دفترچه خاطرات

یاد نیکان| مرحوم رئیس غلامحسین بذرافکن

یوسف بذرافکن|
چه خوب است که کسی رئیس و بزرگ باشد ولی مردم از او به نیکی و خوبی یاد کنند وچه زیبا است که کسی قدرت داشته باشد و به زیر دست خود ستم نکند .

کدخدابود اما اهل عبادت و اطاعت خداوند بود، با مردم با عدالت و انصاف رفتار می کرد ،به افراد ضعیف و ناتوان کمک می کرد و از حق آنها دفاع می کرد ، با خلق خدا و زیر دستان با نهایت تواضع و اکرام برخورد می کرد ، به کسی فخر فروشی نمی کرد ، بازبان نرم و قول خوب با مردم برخورد می کرد ، آنطور که قدیمی ها نقل می کنند با همراهی معدل در برپایی خیابان درختی نقش داشت ، وجودش باعث خیر و آبادی و عمران بود،خدایش رحمت کند .

4 دیدگاه

 1. با سلام و تشکر از جناب آقای بذرافکن……
  یادی از “نیکانی که به زمان هایی تعلق دارند که کم تر کسی از آن ها مطلع است”، نقطه ی عطفی در “یاد نیکان” است و این اتفاق فرخنده را به فال نیک می گیریم. از برادران و خواهرانی که توانایی یاری رساندن به جناب آقای بذرافکن را دارند ، درخواست می شود ایشان را در این مهم یاری نمایند.هم چنان پویا و پایا باشید…

 2. با سلام
  خداوند روح ایشان را قرین رحمت خود بگرداند .
  در زمان حیات مرحوم حاج حسین بذرافکن ، هر موقع با مینی بوس از شیراز به سمت داریون می آمدیم من که حدود 17-18 ساله بودم ، ایشان کرایه خودشان و من را که به نظرم 10 تومان بود به من می داد که حساب کنم . خداوند رحمتشون کنه خیلی دوستشون داشتم .

 3. سلام آقای بذرافکن
  یادنیکان رسم پسندیده ای است به خصوص در ایام ماه مبارک . خدا را هم رحمت کند مرحوم رئیس غلامحسین بذرافکن
  از هر که پرسیدم کوچکترین اطلاعی از او نداشتند .
  من این غزل شهریاررا با کمی تغییر به کاربرانی که نیکان را می شناسند ولی نظر نمیدهند ، تقدیم میکنم تا بیشتر به فکر نیکان باشند .
  یادی از من کرد ، حریفی که یاد از او
  یادش بخیر گشت دلم شاد از او
  با حق صحبت من و عهد قدیم خویش
  یادم کرد یار قدیمی که صد یاد از او
  دلشاد باشد آن که دلم شاد گشت از او
  وان گل که از من یاد نکند ، هم یاد باد از او
  حال دلم حواله به دیوان خواجه باد
  یار آن زمان که خواسته فال مراد از او
  من با روان خواجه از او شکوه میکنم
  تا داد من مگر بستد اوستاد از او

 4. سلام جناب آقای بذرافکن…. من بنده خدایی را به نام حاج حسین بذرافکن می شناختم که پدر شهید مهدی بذرافکن و غلامحسن و غلامحسین(غلامی) بذرافکن بود و همسر بسیار مهربان و صبور و شوخی داشت که بعد از شهادت مهدی کمرش خم شد و چشمانش گریان. آیا رئیس غلامحسین بذرافکن پدر مرحوم حاج حسین بوده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا