گزارش

صداي پاي محرم در منطقه داریون

 

مردم منطقه داریون اين روزها بار ديگر به تکاپو افتاده اند تا بيرق عزاي حسين (ع) را بر کوچه و خيابان برپا کرده و عطر محرم را در فضاي این منطقه پر کنند.

امسال نیز از چند روز مانده به آغاز محرم، صحنه تلاش هاي شب و روز مردم منطقه داریون هستیم، مردمان دیندارلو،کوشک مولا،دودج،تربرجعفری،تربرلابیشه،تربر سادات.ایزد خواست،بردج و… مردمانی که عشق به حسين (ع) و ارادت به خاندان پيامبر، سرما را از يادشان برده است و با کوششي فراوان در و ديوار را به نام و ياد عاشورا زينت داده اند.

بار ديگر، داربست هاي فلزي از ديوار کوچه و خيابان ها بالا رفته تا ستوني براي خيمه عزاداري مردم متدین باشد و فرياد يا حسين(ع) پايه هاي اين ستون را به لرزش درآورد.

حسينيه ها، تکايا، مساجد و حتي اماکن عمومي و دولتي با پشت سرگذاشتن اعياد بزرگ قربان و غدير، در استقبال از ماه محرم چهره اي حسيني و عاشورايي گرفته اند و خود را براي زنده نگه داشتن ياد حماسه عظيم کربلا آماده کرده اند..

اين روزها، جوانان داریونی تا پاسي از شب و در حالي که سرماي هوا در آن ساعات به صفر درجه مي رسد، پس از آماده سازي خيمه هاي عزاداري و بيرق و کتل هاي يا حسين را در کوچه پس کوچه ها نصب مي کنند.

جوانان این منطقه هر شب پيراهن مشکي به تن در کوچه ها براي آغاز مجالس عزاداري اباعبدالله حسين (ع) لحظه شماري مي کنند و هر کدام در تدارک برپايي هرچه گرم تر مجلس ياد حسين (ع) و احياي امر به معروف و نهي منکر حسيني هستند.

اين روزها همه اهالی منطقه داریون، از پير و جوان و کوچک و بزرگ دل در ياد حسين (ع) آماده اند تا با برپايي مجالس عزاداري ، ياد قيام عاشورا رازنده نگه دارند و تحولي تازه در زندگي دنيايي خود رقم بزنند.

2 دیدگاه

  1. خدایا کمک کن تا هدف جوانان ما فقط عزاداری سیدالشهدا باشه و دنبال مسایل دیگر نباشند .نیتها خالص باشد ودلها به سوی او.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا