ديدگاههمه

توصیه هایی به اعضای شورای اسلامی شهر داریون

 جلیل زارع|

این که شهردار، هنوز انتخاب نشده است، البته مهم و قابل تامل است، ولی مهم تر از آن خدای ناکرده بروز اختلاف و تفرقه در بین اعضا است که امیدواریم هرگز رخ ندهد.

اعضای محترم شورای شهر داریون ! اگر قرار است موفقیت هایی برای حل مشکلات و معضلات و احقاق حق مسلم مردم زحمت کش داریون توسط شما عزیزان حاصل شود، این کار بی شک در سایه ی وحدت و یکپارچگی و البته صداقت در گفتار و رفتار تحقق خواهد یافت.

من بر آن نیستم تا خدای ناکرده شما را به این صفات متهم کنم و عکس آن را نیز نمی دانم. فعلا هم برای قضاوت در هر دو مورد ، کمی زود است، ولی می خواهم خدمت شما سروران خودم توصیه ای داشته باشم که امیدوارم از این برادر کوچک خود بپذیرید.

عزیزان ! صرف نظر از این که اخبار اخیر تا چه اندازه به واقعیت نزدیک است یا نیست که فعلا قصد ندارم در مورد آن صحبت کنم، الان حرف مهم تر دیگری با شما دارم.

عزیزان دل برادر ! به هوش باشید تا با سکوت خود، خود را محکوم و مقصر جلوه ندهید و سوال بر انگیز نشوید ! نمی گویم همه چیز را به هر کس بگویید! نه ! گاهی سکوت لازم است. ولی اولا داریون نما ، هر کس نیست و در ثانی نگفتن واقعیت ها ، بی اعتمادی مردم را در پی دارد ! نقاط قوت و ضعف خود را از طریق همین فضای مجازی تا آن جا که به صلاح است با مردم در میان بگذارید، تا بر تلاش های بی وقفه و شبانه روزیتان واقف شوند و اگر هم نقاط ضعفی دارید با مردم صادقانه در میان بگذارید . این طوری هم بیش تر باورتان خواهند داشت و هم ممکن است برخی از صاحبان فکر و اندیشه بتوانند در حل مشکلات یار و همراهتان باشند. نگذارید بین شما و مردم فاصله بیفتد که هر چه قدر هم ، توانمند و جوان و پر انرژی باشید، توان اعضای شوراهای پیشین را هم نمی توان نادیده گرفت. عاملی که شورای قبل را مورد اعتراض زیاد مردم قرار داد، ناتوانیشان نبود که خیلی هم توانمند بودند، بلکه اختلاف و تفرقه بود که خانمان بر انداز است.

از اختلاف و تفرقه شدیدا بپرهیزید و با مردمی که به شما رای داده اند بیش تر صادق و همراه باشید. پویایی و پایایی مضاعف را برایتان آرزومندیم.

11 دیدگاه

 1. سلام
  عزیز آقای زارع
  اولا خدا کند تمام مطالبتان مثل این متن اسم نویسنده داشته باشد و ثانیا تفرقه اندازی ایجاد نگردد.
  شما در یک جا دفاع از موضع خودتان می کنید و به اسم مردم سنگشان را به سینه می زنید ودر جای دیگر( اینجا) پند و اندرز می دهید؟
  دقیقا موضعتان را واضح بیان کنید این رسانه به نظر من بی طرف نیست.
  به نظر من صحبت های ضد و نقیض شما تفرقه ایجاد می کند و هیچ اختلافی بین اعضای شهر به چشم هم نمی خورد. و این اعضا دلسوز این شهر هستند.

  1. سلام آقای صادق
   شما همون صادقانه هستید ؟
   شما هم با اسم دیدگاه بنویسید . ماکه هنوز انشای اعضای شورا ندیده ایم !!!

   1. سلام بیطرف جان
    مهم مطلب است نه تیتر و اینجانب از مردم این شهر بوده که نگران بعضی صحبت های به اصطلاح دلسوزانه هستم که درون مطالب خط و مشی مشخص می کند که چه کسی باشد یا نباشد البته زیرکانه. قطعا از اعضای شورا نیستم و بعدا بیشتر از نظراتم آگاه می شوید. به امید موفقیت هر چه بیشتر شهر شهید پرور داریون

 2. سلام ” صادق باشید” عزیز…..
  اولا: من نفهمیدم مورد خطابتان من هستم یا مدیر سایت داریون نما و یا هر دو ! به گمانم هر دو ! و در مورد خودم باید بگویم که همه ی مطالب من با نام ” جلیل زارع” که نام واقعیم هست، درج می شود و از معرفی خود هم باکی نداشته و مسئولیت تمام نوشته های خود را هم می پذیرم.

  ثانیا: توصیه به منزله ی واقع شدن جرم و یا عدم آن نیست، بلکه باز دارنده است. خواه عملی انجام شده باشد و خواه بیم آن برود که خدای ناکرده بروز نماید.

  من انتخاب نشدن سریع تر شهردار را عیب نمی دانم ولی حسن هم نمی دانم. بلکه بیم آن را دارم که اختلاف و تفرقه، این انتخاب را به تاخیر انداخته باشد. این را هم بنده ادعا نمی کنم. اخبار اخیر گویای آن است که من در صدق و کذب آن قضاوتی نکرده ام.

  و اما بنده ادعا هم نکرده ام که حتما تفرقه ای در میان است. گفته ام اگر خدای ناکرده اختلافی باشد، و آرزو هم کرده ام که تفرقه هرگز رخ ندهد. اگر مطمئن بودم که حتما تفرقه ای در میان است ، دیگر امیدواری بی معنا بود ! از سوی دیگر، موفقیت در حل مشکلات توسط اعضای محترم شورا را به وحدت و یکپارچگی و صداقت در گفتار و رفتار نسبت داده ام و اذعان نموده ام که نه آن ها را به این صفات متهم می کنم و نه بر، عکس آن واقفم. و زمان برای قضاوت را هم کمی زود دانسته ام و حتی بر واقعیت اخبار اخیر نیز نظری نداده ام و خواسته ام تا با سکوت خود را محکوم و مقصر جلوه ندهند و سوال برانگیز نشوند. اگر بر این گفته مطمئن بودم این لحن کلام معنا نداشت.

  عزیز دل برادر ! من توصیه هایی نموده ام که نگرانی هر شهروند را در پی دارد. بهتر است، شما یک بار دیگر دقیق تر این متن و سایر متون مرا بخوانید، آن گاه کلاه خود را قاضی کرده و بی طرفی بنده را مشاهده نموده و نگرانی مرا با محکومیتشان اشتباه نگیرید. قرار نیست این حقیر سراپا تقصیر، موضع گیری نمایم و ضد و نقیضی هم در گفتارم نیست و در دلسوز بودن اعضای شهر هم شکی ندارم که اثباتش آسان است و در جای جای گفتارم روشن و واضح.

  اما در مورد بی طرف بودن و یا نبودن این رسانه، مدیر محترم سایت خودشان حی و حاضر هستند و نیازی به وکیل ناتوانی مثل من ندارند و خودشان اگر بخواهند می توانند پاسخ گو باشند . حضرت عبد المطلب فرمودند: من نگهبان شترهایم هستم. خانه ی کعبه خود نگهبان دارد و از آن دفاع می کند.

  عزیز دل برادر، من مسئول گفتار خود هستم . سایت خود، صاحب دارد و از آن دفاع می کند. جسارت بنده را ببخشید و مطمئن باشید که اگر بیش تر از شما دوستدار اعضای شورا نباشم ، کم تر از شما هم نیستم و مثل شما آرزوی موفقیتشان را دارم و اگر بروید و از خودشان بپرسید بر این امر واقف می شوید.

  در پایان از دیدگاه آگاهی بخشتان ممنون و سپاسگزارم . و پویایی و پایایی را برایتان آرزو می کنم.

  1. سلام کاربر عزیز ! خداوند سرنوشت هر قومی را به دست خودش سپرده است و اگر ما در جهت الهی برای آسایش و آرامش خود گام برداریم، خداوند گام هایمان را مستحکم می سازد و فرشتگان رحمتش را بر ما گسیل می نماید تا به اذن او یاریمان نمایند ولی اگر دست روی دست بگذاریم و منتظر باشیم تا خدا همه ی کارها را بر ما آسان سازد و رفع مشکلات نماید هر چند خدا بر هر کار و هر چیزی قادر و توانا است ولی حکمت خالقیتش ، این را بر اشرف مخلوقاتش نمی پسندد.

   هر چیز به جای خویش نیکوست. سکوت به جای خود و فریاد هم به جای خود !

 3. فعالیت های شورا خوب نیست تا این حد زیره زره بین باشد که حتی نفس هم میکشند تو سایت درج بشه یا رسانه ای بشه بلاخره اختلاف همه جا هست.و خیلی از مسائل هست که با رسانه ای شدنش باعث اختلاف میشه و باعث پس رفت شهر.
  بهتره سایت به اختلاف ها دامن نزنه و بزاره شورا کاره خودشونو انجام بدن.
  و باز به نظرم اگر تا این حد مساله انتخاب شهردار رسانه ای نشده بود و هرکی برا انتخاب شهردار نمیخواست نظره خودشو اعمال کنه تا حالا شورا، شهردار رو انتخاب کرده بودند.

 4. صادق و صادقانه سلام
  نمیدونم چرا تا کامنت شما رو دیدم یاد این جمله افتادم که “انگار مویش رو آتش زده باشند زود خودش رو رسوند” البته نمیدونم چرا یهو این جمله به ذهنم رسید!! چه خوب بود شما هم مانند آقای زارع اسم داشتید تا ما هم با افکار شما بیشتر آشنا میشدیم و بدانیم که متعلق به کدام حزب و گروه هستید!هر چند که لابد شما هم وابسته به گروهی نیستید!البته چون تازه وارد هستید گفتم وگرنه خودم هم با اسم مستعار می آییم ولی خط مشی من مشخص هست.خیلی بده که تا یه ذره انتقاد میشه سریع خونمان به جوش میاید و اینچنین دیگران را متهم می کنیم و به آنها بر چسب می زنیم!؟!چرا ناراحت هستید که حداقل یک نفر پیدا شده اونم با کیلومترها فاصله که دارد حرف حق و منطقی میزند که من و شما باید خیلی قبل تر از این ها میزدیم؟واقعا چرا؟ فکر می کنید با این صحبت ها افرادی مثل آقای جلیل زارع میدان رو خالی میکنند؟نه ایشان بیدی نیستند که با این بادها بلرزند.مگر شورای شهر از آسمان آمده اند که نباید زیر ذره بین بروند!باید یکی باشد که بر آنها نظارت داشته باشد و چه کسی بهتر از مردم!چرا مردم نباید بداند که چرا تا حالا شهردار انتخاب نشده است!کدام دلیل منطقی رو دارند؟چرا شفاف سازی نمی کنند تا این موارد پیش نیاید!تمام مشکل ما اینست که تا حالا هیچ رسانه ایی نبوده که اطلاع رسانی کند تا از یک طرف مردم به مشکلات پی ببرند و از طرف دیگر مسئولین بدانند که زیرذره بین هستند و اجازه هر کاری رو ندارند!چه بسا که اگر خیلی زودتر از این ها داریون نمایی وجود داشت ما شاهد بسیاری از مشکلات لاینحل داریون نبودیم. در ضمن دوست ندارم به من هم برچسب بزنید چون من از همون افراد موافق انتخاب شورای جوان بودم و هستم و به چهار نفر از این پنج نفر رای داده ام. پس خواهش میکنم کمی تا قسمتی آستانه های صبر و تحمل خود رو بالا ببریم .

 5. سلام رضا جان….. در صداقت گفتار و قصد خیر شما جای هیچ شک و تردیدی نیست. کاملا پیداست که برای موفقیت اعضای شورا که زمینه ی رشد و بالندگی شهرمان را فراهم می کند ارزش قائلید و دلسوز هستید. من به نوبه ی خود از شما متشکرم ، ولی به نقد کشیدن مسئولین هم در رشد و شکوفایی خود مسئولین موثر است و هم جامعه را پویا نگه می دارد. همه ی ما زیر ذره بین هستیم. منتها شدت و ضعف دارد. زیر ذره بین بودن در حد اعتدال خوب است و موجب رشد جامعه. ولی همان طور که خود بر این موضوع واقفید، نه تنها در این موضوع که در هر موضوعی افراط و تفریط پسندیده نیست و باید رعایت اعتدال حفظ شود. ممنون از دیدگاه سازنده اتان.

 6. درست است منم با زیره ذره بین گذاشتن مخالف نیستم ولی نه تا این اندازه، به این میگن فشار اوردن و خط دادن یا طرف رو با فشار تو یه خط اوردن .
  شما نگاه کن تو همین سایت چقدر در مورد شورا خبر گذاشتن که خیلی هاش نباید رسانه ای بشه و خیلی هاش هم نظر شخصی نویسنده است البته من دارم کلی میگم و اصلا کاری به این مطلب ندارم.و حتی یه چیزی دیدم که خندم گرفت مکالمه تلفنی آقای شکری رو به صورت متن گذاشته بودند که هر کس میخوند فکر میکرد آقای شکری التماس کرده…
  شورای قبل یه کم از نظر رسانه ای نکردن بهتر بود و این شورا هم خوب است ولی فکر میکنند با شفاف سازی زیاد از حد مردم انها را باور میکنند.

  1. سلام رضا جون….. حرفاتو میفهمم. ولی بارون که میاد ، خیسی هم با خودش میاره ! بگیم بارون نیاد که خیس میشیم. بارون رحمت و برکته و مثمر ثمر. برای خیس نشدن هم راه کار وجود داره. چتر رو برای این موقع ها گذاشتن عزیز دل برادر.

   ضمنا این بارونا بارون بهاره عزیز ! تند میباره ولی زود هم بند میاد. فعلا سوژه داغه و همه چی آماده برای اظهار نظر که لازم هم هست و الان وقتشه. انشاءالله دو سه روز دیگه که شهردار به سلامتی انتخاب بشه، بارون هم بند میاد و ما کاربرا هم از شور فعلی میفتیم و اعضای شورا هم نفس راحتی میکشن.

   ولی عزیز دل برادر ! بازم میگم بارون رحمته! حتی بارون بهار ! و باید بباره و ما هم همیشه باید چتر همراهمون باشه. ممکنه این اولین بارون بهاری جدی باشه ولی آخریش نیست و اعضای محترم شورا و صد البته بقیه ی مسئولین و حتی خود ما مردم باید همیشه چتر به دست، آمادگی بارون رو داشته باشیم. زندگی با بارون جریان داره و بدون بارش …………………………. مطمئنم منظورم رو فهمیدی. ممنون که حرافی منو تحمل میکنی .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا