دفترچه خاطراتهمه

یاد نیکان (قسمت شانزدهم مرحوم کربلایی کرمعلی عابدی )

یوسف بذرافکن|

اهل دین و دیانت بود ، قبل از انقلاب خانه اش محل رفت و آمد روحانیون بود ،منزلش نزدیک حسینه ولی عصر (عج ) بود و در برنامه های مذهبی بویژه جشن میلاد با سعادت امام زمان (عج) که با شکوه هرچه تمام تر برگزار می شد پیش قدم بود ،در عزا داری ماه محرم همیشه حضور فعال داشت ،فرزندانش را با دین و دیانت تربیت کرد ،یادم هست که خبر پیروزی انقلاب اسلامی را در روز بیست و دوم بهمن سال پنجاه هفت از طریق بلندگوی حسینه اعلام کرد ،در کار تدارکات پشت جبهه و جمع آوری کمک برای رزمندگان دفاع مقدس نقش فراوانی داشت ،زنان را برای پختن نان و بسته بندی مواد غذایی و آجیل شب عید در حسینیه ولی عصر (عج ) جهت ارسال به جبهه تشویق کرده و با آنها همکاری می نمود ،در کار انتخابات جمهوری اسلامی ،قانون اساسی و ریاست جمهوری و اولین دوره مجلس خالصانه و بدون چشم داشت فعالیت می کرد ، مردم را به شرکت در انتخا بات فرا می خواند ،مرحوم حاج احمد عابدی و حجت الا سلام شیخ حبیب عابدی از فرزندان ایشان هستند ،مرحوم کربلایی کرمعلی عابدی از مذهبیون و انقلابیون قدیمی داریون بود و مردم به ایشان احترام می گذشتند ،رفتار و اخلاق ایشان با مردم خوب و پسندیده بود . یادش گرامی و روحش شاد .

8 دیدگاه

 1. تو سن و سال ما کسی نیست که ایشون رو نشناسه… مرد خدا بود و بی ریا… خدایش بیامرزد. مرحوم احمد عابدی را هم که دیگه همه می شناسن… خدا رحمتش کنه… وقتی فهمیدم توی شورا بوده و شاعر اهل بیت هم بوده که دیگه دستش از این دنیا کوتاه شده بود… با حبیب عابدی دوست بودم. هر چند سالیان ساله که ندیدمشون… هر کجا هست خدایا به سلامت دارش…

 2. خدا رحمت كند ايشان را مرد بزرگي بود
  فرزندش حبيب عابدي هم الان شيراز محضر ازدواج و ….داره.بعضي وقتها داريون مياد و ميبينيمش.
  خدا رحمت كند مرحوم حاج احمد عابدي را
  كلا خانواده ي عابدي مومن و…هستند

 3. خدا رحمت کنه مرحوم کربلایی کرمعلی عابدی .
  حال که نام فرزند ایشون شیخ حبیب عابدی هم بردید یادی کنیم از ایشون . سالها پیش جلساتی را برای نوجوانان داریون اختصاص می دادند در قالب برنامه های کانون پرورشی که من و عده ای از دوستان در محضر این عالم روحانی بودیم . انشالله خدا عمر پر برکت به ایشان عطا فرماید .

 4. سلام
  جادارد یادی هم از مرحوم شیخ درویشی کنیم خدا ایشان را رحمت کند
  یادمه هر موقع به مدرسه می امد و در مراسم صبحگاه سخنرانی میکرد در رابطه با امام زمان بود و اشخاصی که ایشان را دیده اند ما دانش اموزان هم چون خیلی علاقه داشتیم شش دانگ حواسمون جمع بود و گوش میدادیم.

 5. یادش بخیر مرحوم کل کرم واعظ هم بود
  راستی سلام استاد ارجمند و دوست داشتنی زارع (جلیل ) ریاضی بیست شدم به لطف خدا و آموزش شما

  1. منان عزیز سلام… با این دیدگاه، کاملا شما را شناختم. آخر هر دفعه با نامی متفاوت در سایت ظاهر می شوید. ولی خب…. با هر نامی دوستتان داریم، عزیز دل برادر !
   لطف خدا را درست گفتید ولی آموزش من !؟…. نه، زیاد….به نظر من، بعد از لطف خدا، چهار عامل در موفقیتتان دخیل بود:
   1- هوش و استعداد سرشار و تلاش زیادتان در فرصت اندک باقی ماند، یعنی همان دقیقه ی نود !
   2-باوری که در شما شکل گرفت، مبنی بر این که در این فرصت کم چند ساعته هم می توانید بر مطالب و فرمول های پیچیده ی ریاضی فائق آیید. تمام تلاش من نیز ضمن تدریس این بود که به شما بقبولانم که مطالب خیلی آسان و پیش پا افتاده است و اگر دل به درس دهید و ذهنتان را خارج از مسائل دیگر کرده و آن ها را خوب فرا گیرید، قطعا موفق خواهد شد. هر چند مطالب زیاد و از حوصله ی آت وقت اندک خارج بود و به تمرین و تکرار بیش تر نیاز داشت، ولی چون شما به این باور رسیدید، سلول های خاکستری مغزتان به آسانی مطالب و فرمول های به ظاهر پیچیده را در خود حل کرد و جای داد. من هم حقیقت را به شما گفتم. مسلما سلول های مغز انسان از مطالب و فرمول های به ظاهر پیچیده ی ریاضی که خود حاصل ذهن بشر است، پیچیده تر است و اگر بخواهید و اراده کنید،آن ها را در خود حل خواهد کرد.
   3- مکان و زمان مقدسی که امر تعلیم و تعلم در آن صورت پذیرفت. در آن زمان و مکان مقدس، تعلیم و تعلم، عین عبادت بود عزیز دل برادر !
   4-توکل بر خدای قادر متعال
   خب…. در میان این همه عوامل…. من هم اپسیلن نقشی داشتم. هر چند این کار اندک من کجا و تلاش های بی وقفه ی شما برای اهالی محترم منطقه ی داریون کجا ! امثال شما هستید که……….. بیش تر بگویم، همه ی کاربران عزیز ، شما را خواهند شناخت. پس:
   موفقیتتان را تبریک می گویم…. مبارکتان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا