گزارشهمه

گزارش:دود اختلاف اداره آبفا و شهرداری داریون در چشم مردم؛مسوولین مساعدت کنند

 علی زارع فرهنگی داریونی|

ولا تکونوا کالذین نسواالله فانساهم انفسهم(ومانند کسانی مباشید که خدا رافراموش کردند و او نیز آنان را دچار خود فراموشی کرد.)

در چند سال گذشته یکی از مالکین زمینهای بالای جاده داریون واقع در بعد از شهرداری به سمت دیندارلو در حاشیه ی کوه زمینهای خود را جهت تفکیک به شهرداری واگذار می کند . شهرداری هم بعد از خیابان کشی و قواره بندی این زمینها و البته گرفتن حق تفکیک اجازه ی فروش آن را به مالک می دهد.

مالک هم شروع به فروش زمینها میکند و بسیاری از مردم داریون این زمینها را خریداری می کنند و با هزار دل امید از شهرداری محترم مجوز ساخت گرفته و شروع به ساخت و ساز میکنند. چون این زمینها تازه تفکیک شده بنابراین شهرداری باید با هماهنگی اداره ی برق و آبفا وگاز، اقدام به سیم کشی برق و ستون گذاری و لوله کشی آب و گازدر کل کوچه های مشخص شده، توسط اداره ی مربوطه بپردازد.

در ابتدا مردم به گمان اینکه این اقدامات بعدا انجام خواهد شد با اجازه ی اداره ی آبفا خودشان اقدام به کشیدن لوله های باریک آب از نزدیک ترین شالوله می کنند.ولی به مرور زمان با ساخته شدن خانه های بیشتر در این منطقه دیگر آب کشش این خانه ها را نمیدهد چون لوله ها بسیار باریک هستند و فقط برای یک منزل قابل استفاده است.

از طرفی در چند ماه اخیر اداره ی ابفا اقدام به قطع کردن همین لوله های باریک میکند و از مردم میخواهد که جهت خرید انشعاب آب به اداره ی آبفا مراجعه کنند .در آنجا اداره ی آبفا از ساکنین میخواهد که علاوه بر خرید انشعاب آب باید مبلغ زیاد هم جهت نصب شالوله بپردازند .تا کوچه ها حفر شود و لوله گذاری انجام شود سپس انشعاب انها وصل شود.

مردم هم اظهار میدارند که ما حاضریم پول انشعاب را پرداخت کنیم ولی هزینه های شالوله و کندن کوچه ها و… به ما ربطی ندارد.الان تصور کنید مردمی که چند روز است آب انها قطع شده است چه حالی دارند.سرانجام مردم به امام جمعه پناه می آورندو با پی گیری ایشان از شورا و شهرداری و آبفا مسائلی مشخص میشود که جالب است.

شهرداری و شورا میگویند نصب شالوله برعهده ی مالک است و به ما ربطی ندارد و قادر به پرداخت هزینه ی آن نیستیم.اداره ی ابفا هم میگوید چون شهرداری مجوز ساخت و ساز داده است خودشان باید مشکل آب را حل کنند و هزینه را پرداخت کنند تا ما اقدام به لوله گذاری کنیم

1-.آیا شهرداری هنگام تفکیک زمین نمیتوانست این هزینه ها را از مالک بگیرد ؟

2-آیا نمیتوانستند وضعیت لوله ها را مشخص کنند و سرنوشت مردم را به امروز واگذار نکنند؟

3-اگر مسئله لوله کشی و.. را با مالک و اداره ی آبفا حل نکرده بودند پس چرا مجوز ساخت و ساز صادر شده است؟

4-آیا اداره ی آبفا باید این مشکل را با شهرداری و شورای اسلامی حل کند یا مستقیما به سراغ مردم آمده و آب را قطع کنند و در این فصل گرما مردم را از داشتن آب محروم کنند؟

5-اداره ی آبفا از مردم در دادگاه شکایت کرده و آّب آنها را غیر قانونی دانسته و دادگاه هم دستور قطع آب را صادر کرده است و در این حکم آمده است که در صورت مقاومت مردم آنها را جلب کرده و به دادگاه بفرستند.

آیا اداره آبفا باید از مردم شکایت میکرده یا ازشهرداری و شورای شهر یا مالک محترم؟

قبل از انتخابات ریاست جمهوری آب این خانه ها قطع بوده است که با وساطت امام جمعه و صحبت با بخشداری و… به طور موقت آب وصل میشود ولی بعد از گذشت چند روز دوباره اداره ی آبفا پرونده ها را پی گیری و به دادگاه میبرد و آب این منازل را قطع میکند.

به نظر می رسد شهرداری و شورای اسلامی شهرباید پیشقدم شده و هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی کرده و مشکل مردم ولایت مدار این محله را حل کنند.

نکته:شهرداری و اداره آبفا داریون این حق را دارند که اگر جوابیه ای در این رابطه داشته باشند در سایت داریون نما منتشر کنند.

3 دیدگاه

  1. متاسفانه اداره آبفای شهر داریون رکورد نارضایتی مردمی را دربین همه ادرات و ارگانها به خود اختصاص داده است .

  2. در اینگونه مواردهرکسی سعی می کنند که مشکلات را به گردن د یگری بیندازد ،اگرشهرداری یاآبفا مدارکی دارند ارئه نمایند تا قضیه روشن شود ،آنچه مسلم است این است که متا سفانه ادرات منافع خود را بر مردم و مشکلات آنها ترجیع می دهند .

  3. اگر شورای اسلامی اول ،دوم ،سوم هر گونه استعلامی در رابطه با مسئله ی اب این زمینها با اداره ی ابفا یا هر ارگان دیگری در هر سالی داشته اند باید به صورت مستند ارائه دهند .بدیهی است تمام مکاتبات و نامه ها و استعلامها در آرشیو و بایگانی شورای اسلامی شهر داریون از اغاز تاکنون موجود می باشد.
    از شورای اسلامی شهر تقاضا داریم در این یکماه باقیمانده با صداقت جلو بیایند تا انشااله شاهد حل این مشکل باشیم.
    ولی رویهمرفته کسی از اداره ی ابفا داریون راضی نیست و هر کس گذرش یکبار هم به انجا کشیده شده است با دل خون برگشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا