گزارشهمه

ناگفته های عضو شورای شهر داریون درباره انتخاب شهردار این شهر

کامران خورشیدی عضو شورای اسلامی شهر داریون در رابطه با مسایل چند روز گذشته و انتخاب شهردار داریون توضیحاتی به سایت داریون نما ارایه داده که مطلب وی عینا منتشر می شود:
در مورد انتخاب شهردار و مطالب ارسالی نکاتی را به عرض میرسانم ،جهت شفاف سازی کامل.
انتخاب شهردار از مهمترین وظایف شوراست در همین راستا ما اعضای شورا از تیر ماه جلسات مصاحبه و بررسی گزینه های مختلف را در دستور کار قرار دادیم .

در این مدت چندین نفر که متقاضی گرفتن سمت شهرداری بودند مراجعه کردند و با آنها مصاحبه شد و در مورد هر کدام از آنها تحقیقات لازم به عمل آمد و انصافا تمامی آنها خوب بودند (چون خداوند همه را خوب و پاک می آفریند و بدی را انسان ها نسبت به توقع شخصی خودشان از یک فرد می سنجند و چون مثلا آن فرد طبق میل و توقع ما انسان ها عمل نکرده میگوییم فلانی فرد خوبی نیست ولی در کل روح خداوند در وجود ماست و خداوند پاک ومنزه هست)و در کل ما تصمیم داریم بین خوب و خوبتر انتخاب کنیم که کار ساده ایی نیست ،در نتیجه به تامل و فکر بیشتری نیاز داریم.در این بین پس از بحث و تبادل نظر چندین گزینه حذف و سه گزینه باقی مانده است.
در مورد موضوع بومی یا غیر بومی بودن شهردار هیچکدام از اعضا تعصب خاصی ندارند و ما ملاک هایی را در نظر گرفته ایم و هر کس دارای این ملاک ها باشد شهردار می شود.از جمله این ملاک ها تخصص و تعهد ،تجربه،ولایتمدار،مردم دار،روابط عمومی بالا و مشورت پذیر بودن و … می باشد.

از افراد بومی(داریونی) یک نفر مراجعه کردند و ایشان یکی از افراد بسیار خوب و متدین داریون هستند ولی متاسفانه تخصص این کار را نداشتند و چند نفر هم از تربر جعفری مراجعه کردند و آنها نیز به دلایلی مثل نداشتن تجربه حذف شدند .حال درست است بومی بودن خوب است ولی وقتی کسی مراجعه نکرده چگونه بومی بگذاریم.در مورد تلفن آقای شکری چون بنده هنوز با ایشان صحبت نکرده ام فکر کنم ایشان منظورشان از اینکه این مطلب را بردارید این بوده که چون هنوز صد در صد کسی انتخاب نشده ،و در مورد بزودی چون ایشان به تنهایی تصمیم گیرنده نیستند و هنوز تامل در مورد سه گزینه باقی مانده ادامه دارد نتوانسته اند از طرف خودشان تنها ،زمان را اعلام کنند ،ولی جهت رفع نگرانی باید به عرض برسانم کارهای شهرداری به خوبی در حال انجام شدن است و این نیست که بدون شهردار ،شهرداری تعطیل شده است و البته شورا حداقل هفته ایی دو بار جلسه دارد و روی کارها نظارت دارد.به امید روزهای خوب و تعامل و احترام متقابل بین تمامی دستگاه ها و ادارات و سایت خبری تحلیلی داریون نما با یکدیگر
موفق و سر بلند باشید همشهریان عزیزم در هر کجا و هر زمان
کامران خورشیدی عضو شورای اسلامی شهر داریون

22 دیدگاه

 1. لطفا این عضو شورا معادل فارسی کلمه مشورت پذیر بودن را بیان فرماید .چون معنی همه کلمات غیر از این کلمه برای کاربران نامشخص است . در ضمن آیا این عضو محترم خودشان تخصص و تجربه شورا شدن را دارند؟ قدر مسلم آنچه این عضو محترم بیان کرده هرچند قسمتی از واقعیت ها نیست و همه واقعیت نیست . در رعین حال بعنوان یک شهروند ساده شجاعت و صراحت آقای خورشیدی را ستایش می کنم امیدوارم که همه منتخبان مردم شجاعت ،صداقت و صراحتی که در شعار های تبلیغاتی خود داده اند را عمل کنند و به مردم دروغ نگویند زیرا چراغ دروغ فروغ ندارد و در این میان داریون نما هم به قول آقای خورشیدی مشورت پذیر (باشد=نباشد) و نظریات کاربران را قیچی نکند و از مواضع رسانه ای خود عدول نکند و همه واقعیت ها رابیان کند.تا آنجا که شهروندان می دانند شورای جدید برای انتخاب شهر دار تحت فشار زیاد هستند و مسائل پشت پرده فراوان است که خواه نا خواه روزی مردم از آن مطلع می شوند . اعضای شورا منتخبان مردم هستند و رای ونظر انها محترم و قانونی است و هیچکس در هیچ مقامی حق ندارد مصوبات شورا را وتو کند . بالاخره دوره چارم شورا شروع شده است و دیگران باید پای دخالت خود را در تصمیمات و مصوبات منتخبین مردم بیرون بکشند و رای مردم را محترم بشمارند زیرا حضرت امام خمینی (ره) فرمودند: میزان رای مردم است . حالا چرا عده ای سعی دارند همیشه خود را نماینده و ارباب مادام العمر مردم بدانند و به مردم به چشم رعیت نگاه کنند ،نمی دام/ این هم ارز عجایب روزگار و شهر ما است که در برخی از جلسات به جای دعوت از اعضای شورا از دیگران برای شرکت در جلسات و بیان مشکلات مردم دعوت می شود و عملا رای مردم نادیده گرفته می شود .

  1. با سلام
   بزرگترین گناه ترس است .حضرت علی (ع)
   1-آیا اعضاء محترم شورای اسلامی شهر داریون که آستین همت بالا زده اند تا به مردم خدمت کنند دارای تجربه در این کار بوده اند.
   2-آیا شهردار خود به تنهایی می تواند بدون هماهنگی شورا اقدام کند که فرد بومی تجربه نداشته است.
   3-آیا اگر کسی می گوید این فرد بومی نباشد منافع همه شهروندان را مد نظر قرار داده است
   4-آیا اگر اعضاء محترم شورا با کسی از بیرون مشورت می کنند آن افراد دارای خصومتی با فرد بومی نبوده اند
   5-آیا این فرد بومی در قسمتهای که مدیریت آنجا را داشته است نمره قبولی نگرفته است
   6-و سوالی دیگر آیا شهرداران قبلی داریون همگی با تجربه بوده اند
   7-و خدا کند مرغ همسایه غاز نباشد
   و در آخر برای شما و دیگر اعضاء محترم شورا آرزوی موفقیت دارم

 2. انتخاب شهردار داريون هم شده مثل سريال فوتباليستا تو اين قسمت يه شوت ميکشيدن تا قسمت بعد هفته ديگه بايد صبر کني ببيني توپه گل ميشه نميشه .

  حالا انتخاب شهردار داريون يه روز ميگن يک هفته بعد صبر ميکنيم ميبينيم ميگن روزگار نامي بعد يکي زنگ ميزنه ميگه مطلبو برداريد تکذيب ميکنه درست دقيقا مثل اين که سوباسا شوت بزنه بعد تو قسمت بعد هفته بعد ببينيم توپه گل شد بعد ببيني کمک داور پرچمش بالاست بله افسايد افسايد گل قبول نيست

  به قول اقاي خورشيدي اين قسمت :نيمه نهايي

  مگه يادتون رفته حاج اقاعزيزي 5مهر گفتن شهردار تهران و شيراز مشخص شدن شهردار داريون هنوز نه يادتان رفته اعضاي محترم شورا

  ببخشيد مگر شهر داريون کجاست پايتخته مرکز استان مرکز شهرستانه مرکز بخشه مرکز کجاست؟؟؟؟؟

  يکم هم واقعيت هارو قبول کنيم خيلي شماهاديگه مته به خشخاش ميزاريد

  الان سوباسو ميونه زمين اسمونه که …
  اين داستان ادامه دارد.

 3. این شهروند هم یکی از اعضای شوراست منتهی خودش رو معرفی نکرده!! از تجربه دیگران استفاده کردن که اشکال ندارد. درثانی اگه این افراد به عنوان شورا انتخاب شده اند به این معنی نیست که در همه امورات باید از آنها نظر خواهی کنند وایشان صائب نظر باشند، دلیل انتخاب خیلی از این دوستان این بود که افراد با تجربه دیگر کاندید شورا نشدند والا بعضی ازآنها در انتخابات دوره قبل نیز شرکت داشتند و400 یا 500 رای بیشتر نیاوردند.
  خدمت جناب خورشیدی نیز عرض کنم کسی که خودش نمی تونه متقاضی شهرداری بشه!! باید شورا از این افراد دعوت کنه

 4. آیا باید شهردار خودش متقاضی باشد ؟ یعنی برود التماس کند جناب … خانم .. شما رو به خدا منو به عنوان شهردارانتخاب کنید ، که هوای فک وفامیلتون داشته باشم .
  اعضای شورا باید یادشان باشد که جا خالی بعضی از افراد لایق موجب شد که این افراد تو افساید به عنوان شورا انتخاب شوند !!!!!

     1. سلام و خسته نباشید. ریا نیست عزیز دل برادر. فعلا ادبیات را بخوان تا بتوانی به موقع در سایت هم حضور داشته باشی. وقتی مشغول علم آموزی هستی بیشتر دوستت داریم. پویا و پایا باشید.

 5. به نام خدا ،که اگر خدا نباشد ! همه چیز مجاز است….سلام.
  توی مملکت ما برخی از رسم ورسومات خیلی دست و پا گیره. مثلا دختر باید تو خونه بمونه تا بیان خواستگاریش . اگه نیان که یه درده ! اگه بیان هم درد دیگه ! دختر فقط میتونه از بین کسانی که اومدن انتخاب کنه ! همیشه هم این نگرانی وجود داره که نکنه بعدی بدتر باشه ! نکنه….. ! و این شک و تردیدها مثل خوره میفته به جون دخترای بیچاره. اگه خونواده هم بخوان به دلایل غیر منطقی اعمال نفوذ کرده و به تنهایی و بدون در نظر گرفتن سلایق و علاقه ی دختر سرنوشتش رو هر طور دلشون خواست رقم بزنن که دیگه واویلا ! میشه قوز بالا قوز !

  قضیه ی انتخاب شهردار توسط شورا هم به نقل از جناب آقای خورشیدی ، شده مثل شوهر کردن دخترای بیچاره. باید صبر کنن تا ببینن چه کسانی نامزد میشن و به خواستگاری سمت شهرداری میان تا از بین اونا انتخابی صورت بگیره ! اگه هم اعمال نفوذی باشه و اعضا رو تحت فشار بذارن که دیگه قوز بالا قوزه!

  ولی عزیزان دل برادر ! این رسم و رسوم های ما مسلمونا و ایرانی ها نیست که دست و پا گیره ! باور غلط ما از رسم و رسوم و اجرای غلط و متعصبانه و کور کورانه هست که آدم را لای منگنه می ذاره ! اول از اسلام بگیم: در کجای مکتب ما رسم هست که خونواده ی دختر بشینن تا خونواده ی پسر بیان خواستگاری ! ؟ شاید اصلا نیومدن ! منظورم این نیست که دختر و خونواده اش برن خواستگاری پسر ! منظورم اینه که اگه میخوایم پایبند سنت باشیم، ببینیم اهل بیت با این مسئله چه جور کنار میومدن و چه دستوراتی برای خونواده های دختر دار صادر می کردن ! چند تا مثال براتون بزنم که در صدر اسلام پدر دختر برای دخترش بهترین ها را نشون می کرده و حتی توی مسجد اعلام میکرده که ……………………. ادامه نمیدم . خودتون منظور منو بهتر میدونین. رسم و رسوم های ایرانیمون هم همین طوره و متعصبانه و کور کورانه اجرا میشه !

  اعضای محترم شورا ! پست شهرداری که پست کمی نیست که بخواید منت کشی کنید و منتظر باشید بیان سراغتون و با کلی شرط و شروط حاضر بشن پستی رو که رو دستتون مونده عهده دار بشن ! پست شهرداری که دختر کور و کچل نیست که اگر هم بود این طرز فکر از پایه و اساس غلطه !

  عزیزان ! به خدا این صحیح نیست ! شناسایی کنید، مشورت کنید، تحقیق کنید، انتخاب کنید و بعد وقتی به این نتیجه رسیدید که فلانی برای تصدی پست شورا سرش به تنش می ارزه ، چه اشکال داره برید سراغش و شرط و شروطهاش رو هم بشنوید. اونم آدمه و هزار مشکل و محدودیت داره ! بشنوید و در چارچوب قانون و منطق و انصاف عمل کنید. اگه هم میخواید منت کشی کنید ، منت کسی رو بکشید که داریون رو از فرش به عرش می بره نه کسی که از عرش به فرش !

  من نمی تونم باور کنم که نظر همه ی اعضای شورا این باشه که باید از بین کسانی که خودشون پیشقدم میشن انتخاب کرد. نه نمی تونم قبول کنم و برای حرف خودم هم دلیل دارم . یه دلیل محکم و قانع کننده که هر چند نمی خوام علنی بگم ولی شما کاربرها اون قدر به این حقیر سراپا تقصیر اعتماد و اطمینان دارید که بدونید دروغ نمیگم ! فقط در همین حد بگم که : بله من شاهد بودم که همون اوایل یکی از اعضای محترم شورا به نمایندگی از سایر اعضا وقتی به این نتیجه رسید که فلانی به درد این کار میخوره و به زعم خودشون بهترین و اولین گزینه هست پیشقدم شد و از اون بنده ی خدا خواست که این سمت رو بپذیره. حتی وقتی اون بنده خدا دلیل پشت دلیل می آورد که من نمی تونم . اونم اصرار رو اصرا که بپذیر. باور کنید من خودم شاهد این ماجرا بودم !

  پس چرا حالا نمی تونید این کار رو بکنید ! به نظر من میتونید و شاید هم دارید به همین روش عمل می کنید ! ولی……
  عزیزان دل برادر ، قحط الرجال که نیومده ! دور و برمون پره از آدمای شایسته و …. حالا اگه یکی دو تا از گزینه ها به هر دلیل از پذیرفتن این پست سر باز زدن برید سراغ گزینه ی بعدی ! نشینید تا بیان خواستگاری ! اگه کسی ارزشش رو داره، چه اشکالی داره شما برید خواستگاریش و پای حرف ها و شرط و شروط های قانونی و منطقی و منصفانه اش هم بشینید. پست شهرداری ، پست ارزشمندی است ! مفت نفروشید تا مفت نخرن. خدا را شاهد می گیرم که جز برای رضای او و اعتلای زادگاهم و مردم فهیم و آگاه اون، حرفی نزدم و قصد و غرضی دیگری نداشتم.

  حال، تو خواه از سخنم ، پند گیر و خواه ملال. همین. تمام.

 6. سلام آقای جلیل زارع
  خداییش دیدگاه شما هم صادقانه نیست. شما از مسئولین این سایت باید باید باید بی طرف باشید ولی صادق بودید؟؟؟؟
  شهردار باید متخصص باشد. اگه نگاهی به گذشته پست های مختلف کشور بیاندازید متوجه می شوید که روابط و شناخت بر تخصص پیروز نمی شود. و متخصصان هر فن و حرفه ای در جایگاه خود 100 البته با همکاری این عزیزان به نتیجه می رسند. پس لازم است کسی این پست را داشته باشد که تخصص و علم کافی داشته باشد و همچنین از مشاورین محلی از جمله شخص مورد نظر بهره گرفته شود هر چند که شخص مورد نظرتان در این سایت دستی به قلم دارد. پس این سایت ادعای بی طرفی و این قدر مظلوم نمایی نکند. مردم خودشان عاقل و فهیم هستند و متوجه می شوند.

  1. سلام آقای صادقانه
   خداییش خودت عضو شورا نیستی ؟ ویا مثلا عضو علل بدل؟ ویا از فک وفامیل محترمشون شفارشی کامنت مینویسی ؟

 7. سلام “دیدگاه صادقانه” عزیز….. اولا اگر از یک رسانه ی خبری تحلیلی ، نقد را جدا سازیم و تنها به تعریف و تمجید بسنده کنیم دیگر آن رسانه، نامگذاریش بی مسمی و بی معنی است.

  و اما شما از چیزی حرف می زنید که خارج از بحث سایت است. و کاربران عزیز از آن بی اطلاع هستند. اگر نظر کسی را بپرسند و او نظر خودش را مطرح کند و خلاف آن را هم جای دیگری حتی در این سایت نگوید، و آن نظر با نظر شما متفاوت باشد، اشکالی دارد!؟ شما سوالی را مطرح کرده اید و خودتان هم پاسخ داده اید و چون پاسخ من با شما متفاوت است مرا به بی صداقتی محکوم کرده اید. ایرادی ندارد . من هم ادعایی ندارم .اما من این اتهام را هرگز به شما و دیگری نمی زنم و شما را صادق می دانم و جلو آن هم چهار تا علامت سوال نمی گذارم.

 8. سلام آقای زارع
  آخه مطلبی که بحث شد خودتان شروع کردید. اگر جایگاهش در سایت نیست پس چرا زیرکانه مطرحش می کنید. حال من جواب قسمت دوم مطلبم را نگرفتم. من هم مثل بقیه دوستان تنها منبع اطلاعاتیم این سایت هست و مطمئن باشید کاربران عزیز باهوش هستند و کاملا متوجه می شوند. البته هر کسی نظر خویش را دارد ولی شما چون از مسئولین سایت هستید دیدگاهتان به عنوان مطلب اصلی سایت طلقی می گردد. در ضمن به شما اتهامی نزده و نمی زنم فقط به علت اینکه هر دویتان در این سایت مشغول هستید شبهه بر انگیز هست.

  1. با سلام خدمت شما
   با احترام به جناب آقای جلیل زارع که همیشه نسبت به داریون نما لطف دارند به اطلاع شما می رساند آقای زارع هر چنداز اعضای اصلی تحریریه داریون نماهستند اما دیدگاه ایشان و سایر اعضای تحریریه که به نامشان در سایت منتشر می شود به عنوان دیدگاه یا نظر داریون نما نیست و نظر شخصی اشان است .
   نکته این که دیدگاه داریون نما همیشه با امضای تحریریه داریون نما منتشر می شود.
   داریون نما محلی است برای ارایه افکار مختلف و طرفدار هیچ دسته و حزب و گروهی جز ولایت فقیه نیست.

  2. سلام “دیدگاه صادق”

   “هر دویی” وجود ندارد. شما مطلبی را که من سربسته به عنوان شاهدی بر مدعا عنوان کردم و دوست ندارم بیش از این به آن پرداخته شود را بیش از اندزه دامن می زنید! شما در مورد آن بنده خدا، کاملا حدس و یا اطلاعاتتان نا درست است. “هر دویی” وجود ندارد که با هم در این سایت مشغول باشیم. چون خیلی دوست دارید آن بنده خدا را بشناسید و اصرار هم دارید که ایشان را می شناسید پس برای آن که بیش تر ذهن های کاربران به این موضوع مشغول نشده و به خطا نرود، زودتر به سرکار خانم جهاندیده مراجعه کنید تا شما را از برداشت اشتباه بیرون آورد و برای کشیده نشدن سایت به حاشیه و موضوعاتی که کاربران را دچار سر درگمی می کند از شما برادر بزرگوار استدعا داریم بیش از این به این مساله دامن نزنید.

   ثالثا من دیگر صلاح نمی دانم بیش از این در این بحث شرکت کنم چون احساس می کنم کم کم دارد به جدل تبدیل می شود و درخور من و شما و این رسانه ی عمومی نیست. عذر مرا بپذیرید و دیگر به این بحث نپردازید که اگر ادامه دهید با عرض معذرت من در آن شرکت نمی کنم. اول به خودم و بعد به شما دوست عزیزی که خیلی هم برایم مهم و ارزشمند هستید تذکر می دهم که از بحث های حاشیه ای که نتیجه ی خوبی را در بر ندارد و بارها در این سایت رخ داده و چهره ی خوبی نداشته است، پرهیز کنیم. باز هم از شما عذر خواهی کرده و دوستتان دارم.

 9. سلام دوستان
  نظر من اینه که اگر فرد متعهد و متخصصی داشته باشیم باید ازش دعوت کنیم چون شاید بعضی افراد حاضر نشن پشت در بسته بنشینند تا نتیجه گزینش مشخص بشه.نکته بعد اینکه فکر میکنم اگر شهردار بومی داریون باشه میتواند در جهت پیشرفت شهرمان کارایی بهتر ی داشته باشه، چون اگر تصمیمی مهم برای شهر داشته باشد، برای عملی کردن ان تصمیم با مسولین و مردم زودتر به نتیجه می رسد.

 10. با سلام تعداد دفعاتی که شخص در بحث ها برنده می شود نشانه هوش نیست،

  بلکه هوش به تعداد دفعاتی که شخص می گوید: ” این موضوع مهمل است و ارزش وقت من را ندارد.”

  بستگی دارد

 11. سلام آقای زارع. من یکی از کاربران داریون نما هستم ولی چون فردی به اسم مستعار (دیدگاه صادقانه) خودش معرفی نکرد منم خودم معرفی نمیکنم. جنابعالی در یک دیدگاه در این قسمت گفته اید (من نمی تونم باور کنم که نظر همه ی اعضای شورا این باشه که باید از بین کسانی که خودشون پیشقدم میشن انتخاب کرد. نه نمی تونم قبول کنم و برای حرف خودم هم دلیل دارم . یه دلیل محکم و قانع کننده که هر چند نمی خوام علنی بگم ولی شما کاربرها اون قدر به این حقیر سراپا تقصیر اعتماد و اطمینان دارید که بدونید دروغ نمیگم ! فقط در همین حد بگم که : بله من شاهد بودم که همون اوایل یکی از اعضای محترم شورا به نمایندگی از سایر اعضا وقتی به این نتیجه رسید که فلانی به درد این کار میخوره و به زعم خودشون بهترین و اولین گزینه هست پیشقدم شد و از اون بنده ی خدا خواست که این سمت رو بپذیره. حتی وقتی اون بنده خدا دلیل پشت دلیل می آورد که من نمی تونم . اونم اصرار رو اصرا که بپذیر. باور کنید من خودم شاهد این ماجرا بودم !).

  و همین بهانه دست افراد مغرض داده که هروز انگشت تهمت به سمت کسی نشانه بگیرند. ما کاربران اعتماد کامل به شما داریم و حرفتان باور میکنیم ولی کسانی که دایم دنبال بهانه گیری و جوسازی هستند دارند از آب گل آلود ماهی میگیرندو به این و آن وصله میچسبانندو وانمود میکنند شمایک داریونی فعال در سایت پیشنهاد داده اید و اصرا هم داشته اید ایشان انتخاب شوند حالا که نشده عصبانی شده اید و دایم به این در آن در میزنید و اعضای شورا زیر فشار میگذارید به آنها خط میدهید که بلاخره فرد موردنظرتان شهردار کنید.من عادت شما را میدانم که هر وقت سکوت میکنید حکمتی در کار میدانید ولی آنها نمیدانند پس عاجزانه از شما درخواست دارم برای رفع شبهه هم شده آن فرد را معرفی کنید تا مغرضها آن را علم نکنند بر سر داریون نما بکوبند. مثل دیدگاه صادقانه که ادعا دارد (شخص مورد نظر شما در این سایت دستی به قلم دارد و هر دویتان در این سایت مشغول هستید)منتظر جوابتان هستم خواهش میکنم حتما جواب دهید.

 12. سلام بر کاربر عزیز داریون نما….

  هر چند هیچ تمایلی به ادامه ی این بحث ندارم، ولی چشم، کلام شما رو نمیشکنم و میگم: کاربر عزیز داریون نما ! اون بنده خدا من بودم. جلیل زارع بود. توضیح بیش تری نمی دم که خودش نشه یه سوژه و بحث جدید. همین…. پویا و پایا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا