده اید
   مطلبی هم که راجع به مهندسی فرهنگی نوشته بودید عالی بود .انشااله از این دست مطالب در سایت داریون نما ، ،جهت رشد و آگاهی کاربران ،بیشتر نوشته و منتشر شود.
   منتظر مطالب شما و دیدگاههایتان هستیم.
   با تشکر از جنابعالی

   1. سلام
    خانم روح الامینی
    شعر خوبی بود منتظر شعر ومطالب ودیدگاه شما هستیم .

    1. سلام بر یک دوست

     از حسن نظر شما بسیار تا بسیار ممنون و سپاسگزارم.

   2. با سلام و احترام

    آقای علی زارع
    از حسن نظر شما بسیار تا بسیار ممنون و سپاسگزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا