اخبارهمه

جلسه هماهنگی اعضای شورای قدیم و جدید داریون برگزار شد

خبرنگار:مجتبی ظهرابی|

به گزارش داریون نما این جلسه ساعت ۱۶روز سه شنبه ۱۱تیرماه در دفتر شهرداری داریون بمنظور آشنایی اعضاءجدید و منتخب شورا با محیط کار ،روشها و چگونگی برخورد با مسایل پیش رو شورای آتی شهر د اریون برگزار شد.
ناصر شرفی و علیرضا بذرافکن (عضو جایگزین روح اله افتخار در دوماهه اخیر)از اعضا شورای فعلی و د اریوش شکری ،کامران خورشیدی و طیبه مردانه نیز از اعضا منتخب مردم درشورای آینده داریون در این جلسه حضور یافتند.
ناصر شرفی رییس شورای اسلامی شهر داریون ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای شورای آتی داریون ،نیروی جوانی این اعضا و انگیزه بالای خدمت را از نشانه های بارز و برجسته اعضا این دوره شورا دانست و افزود:وعده ها واهدافی که در تبلیغات اعضا منتخب بیان شده بود آگاهانه ،روشن بینانه و منطقی بنظر میرسد و تحقق این اهداف دور از دسترس نیست که انشااله با عنایت الهی و پشتکار این اعضا جوان به مرحله اجرا خواهد رسید.
شرفی اظهار داشت:این جلسات مشترک بمنظور انتقال تجارب ، توجیه وذکر برخی موانع و گره هایی است که ممکن است در ابتدای راه شورای آتی وجود داشته باشد و شورای فعلی از هر گونه کمک وخدمتی در جهت توسعه و پیشرفت کار شورای آتی کوتاهی نخواهد کرد.
در ادامه ناصر شرفی به ذکر نکات ذیل با ارائه توضیحات پرداخت و خواستار دقت نظر و رعایت اعضا منتخب شورا به این نکات شد:
۱-رعایت صریح قانون در ارتباط با حضور مستمر و مداوم اعضا شورا در جلسات
۲-ارتباط دایم و مداوم اعضا شورا با مسوولین استانی و شهرستان و پیگیری مداوم و مستمر مشکلات
۳-برنامه ریزیهای دقیق کوتاه مدت و بلند مدت با توجه به بودجه سالانه شهرداری و چشم انداز چند ساله شهرداری که توسط کارشناسان مجرب و متخصص طراحی شده است.
۴-انتخاب شهردار لایق با مطالعه دقیق و کامل و توجه به توانایی ها و نفوذ وی در ادارات و ارگانهای استانی و شهرستان
۵-نظارت دقیق و صحیح برعملکرد شهرداری و تصویب صحیح و مناسب پروژه ها ودقت وتعادل در مکان اجرای آنها
۶-تشکیل کمیته های مشورتی و استفاده از نظریات دیگران
۷-همسویی و همگرایی و استفاده مناسب از تفکرات امام جمعه محترم داریون و ستاد نماز جمعه
۸-دقت در تأیید یا تکذیب مالکیت های افراد
۹-توجه بیش از پیش به مسایل فرهنگی
علیرضا بذرافکن دیگر عضو شورای اسلامی شهر داریون نیز در ادامه به بیان مسایلی از قبیل اتحاد و انسجام بیشتر در بین اعضا شورا،استفاده بهینه از موقعیت ها و فرصتها بنفع منطقه داریون،و پیگیری مصوبات و قولهای مربوط به آرامستان احمدی پرداخت.
اعضا جدید و منتخب شورا نیز ضمن تشکر و خرسندی از تشکیل این جلسه هریک به بیان نظرات و دیدگاههای خود در رابطه با این جلسه پرداختند و در مورد مسایلی مانند مسکن مهر ،زمینهای منابع طبیعی اطراف داریون و دیگر مشکلات داریون تبادل نظر کردند .
این جلسه حدود ساعت ۱۸پایان یافت.

14 دیدگاه

 1. رطب خورده منع رطب چون کند ؟ شورای سوم چقدر خودشان به این مسائل عمل کرده اند که می خواهند دیگران را هم به راه رفته خودشان توصیه کنند . شورای سوم تقریبا یک سال است که تشکیل جلسه نداده است . فکر آقای ظهرابی خیلی خودش را کنترل کرده است که هیچی نگفته .اگر شورای چهارم هم بخواهد به توصیه های دلسوزانه شورای سوم عمل کند سر از ترکستان در می آورد .در بند یک حضور در جلسات آمده است که عالم بی عمل به چه ماند به زنبور بی عسل .

 2. نمی دانم داریون نما اجازه نقد را می دهد یا نه ؟آدم واقعا از این نصایح خیر خواهانه تعجب می کند . 1-اعضای شورای سوم رکورد بیشترین غیبت را داشته اند .2-در مورد بند دوم غیبت اعضای شورای سوم در جلسه اداری شهر ستان که در همین سایت آمده است نشانه پایبندی آنها به نصایح خودشان است .3-در مورد شهر دار که واقعا شهردار که واقعا آقای زارع در حسن ارتباط مخصوصا با ارباب رجوع نمونه بود .4-نظارت دقیق بر عملکرد شهر داری که واقعا معرکه بود واقعا چقدر زیاد نظارت کردند .5-بند شش که واقعا جالب است شورای سوم در شش سال چند بار با افراد صاحب نظر جلسه داشتند ؟ کدام کمیته را تشکیل دادند؟ در این جلسه فقط دو نفر از اعضای شورای سوم حاضر بوده اند و اینقدر نصحیت کرده اند .اگر همه بودند چقدر نصیحت می کردند .داریون نما اگر مطالب قبلی خود را در این سایت کاملا محو کند شاید مردم این حرف ها را قبول کنند .ولی مردم و منتخبین شورای چهارم تمام مطالب قبلی داریون نما و گزارش های آقای ظهرابی را در همین سایت خوانده اند.

 3. خدایا ما را آن ده که ما را آن به ! سلام بر کاربران عزیز داریون نما….
  من نه بر آنم که از شوراهای اول و دوم و سوم، جانبداری کنم و نه قصد تخریب آن ها را دارم؛نه ادعا می کنم که در حد توان و اختیارات و محدودیت های خود، در انجام وظایف محوله ی شورا که در قانون به صراحت تعریف شده است،خوب ظاهر شده اند، نه می گویم که در حد اختیارات خود هم آن طور که باید ظاهر نشده اند و در انجام وظیفه کوتاهی کرده اند؛ در این مجال، قصد به نقد کشیدنشان را هم ندارم که این کار در همین سایت داریون نما به کرات اتفاق افتاده است.؛در این واپسین، سوال دیگری هم از شورا ندارم که قبلا آن چه را می خواسته ام پرسیده ام و گاهی جواب هم شنیده ام. نمی خواهم بگویم رطب خورده اند یا نخورده اند و منع رطب می کنند یا نمی کنند؛در حال حاضر، کاری به این ندارم که نصایح و اندرزشان به جا است یا نا به جا؛ فعلا قصد ندارم به این موضوع بپردازم که تجارب موفقیت هایشان را برای ادامه ی کار در اختیار اعضای جدید می گذارند یا عدم موفقیت هایشان را برای تغییر روش در مسیر پیش رو و یا تلفیقی از این دو.
  این حقیر سراپا تقصیر، اصلا ساکن داریون هم نیستم و اگر نگویم فقط، می گویم بیش تر شناختم از شورا و سایر مسئولین و مردم عزیز منطقه هم از دریچه ی داریون نما هست و قضاوت این که چه قدر و تا چه میزان دست اندر کاران و کاربران این سایت وزین توانسته اند به رسالت واقعی خود عمل کرده و واقعیات و مهم تر از آن، حقایق را آشکار ساخته و با ارائه راهکار و پیشنهاد و نقد سازنده و بالا زدن آستین ها، چاره اندیشی کنند، را هم به خودتان واگذار می کنم که به حق سرمایه ی اصلی این فضای مجازی هستید.
  من فقط یک حرف دارم و بر آن نیز پافشاری می کنم :
  اعضای جدید شورا ها، باید مطالعه ی دقیق و عمیقی بر نقاط ضعف و قوت شوراهای گذشته داشته باشند تا بتوانند با تقویت بیش تر نقاط قوت و اصلاح و ترمیم و جبران نقاط ضعف، مسیر روشن و واضح و درست و بهینه ای را برای اهداف پیش رو اختیار نموده و از هر توان و امکانات شرعی و قانونی که می تواند مثمر ثمر باشد نه مخرب و باز دارنده، نهایت استفاده را ببرند. روی مردم حساب ویژه ای باز کنند و آن ها را باور کنند و مردم نیز حمایت متقابل را سرلوحه ی کار خود قرار دهند.
  عزیزان ! نقش اصلی شوراها، مشورت در امور است نه تک تازی و یکه سواری ! اصول و تدابیر درست مشورت را بشناسید ! اعضای جدید شوراها وسایر مسئولین اعم از بومی و غیر بومی و مردم عزیز زادگاهم منطقه ی داریون، بدانند و باور کنید سخن مولای متقیان را که فرمودند:” و الزموا السواد الاعظم فان يد الله مع الجماعة (به مراكز بزرگ بپيونديد، زيرا دست خدا همراه جماعت است )”
  ما به اندازه ی کافی فرصت های طلایی را از دست داده ایم که برای فرصت های نقره ایمان ریسک نکنیم و عاقلانه و مدبرانه و منطقی گام بر داریم. اگر داشته ها و نداشته هایمان را بشناسیم و تلاش و پشتکار و صداقت و ایثار را چاشنی کار خود کنیم و توکل را هم فراموش ننماییم، قطعا فرصت های طلایی تری نیز انتظارمان را می کشد…. هر چه خدا بخواهد..

 4. منظور از کارشناسان مجرب چه کسانی هستند ؟ شورای سوم در شش سال چند جلسه با مردم داشت ؟ طبق قانون شورا باید هر سال یک بار بیلان مالی شهر داری را منتشر کند ، چرا در این شش سال همه چیز پنهان مانده است؟شورای سوم کدام کمیته را تشکیل داد ؟ چرا حاضر نیستند پس از شش سال به واقعیت ها اعتراف کنند؟ شاید فکر می کنند که کسی از چیزی سر در نمی آورد .بهتر است این آقایان دست از سر مردم و منتخبان آنها بردارند تا آنها بتوانند آزادانه و عاقلانه عمل کنند .

 5. شورای سوم با تمام نقاط قوت و ضعفی که داشت به پایان کار خود رسیده است .بهتر است که این مسائل فقط در حد نقد و بررسی مطرح شود و مسائل دیگر را به میان نیاوریم .تمام نقاط قوت و ضعف در همین سایت بررسی شده و بارها به کرات گفته شده است .شورای آتی باید اینها را مد نظر داشته باشد و از تجارب موفق تمام شوراهای گذشته استفاده کند نه فقط شورای سوم بلکه شورای اول و دوم .باید ذهن خود را از هر گونه مشکل و مسئله ای که بوده پاک کنیم و آن ذهنیت را دور بریزیم .که اهداف مهمتری در پیش است کاش در این جلسه از اعضای شوراهای گذشته یعنی اول و دوم هم دعوت شده بود تا تمام کارهای انجام شده و نکات مهمی که باید در اولویت باشد مورد بررسی و نظر خواهی و شور قرار میگرفت. ایراد و انتقاد خوب است ولی باید راهکارهای لازم هم بیان شود تا از بین انها بهترین انتخاب شود.شورای آینده هم باید درب جلسات خود را به روی مردم باز کند تا همه از آن مطلع باشند و بصورت ماهانه یا حتی اگر لازم باشد هفتگی در تریبونی آزاد قرار بگیرند و به پرسشهای مردم پاسخ دهند. خود را مخفی نکنند و با مردم باشند که بزرگترین پشتوانه ی انها همین مردم هستند.در مشکلات همواره از صاحبنظران و دیگر افراد باتجربه مشورت بخواهند و هدفشان فقط راضی کردن مردم باشد نه قشری خاص.در تمام کارها منافع جمعی را بر فردی ارجح بدانند و هماره خدا را در نظر بگیرند و شاهدو ناظر بر کارهایشان .
  به امید موفقیت برای تمامی این عزیزان

 6. سلام خدمت همشهریان گرامی
  انشا اله که شورای منتخب حاضر با توکل بر خدا ،اخلاص،اتحاد و همبستگی ،مشورت و ارتباط مستمر با مردم ،اصلاح نقاط ضعف دوره قبل و عدم تکرار آن و پایبندی به قوانین و اصول به دور از هر گونه تک روی ، منفعت طلبی و تبعیض و…در جهت خدمت به جامعه خود قدم بردارند.

  1. با تشکر از حضور دوباره اتان به سایت خودتان، اگر شما به عهد خود پایبند بمانید که قطعا چنین است، ما هم شما را تنها نخواهیم گذاشت…. تلاش و پشتکار و توکل را چاشنی کار خود کنید، نتیجه را کسی که خرمشهرها را آزاد کرد خودش رقم می زند… به امید حضور پر رنگ و مستمرتان در سایت وزین داریون نما…پویا و پایا باشید عضو جوان شورای شهر داریون….

 7. برای من جالب است که یک زن عضو شورا شده است و سایت داریون نما را با دقت می خواند و جواب های دقیق می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا