اخبارهمه

رمان “قلعه داریون”، به زودی در سایت داریون نما

جلیل زارع|
اون زمونای قدیم / که شناسنامه نبود/ داریوش اسم منو/ داریون گذاشته بود…..
به زودی اولین قسمت رمان تاریخچه ی داریون، بر فضای مجازی داریون نما جلوه گر می شود.

این رمان، بالغ بر ۱۰۰ قسمت خواهد بود و به مدت دو سال هر هفته میهمان رایانه های شما خواهد بود. بعد از درج هر قسمت در سایت، شما عزیزان کاربر، می توانید آن را به نقد کشانده، نقاط ضعف و شدت آن را نمایان سازید.

قلعه کاظم آباد واقع در داریون

می توانید برای ارتقای کیفیت و جذابیت آن، پیشنهاد های ارزنده ی خود را ابراز نمایید. حتی می توانید در مورد چگونگی ادامه ی داستان، نظر بدهیدو با پیشنهاد های سازنده ی خود، سرنوشت قهرمانان داستان را رقم زده و هر بار خط سیر ادامه ی داستان را مشخص نمایید.

هم چنین می توانید هر بار، قسمت بعد را پیش بینی نموده و فراتر از آن، اگر مایل باشید خود به رشته ی تحریر در آورده و ایمیل نمایید. مسلما در صورت پذیرفته شدن، از تمام و یا بخشی از آن استفاده شده و نام خودتان نیز ذکر خواهد گردید. در طی این مدت، مسابقات مختلفی نیز در ارتباط با روند پیشرفت داستان و پیش بینی ها و نظرات و نقدهای شما به عمل خواهد آمد.

اگر خدا توفیق دهد و عمری باقی باشد، پس از اتمام رمان، آن را به چاپ رسانده و در اختیار مردم زادگاهم قرار خواهم داد. و نام کسانی که در تالیف این اثر، نقش داشته اند یا با دیدگاه های سازنده ی خود، آن را نقد کرده اند، در کتاب خواهد آمد.

فعلا به مدت یک هفته، شما عزیزان دل برادر را دعوت می کنم به انتخاب نامی مناسب تر برای این رمان تاریخی. شاید، نامی را که شما پیشنهاد می دهید، برازنده ی این رمان باشد و برای این منظور انتخاب شود.اگر خدا بخواهد، اولین قسمت این رمان را جمعه ی آینده، برای داریون نما ارسال می کنم…. تا چه قبول افتد و چه در نظر آید….

21 دیدگاه

 1. با سلام و تشکر از اقای زارع
  بی صبرانه منتظریم
  به قول قدیمیا باید پلکید!
  ما داریونیها خیلی عقبیم

  1. با سلام….اگر الان بخواهم خلاصه ی داستان را بگویم لطف آن از بین می رود…. همین قدر بدانید که داستان مربوط به ویرانی قلعه ی داریان در تل جدی و شکل گیری مجدد داریون جدید و بنای قلعه ی کل محمد قلی خان و ساختن داریونی آباد توسط غیور مردان و شیر زنان زادگاهم در مکان داریون فعلی است. برای انتخاب نام هم فعلا عجله ای در کار نیست. داستان حالا حالاها ادامه خواهد داشت. شما هم پس از خواندن چند قسمت از آن می توانید برایش نامی پیشنهاد کنید. یا اگر هم الان نام پیشنهادیتان را بگویید، می توانید به مرور نام مناسب تر دیگری را پیشنهاد کنید…. هر چند طرح کلی داستان بر اساس تحقیقات طولانی مدتی که تا الان انجام شده، آماده است ولی من بنا ندارم به تنهایی داستان را پیش برده و به انتها برسانم… اگر عمری باقی باشد بر آنم تا به کمک قوه ی تخیل کاربران عزیز و مستنداتی که توسط مردم زادگاهم در اختیارم قرار خواهد گرفت و نقدهایی که بر آن صورت خواهد پذیرفت، به مرور و با حوصله و تانی و به دور از تک روی آن را پیش ببرم…. هر چه خدا بخواهد…

 2. آفرین به این همت و پشتکار.منم بی صبرانه منتظرم…
  آقای زارع اسم خوبی رو انتخای کردید ولی اسم “داریون نما” هم گزینه مناسبی هست.

  1. سلام… اولا که رمان تاریخی استاندارد معمولا چیزی بین 500 تا 1000 صفحه هست و اگر هر بار یک صفحه هم بنویسیم تازه می شود 100 صفحه…. در ثانی…. فعلا بنویسیم ببینیم چطور می شود… هر چه خدا بخواهد

 3. آقای داریون نما شما خودتان در شهر هستید و از دل مردم دهات خبر ندارید .این قدر خون به دل ما نکن . چرا یک هو غیبت می زنه ؟ هر چی می شینیم نه مطلب می زنی نه نظر . این چه وضعی ؟ ما چند نفر دهاتی را هم فراری می دهی .

 4. سلام استاد
  واقعا خسته نباشید بیصبرانه منتظرم تا جمعه شود عذر من را پذیرا باشید که نتونستم توی سایت حاضر شوم انشاالله سعی میکنم حضورم کمرنگ تراز این نشود به امید توفیق ر
  وز افزون برا شما و دوستداران شما

 5. سلام بر شمای دوست…. قسمت اول را به داریون نما ارسال کرده ام. قرار است هر هفته در یک روز مشخص، یک قسمت از “قلعه ی داریون” در سایت به نمایش در آید. فعلا پنج شنبه ها را برای این منظور در نظر گرفته ایم. پس این پنج شنبه خدمتتان خواهیم بود با اولین قسمت از رمان “قلعه ی داریون”… هر چه خدا بخواهد.

 6. سلام استاد
  خدا به شما قوت بدهد انشاالله
  اگر رمان شما داستانهای جدا از مردمان داریون باشد .همه میتوانند در نوشتن شرکت کنند ، انشاالله

 7. سلام به نظر من اسم رمان بستگی به مضمون آن دارد . وقتی بگوییم قلعه باید حکایت از قدیمی ها و فضای آن زمان باشد .

  اگر بگوییم خاک داریون بیشتر زحمت کشاورزان ومسائل زندگیشان پر رنگ میشود .

  باید حداقل پنج قسمت از ان نوشته شود تا برایش نام گذاری شود .
  در هر صورت منتظر هستیم .

 8. با عرض سلام خدمت دوست و استاد عزیز……
  بسیار خرسند شدم از شنیدن این خبر.خدا یار و یاورتان باشد.بی صبرانه منتظر هستم.

 9. آقای داریون نما… شمارش معکوس 1،2،3،4،5،6،7،8،9،10خودت میدانی برای چه عزیز دل برادر !

 10. قابل توجه منتظر و دهاتی:آقای داریون نما به من قول داده بود که قسمت اول رمان را روز پنجشنبه در سایت قرار دهد. قرارمان این شد که به محض ورود به بامداد پنجشنبه یعنی با گذر از 12 شب در سایت قرار گیرد تا هم مهر پنجشنبه بر آن بخورد و هم آنلاینی هایی که آن شب بیدار بودند آن را بخوانند. و من هم چند ثانیه قبل از دوازده شب شروع به شمارش معکوس کردم و دقیقا سر ساعت دوازده به ایشان یاد آوری نمودم و او هم آن را همان موقع در سایت گذاشت. همین. حالا یک بار دیگر دیدگاه شمارش معکوس را ببینید: دقیقا ساعت دوازده شب ارسال شده است. این طور نیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا