دفترچه خاطراتهمه

یاد نیکان (قسمت بیستم) مرحوم مشهدی نوراله بذرافکن

یوسف بذرافکن|
نام پدرش مرتضی بود ،اهل دین و دیانت ، اهل دعا و اطا عت خدا بود،یک ساعت نماز ،روزه و عبادتش ترک نمی شد ، فقط تسلیم خدا بود و بس ، بر سردینش کوتاه نمی آمد تسلیم فرقه ضاله نمی شد ، با آنها مخالفت می کرد .

از دوستی و مودت امام زمان (عج) و اهل بیت علیهم السلام سخن می گفت ، در آن زمان که اهل ایمان بسیار نبودند او از اهل ایمان بود ،هر چند شغلش برزگری بود اما بزرگ منش و بزرگوار بود ،تن به حقارت نمی داد ،صریح الهجه و خوش گفتار بود ،سواد هم داشت ،او مومنین را دوست می داشت و مومنین هم اورا دوست داشند مردم شجاعت و ایمانش را می ستودند. هر چند ممکن است ما امروزی ها امثال ایشان را نشناسیم اما پدران و اجدا د ما از آنها به نیکی یاد می کنند و آنها را از زمره نیکان می شمارند .روحش شا د یادش گرامی ، راهش پایدار .

9 دیدگاه

 1. روزِ وصلِ دوستداران یاد باد یاد باد! آن روزگاران یاد باد!
  کامم از تلخیِ غم چون زَهر گشت بانگ نوش شادخواران یاد باد
  گرچه یاران فارغند از یاد من از من ایشان را هزاران یاد باد
  مبتلا گشتم در این بند و بلا کوشش آن حق‌گزاران یاد باد
  گر چه صد رود است از چشمم روان زنده رود باغِ کاران یاد باد
  راز حافظ بعد از این ناگفته ماند ای دریغا! رازداران یاد باد!
  سلام و عرض خسته نباشید خدمت آقای بذرافکن، امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید و آیندگان نیز به نیکی از شما یاد کنند. اینکه یادی از نیکان می کنید کاری بسیار نیکوست. پیشنهاد می کنم از کسانی که برای داریون خدمتی کرده و اهل داریون نبودند نیز یاد شود. به نظر بنده بیشتر از گذشتگانی یاد شود که به این منطقه خدمت کردند، به صرف اینکه کسی اهل داریون بوده و از او به عنوان فردی مومن وشریف یاد شده بسنده نکنید. با تشکر از شما

 2. با سلام… افشین جان، اگر امکان دارد بفرمایید آیا با احمد عیسایی خوش نسبتی دارید؟ چه نسبتی؟ پویا و پایا باشید.

 3. با سلام و تشکر از پیشنهاد جنابعالی . هم اکنون در مورد افراد نیک نام غیر بومی مطا لبی در سایت موجود است مثلا در مورد مرحوم شیخ رضایی (اهل شهرستان داراب) . اگر خداوند تعالی کمک کند و «یاد نیکان» ادامه پیدا کند نوبت به افراد نیک نام دیگری خواهد رسید و حتی در نظر است به افراد نیک نام روستاهای حومه نیز پرداخته شود ،به شرط همکاری کاربران گرامی .اگر شما و سایر کاربران گرامی افرادی را می شناسند پیشنهاد دهید .البته قسمت یاد نیکان کار دشواری است وظرافت های خود را دارد،منتظر مطالب ارسالی و پیشنهادات شما عزیزان می مانیم .

 4. سلام جناب آقای یوسف بذرافکن. شما برای داریون خیلی زحمت می کشید. خواستم بدینوسیله از شما تشکر کرده باشم. داریون نما هم خیلی مدیون شماست. خدا خیرتان بدهد که دائم از نیکان یاد می کنید. به قول آقای زارع، پویا و پایا باشید.

 5. سلام به آقای جلیل زارع. شاد و زنده باشید.در پاسخ به شما: بنده برادر کوچکتر احمد عیسایی خوش هستم.

  1. سلام جناب آقای عیسایی، ورودتان را به سایت خودتان خوشآمد می گویم. بنده ارادت خاصی خدمت برادرتان دارم. با آن که هنوز ایشان را ندیده ام و آشنایی ما با هم در حد داریون نما و عکس هایمان است که در سایت است. پایتخت را می بینید واقعا غربتکده است. دو همشهری در یک شهر، ولی غریب و از هم دور. خوشحالم که با شما هم آشنا شدم. اگر امکان دارد کمی بیش تر خودتان را معرفی کنید. ساکن داریون هستید یا جای دیگر؟ از سن و سالتان بگویید و…. لطف کردید پرسش مرا بی پاسخ نگذاشتید. پویا و پایا باشید.

 6. سلام آقای یوسف بذرافکن. کار شما کاری بسیار با ارزش است. سایت شما هم سایت بسیار ارزشمندی است. موفق باشید.

 7. سلامی مجدد خدمت آقای جلیل زارع.متشکرم قربان، من هم از آشنایی شما خوشحالم. امیدوارم هر کجا هستید شاد و پیروز باشید. بنده متولد سال 58 ، ساکن شیراز ، کارشناسی ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی و دبیر تربیت بدنی هستم. شما هم می توانید از خودتان برای ما بگویید تا بیشتر با هم آشنا شویم؟درود بر شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا