اخبارهمه

امام جمعه داریون:شهرداران تهران و شیراز هم مشخص شدند اما هنوز داریون شهردار ندارد!

خبرنگار:احمدرضا ارج زاده|

نماز عبادی – سیاسی جمعه به امامت حجت الاسلام والمسلمین عزیزی نماینده ولی فقیه در منطقه داریون  با حضور پرشکوه اهالی مؤمن و ولایتمدار منطقه در مصلای نماز جمعه شهر داریون اقامه شد.
به گزارش داریون نما به نقل از ستاد نماز جمعه داریون حجت الاسلام والمسلمین عزیزی در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته، خود و همه مؤمنین را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد.
وی در این باره ادامه داد : انسان های با تقوا اعمال دیگرشان مورد قبول حضرت حق تعالی واقع می شود.
امام جمعه منطقه داریون در ارتباط با انسان های با تقوا گفت : دسته ای از متقین، رزمندگان اسلام هستند.
عزیزی با بیان اینکه از 31 شهریور ماه تا 6 مهرماه هفته دفاع مقدس است اظهار داشت : در قرآن کریم به آیات متعددی در ارتباط با آمادگی برای مقابله با دشمن اشاره شده است که می توان به آیه 81 سوره نحل و آیه 60 سوره انفال اشاره کرد.


نماینده ولی فقیه در منطقه داریون در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به مناسبت های این هفته اذعان داشت : روز یکشنبه 23 ذی القعده روز زیارتی مخصوص امام رضا (ع) است و همچنین 25 ذی القعده روز دحوالارض است که به معنای گسترش زمین است.
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی با اشاره به اینکه در هفته دفاع مقدس به سر می بریم گفت : دفاع مقدس یادآور رشادت ها، ایثار و از جان گذشتگی های جوانان این مرز و بوم است.
وی در این باره افزود : این جوانان در دفاع از اسلام، نظام، ولایت، ناموس و میهن جان خویش را در طبق اخلاص گذاشتند و جانانه و مردانه از سرزمین خود دفاع کردند و به آرزویشان که همان شهادت بود نائل شدند.
عزیزی در ارتباط با وظیفه ما در مقابل شهدا تأکید کرد : راه شهدا را باید ادامه دهیم که در ادامه به چند مطلب در این باب اشاره می کنم.
وی گفت : از مهمترین وظایفی که به آن مکلفیم، تبعیت و گوش دادن به فرمان و سخنان حضرت آیت الله امام خامنه ای است.
عزیزی اضافه کرد : بازگو کردن و آشکار کردن اهداف شهدا که همان احیای اسلام، امر به معروف و نهی از منکر، انجام واجبات و دوری از محرمات است از جمله وظایف ما است.
امام جمعه منطقه داریون تأکید کرد : ما باید از آثار شهدا و یادگاران شهدا تجلیل کنیم. یکی از یادگاران شهدا والدین شهدا هستند که باید مورد تکریم و احترام قرار گیرند. خوشبختانه در کل کشور گلزار شهدا و بنا و مزار این عزیزان روز به روز بیشتر مورد تکریم قرار می گیرد ولی متأسفانه گلزار شهدای منطقه داریون اعم از شهر و روستا مورد کم توجهی و بی لطفی قرار گرفته است. خطاب به مسئولین محترم بخشداری، شورای اسلامی شهر و روستا ها، حوزه 7 امام موسی کاظم (ع) و بنیاد شهید عرض می نمایم که نسبت به موضوع ساخت جایگاه مناسب قبور شهدای این منطقه هرچه سریعتر اقدام کنند.
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی با اشاره به اینکه معلمین مهمترین نقش را در تربیت دانش آموزان دارند اظهار داشت : اگر معلم تحلیل درستی به دانش اموز ارائه ندهد و در تمامی زمینه های فکری آنان نکوشد این معلم نتوانسته به مقصد اصلی نائل آید و برای اینکه معلم بتواند نقش خود را به خوبی و به درستی ایفا کند باید تحلیل درستی از موقعیت های گوناگون سیاسی، اجتماعی و اسلامی داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در منطقه داریون گفت : در نظام جمهوری اسلامی همه مردم باید نسبت به مسائل مختلف کشور از جمله مسائل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی آگاهی و اطلاعات کافی داشته باشند و همه مسائل را رصد کنند.
عزیزی در این باره افزود : یکی از مسائلی که باید مورد بحث قرار گیرد مسائل سیاسی است که با حضور اهالی مؤمن در نماز جمعه این مسائل مورد بررسی قرار می گیرد و مردم از مسائل سیاسی روز آگاه می شوند.
امام جمعه منطقه داریون گفت : یکی از موضوعاتی که این روز ها مد نظر است و مورد تأکید و سفارش مقام معظم رهبری است نرمش قهرمانانه است.
وی افزود : نرمش قهرمانانه مد نظر مقام معظم رهبری یعنی دوستی و صلح با ملت ها است نه صلح و دوستی با قدرت های استکبار جهانی.
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی با اشاره به سفر ریاست محترم جمهوری به نیویورک و شرکت در شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت : مهمترین اهداف این سفر تغییر نگاه جهان نسبت به ایران، مذاکره در ارتباط با تحریم های سیاسی و اقتصادی و مذاکره با گروه 1+5 است که در راستای دیپلماسی هوشمندانه است.
نماینده ولی فقیه در منطقه داریون با بیان اینکه بیش از سه ماه است که از انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا می گذرد اظهار داشت : از مهمترین وظایف شورای شهر وروستا انتخاب دهیاران و شهرداران است.
وی در این باره ادامه داد : اکثر شهرها و روستا ها شهرداران و دهیاران را انتخاب کرده اند.
عزیزی افزود : کلان شهرهایی همچون تهران و شیراز شهردار های آنان مشخص شده است ولی هنوز شهردار داریون انتخاب نشده است.
امام جمعه منطقه داریون در این باره تأکید کرد : امیدوارم شورای اسلامی شهر داریون هرچه زودتر و با دقت شهردار را انتخاب کنند.

11 دیدگاه

 1. آخه شورای شهر حق دارند، تهران و شیراز فقط یه کلان شهر هستند، ولی داریون به عنوان یه مگالاپلیس مسائل و مشکلات خاص خودش رو داره!بنابراین سه ماه کافی نیست برای انتخاب شهردار ی در خور این عظمت!آستانه تحمل رو باید بالا برد!چهار سال حداقل وقت دارند!!!!!!!!!!!!

 2. امیدوارم این تاخیر به واسطه فشار های افراد خاص برای معرفی فرد مورد نظر خودشان نباشد و اعضای جوان و فهمیده شورای شهر با اقتدار فکری تمام و به واسطه تدبیر و منطق بتوانند هر چه سریعتر این وظیفه مهم را به سرانجام برسانند.

 3. البته شورای جدید هنوز یک ماه هم نیست که مسئولیت را بدست گرفته است .قانون به شورا ها سه ماه بعد از روی کار آمدن فرصت داده است تا شهر داری شایسته را انتخاب کنند. گاهی انتخاب شهر دار برای شهر های کوچک خیلی سخت از کلان شهر ها است چون در کلان شهر ها چهره های معروف و شناخته شده زیاد هستند و اکثرا هم سیاسی هستند و جناح ها در انتخاب آنها نقش دارند ،از طرف دیگر اتخاب با دقت بهتر از انتخاب با عجله و شتاب زده است در ضمن شورای جدید همان روزهای اول سرپرست شهر داری را انتخاب کرد .نباید شورای اسلامی را تحت فشار و منگنه قرار داد ،تا آنها بتوانند شهرداری شایسته انتخاب کنند .اگرشورای شهر برای انتخاب افرادی خاص تحت فشار قرار گیرند مشکلات بعدی و عدم هماهنگی شورا و شهر دار پیش می آید که ضرر و عواقب آن بیشتر است .همه ما یادمان است در دوره های قبل هم شهرداری برای مدتی با سرپرست اداره شد حالا چه اصرای است که شورای چهارم در مدت کمتر از یک ماه شهر دار را معرفی کند ؟

 4. سايه سنگ بر آينه خورشيد چرا ؟
  خودمانيم ، بگو اين همه ترديد چرا ؟

  نيست چون چشم مرا تاب دمى خيره شدن
  طعن و ترديد به سرچشمه خورشيد چرا ؟

  طنز تلخى است به خود تهمت هستى بستن
  آن که خنديد چرا ، آن که نخنديد چرا ؟

  طالع تيره ام از روز ازل روشن بود
  فال کولى به کفم خط خطا ديد چرا ؟

  من که دريا دريا غرق کف دستم بود
  حاليا حسرت يک قطره که خشکيد چرا ؟

  گفتم اين عيد به ديدار خودم هم بروم
  دلم از ديدن اين آينه ترسيد چرا ؟

  آمدم يک دم مهمان دل خود باشم
  ناگهان سوگ شد اين سور شب عيد چرا ؟

  قیصر امین پور

 5. به شورای شهرتوصیه می کنم درانتخاب شهرداردقت کنند!آیاکسی می دونه شهرداران قبلی داریون الان کجاهستند،درپاسخ اگرجای بهتری سرکارند پس انتخاب قبلی شوراخوب بوده ولی… لطفاخودتان اندرعواقب شهرداران پیشین تحقیق کنید…

 6. به نظرمن شورابایدیکی ازشهرداران قبلی شهرهای بزرگترمثل جهرم ،داراب،فسا،مرودشت و…راانتخاب کنندکه تجربه چندین سال شهردارشدن راداشته باشندنه شخصی که الفبای شهرداری هم نمی دانند

 7. شهرداربایدموقعی وارداستانداری می شودچهره شناخته شده ای باشدوبه همه امورواردومطلع باشد چراکه دیگروقتی برای آزمون وخطانیست

 8. معلوم است که عده ای دوست دارند همیشه رئیس باشند و برای شهر تصمیم بگیرند ، دیگر زمان قدرت آنها پایان یافته است و بهتر است اعضای شورای جدید را تحت فشار قرار ندهند . نمی دانم بعضی ها چه منافعی دارند که سنگ شهر داران گذشته را برسینه می زنند ؟ اما مردم همه چیز را می دانندو خیانت کاران را خوب می شناسند باید گفت آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا