ديدگاههمه

انتظار شما از اعضای جدید شورای اسلامی شهر داریون چیست؟

قربان روح خدایی|

وقتی یک لحظه همه فکرهای روزمره زندگی را کنار می گذاریم و به گذشته خویش نگاه می بینیم از بدو تولد تا همین لحظه چقدر زودتر از آنچه فکر کنیم گذشته است و وقتی در کارهای انجام شده دقت می کنیم می بینیم هر کاری شروع و پایانی دارد این را گفتم تا به این مطلب اشاره کنم که دوره سوم شوراهای اسلامی شهر داریون نیز هفته پایانی کار خودش را سپری می کند خوب یا بد ،کم یا زیاد،این دوره نیز تمام می شود و شورای اسلامی از هفته آینده شروع به کار می کند.

بهانه این چند سطر مقدمه اما همین است. انتظار شما از شورای اسلامی چهارم و اعضای جدید آن چیست.

نظرات و سوالات خود از اعضای شورا را می توانید در پایان همین مطلب ارایه کنید.

27 دیدگاه

 1. سلام…. انتظار ما این است که با دقت تمام، داریون نما را ورق زنند و دیدگاه های منتقدانه ی کاربران عزیز را خوانده و بر روی آن ها تامل کنند؛ به ویژه، “فراخوان های عمومی داریون نما، برای مردم منطقه ی داریون” را که جمع بندی نظرات سازنده ی بسیاری از کاربران بوده و یک کار کارشناسی شده است را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. پیشنهاد می کنم خودشان چنین پستی را برای کاربران ایجاد نمایند تا پلی بین آن ها و کاربران ایجاد شود، که مسلما کارساز است…

 2. از شورای جدید انتظار داریم مطابق با اختیاراتشان ، قول ووعده بدهند نه خارج از چارچوب ،ضمنأ ظرفیت تهمت و غیبت و… خوری خود بالا ببرند ومنتظر هرگونه تهمت وافترا باشند

 3. انتظار میرود که اعضای شورای اسلامی به نظرات مردم بها بدهند و در تنها رسانه ای که مردم داریون حضور دارند حضور فعالی داشته باشند و به پرسش ها ونگرانی های مردم پاسخ بدهند .

 4. من به عنوان يك شهروند كه به 4 نفر از اين 5 نفر راي دادم فكرميكنم با توجه به اينكه اعضاي محترم شورا جوان و پر انرژي هستند و حتما داراي سليقه هاي متفاوت مي باشند بايد به عقايد همديگر احترام گذشته و اختلافات روزهاي تبليغات و روز راي گيري را كنار گذاشته وبه مسئوليتي كه به آنها سپرده شده فكر كنند و عزم خود را جهت خدمت به مردم جذب كنند كه بزرگترين آفت تفرقه است

 5. به وعده هایی که موقع تبلیغات میدادن عمل کنن همین بزرگترین کارهس,ازاعتمادمردم سواستفاده نکنن برا شهرداریون کارکنن,منافع مردم روهدف قراربدن نه منافع شخصی خودشون.

 6. ما انتظاری جزء خدمت نداریم،البته از نوع صادقانه…شوراهای قبلی در کنار نکات مثبت فراوان،جنبه های منفی هم داشتند که این طبیعی است،اما دیگر قادر به تماشای تکرار این اشتباهات نیستم.

 7. با سلام خدمت همشهريان محترم
  انشا اله با توكل بر خدا ، همياري ،همفكري و مشاركت مردم و تلاش منتخبين شما در شورا مشكلات در حد امكان رفع و كارنامه 4 ساله شوراي جديد مقبول و رضايت خاطر در پي داشته باشد. به اميد حق شما نيز در امجام امور عام المنفعه ما 5 تن را ياري نموده و انتظارعموم در باب رسيدگي به مسايل ،كل جامعه باشد نه مشكلات شخصي البته هدف از بيان اين مطلب توهين به فرد يا قشر خاصي نيست. اميدوارم بتوانيم گامي هر چند كوچك در جهت خدمت به مردم برداريم و از راهنمايي شما بزرگواران كمال استفاده را نماييم. من الله التوفيق

  1. سلام از سركار خانم مردانه و آقاي شكري كه با سايت خودشان از الان تعامل دارند متشكريم

  2. با سلام
   سرکار خانم مردانه
   اینکه فرمودید از راهنمایی دیگران استفاده می کنید متاسفانه صحت ندارد نه شما ونه سرکار خانم جهاندیده از خرد جمعی رویگردانید وضمنا تعامل کمی با امام جمعه محترم دارید که در مراسمات متداول است که شورا (رئیس شورا)در کنار ایشان باشند که ماشااله اکراه دارند.وتا زمانی که اینطور باشد داریون شاهد رشدی نخواهد بود بالاخره امام جمعه محترم در جامعه جایگاهی دارند که نمی توان ایشان را نا دیده گرفت.انهم دلسوزی توام با پشتکار وخاکی بودن ویک رنگ بودن ایشان با مردم عادی وبخصوص گیرایی ایشان در بین تمام اقشار داریون .

 8. سلام، ممنون و خسته نباشید….
  جای بسی خرسندی است که شما هم مثل جناب آقای شکری، صریح و سریع پاسخ گو هستید. فکر می کنم، دارد شالوده های ایجاد پلی مستحکم بین شورا( مسئولین مردمی) و داریون نما( مشتی نمونه ی خروار از مردم منطقه) ایجاد می شود. شروع خوبی است. باید هر دو گروه، هم دیگر را باور کنیم و روی تاثیر دیگری بر جریان امور حساب کنیم.

  دارم به این موضوع فکر می کنم که با تامل بیش تر و در فرصتی مناسب تر در صورت قبول تحریریه داریون نما ، پستی را برای ارتباط مستمر و سودمند، در این فضای مجازی ایجاد نماییم…. هر چه خدا بخواهد. پویایی و پایایی بیش تر را برایتان آرزومندم.

 9. فقط یک کار مثبتی که تا الان شورا انجام داده را نام ببرد.
  شورای فعلی تا اکنون هیچگونه عملکرد مثبتی نداشته است ان از انتخاب شهردار که مدتها طول کشید .اگر کاری انجام داده اند ارائه دهند .دلم میخواست شورای سوم بود تا الان هزاران انتقاد شده بود

 10. سلام سورنا جان
  بعد از مدت ها این پیج رو دوباره باز کردی با یک سخن بسیار زیبا.واقعا اینه برای یه شهردار انتخاب کردن چندین ماه وقت صرف کردن و الانم فکر کنم مشغول فکر کردن برا این هستن که باید اقدام بعدیشون چی باشه حالا جالب اینجاست که تمام جلسات هم مثل جلسات ژنو البته با تدابیر امنیتی بیشتر پشت در های بسته و بدون خبرنگار انجام میشه که تا کنون تو هیچ جا دیده نشده اونجا هایی هم که را نمیدن بعد از جلسه توضیحاتی در مورد صحبتاشون میدن اما اینجا…………………..

 11. سلام طیبه جان همکلاسی قدیمی
  همینکه به درخواست کاربران پاسخ خود را ارایه دادید یکی از کارهای مثبت شماست(یک نمونه واسه دوستان) ممنون . لطفا به تعامل خود با سایت محبوبمون ادامه بدین و اگه امکانش هست از داریون نما بخواهید یک بخش را به ارائه گزارش از عملکردتان اختصاص دهد. لطفا با توانایی بالای خود هرقدر میتوانید به شهرمان خدمت کنید . اگر خدمات شما به چشم بیاید اکثر مردم داریون قدرشناسند.

 12. سلام

  امىدوارم اىن شورا بىشتر به فکر جوانان باشد.چه در زمىنه فراهم کردن فرصت شغلى وچه در زمىنه ورزش

  ممنون

 13. نزدیک به 9ماه از آغاز به کار شورای چهارم گذشت و هیچ حرکتی مشاهده نشد !! پس دلواپسان داریون چرا سکوت اختیار کرده اند !!!

 14. با سلام به تمام دوستان داریون نما
  شاید این حرفایی که میزنم برایتان تکراری باشد ولی تا به این صورت عمل نشود عمل کرد هیچ شورا و مسئولی قابل پیگیری نمیباشد.
  برای اینکه داریون بتواند به یک شهر ایده ال تبدیل شود و مشکلات ان مرتفع گردد بهترین حالت اجرای کار این است که شورا قبل از هر اقدام با برگزاری جلسات و همایشها یک برنامه مدون تخصصی با حضور متخصصان همین شهر تدوین و بر اساس اولویتهای شهر نسبت به اجرای انها را به مرحله اجرا بگذارد . و برنامه زمان بندی و نوع اولیتها و نیازها را بصورت مستمر در اختیار مردم قرار دهد

  شورای محترم باید این را بداند با بی برنامه گی هرگز نمیتوان شهر را اباد کرد

  1. سلام عزیز…

   ولی من معتقدم که تا افکارمان نو نشود، تغییر و تحول آن چنانی هم صورت نمی گیرد !

   قبل از هر چیز، اول باید پاره پورگی فکرمان را وصله پینه کنیم قربانت بروم ! این طوری هاست که آن طوری هاست !

   1. سلام بردار زارع عزیز
    ماباید این را قبول کنیم که افکار منجمد ،خود به خود نو نمیشوند وانسان متحجرهمیشه متحجر میماند.
    برادر زارع باید به فکر ابتکار بود باید مردم منطقه را به خود باوری رساند مردم داریون با صنعت وتولیدات آن کاملا غریبه هستند واعتمادی به این نوع مشاغل ندارند پس باید از گوشه ای شروع کرد وآنها را با این صنایع ومشاغل آشنا کرد.واین تنها با برگذاری جلسات وهمایشهای متعدد وبا حضور مردم ومسولین امکان پذیر است.
    اگر مسئولین ومردم نشسته اند که افکار خودبه خود نو شود…زهی خیال باطل.

    1. سلام و باز هم سلام ” غریبه در شهر خود ” عزیز…

     این، تنها حرف شما نیست که حرف همه ی ما کاربران داریون نماست و از زبان شما عزیز دل برادر، در این فضای مجازی طنین انداز می شود و ما همه، مهر تایید بر آن می زنیم.

     شاید دیگر وقت آن رسیده باشد تا گردهمایی و همایشی را که در ” مرحله ی دوم فراخوان عمومی داریون نما برای مردم منطقه ی داریون ” حرفش را زده ایم و به نوعی می تواند ” سومین مرحله… ” باشد، به مرحله ی اجرا در آوریم. هر کس با ما هم صدا و همراه است این گوی و این هم میدان. اعلام و آمادگی کنید تا به سرانجامش برسانیم.

     باز هم می گویم که ما مکلف به انجام تکلیف هستیم و نتیجه اش را هم، به ید قدرت کسی میسپاریم که امام امت (ره) اعتقاد و ایمان داشت که هم او بود که خرمشهر را آزاد کرد.

     پس، از اقدام برای انجام تکلیف نهراسیم و برخیزیم و ایمان راسخ داشته باشیم که خدا با ماست؛ لسان الغیب می گوید نه من که زبانی الکن و قلمی ضعیف و ناتوان دارم که : ” ای دل ار سیل فنا بنیاد هستی برکند، چون تو را نوح است کشتیبان، ز طوفان غم مخور. ”

     به این باور برسیم و برخیزیم و یا علی را بگوییم….

 15. سلام به همه داریونی ها وداریون نماییهای عزیز.
  حال که حرف از کار وحمایت مسولین از مشاغل هست،آیامسولین در مسله حمایت از تاکسی های مسافرکش خط داریون ،شیراز برنامه ای دارند؟چرا هنوز با وجود اینکه داریون مجهز به سیستم حمل ونقل تاکسی است خودروهای شخصی دراین خط مشغول هستند.کسی که تاکسی دارد یعنی شغل او رانندگیست واز این راه امرار معاش میکند.اما خودرو شخصی یا برای تفریح مسافر میزنه یا پول توجیبی! آ؛یا واقعا نظارتی برمسافربریهای شخصی هست؟؟؟حتی بعضی مسافربرهای شخصی حتی گواهینامه هم ندارند!چه برسد به صلاحیت حمل مردم دراین جاده پر خطر.
  ازمسولین خواهشمندم پیگیری کنند ومسافربرهای شخصی را سازمان دهی یا از این کار منعشان کنید.
  چرا که راننده تاکسی داره مالیات وعوارض میده وبیمه اش مسلما بیشتر باید پرداخت کنه وبابت هرسرویس رفت وبرگشت مبلغی روباید بابت بیمه مسافر پرداخت کنه ولی مسافربر شخصی هیچ کدام از این هزینه ها نمی پردازد.

 16. با سلام .انتظار داشتن از هر ارگانی و یا هر شخص حقوقی را نباید با وظایف محوله ان مجموعه یگانه گرفت. اینکه شورا باید به انجام وظایف خود اهتمام داشته باشد مسئله ای کاملا بدیهی است .در کنار انجام تام مسئولیت ها انوقت میتوان به این مسئله نیم نگاهی انداخت که مردم چه انتظاری از شورای شهرشان دارند.در این برهه از زمان که بسیاری ازمردم هنوز حتی شرح وظایف شورا را نمی دانند وهنوز کسی نمی داند که شورا دقیقا باید چه اموری را پیگیری کند چطور میتوان از انتظارات مردم سخن گفت.مشخصه بارزتر اعضای شورای جدید شهر داریون در زمان انتخابات در دوره اخر که تعدادکثیری ازمردم راقانع ساخت تا به اعضای کنونی شورا رای دهند شاید تجارب علمی وسطح تحصیلات ایشان بود که به نظر میرسد حداقل باید پاسخگویی این وجهه از انتخاب مردم باشندولی به نظر میرسد تاکنون هیچ نشانی از بلاغت وعلمی بدون را داریونیی ها و داریون نمایی ها دریافت نکرده اندامیدوارم هر چه زودتر شاهد بروز وجهه ای متناسب با سطح علمی اعضای شورایمان باشیم چراکه مردم داریون شایسته یک مجموعه فرهیخته در سطح شورای شهر هستند.

 17. دوستان تنها داشتن مدارک تحصیلی بالا والقاب دهان پرکن دکتر ومهندس( که اعضای شورای چهارم حق وناحق برای خود انتخاب کردند ودر تبلیغاتشان از آن استفاده کردند ومردم رو…..) که نشان دهنده کارآیی یک مجموعه نیست ، مدیریت وتجربه آن در موارد شورایی بسیار کارساز تر از مدرک تحصیلی هست ، در ضمن شوراهای قبل نیز افراد بیسوادی نبوده اند ، شورای دوره قبل باسوادترین شورای دوره سوم دراستان فارس بودند

 18. با سلام
  افراد شورا هم دوره قبل و هم این دوره صلاحیت وتوانایی کافی برای پیگیری امور دارند. منتها یکی از مشکلاتی که متاسفانه در داریون شاهد آن هستیم اینستکه اولا بعضی از مردم به قول خانم مردانه منافع شخصی خود را در نظر میگیرند وتوقع نابجا دارند، ثانیا در هر دوره ای بعضی از اعضا محافظه کارانه عمل کرده اند،ثالثا وقتی که کسی می خواهد کاری برای مردم انجام دهد مورد تهمت سایرین قرار میگیرد و همکاری لازم نه از طرف بقیه اعضا ونه از طرف مسئولین شهر با او صورت نمیگیرد وبا این وضع فکر نمیکنم به جایی برسیم.چون شرط اول اتحاد و توکل است که ما تا به حال ندیده ایم.با این وجود امیدوارم در اینده شاهد وضعیت بهتری در شهرمان باشیم.

 19. هر كس نماينده مردم ميشود دوست دارد كاري براي مردم انجام دهد هر كس به اندازه وسع و تفكرش فقط اين را بدانيد كه كاغذي براي مردم امضا كردن كار نيست مشكلات آنها را حل نمائيد كه 40 دفعه سر و كارشان به شهرداري نيفتد ضمنا كار اصلي كه سند منازل مسكوني است يادتان نرود . ضمنا از برگرداندن مصوبه شورا هم ترسي نداشته باشيد چون اين دور و زمونه همه اشتباه ميكنند مثلا مصوبه پول آسفالت كه داد همه را در كرده است اصلاح نمائيد چون مردم داريون اكثرا زير خط فقر هستند .
  همشهريان عزيز نظر بدهندكه طبق مصوبه شورا هزينه آسفالت زمين دو طرفه (يكي از طول يا عرض بيشتر زمين محاسبه ميشود ) زمين سه طرفه طبق مصوبه اي كه نوشته نشده 2 طول يا عرض بيشتر محاسبه ميكنند كجاي ايران زميني كه 25 يا 30 ميليون تومان خريد و فروش ميشود 5 ميليون بايد پول آسفالت بدهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا