گزارشهمه

گزارشی از جشن های نیمه شعبان در داریون+تصاویر

یوسف بذرافکن|

امسال هم با یاری حضرت امام زمان (عج) ویژه برنامه های مشترک کانون فرهنگی و هنری مسجد امام محمد تقی (ع) داریون و کانون فرهنگی وحدت به مناسبت ولادت حضرت ولی عصر (عج) با شکوه تمام و استقبال فراوان شهروندان برگزار شد .

در روز چهاردهم شعبان المعظم غرفه ویژه کودکان و نوجوانان در جنب مسجد مملو از کودکان و نوجوانانی بود که به همراه مادران و بزرگ تر های خود آمده بودند که در وصف حضرت امام زمان (عج) شعر ، مقاله و قطعه های ادبی خود را بخوانند ، این کودکان و نوجوانان پسر و دختر با شور و اشتیاق فراوان پشت میکروفون قرار می گرفتندو در حضور مردم و اولیا به قرائت اشعار ، سرود و مطالب خود می پرداختند . بساط شربت و شیرینی هم گسترده شده بود و از عابران هم پذیرایی می شد ،به همه کسانی که برنامه اجر کردند از نونهالان سه ساله گرفته تا نوجوانان سیزده سال کتاب اهد گردید و علاوه بر آن در پایان به قید قرعه به تعداد ۱۰نفر از این عزیزان جایزه اهداءشد .این برنامه تا اذان مغرب ادامه یافت و تعدادی از نوجوانان در نماز جماعت هم شرکت کردند .
مراسم جشن پازده شعبان :
در چند سال اخیر ویژه برنامه های مشترک کانون مسجد امام محمد تقی (ع) داریون و کانون وحدت داریون با استقبال شهروندان روبرو می شود ، دو سال قبل این برنامه مشترک در دبستان حضرت ولیعصر (عج) برگزار شد و سال گذشته در مدرسه راهنمایی شهید خوش نژاد برگزار شد ، امسال این مراسم با شکوه با همیاری سایت فرهنگی داریون نما و ستاد نماز جمعه در روز میلاد امام زمان (عج) در مصلی نماز جمعه برگزار شد، سخنران این جشن حجت الاسلام عزیزی امام جمعه منطقه داریون بود که به تشریح وظایف منتظران در عصر غیبت امام عصر (عج) و بیان صفات منتظران واقعی پرداخت . اجرای مداحی و مولود خوانی توسط  حاج محمد حسین بذرافشان و کربلایی جعفر بذزافشان مورد توجه حاضران قرا گرفت علاوه بر آن مداحان نوجوان  مهران بذرافشان و مهرشاد اسلامی راد برنامه های زیبایی را اجرا کردند که از طرف شهروندان مورد تشویق قرار گرفتند ، در ادامه  زنیب عزیزی و  رضا میرزایی اشعار خود را در وصف امام زمان (عج) قرائت کردند .

اجرای حرکات رزمی و شکستن اجسام سخت توسط رزمی کاران نوجوان و جوان شهر داریون از دیگر برنامه های جذاب این جشن بود ،در این برنامه جوایز مسابقه فرهنگی ستاد نماز جمعه واحد خواهران توسط امام جمعه محترم منطقه داریون اهدا شد و به 30 نفر از حاضران به قید غرقه جایزه اهدا شد .

در این جشن با شکوه که  بهرام کرمدار عضو هئیت فوتبال استان فارس نیز حضور داشت جوایز کاربران فعال سایت داریون نما و مسابقه کتاب فرهنگ داریون به این عزیزان اهدا شد .

برخود لازم می دانیم از همه کسانی که خالصانه در برگزار جشن میلاد امام زمان (عج) ما رایاری کرده اند و حتی خواسته اند نامشان فاش نشود و به ویژه از دفتر و ستاد دنماز جمعه و تنی چند از اعضای مجمع منتظران حضرت قائم (عج) ،رزمی کاران ، نیروهای انتظامی وبسیجی و همه شهروندان عاشق امام زمان (عج) صمیمانه تشکر نمائیم .اجرکم من الله .

11 دیدگاه

  1. مهدی اگر از منتظرانت بودیم

   چون دیده نرگس نگرانت بودیم

   با این همه رو سیاهی و سنگ دلی

   ای کاش که از هم سفرانت بودیم

 1. جانعلی دهیار ما همیشه می گوید : کار فرهنگی خوب آن است که زیر بنایی ، برنامه ریزی شده ، جذاب و کم هزینه باشد .

  1. سلام دهاتی جان… شخصیت جالب و ظریف و نکته سنجی دارید…. باید فرهنگی باشید ! درسته ؟ این که حرفاتونو به اسم جانعلی که خودش هم مستعار و سمبل هست می زنید هم نوعی تنوع و جاذبه هست… می پسندم…

 2. باز هـوای سـحــرم آرزوســــت

  خـلـوت و مـژگـان تـرم آرزوسـت

  شـکـوه ی غـربـت نـبـرم ایـن زمـان

  دسـت تـــو و روی تـو ام آرزوســت

  خـسـتـه ام از دیـدن ایـن شـوره زار

  چـشـم شـقـایـق نـگـرم آرزوســـت

  واقـعـه ی دیـــدن روی تـــــو را

  ثـانـیـه ای بـیـشـتـرم آرزوسـت

  جـلـوه ی ایـن مـاه نـکـو را بـبـیـن

  رنـگ و رخ و روی تـو ام آرزوسـت

  ایـن شـب قـدر اسـت کـه مـا بـا همیـم؟

  مـن شـب قـــــدری دگــــرم آرزوســـت

  حـسِّ تـو را مـی کنم ای جـان مـن

  عـزلـت بـیـتـی دگــــرم آرزوســــت

  خـانـه ی عـشـِاق مـهـاجـر کـجـاست؟

  در سـفــــرت بـــال و پـرم آرزوســـت

  حـسـرت دل بـارد از ایـن شـعـر مـن

  جـام مـیـی در حـرمـــم آرزوســـــت

 3. دهاتی جان سلامی چو بوی خوش آشنایی ! کاش میشد یه مدتی جامون رو عوض می کردیم . شما میومدید غربتکده ی پایتخت و ما می رفتیم توی دهی که بوی خوش آشنایی میده… می ترسم آخرش معلوم بشه که شما هم پایتخت نشینی !

 4. چه جمعه ها که يک به يک غروب شد نيامدي…
  چه بغض ها که در گلو رسوب شد نيامدي
  تمام طول هفته را در انتظار جمعه ام…
  دوباره صبح، ظهر، غروب شد نيامدي
  اللهم عجل لوليک الفرج.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا