گزارشهمه

فضاهای سبزی که دیگر در برخی پارکهای داریون نیست!

علی زارع فرهنگی داریونی|
پارکها یکی از نقاطی است که نقش مهمی در پرکردن اوقات فراغت دانش اموزان و دیگر مردم دارد.وقتی انسان دلش از فضای خانه گرفت و نیاز به تنوع وتجدید روحیه داشت ٰاحساس میکند که یک فضای سبز خستگی کار را از تن او بیرون خواهد آورد.
در کنار پارک ها معمولا وسایلی هم جهت بازی و اخیرا جهت ورزش جوانان و نوجوانان قرار داده شده که بچه ها در ان به بازی و نشاط می پردازند .چند روز پیش فرزندم را به پارک فرهنگیان بردم که با فضای بسیار نامناسبی برخورد کردم .
خار و خاشاک و سنگهای ریز و درشت  اطراف وسایل بازی را پر کرده بود و بچه ها به محض اینکه پایشان به زمین برخورد میکرد و یا زمین میخوردند صدای آه و ناله ی آنها بلند می شد . با گریه از وسایل بازی دور می شدند در تعجب بودم شهرداری داریون که این همه در ایجاد فضاهای سبز و  پارک های محله ای فعال بود .این جا را به حال خود رها کرده است و حداقل این محیط را از  خس و خاشاک تمیز هم نکرده بودند.با توجه به شروع فصل تابستان و تعطیلات تابستانی دانش آموزان انشااله که شهرداری محترم به این نقاط توجه بیشتری داشته باشند.

23 دیدگاه

 1. متاسفانه فضای پشت پارک فرهنگیان یک فضای محصور است که از کوچه اصلی هم روی ان دیدی نمیباشد و پاتوقی مناسب برای افرادی شده که تا نیمه های شب در انجا به کارهای خلاف و صرف مشروبات الکلی ومواد مخدر و ورق بازی و… میپردازند.
  ضمنا در روزها هم این پارک دیگر مکانی مناسب برای خانواده ها نمیباشد چون افرادی انجا را قرق کرده اند که هزاران حرف رکیک با صدای بلند میزنند و کارهای دیگری هم انجام میدهند و متاسفانه هیچ نظارت و بازرسی هم توسط پاسگاه و … نمیشود.
  پس به نظر بنده اگر خانواده ها در خانه بمانند بهتر است تا به این پارکها بروند

 2. لطفا مسئولین برگزاری راهپیمایی فرمایشی چند میلیونی تومانی شهر داری به مطلب آقای زارع پاسخ دهند ،البته اگر جسارت نیست .

 3. اشکالی ندارد ، نیمه پر لیوان سوراخ شده را ببین .چند ماه دیگر پائیز می آید، خار و خاشاک ها خشک می شود و باد آنها را می برد .

 4. برای رسیدگی به این گونه امور باید شورای جدید تصویب کند ،شهر دار آینده دستور دهد تا اقدام فوری شود ، مسلما هیچ ربطی به شورا و شهر دار فعلی ندارد .

 5. خیلی از افراد گزارشها را به شبکه های ……… میفرستند و از انجا پخش میشود
  خدا را شکر که این گزارش ….
  امیدواریم که شهرداری بعد از اینکه پارک را سرو سامان داد و فضا را تمیز و مرتب کرد از اقای علی زارع بخواهد که دوباره گزارش بگیرد و به داریون نما ارسال کند.

 6. به نظر من کسانی که برای ورزش به این پارک می ایند باید ممنون هم باشند چون مثل مرتاضهای هندی با تمرین زیاد بر روی خارها پاهای خود را در برابر هر خار ،میخ وپنس و…بیمه میکنند.
  بچه ها هم که دیگه از بچگی عادت میکنند و تا سن 15 یادر نهایت 16 سالگی مرتاض کار کشته ای خواهند شد
  ما مو را میبینیم و شهرداری پیچش مو!!!!!

 7. فضای سبز شهری چیست ؟
  ˜ گاری مول . پوشش سبز شهرها

  ˜ پدر پارکداری ایران . فضای سبز شهری منطقه ای پوشیده از گیاه درداخل و اطراف شهر ها که دارای دو کارکرد مهم برای شهر می باشد تعدیل دما ،تلطیف هوا وزیبا آفرینی.

  ˜ جامعترین تعریف. فضای سبز شهری بخشی از فضاهای باز شهری است که در عرصه های طبیعی یا مصنوعی آن تحت استقرار درختان ، گل ها ، چمن ها و سایر گیاهان است که بر اساس نظارت و مدیریت انسان با در نظر گرفتن ضوابط ، قوانین وتخصص های مرتبط با آن برای بهبود شرایط زیستی ،زیستگاهی ورفاهی شهروندان ومراکز جمعیتی غیر روستایی ،حفظ ،نگهداری یا بنا میشود

 8. آقای زارع عزیز سلام
  ضمن تشکر از مطلب ارسالیتان که هدف از آن اصلاح می باشد . انتقاد کردن اگر همراه با رعایت جانب انصاف باشد می تواند سازنده باشد و الا ممکن است باعث کدورت ، احیانا لجبازی و ناامیدی افراد شود .در مطلبتان اشاره کرده بودید که (شهرداری که در ایجاد فضاهای سبز و پارکهای محله ای فعال بود )و این یعنی انصاف .انصاف یعنی در کنار نقاط ضعف نقاط قوت را دیدن .
  انشاءالله که ما بتوانیم همیشه در دایره انصاف حرکت کنیم حتی در برخورد با کسانی که با ما مخالف باشند.
  امام صادق عليه‏ السلام می فرماید:
  ثَلاثٌ مَنْ اَتَى اللّه‏َ بِواحِدَةٍ مِنْهُنَّ اَوْجَبَ اللّه‏ُ لَهُ الْجَنَّةَ: اَلاِْنْفاقُ مِنْ اِقْتارٍ وَ الْبِشْرُ لِجَميعِ الْعالَمِ وَ الاِْنْصافُ مِنْ نَفْسِهِ؛

  هر كس يكى از اين كارها را به درگاه خدا ببرد، خداوند بهشت را براى او واجب مى‏گرداند: انفاق در تنگدستى، گشاده ‏رويى با همگان و رفتار منصفانه.

  نهج الفصاحه، ح 1281

 9. دوست عزیز اقای مهری سلام علیکم
  با تشکر از دیدگاه جنابعالی
  هدف بنده از تهیه ی این گزارش همان اصلاح امور میباشد که شما فرموده بودید .همه ی مسولین باید انتقاد پذیر باشند و من میدانم شهردار محترم اقای زارع هم صددرصد انسان انتقاد پذیری هستند.واین را ثابت کرده اند.
  انشااله به محض رسیدگی به این مشکل ،بنده گزارشی تهیه کرده و ارسال خواهم کرد.
  التماس دعا محمود جان

 10. به نظر من جمعي از شهروندان داريوني مي‌توانند به صورت خودجوش در قالب يك گروه مردم نهاد در يك روز جمعه اقدام به ساماندهي و بهبود وضعيت پارك نمايند.

  1. محمد جان سلام
   فکر نکنم شهرداری از این گروههای خودجوش خوشش بیاید !!
   شاید هم ان را دخالت در کارهای خود بداند.!!
   قبل از قطع کردن خارها باید مجوزهای لازم گرفته شود و حق انشعاب گاز ان را هم باید بپردازند.بعد نوبت به حق آسفالت و نقشه ی مهندسی و… میرسد.
   بعد استعلام از اداره ی ابفا و برق و….
   در پایان هم خارها خودش خشک شده و باد انها را برده و نیازی به حرکت خود جوش ندارد.
   بی خیال بابا جمعه ی مردم را خراب نکن!!

 11. امروز هم من به پارک رفتم وخار و خاشاک همه جا موج میزد.فکر کنم شهردار هنوز نفهمیده !!
  شاید هم دیگر انگیزه ای نمانده!!!

 12. خیلی بده که آدم حسرت یه پارک رفتنم تو دلش بمونه!!!کاش فقط مشکل خس و خاشاک بود…

 13. با سلام خدمت تمام کاربران
  امروز 11/4/92بنده به پارک فرهنگیان رفتم ، خس و خاشاکها کاملا تمیز شده بود و قسمتهای خشک هم سوزانده شده بود .اندکی خرده سیمانهای درشت مشاهده میگردید.که انهم انشااله برطرف خواهد شد.
  همینجا از شهرداری محترم صمیمانه تشکر میکنم که به محض انعکاس خبر محل را از هر گونه خس و خاشاک و خرده سنگ و…تمیز کردندو فضایی در خور و مناسب برای نونهالانمان فراهم نمودند.انشاله که این روند همچنان ادامه یابد .
  خسته نباشید و متشکر از زحماتتان
  علی زارع فرهنگی داریونی

 14. باسلام کامبیز8
  مطمئن باشید حتما گزارشات بعدی هم ارسال خواهد شد انشااله
  هیچ ترس و واهمه ای از هیچکس بجر خدا ندارم .هم نقاط قوت را میبینم و هم ضعف. هم نیمه ی پر لیوان و هم نیمه ی خالی لیوان.
  شما هم اگر چیزی دیدید که باید به مسولین گوشزد شود حتما بنده را در جریان بگذارید .و در زیر همین مطلب دیدگاه بگذارید من با شما تماس خواهم گرفت.و گزارش را تهیه خواهم کرد.
  با تشکر فراوان از دیدگاه شما دوست گرامی

 15. با سلام مجدد کامبیز نهم
  فکر خوبی است انشااله اگر عمری باقی باشد گزارشی هم از سرویسهای بهداشتی نداشته ی پارک داریون تهیه خواهیم کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا