نظرسنجيهمه

نظرسنجی بزرگ داریون نما؛شهردار داریون بومی باشد یا غیر بومی؟

در جلسه اخیر شورای شهر داریون اعلام شد که شهردار داریون نهایتا تا هفته آینده معرفی می شود.
خیلی ها عقیده دارند شهردار داریون بهتر است از افراد غیر بومی باشد تا بهتر بتواند کار خود را انجام دهد.
در مقابل این افراد،برخی دیگر نیز عقیده دارند بهتر است شهردار داریون بومی باشد زیرا فرد بومی دلسوزی بیشتری برای داریون انجام می دهد.


با توجه به این دو دیدگاه بر آن شدیم تانظر کاربران داریون نما را در این مورد جویا شویم شاید که این نظرات کمکی به اعضای شورای شهر در جهت انتخاب شهردار آینده داریون باشد.
کاربران داریون نما می توانند با انتخاب یکی از دو گزینه بومی یا غیر بومی در این نظر سنجی شرکت کنند.
همچنین اگر این عزیزان دوست دارند در این باره بیشتر توضیح دهند می توانند با مراجعه به قسمت دیدگاه های همین مطلب توضیحات خود را بیان کنند.
این نظر سنجی در ستون سمت چپ سایت نیز قرار دارد تا در معرض دید همه کاربران باشد.15 دیدگاه

 1. شهردار باید شهردار باشد نه شهر ندار!!
  تا حالا هر چی شهردار داشتیم الحق و والانصاف شهرندار بوده اند.شیراز دار بوده اند و بیشتر ساکن شیراز.داریون گریز بوده اند و جاذب الشیراز.کاش شهردار شیراز بودند.انگار که نه انگار توسط شورای منتخب مردم داریون انتخاب شده اند .به محض انتخاب شدن اولین کاری که میکنند اهل هر جای ایران که باشند ،خانه ای در شیراز اجاره میکنند و بعد از چند ماهی شروع به ساخت خانه ای در شیراز میکنند. اصلا انگار داریونی وجود ندارد و فقط نام شهرندار داریون را به یدک میکشند.
  خدایا ما را ان ده ،که ان به

 2. چه نظر سنجی به جا وچه نیکو , کاری کردید آقای داریون نما.من بنا به روحیاتم زیاد وارد اینگونه مسایل نمی شدم!اما از روزی که نمک گیر داریون نما شدم اکثر مسایلی که در آن مطرح میشود برایم زیباست.الان کمی عجله دارم ,چون عازم شیرازم.انشالله, برگشتم, نظرم را میگویم.

 3. سلام صبح بخیر
  به نظر اینجانب هر مسئولی برای داریون بهتره داریونی باشه البته نه هر داریونی
  کسی که ببینیم در هر جایگاهی که قرار داره دلسوزه مردم و شهره نه فقط اینکه شعار بده اگه من فلان سمت رو داشته باشم فلان کار رو می کنم و ….

 4. سلام
  تشکر از نظر سنجی که در سایت داریون نما قرار دادید. فقط این را بگویم که به نظر میرسد مشکلی در اجرای سیستم نظر سنجی است و آن محدودیت نداشتن در ارائه نظر است و هر کاربر هر تعداد نظر را که دوست داشته باشد میتواند بفرستد. امیدوارم که این مسئله درست نباشد .

  1. با سلام و تشکر از تیزبینی اتان.
   شما درست می گویید نظرسنجی نامحدود است. در نظرسنجی های قبلی طوری تنظیم می کردیم که از هر رایانه در 24 ساعت تنها یک رای ثبت شود. اما کاربران داریون نما تقاضا داشتند که چون ممکن است در طول روز چند نفر از یک رایانه استفاده کنند حق رای از آنان گرفته می شود.
   به هر حال هر دو مورد ایراداتی دارد. به نظر می رسد ایراد این نمونه کمتر باشد.

 5. اصلا بحث بومي بودن و يا نبودن مهم نيست . به نظر بنده بايد مديري دلسوز و با انگيزه باشد كه داراي روابط خوبي با مسئولين رده بالاي سطح استان باشد و بتواند بهتر و حتي گاهي خارج از ضوابط مرسوم در پيشبرد اهداف و برنامه هاي شهر موفق باشد.

 6. سلام من با نظر اقاي شکري کاملا موافقم مهم نيست شهردار داريوني باشد يا نباشد امروز علاوه بر ضابطه رابطه نيز بسيار مهم است مسائل يه شهر براي حل شدن از مسير معمول و اداري شايد ماه ها بلکه سال ها طول بکشد ولي يک شهردار خوب که داراي روابط بالا با مسئولين استاني و شهري است ميتواند مشکل را ظرف چند هفته حل کن و اين روند غير معمولي در کشور ما نيست
  اما در مورد سکونت شهردار در داريون در دوره قبل يکي از اعضاي شورا در انتهاي زمان مسوليت خود بحثي را مطرح کرد که شهردار براي اجاره بهاي منزل خود در داريون از ابتدا مبلغي به حقوقشان اضافه ميشود
  اگر اين مطلب صحيح است که نظارت ان بر عهده شورا ميباشد حال انکه شوراي قبل خود چرا با اين امر برخورد نکرده جاي سوال دارد

 7. باسلام خدمت دوستان عزیز وتشکر از سایت داریون نما که ترتیب این نظر سنجی رو دادن ! به نظر حقیر اگر شهری داری منابع درآمدی پایدار ومتعدد باشد و شهردار بتواندهزینه های شهر را ازمنابع پایدار شهری نظیر کارخانجات و… تامین کند ،وشهربامشکل کسری بودجه مواجه نباشد انتخاب شهردار بومی بسیار بجا وشایسته است، حال داریون ما که هیچ کدام از این منابع درآمدی رو در اختیار نداره انتخاب شهردار بومی زیاد منطقی به نظر نمی رسه ! البته این به معنی نفی توانمندی نیرو های بومی نیست

 8. سلام .متن بلند بالایی بود از بزرگان واندیشمندان در مورد خصوصیات فردی که به نحوی قسمتی از سرنوشت مردم به دست اوست وچنین مسولیت خطیری را بر عهده میگیرد.که به دلیل طولانی بودنش صرفنظر میکنم وخلاصه میگویم:داریون تجربه چندین شهردار غیر بومی داشته وظاهرا اکثریت ,از عملکرد اکثریت آنها رضایت ندارند.اگر فردی در داریون باشد که علاوه بر بومی بودن,خصوصیاتی که کاربران به آن اشاره داشته اند را دارا باشد مطمنا عالیست.

 9. شاید علتی که بعضی ها و ازجمله من بر بومی بودن شهردار تاکیدداریم این است که شاید بیشتر برمشکلات داریون اشراف دارد وبه عبارتی دیگر مشکلات را بهتر لمس میکند اما نکته دوم این است که باید اذعان کرد هرچند شهرداران قبلی زحمات زیادی کشیدند اما هیچ کدام انچنان که باید شاید نتوانستند خواسته های ووظایف را به نحو احسن انجام دهند ونکته سوم که بارها مشاهده شده این است که درنقد شهرداران سابق متاسفانه نقد مغرضانه جای نقد اصولی را گرفته است وگاهی درطول خدمت شهرداران اسبق خواسته های مطرح میشد که درحیطه وظایف شهردار نبود

 10. سلام…. بومی یا غیر بومی منتظریم هر چه زودتر شهردار داریون را بر جایگاه خود مشاهده نماییم.

 11. سلام خوشبختي مردم در سه عبارت خلاصه می شود:

  تجربه از ديروز، استفاده از امروز، اميد به فردا

  ولي ما با سه عبارت ديگر زندگي مان را تباه مي کنيم:

  حسرت ديروز، اتلاف امروز، ترس از فردا.
  من هم مثل خیلی از کاربران فکر میکنم
  اصلا بحث بومی بودن و یا نبودن مهم نیست ، بلکه چیزی که خیلی خیلی خیلی زیاد اهمیت دارد این است این فرد بومی یا غیر بومی چه عملکردی دارد .
  مشکل خشکسالی و کم ابی دشت داریون واستفاده بی رویه از چاهای آب آهکی که ذخایر آب خوراکی هستند ، در آینده تراژدی میآفریند . کسی هم به فکر نیست که اگر آب مصرفی مردم خشک شد ، مردم بیچاره چکار میتوانند بکنند ؟ اگر شهردارو شورا وهمه ….فقط همین مشکل را حل کنند و نگذارند آب خوارکی مصرف چند شاخه خشک در خالد اباد ویا سایر استفاده های بیجا شود بزرگترین هنر است .

  1. سلام از قدیم گفته اند فکر نان باش خربزه آب است یعنی نان از اب مهم تر است . اب وکم ابی چه ربطی به شهردار داره؟

 12. سلام البته کار شهردار در چند بند دیگر میتوان ارائه کرد
  به نظر من یک شهردار باید به دنبال منابع مالی دائم باشد که بتواند به توسعه شهر کمک کند
  بتواند منابع مالی دولتی را جذب کند
  مردم دار باشد
  البته اگر بومی باشد با شناختی که از مردم دارد بهتر می تواند با مردم برخورد کن یا از حیطه اختیارات خود جهت کمک به مردم استفاده کند
  اگر بومی باشد یکسری هزینه ها کمتر خواهد بود
  در آخر اگر همدلی و همکاری بین شورا و شهرداری نباشد چه بومی و چه غیر بومی فرقی نخواهد داشت و دودش در چشم مردم می رود.

 13. سلام خدمت شیوا
  درست گفتید عده ای از افراد با گرفتن مجوزهایی از راههای غیر قانونی دست به حفر چاههای آهکی در خالد آباد کرده اند .مگر در قانون نیامده است که حفر چاههای آهکی برای مصارف کشاورزی و باغداری غیر قانونی است و فقط برای مصارف آشامیدنی نسلهای آینده است /
  سوالی دارم از کاربران که اگر اطلاعی دارند پاسخ دهند؟
  چگونه مجوز چنین چاههای صادر میشود؟؟؟؟!!!!!!!
  واگر صادر می شود چرا فقط برای عده ای خاص صادر میشود؟؟؟!!!!!
  ضمنا اندرزدوستانه به شیوا
  خواهش میکنم شوخی را کنار گذاشته و به عمق فاجعه ای که در جریان است بیاندیشید درست است ربطی به شهرداری ندارد ولی آیا شورای شهر نمیتواند پیگیر این مسئله باشد ؟
  علی زارع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا