گزارشهمه

جانا سخن از زبان ما می گویی!؟ چند قربانی دیگر لازم است تا….!؟

جلیل زارع|
می گویند:افتخاری دیگر را برای داریون، رقم زده اند !؛ و در آمار پر تصادف ترین جاده های استان فارس، جاده ی شیراز –داریون – خرامه، اول شده است !
می گوییم:
جانا سخن از زبان ما می گویی!؟ چند قربانی دیگر لازم است تا مسئولین محترم بر این افتخار واقف شوند!؟
مانده ام، دیگر چه بگویم !؟ اصلا چرا من !؟ خودتان ببینید ! بخوانید ! قضاوت کنید !:
***برخی از تصادف های رخ داده در جاده ی شیراز – داریون – خرامه در دو سال اخیر که گزارش ( خبر و تصویر) آن ها ، در سایت داریون نما منعکس شده است:

۱– ۹۰/۸/۳
باز هم جاده ی شیراز – داریون، کشته داد. خودرو سواری عابر پیاده را زد و فرار کرد.

۲-۹۰/۸/۲۲
جاده خراب شیراز – داریون، جان یاسر بهمن پور را گرفت. مرحوم یاسر بهمن پور، هنوز دهه ی سی ام زندگی اش را آغاز نکرده بود که متاسفانه جاده ی ناهموار و خطرناک شیراز – داریون، جانش را گرفت و خانواده ی عزیزش را داغدار کرد تا مسئولین اداره ی راه، هم چنان شرمنده ی داریونی ها باشند !

۳-۹۰/۹/۲۶
سانحه ی شدید رانندگی یک دستگاه پژو ۲۰۶ با یک دستگاه پیکان بار، در محور داریون – خرامه

۴-۹۰/۲/۱۵
برخورد خودروی سمند با عابر پیاده در ۱۰۰ متری امام زاده ابراهیم(ع)، حادثه آفرید.

۵-۹۰/۱۰/۲۸
در مسیر دودج به سمت داریون، پزو ۴۰۵ منحرف شد و به تابلو کنار جاده زد.

۶-۹۱/۲/۱۱
برخورد خودرو پژو ۴۰۵ با یک دستگاه سمند سفید رنگ

۷- ۹۱/۷/۱۱
سانحه ی رانندگی در جاده ی شیراز – داریون، دو کشته و زخمی بر جا گذاشت. حدود ۵ کیلومتری داریون به سمت شیراز، سه خودرو( دو پیکان بار و یک مینی بوس) با هم برخورد کردند. در این حادثه، راننده ی مینی بوس، در دم جان سپرد و راننده ی پیکان بار، به بیمارستان، منتقل شد.

۸-۹۱/۷/۱۹
انحراف خودرو پراید از جاده در مسیر داریون – شیراز

۹– ۹۱/۷/۱۹
تصادف های زنجیره ای در جاده ی شیراز – داریون: ۵ خودرو که از سمت شیراز به طرف داریون در حرکت بودند، با هم تصادف کردند.

۱۰ – ۹۱/۱۱/۲۹
واژگونی وانت نیسان در جاده ی شیراز – داریون

۱۱– ۹۱/۱۲/۴
انحراف پژو ۴۰۵ در جاده ی داریون به شیراز که منجر به شکستگی سر راننده شد.

۱۲ – ۹۲/۲/۸
تصادف شدید در جاده ی شیراز – داریون: برخورد یک دستگاه پژو ۴۰۵ با یک دستگاه پژو پارس و سقوط یک خودرو نیسان از جاده

***از حرف تا عمل !……… وعده های مسئولین !
۱ – ۹۰/۹/۱۰
بخشدار مرکزی ، برای حل مشکلات داریون، در جلسه ی اداری شهر داریون، قول پی گیری داد.
۲- ۹۱/۴/۲۸
در جلسه ی شورای اداره ی شهرستان شیراز که در سالن فرهنگسرای گل های باغ نبوت داریون برگزار شد، فرماندار شیراز درباره ی مشکلات داریون از مسئولین مربوطه توضیح خواست !
۳- ۹۱/۶/۹
گفت و گوی داریون نما با رئیس اداره راه و شهرسازی شیراز: ۱۵ کیلومتر باقی مانده داریون تا پایان امسال آماده می شود !
۴- ۹۱/۸/۲۹
گفت و گوی اختصاصی سایت داریون نما با مدیر کل راه و ترابری استان فارس: اداره ی راه، کمبود بودجه دارد؛ داریونی ها تا دهه ی فجر صبر کنند !
۵- ۹۱/۹/۱۹
جناب آقای قادری نماینده ی مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی : بودجه ی تعریض جاده ی شیراز – خرامه در بودجه ی سال ۹۲ پیش بینی شده است که در صورت تخصیص اعتبار و انجام کار تا حد زیادی از تلفات جاده ای در این مسیر ۹۰ کیلومتری کاسته خواهد شد.
۶-۹۲/۴/۲۲
مسئول شرکت راهسازی آرایش شهری تهران( مهندس جعفر روایی): عملیات تعریض و بهسازی جاده ی داریون – ایزدخواست با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال از محل اداره کل راه و شهرسازی استان فارس از اوایل تیر ماه آغاز شده است، تا پایان سال جاری به اتهام می رسد !
***فریادهای داریون نما:
۱- ۹۰/۷/۱۲
جاده ی شیراز – داریون بوی مرگ می دهد/ این جاده ی لعنتی……. !
۲- ۹۰/۷/۳۰
امام جمعه محترم داریون: گفتید قبرستان که به این جا آمد امکانات می دهیم. پس کو امکانات ! به عنوان مثال، قرار شد جاده ی شیراز – داریون به صورت کامل تکمیل شود، اما شاهدیم تنها نیمی از آن عریض شده و نیم دیگر هم چنان خطرناک و خراب است که متاسفانه تصادف های بسیاری در آن روی می دهد !
۳- ۹۰/۷/۳۰
مسئولین اداره ی راه و ترابری در خواب خرگوشی ! : باز هم جاده ی داریون ! باز هم تصادف ! برخورد خودرو پژو ۴۰۵ با یک خودرو پیکان ! به نظر می رسد جاده ی شیراز – داریون هم چنان قربانی می گیرد و مسئولین محترم راه و ترابری هم چنان در خواب خرگوشی هستند !
۴- ۹۰/۸/۴
امام جمعه محترم داریون: قتلگاهی به نام جاده ی شیراز – داریون: پس از چند سال، تنها نیمی از این جاده، بهسازی شده و نیم دیگر، تبدیل به یکی از خطرناکترین جاده ی ایران و یا بهتر بگوییم جهان شده است !
۵- ۹۰/۸/۶
امام جمعه محترم داریون: جاده ی شیراز – داریون تا کی باید کشته بدهد تا درست شود !
۶- ۹۰/۱۱/۲۵
پی گیری یک خبر/ آقای مدیر کل ! دهه ی فجر امسال هم تمام شد و جاده ی شیراز – داریون آماده نشد !
۷- ۹۱/۲/۱۱
رحیم قربانی: جاده ی شیراز – داریون، گل بود به سبزه نیز آراسته شد ! پس کو وعده ی جناب آقای حسین فدایی، مدیر کل سابق اداره ی راه و ترابری استان در گفت و گوی خود با داریون نما در ۲۹ آبان که می گفت: داریونی ها تا دهه ی فجر صبر کنید !
۸- ۹۱/۲/۲۴
امام جمعه محترم داریون : آقای استاندار ! آقای فرماندار ! چرا نمی آیند مشکلات مردم داریون را از نزدیک ببینند !
۹- ۹۱/۹/۲۶
امام جمعه محترم داریون : جاده ی شیراز – داریون در شان مردم ولایتمدار منطقه ی داریون نیست !
۱۰- ۹۱/۱۰/۳
امام جمعه محترم داریون : جاده ی شیراز – داریون بسیار نامطلوب است و روزانه تصادف های منجر به مرگ در آن اتفاق می افتد
۱۱- ۹۱/۱۲/۵
جلیل زارع: قتلگاهی به نام جاده ی شیراز – داریون : شاید اگر من هم جای مسئولین بودم، مثل برخی از آن ها، دست روی دست می گذاشتم تا یک نفر از کره ی مریخ بیاید و برای رفع معضل جاده ی داریون شیراز اقدام کند !
۱۲- ۹۱/۱۲/۹
جلیل زارع : علل بروز حوادث رانندگی در جاده ی داریون – شیراز: یکی از علل، استاندارد نبودن، نابسامانی و طولانی شدن باز سازی جاده، بدون پیش بینی خطرات احتمالی و در نظر گرفتن راه کارهای مناسب و مهم تر از همه ، دست روی دست گذاشتن و به تماشا نشستن برخی از مسئولین است !
۱۳-۹۱/۱۲/۱۹
رئیس شورای شهر داریون جناب آقای ناصر شرفی خطاب به فرمانداری شیراز در جلسه ی ۱۶ اسفند نود و یک : ساماندهی ورودی داریون به شیراز از نظر بی نظمی و خرابی ، بی نظیر است. و با عنایت به آمار، ۱۷ کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی در سال گذشته، بسیار نگران کننده است !
۱۴-۹۱/۱۲/۲۵
امام جمعه محترم داریون : جاده ی شیراز – داریون، فاجعه است؛ مسئولین هر چه سریع تر فکری به حال این جاده ی خراب کنند.
۱۵ – ۹۲/۱/۲۷
علی عبدالهی : پاسخگوی وضعیت بد جاده ی شیراز – داریون کیست !؟ از بین رفتن آسفالت و ایجاد چاله ها، دست اندازهای متعدد و عرض کم جاده که خسارات غیر قابل جبران جانی و مالی را در پی دارد،معضلاتی است فراروی مردم منطقه که به صورت جدی خواهان رفع آن هستند
۱۶- ۹۲/۱/۳۱
خبرنگار داریون نما جناب آقای علی مختاری: مسئولین محترم اداره ی راه تحویل بگیرند ! جاده خراب شیراز – داریون ! کاش مسئولین محترم تصاویر خرابی و وضعیت بد جاده ی شیراز – داریون را که در داریون نما به تصویر کشیده شده است، ببینید !
۱۷- ۹۲/۴/۱۹
یکی از سهامداران شرکت باربری: اداره ی راه و ترابری استان فارس، ساختمان باربری داریون را اجاره کرده است. این اجاره به خاطر عملیات دو بانده کردن جاده ی شیراز – داریون است که از مسیر شیراز تا قبرستان و ار آن جا تا داریون ادامه می یابد و به صورت دو باند مجزا در خواهد آمد !

2 دیدگاه

  1. اقاي زارع سلام
    از ياداوري شما بسيار متشکريم
    اي مسولين استاني اي مسولين داريوني به خدا قسم در قبال خون تک تک عزيزاني که تو اين جاده جون خودشنو از دست دادن مسولين فردا در پيشگاه الهي جه جواب دارين بگذريم که اينجا به ما ميگيد پيگيري ميکنيم و… مگه يادتون رفته همين چند ما پيش يه ماشين يه خانواده کلا رفتن زير کمپرسي مگه عروسک اون دخترو کنار جنازش نديديد …

  2. مطابق خبرهایی که بنده شنیده ام قرار است مسیر جاده ی داریون قبل از رسیدن به قبرستان تغییر کند و جاده ی جدیدی کشیده شود که از سمت پل شریف آباد سر در خواهد اورد یعنی از مسیر کوه با حفر تونل و…جاده به سمت شیراز کشیده شود وکلا مسیر قدیمی حذف و فقط به قبرستان اختصاص یابد .انشااله به محض دریافت اخبار جدید ان را به اطلاع عزیزان خواهم رسانید.
    انشااله که این خبر صحت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا