ديدگاههمه

به بهانه آغاز به کار شورای جدید؛ترکیب شورای چهارم داریون:2+2+1!

اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر داریون ساعت 18 امروز معارفه و در اصل فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

بهانه نوشتن این مطلب هم همین آغاز به کار اعضای شورای جدید شهر داریون است. در این مجال ضمن تشکر از فعالیتهای انجام شده توسط شورای سوم تحلیلی کوتاه داریم بر نوع تفکر و ترکیب بندی شورای اسلامی چهارم شهر داریون.

بر اساس اعلام فرمانداری شیراز نفرات زیر به ترتیب به عنوان پنج عضو اصلی شورای شهر داریون معرفی شده اند: داریوش شکری،  کامران خورشیدی،  مریم جهاندیده داریونی،  طیبه مردانه و  علی اکبر فاتحی دیندارلو.

بر اساس شنیده های خبرنگاران داریون نما در این ترکیب پنج نفره داریوش شکری و علی اکبر فاتحی دیندارلو که هر دو در دانشگاه آزاد داریون مشغول به کار هستند تفکراتی همسو دارند.

در آن سو مریم جهاندیده داریونی و طیبه مردانه نیز دیدگاه هایی شبیه به هم دارند. و به نظر می رسد کامران خورشیدی-دیگر عضو شورا-تفکری مستقل داشته و متمایل به دو گروه دیگر نباشد.

به عنوان مثال شنیده می شود در رایزنی انتخاب شهردار جدید داریون خانمها مردانه و جهاندیده قصد دارند یک گزینه محلی را انتخاب کنند. فردی که شنیده می شود از فرهنگیان قدیمی داریون است.

از آن طرف خبر می رسد داریوش شکری و علی اکبر فاتحی بر روی یک گزینه غیر بومی که ظاهرا در کارهای عمرانی تخصص دارد اتفاق نظر دارند.

در میان این دو گروه به نظر می رسد نقش کامران خورشیدی تعیین کننده است زیرا با توجه به رای مساوی هر دو گروه، رای خورشیدی است که می تواند در انتخاب شهردار جدید داریون تاثیرگذار باشد.

به هر حال مطالب بالا تحلیلی کوتاه و تنها بر اساس شنیده ها بود. اما ما آرزو می کنیم شورای جدید با وحدت و همدلی بتوانند کارهایی انجام دهند و تصمیم هایی بگیرند که در نهایت به نفع مردم مظلوم شهر داریون باشد.

10 دیدگاه

 1. سلام….
  ضمن تشکر از تحلیل کارشناسی شده اتان، برای آگاهی از وقایع و قضاوت نهایی، بیش تر صبر می کنیم و هم چنان منتظر می مانیم تا اخبار دیگر را نیز از دریچه ی این فضای مجازی شاهد باشیم.

  اما یک توصیه:
  اختلاف نظر و سلیقه، امری بدیهی و گاهی اجتناب ناپذیر و شاید هم لازم است؛ ولی حفظ وحدت از هر چیزی مهم تر است که اگر خدای ناکرده خدشه ای بر آن وارد شود، آن می شود که آزمودیم و نتیجه اش را هم دیدیم و دیگر مجالی برای آزمون و خطای دیگر نیست.

  برای اعضای جوان و پر انرژی و با انگیزه ی شورا، آرزوی موفقیت می کنیم.

  وامایی دیگر: چه خبر از سایر شوراهای منطقه !؟ نکند در بی خبری بمانیم و …… !؟

 2. معلم همیشه ریاضی حسابگر و نکته سنج عزیز، پس از عرض سلام و احوالپرسی و…. ، اجازه می فرمایید کمی هم مزاح کنیم: یک مزاح کاملا جدی !!!؟؟؟پس با اجازه ی حضرتعالی:

  دوستان، کی به کیه ! بیایید با هم، پنج های معلم ریاضی عزیز را تعبیر و تفسیر کنیم ببینیم چی از آب در میاد ! آیا در عالم شورای شهر هم مثل عالم ریاضی، همه ی پنج ها از هر روشی که به دست آیند، با هم برابرند ؟:

  تفسیر اول
  5=1+1+1+1+1)هر پنج نفر، هر کدام به سهم خود(ا نفر) در فراز و نشیب ها با هم باشند و مثل پنج انگشت یک دست ایفای نقش کنند و تک تک ولی با هم جمع شوند و کاری کنند کارستان.

  5=1+1+1+2) یک نفر خود را کنار بکشد و فقط نام شورا را یدک بکشد ولی در عوض یکی دیگر از اعضا با ایثار و فداکاری جور آن را بکشد. بقیه هم هر کدام به سهم خودشان ایفای نقش کنند.

  5=2+2+1) دو نفر، خود را کنار بکشند و فقط نام شورا را یدک بکشندولی در عوض دو نفر دیگر از اعضا هر کدام با ایثار و فداکاری جور یکی از آن کنار کشیدگان را بکشند. آن یک نفر باقی مانده هم به سهم خودایفای نقش کند.

  5=5+0+0+0+0) علی بماند و حوضش ! شورا باشد و رئیس شورا و دیگر هیچ ! چهار نفر، دور از گود بنشینند و تماشا کنند تا رئیس شورا لنگش کند و یک تنه و یک جا، جور همه را بکشد و بعد هم شق القمر کند !

  تفسیر دوم:
  5=1+1+1+1+1)هر یک از پنج نفر ساز خود را هر طور دلشان خواست کوک کنن و بزنند.

  5=1+1+1+2)دو نفر با هم متحد و یکصدا باشند و سه نفر دیگر هر کدام ساز خود را بزنند.

  5=2+2+1)دو نفر با هم، دو نفر دیگر هم با هم. و آن بیچاره ی از قافله جا مانده هم به تنهایی برای خود ساز کوک کند و بنوازد.

  5=5+0+0+0+0) هر پنج نفر به سان انگشتان یک دست با هم متحد و یکصدا کار را به پیش ببرند، به گونه ای که ما پنج نفر در قالب یک عضو پنج تایی ببینیم. مشتی گره کرده و قوی و آماده به کار.

  و اما شوخی شوخی کمی هم جدی جدی گپ بزنیم ! بازم کی به کیه !
  عزیزان شورای دل برادر ! به دلتان نشست ؟ خب کدام را می پسندید ؟ منتظر می مانیم تا ببینیم شما کدام گروه پنج نفره را به نمایش می گذارید ! شاید هم بیش از پنج نفر ! چه اشکالی دارد علی البدل را ها هم به میدان بکشید ! اگر هدف خدمت خالصانه باشد، در شورای دوره ی چهارم جا برای همه هست !

  و اما عزیزان دل برادر کاربر و عزیزان دل برادر همشهری ! چطور است شما هم یک به یک، جمع شوید و پنج را شش، هفت، هشت و یا نه کنیم. شاید هم، ده، بیست، سی، چهل، پنجاه، شصت…..نظرتان چیست ؟ عزمتان را جزم کرده اید برای یاری رساندن و همفکری با این مشت گره کرده ؟

  ببخشید آقا معلم….

 3. شواهد وقراین پیداست که هیچکدام از تحلیل های داریون نما درست از آب در نیامد مجادلات پیش آمده در زمان انتخاب رئیس شورا بیانگر عمق اختلافات می باشد ، متاسفانه به نظر می رسد برخی از اعضای شورای چهارم قدرت تصمیم گیری ندارند ، نمونه آن انتخاب همان فرهنگی که داریون نما سنگش را به سینه میزند فرد مذکور نمی تواند شهردار خوبی باشد

 4. با عرض سلام خدمت تيم موفق داريون نما و مردم عزيز شهرم داريون
  در ابتدا بايد به عرض برسانم منتظر بودم كه شوراي دوره چهارم رسميت يابد تا از تمامي عزيزاني كه اينجانب را لايق و شايسته حضور در اين سمت دانسته و از اينجانب حمايت كردند تشكر و قدر داني نمايم.
  در مورد موضوعات اخير بايد به عرض برسانم ،ما پنج نفر اعضا شورا با هم كاملا همدل و متحد هستيم و بحمد الهي خواهيم بود،ما يك خانواده هستيم و شهرمان خانه ما،در يك خانواده ممكن است بين خواهر و برادر اختلاف نظر و سليقه باشد ولي هميشه خانواده هستن و هر نظري ميدهند مطمئنا صلاح و خوبي خانه و خانواده را ميخواهند.
  در مورد انتخاب شهردار ،هر عزيزي كه شهردار بشوند مطمئنا با راي اكثريت و طبق نظر تمام اعضا هست و تمامي گزينه ها براي ما عزيز و محترم مي باشند و گزينه خاصي مربوط به شخص خاصي نمي باشد.
  در آخر به عرض ميرسانم بنده تا جايي كه در توان دارم در پاسخگويي به كاربران عزيز كوتاهي نميكنم و در خدمت شما هستم.ايميل اينجانب mehr_442002@yahoo.com
  به اميد سربلندي و موفقيت روزافزون شهر و همشهريان عزيزم
  كامران خورشيدي عضو شوراي اسلامي شهر داريون

 5. با عرض سلام
  مطمئن هستم كه اين دوره از شورا با اين تركيب عالي كه متشكل از جوانان تحصيل كرده و با انگيزه است بهترين نتايج را براي شهرمان بدست مي آورد و اميدوارم كه از همين الان بحث دسته بندي و باند بازي مطرح نشود .

 6. جناب مهندس فکر می کنم شما در تفسیر معادله ها خیلی مهارت دارید ولی در تفسیر دوم بند آخر مفهوم این معادله چیز دیگری است .یک راهنمایی می کنم :به چهار عدد صفر کنار یک عدد پنج توجه فرمائید تا مفهوم بهتر مشخص شود .

 7. با سلام و عصر بخیر

  امروز یه چیزی شنیدم که فکر می کنم بدرد جوونهای داریون هم بخوره
  البته نمی دونم داریون دهیار داره یا نه ؟
  اگه داره که چه بهتر اگه نه شورا هم می تونه این کار رو بکنه

  راستش شنیدم دهیار خان زنیان از یک گروه آموزشی توی جهاد کشاورزی دعوت کرده تا با برگزاری دوره سه ماهه زنبور داری ، پرورش قارچ و… به صورت رایگان برای جوانان اشتغال زایی کنه
  فکر کنم اگه امکان برگزاری چنین دوره هایی باشه – که با کمک خانم مردانه به عنوان یکی از اعضای شورا و هم مهندس کشاورزی شاغل در جهاد – شرایط خوبی برای جوانان خلاق و پرتلاش داریون فراهم خواهد شد.

  به امید سربلندی همه خصوصا جوانان

 8. سلام
  دوره هاي باغباني ، گياهان دارويي ، هرس و پيوند ف سبزي كاري قبلا براي برادران برگزار گرديد كه البته بيشتر از طرف روستاهاي سه گانه تربر مورد استقبال قرار گرفت براي خواهران جهت تشكيل كلاس گياهان دارويي موافقت شد اما به دليل مشكل رفت و آمد مدرس برگزار نگرديد انشا اله كلاسهايي كه كاربردي ف مهارتي و فني كه موجب اشتغال زايي مي شود پيشنهاد نماييد تا پيگيري كرده و رضايت خاطر شما كه آرزوي اعضا شورا هست فراهم گردد. ممنون از راهنمايي و پيشنهادات شما

 9. با سلام و سپاس بابت اینکه با توجه به مشغله فراوان باز هم به این سایت سر می زنید

  یه پیشنهاد هست که نمی دونم تا چه حد قابل اجرا باشه ، انشااله که بدرد بخور بوده و اجرایی

  طی تحقیقاتی که کردم متوجه شدم خاک داریون برای پرورش زعفران مناسب می باشد و حتی به صورت آزمایشی هم این کار صورت گرفته و نتیجه رضایت بخشی در پی داشته
  بعلاوه الان فصل کاشت طلای سرخ هست
  امیدوارم که با هماهنگی جهاد کشاورزی امکان در دسترس بودن پیاز قارچ زدا شده زعفران با قیمت مناسب تر از بازار در اختیار همشریان گرامی فراهم شود تا علاوه بر اشتغال زایی برای ایشان ، داریون نیز به عنوان یکی از تولید کننده های زعفران ، به هموطنان شناسانده شود.

  با سپاس دوباره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا