ديدگاه

خاطره یک تولد شیرین…

یوسف بذرافکن|

شهریور ماه در راه است ، ششمین ماه سال یاد آور خاطره ی خوبی برای ما داریونی ها است .شهریور ماه خاطره یک تولد شیرین است .

آخرین روزهای تابستان خاطره تولد «داریون نما» است .داریون نما که آمد داریون شناسنامه دار شد ، «داریون نما» داریون را از غربت بیرون آورد . الان کسی نیست که با فضای مجازی و اینترنت در ارتباط باشد و داریون را نشناسد ، وقتی داریون نما متولد شد منطقه داریون از انزوا بیرون آمد .

داریون نما نه تنها معرف شهر داریون که معرف منطقه داریون است . داریون نما آینه تمام نما ی داشته و کمبود های منطقه داریون است . با «آسما نه هایش »می توان به آسمان ها سفر کرد واز مردان و زنان آسمانی درس آسمانی زندگی کردن را آموخت .«بوی بهشت»را می توان از شهداو زندگی سراسر افتخارشان استشمام کرد ه و همنشین آنها شد ، با «یاد نیکانش» می توان راه و روش نیکو زندگی کردن و نکو نام شدن را آموخت و با دل نوشته ها و دفتر چه خاطراتش می توان خاطرا ت شیرین و تلخی که بر مردم این منطقه گذشته است را مرور کرد ،با رمان «قلعه داریون »می توان به داریون قدیم و زندگی و باور های نیکان و اجداد داریونی ها آشنا شد .
داریون نما سرشار از عشق ناب و زلال مردمی است که به زادگاه خود عشق می ورزند ،اخبارش را دنبال می کنند با کمبودهایش قصه می خورند و از معرفی افراد موفقش شاد و مسرور می شوند .داریون نما قاب زیبای است که در آن هنرمندان ،اساتید ،نخبه گان ،و حتی جوانان قدیمش در آن دیده می شوند .داریون نما مدیون احدی جز مردم با صفایش نیست و همواره با وجود مشکلات فروان در کنار و همراه مردم است . به امید موفقیت روز افزون ، « داریون نما » ،تنها سایت رسمی و مردمی منطقه داریون .

7 دیدگاه

 1. داریون نما، عزیز مایی !

  تو ملک دلم، تو پادشاهی !

  از صبح به انتظارت ای گل !
  تاپ تاپ میزنه دلم، کجایی !؟

  شب ز دست تو خواب نداریم !
  چی میشه شبا زودتر بیایی !
  …………………………………

  از وقتی شدم اسیرت ای گل !
  پیچ و مهره هام جمله شده شل !
  ……………………………………….
  ………………………………………..
  ………………………………………

  با این همه، توی غربت ما،
  عطرت می پیچه، ای گل شب بو !

  توی عالمی که بی وفایی،
  غوغا می کنه تو شهر اخمو،

  داریون نما، یه چیز دیگه ست !
  شوره ! ولی خوشمزه چو کازو !

  داریون نما، عشق من و توست !
  نازه به خدا ! چون گل کرکو !
  …………………………………..

  از وقتی شدم اسیرت ای گل !
  پیچ و مهره هام جمله شده شل !

  “منبع: عزیز دل برادر”

 2. به مناسبت خاطره شدن داریون نما,میخواستم خاطره ای از زادگاهم داریون بنویسم دیدم خودم خاطره شدم.منکه به بهانه پیشرفت و ترقی داریون رو بدرود گفتم نمیدونستم چیز با ارزشی رو اونجا جاگذاشتم.پنجره مدرسه دخترانه شکافی شده بود که همه افکار من رو به کوه گداوان و زمینهای کشاورزی اطراف مدرسه وصل میکرد,به خودم میگفتم تو میتونی میتونی از همینجا به همه جهان معرفی بشی.ازهمین امکانات کم.افسوس که داریون پربود از امکانات.بچه های داریون سرشار از امکانات بودن.شاید الان توفکرید که منظور از امکانات چیه؟الان که چندسال ازفراقم از داریون گذشته اون امکانات برای من آرزو شده.آب وخاک و هوای داریون پر بود از انگیزه,پشتکار,اراده,سخت کوشی…الان میفهمم اون ستاره هایی که در آسمون شبهای داریون برام چشمک میزدن و باهاشون حرف میزدم وآرزوهامویادداشت میکردن همون ستاره های خوشبختیم بودن که حالا در هجوم حواس پرتیهای اجباریم گم شدهاند……به امید آنروزم که خودم و داریونم را بسازم

  1. با سلام… حرف دل ما را هم زدید. ممنون.برایتان پویایی و پایایی را آرزو می کنم. همین که دلتان برای داریون و داریونی می تپد خودش خیلی است.

 3. با سلام خدمت همه دوستان داریون نمایی
  اموز تولد داریون نماست من صمیمانه تبریک میگم ….پایدار بمان
  تولدت مبارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا