دفترچه خاطراتهمه

یاد نیکان (قسمت هفدهم ) مرحومه کوکب کاظمی

یوسف بذرافکن|

 زنان و مادران بزرگوارو نمونه ای بوده اند که همگان از آنها به نیکی یاد می کنند و تقوا و ایمانشان را ستایش می کنند،این زنان با ایمان گاهی گوی سبقت را از مردان ربوده اند و با قدرت وقوت سرپرستی خانواده خود را برعهده گرفته اند ،مرحومه کوکب کاظمی یکی از آنها بود او زنی پارسا و پرهیز گار بود زرنگ ، پر تلاش و سخت کوش ،فرزندانش را با همه سختی ها به خوبی پرورش داد ، اهل نماز و عبادت خدا بود ، حتی وقتی توان ایستادن نداشت نشسته به عبادت می پرداخت ، خوش اخلاق ، دلسوز و مهربان بود . به ائمه معصومین علیهم السلام بویژه حضرت امام رضا علیه السلام علاقه و اعتقاد فراوان داشت، با وجود آنکه وضع مالی خوبی نداشت در طول سال پس اندازاندکی را ذخیره می کرد که تابستان هر طور که شده به پابوس آقا علی ابن موسی الرضا علیه السلام برود.

هر سال یکی یا دو تا از نوه ها را همراه خودش به زیارت می برد ، با همگان با خوبی و خوش رویی برخورد می کرد ، اهل گناه و حرام نبود ، کسی غیبت را از او نشنید ، صبور و شکیبا بود ، تمیز ، پاکیزه ، خوش سخن و نرم خو بود ،فرزندان یتیمش را با قالی بافی ، نخ ریسی و زحمت فراوان بزرگ کرد . آن مرحومه مادر بزرگ آقایان شکری (دکتر محمد علی شکری ، عبدالرضا شکری وبرادران و همچنین مرحوم حاج الله داد جهانی بود ). روحش شاد، یادش گرامی .

15 دیدگاه

  1. روحش شاد و یادش گرامی باد که پاک زیست و چنین فرزندانی را در دامن خویش پروراند و چه زیبا و غرور آفرین تحویل جامعه داد…. تا خیر این فرزندان و نسل های بعد از آن ها،به خلق الله می رسد، اجر آن مادر نیز ادامه دار است….. خدایش بیامرزد.

  2. مرحومه کوکب کاظمی فرزند میرزا از زنان نیکوکار ،مومنه و با خدا بود، مدتی هم به شیراز رفت و بر گردن بچه های داریونی بازار روز و سه راه طالقانی حق مادری دارد

  3. سلام برادر این نیکان همیشه داریونی بودن؟
    چرا یه بار دیندارلویی یا دودجی یا …. نیستن ؟

  4. با سلام ،مردان و زنان نیک روزگار متعلق به هیچ شهر و دیاری نیستند ،مومنین و مومنات الگوی جامعه و بویژه جوانان است تا دیگران به آنها تاسی کنند و راه نیکی و نیکو کاری را در پیش گیرند ،باور کنید قسمت یاد نیکان سخت ترین قسمت مطالب داریون نما است و گاهی حقیر تا یک ماه در مورد فرد مورد نظر فکر و اندیشه کرده و کاملا تحقیق و بررسی می کنم ،هرچند الحمد لله در منطقه داریون که همه مسلمان و شیعه هستند افراد خوب زیاد هستند ،اما در قسمت یاد نیکان ما به معرفی بهترین بهترین ها می پردازیم ،افرادی که اکثریت مرد در الگو بودن آنها اتفاق نظر دارند،ودر حال حاضر به معرفی آن دسته از نیکان می پردازیم که دستشان از دنیا کوتاه شده است ولی یاد و نام و راهشان باقی است و در این میان شهدا را استثناء کرده ایم که آنها مقامشان از ابرار بالا تر است و در قسمت ویژه همین سایت معرفی شده اند اگر کسی بخواهد در این قسمت ما رایاری کند خوشحال می شویم البته باید از قسمت اول یادنیکان را با دقت بخواند و چهار چوب یاد نیکان را رعایت کند،در نهایت اگر به این نتیجه رسیدیم که فرد مورد نظر الگوی مناسبی است و اکثریت بر ایشان اتفاق نظر دارند حتما به معرفی ایشان خواهیم پرداخت بدیهی است باید اطلاعات موثق بوده و اغراق آمیز یا ثابت نشده نباشد ،چون سایت در این زمینه مسولیت دارد .منتظر همکاری کاربران عزیر ازهمه منطقه داریون هستیم .لازم به یاد آوری است که نیکان معرفی شده باید بومی همان منطقه معرفی شده باشند ، هرچند ممکن است در آینده به معرفی نیکانی که در این منطقه خدمت کرده اند ولی بومی این منطقه نیستند نیز بپردازیم ،در حال حاضر ما اولویت ها را در ترییب یادنیکان رعایت می کنیم ،اگر از این عزیزان عکسی موجود باشد و خانواده آنها اجازه انتشار آن رابدهنداز آن استفاده خواهیم کرد . انتخاب و تصمیم نهایی با مدیر محترم سایت است و حقیر فقط نویسنده این قسمت هستم .

  5. سلام برادر یا خواهر گرامی با نظر ” سوال از نویسنده یاد نیکان” اگر افرادی از هر منطقه ی داریون سراغ دارید که حتما کسانی هستند و تعدادشان هم کم نیست به آقای یوسف بذرافکن معرفی نمایید با توجه به شناختی که از آقای بذرافکن دارم می دانم که حتما در این قسمت از نام آنها یاد خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا