گزارش

حاشیه هایی از یک گزارش فوتبال؛جدال لفظی غلام پیروانی و آقای داریون نما!

روح الله قربانی|

ازچند روز قبل بازي تيم فجر شهيد سپاسي و تراكتورسازي تبريز كه از هفته ششم رقابتهاي فوتبال در استاديوم حافظيه برگزار مي شد قصد كردم به استاديوم حافظيه بروم و بازي را از نزديك تماشا بكنم با هماهنگي كه با جوكار از پرسنل شهرداري انجام دادم قرار شد جمعه  با او به ورزشگاه برويم كه وي موفق به آمدن نشد ساعت 7 به سمت ورزشگاه حركت كردم كه بعد از خريد بليط در هنگام ورود به استاديوم با بهرام كرمدار مدير خزانه داري هيات فوتبال فارس برخورد كردم وي گفت :صبر كن تا با هم به داخل برويم خلاصه تا آمد باجه هاي بليط را مرتب تر كند و كارها را سازماندهي كند و با هم به داخل برويم سوت پايان نيمه اول توسط داور زده شد همراه كرمدار راهي داخل استاديوم شديم وي  مرا با عنوان خبرنگار سایت داریون نما به مدير روابط عمومي و مطبوعات هیات فوتبال فارس معرفی و مرا به سمت جايگاه خبرنگاران هدايت كرد .در آنجا با ديدن مدير سايت داريون نما اعتماد به نفسم هم بيشتر شدو از آنجا كه خبرنگاري لحظه اي است قرار شد گزارشي براي سايت داريون نما تهيه و ارسال كنم.

در همين حال بازيكنان براي شروع نيمه دوم وارد زمين شدند و در بين آنها مهرزاد معدنچي را ديدم كه آرام به سمت نيمكت تيمش(فجر شهيد سپاسي)در حال حركت بود يادم آمد روزهاي كه اين بازيكن عضو پرسپولیس بود و برای خودش بروبیایی داشت را تشويقهاي آنچناني مي كردند . واقعا چقدر فوتبال بي رحم است و شايد هم يكي از عللي كه بازيكنان فوتبال بعد از بازنشستگي دچار افسردگي مي شوند همين باشد.

نيمه دوم بازي شروع شد و بازي سرد و كسل كننده اي بودتا اينكه در دقيقه 73 برخورد سيامك كوهنورد (كاپيتان سپاسي)با بازيكن تيم تراكتور سازي باعث درگيري و تعطيلي بازي به مدت حدود يك دقيقه و اخراج وي شد و بازي با همان نتيجه صفر بر صفر به پايان رسيد.

بازي كه تمام شد متوجه شدم مدير سايت داريون نما از دوستان نزديك و صميمي فرشيد طالبي بازیکن شیرازی تراکتورسازی است و اصلا براي ديدن او به ورزشگاه آمده است در همين لحظه كه منتظر آمدن فرشيد طالبي بوديم كلمه اي روي ديوار استاديوم حافظيه نوشته بود كه توجه ما را به خود جلب كرد و آن جمله اين بود:”اجدر داریون”!

غلام پیروانی سرمربی فجر سپاسی شیراز

بعد از ديدار جناب داریون نما با فرشيد طالبي با مدير داریون نما حاشيه هاي ديگري نيز به وجود آمد از قرار معلوم آقای داریون نما در در روزنامه خبر جنوب مطلبي انتقادآمیز پيرامون غلام پيرواني نوشته بود كه پیروانی با ديدن آقای داریون نما چند دقيقه اي به صورت گلايه آميز با وي صحبت كرد هرچند که جناب داریون نما با صبر و بردباری به انتقادهای پیروانی پاسخ می داد اما انگار مش غلام عصبانی تر از این حرفها بود و گوشش به چیزی جز زبان خودش بدهکار نبود.

در همين حال محمد هادي آيت اللهي نايب رييس اول فدراسيون فوتبال نيز آمد و پس از روبوسي با جناب داریون نما نگذاشت کار به جای باریک بکشد! و پیروانی را برد و جریان همین جا تمام شد!

18 دیدگاه

 1. بزرگی پرسپولیس جای بحث نداره، ولی شما با این حرف تیم فجر رو در حد تیم های دسته سه کومور پایین آورید!!یعنی فجر اینقدر بدبخت شده که شده کمپ افسردگی!!حالا خوبه که استان فارسی هستید و این حرف رو می زنید!!پس دیگه نباید از افرادی مثل فردوسی پور انتظار دیگری داشته باشید…

 2. گزارشگر بازی دیروز یه مقایسه بین تیم های تراکتور و برق انجام داد که جای تامل داشت،گفت وقتی تراکتور به لیگ برتر صعود کرد برق در هر دو بازی رفت و برگشت تراکتور رو شکست داد!الان تراکتور کجاست و برق کجا!؟برق که اصلا وجود خارجی نداره!!!علت این تنزل چیه؟!وقتی ما خودمون رو باور نداشته باشیم اوضاع بهتر از این نمیشه…

 3. سلام آقای قربانی
  چه گزارش جالبی بود . به این میگن یه خبرنگار با حال و لی اون جمله :”اجدر داریون”! معنیش چی هست ؟

  آقای داریون نما دیگه بنده ی خدا شاه غلام رو نکوب گناه داره والا……

  1. سروش جان سلام
   حقيقتاازمعني اين كلمه اطلاع دقيقي ندارم شايد مي خواسته بنويسد اَژدَر:كه یک سلاح انفجاری پرتابی است که از دریا و در درون آب پرتاب می‌شود.

  2. سروش جان سلام
   اژدر لقب یکی از بچه های داریون است که احتمالا با رفقایش به دیدن بازی رفته بودند و ودوستانش هم چون به ایشان لطف دارند اسم او را بزرگ نوشته اند تا هرکس که دید بفهمداژدر اونجا حضور داشته است.کلا داریونیهای ساکن داریون هر جا اسم اژدر را ببینند فورا میفهمند داریونی در ان مکان حضور دارد
   اسم اژدررا نمی اورم چون شاید خودش دوست نداشته باشد

 4. متاسفانه برق اسیر مدیریت ناصحیح شد ازصحنه لیگ محو شد یادش بخیر یه مدت فجر لقب بهترین تیم شهرستانی را گرفت امسال حال فجر هم خوب نیست امیداوارم تنها تیم شیرازی امسال در لیگ بمانند در تجربه شاغلام شکی نیست اما عاقبت تیمی که بدون خرید خوب با سرمایه اندک وازدست دادن بازیکن سال قبل بسته میشد روشن نیست

 5. متاسفانه برق اسیر مدیریت ناصحیح شد ازصحنه لیگ محو شد یادش بخیر یه مدت فجر لقب بهترین تیم شهرستانی را گرفت امسال حال فجر هم خوب نیست امیداوارم تنها تیم شیرازی امسال در لیگ بمانند در تجربه شاغلام شکی نیست اما عاقبت تیمی که بدون خرید خوب با سرمایه اندک وازدست دادن بازیکن سال قبل بسته میشد روشن نیست و به قول کربکندی وقتی مربی برق بود گفت این تیم با این شرایط حتی با مورینیو هم سقوط میکند

  1. سلام و تشکر از جناب جلیل زارع
   بنده همواره انتقاد سازنده را در دستور کار خود قرار داده ام. اما ظاهرا بعضی ها هیچ گونه انتقادی را بر نمی تابند. درباره تیتر این مطلب هم فکر کنم کمی درست نیست. جدال یعنی بحث تند دوطرفه. اما جریان من و مش غلام یک طرفه بود. او می گفت و من تنها شنونده بودم!

   1. با سلام، اگر امکان دارد، تیتر را به صورت زیر ویرایش نمایید. البته با اجازه عزیز دلم روح الله:

    حاشیه هایی از یک گزارش فوتبال؛جدال لفظی یک طرفه ی غلام پیروانی با آقای داریون نما!

 6. سلام
  آقا سروش واقعا نمیدونی؟!!!! اجدر لقب یکی ازبچهای داریون هس.خوشم میاد نام ونشون داریونی همه جاهست,حتی…

 7. سلام بر آقای داریون نمای عزیز….
  جز این هم از شما انتظار نمی رود.
  با شناختی که از شما داریم، مطمئنیم که همین طور بوده است.
  در مورد تیتر این مطلب و برخی مطالب دیگر هم حق با شماست.
  ضمن تشکر از دوست عزیزمان جناب آقای قربانی، خالی از لطف نیست اگر مثل گذشته وقت بگذارید و تیترهای نامناسب را ویرایش نمایید. هر چند زحمت است ولی به زحمتش می ارزد. شما هم که الحمدلله سرتان درد می کند برای زحمت و روز بی زحمت را روز خوبی نمی دانید.
  با تشکر از همه ی زحماتی که دائم متقبل می شوید….

  1. آقاي زارع
   سلام
   الحمدالله شما وجناب داريون نما و ديگر عزيزان سايت داريون نما همه استاد هستند و بنده خدمتگزار سايت و تمامي دوستان هستم و به نوبه خودم براي تمام كاربران محترم سايت داريون نما كه به سايت خودشان لطف دارند آرزوي موفقيت و كاميابي دارم.

 8. روح اله جان دوست خوبم سلام
  بازم هر جا رفتی یه فتنه به پا میشه !!!!
  شاید هم تقصیر اژدر بوده !!!!
  اگه اژدر متوجه شده بود صدرصد به یاری اقای داریون نما می امد.
  … بگذریم خارج از شوخی ، اقای قربانی گزارش خیلی جذاب و خوبی بود دست مریزاد.

 9. با سلام
  اقا اینها رو ول کنید فینال فوتبال جام زنده یاد الله داد جهانی چی شد؟
  البته شنیده حاکی است که کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به اقای کفاشیان گفته که تا اطلاع ثانوی فینال جام داریون برگزار نشده ممکنه بازیکنان مصدوم بشن اون موقع برای جام جهانی برزیل دستمون تو حنا بمونه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا