اخبار

درختان دبیرستان سابق انصار داریون در حا ل خشک شدن است

خبرنگار:یوسف بذرافکن|

 خبر اول:درختان دبیرستان سابق انصار داریون در حا ل خشک شدن است

در خیابان دکتر حسابی روبروی منزل پدر شهید کورش قنبری دبیرستانی قدیمی واقع شده است که خیلی ها از این مدرسه و درختانش خاطراتی زیبادارند و بارها از دست گرما به زیر سایه دلنشین درختنانش پناه برده اند اما متاسفانه درختان این مدرسه قدیمی بر اثر بی آبی در حال خشک شدن است .این در حالی است که چند سالی است که این مدرسه دانش آموزی درس نمی خواند و چند ماهی است که آب این مدرسه توسط آبفای داریون قطع شده است .به نظر شما گناه این درختان کهنسال چیست ؟ آیا این درختان جزء فضای سبز شهر محسوب نمی شوند ؟ البته ما به فکر مقصر نیستیم اما به دنبال نجات این درختان زیبا از خطر نابودی هستیم .آیا کسی است که این موجودات زنده را یاری کند ؟

خبر دوم:اردوی مشترک دانش آموزان نمونه کانون ، مسجد ومدرسه برگزارشد

در یک اقدام جالب و ابتکاری تعداد چهل و دو نفر از دانش آموزان نمونه داریون در اردویی مشترک شرکت نمودند. این دانش آموزان براساس فعالیت در کانون مسجد ، کانون وحدت و فعالیتهای فرهنگی مدرسه حقیقت جو انتخاب شده بودند .ملاک شرکت در این اردوی یک روزه ،حضور فعال در برنامه های فرهنگی ،هنری و مذهبی بود . شرکت کنندگان اردو ضمن بازدید از موزه تاریخ طبیعی و باغ ارم شیراز از برنامه شنا و پارک نیز استفاده کردند .دانش آموزان در پایان اردو برنامه های اردو را بسیار جذاب و متنوع ارزیابی کردند .

9 دیدگاه

 1. خشک شدن درختان دبیرستان انصار و قطع کردن درختان گلزار شهدای داریون از قطع کردن درختان باع قلهک تهران توسط سفارت انگلیس هم درناک تره!!!

 2. باغ های قصرالدشت با آن همه عظمت با ریختن آهک نفت توسط صاحبانشان وبرای سودجویی تغییر کاربری یافتند جایی خودشان را به آپارتمان دادند هیچ کس به دادنشان نرسید حال چند درخت که جایی خود دارد خشک شدن این درختان خم به ابروی کسی نمی اورد هرچند من احساس میکنم آبیاری درختان مکان هایی عمومی وظیفه شهرداری میباشد شاید هم من اشتباه میکنم

 3. مطلبی بگویم شاید کمی روی اداره ابفا تاثیر گذاشت و عرق کردند
  در روبروی شورای حل اختلاف منزل پدر شهید کوروش قنبری قرار دارد که انسانی بسیار خوب هستند هر روز از ساعت 4عصر درب منزلش را باز میگذارد تا بنده و اقای بذرافکن از انجا برای مراجعین شورا اب ببریم .من و اقای بذرافکن قبل از اینکه به پرونده ها رسیدگی کنیم باید با بیست لیتری از منزل ایشان اب ببریم .روز سه شنبه که برای آب آوردن رفتم پدر شهید قنبری گفت من درب را نمیبندم هر کدام از مراجعین که نیاز به آب یا قضای حاجت یا…داشتند بگویید به اینجا بیایند.
  از درختان محوطه بگویم که فکر کنم حدود 60سال سن دارند و تاریخی هستندو یادبودی از دوران مدرسه ی همه ی ما میباشد .چه دانش اموزانی که در دوران مدرسه در زیر سایه سار آن درس خوانده اند و بازی کرده اند ولی الان فکر کنم 5-6ماهی هست که اب نخورده اند و رنگشان به زردی گراییده است .فقط میتوان بگویم حیف و حیف و..
  چند روز پیش با شهرداری تماس گرفتم و گفتند انشااله با ماشین اتشفشانی برای ابیاری انها اقدام خواهیم کرد ولی تاکنون که اقدامی ندیده ایم .

 4. واقعا گریه ام گرفت چون من هر شب خواب مدرسه و دوستان رو میبینم که زیر همین درختها نشسته ایم و داریم از این در و
  او ن در حرف میزنیم چه خاطراتی ما دختران راهنمایی هاتف و دبیرستان انصار از این درختها نداریم و این درختان تمام درد و دلای دخترونه ی ما رو تو برگ برگ و ریشه هاشون پنهون کردند ای کاش میتونستم یه سر به داریون بزنم و یک بار دیگه زیر سایه ی درختای مدرسه با همون همکلاسیهای قدیم بشینیم و از دلتنگیهامون بگیم هیییی روزگار کاش میشد برای یک روز هم که شده به دوران مدرسه برگردم

  1. سلام بر “م.ع”…..
   حق دارید ناراحت شده و حتی اشک بر چشمانتان جاری شود. راستش را بخواهید، آخرین باری که به داریون آمدم، آقای یوسف بذرافکن مرا به مدرسه ی حقیقت جو که محل کارش بود، برد. خاطرات کودکی در ذهنم تداعی شد و چه قدر از آن خاطرات حرف زدیم. برای من، داریون، خانه ی پدری، مدرسه ی حقیقت جو، مدرسه ی شهید خوش نژاد، خانه ی فرهنگ و روستای سابق( بهزیستی فعلی)، سنگ سوراخی، تنگه در و…. و ….. و …. یعنی کودکی و نوجوانی و جوانیم. و از ذهنم پاک شدنی نیست که نیست. پس به شما هم حق می دهم که نگران خشک شدن درختان مدرسه ای باشید که بنده اصلا نمی دانم کجاست …..

 5. اقای زارع سلام
  مدرسه ی انصار همان مدرسه ای است که در سالهای 60-63به مدرسه ی هجرت معروف بود و در پشت منزل حاجی سهراب دریانی قرار دارد .انموقعها مرحوم قاسم کاشفی مدیر ان بود.
  این مدرسه در کوچه ای قرار دارد که جوی اب پاریو از ان عبور میکرد و اگر کوچه تنگ روبروی مسجد امام محمد تقی را ادامه دهیم و مستقیم جلو برویم به ان میرسیم..الان نمیدانم متوجه شدید که مکان ان کجاست؟
  علی زارع

 6. با سلام. متاسفانه آدرس هایی را که دادید، همه برایم نا آشنا هستند.فقط آدرس مسجد را متوجه شدم. با این حساب باید، در یکی از کوچه های تنگ موازی کوچه ی مدرسه ی حقیقت جو باشد . کوچه ای که در غرب کوچه ی مدرسه ی حقیقت جو قرار داشته و یک سر آن به کوچه ی درختی و سر دیگر آن به خیابانی ختم می شود که موازی خیابان درختی است و از سمت شرق به “دم حمام” و “دم قلعه” و از سمت غرب به “چمدان سازی محمد حسن” ختم می شد. آدرس های من برای شما، همان قدر عجیب و غریب است که آدرس های شما برای من. من آدرس ها را با ذهنیت سی سال پیش دادم …..

 7. سلام استاد
  تمام ادرسهای شما را متوجه شدم و به یاد دارم
  دقیقا سه کوچه مانده به حمام قدیمی که فکر کنم حمام مرحوم کل اقاجان نامیده میشد.
  سالها پیش این خیابان اصلی بود ولی بعدها یکباره برعکس شد و خیابان درختی اصلی شد!!این هم از عجایب روزگار بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا