ديدگاههمه

اولویتها ی شورای شهر و شهرداری داریون از نظر شما چیست؟

علی زارع|

مدتی است که شورای اسلامی شهر داریون در دور چهارم فعالیت خود را آغاز کرده است.این شورا که اعضای آن را جوانان تشکیل می دهند با انگیزه و شور و نشاطی خاص وارد صحنه شدند و در اولین اقدام خود سرپرستی را برای شهرداری داریون معرفی کردند وتا با خیالی باز و حوصله و طمانینه شهرداری لایق و ولایت مدار و دلسوز را برای این شهر یکی یکدانه تعیین کنند.

از همان روزهای نخستین گمانه زنی های زیادی در این باره شنیده شد که فلان آقا مد نظر فلان اعضای شورا هستند و فلانی عضو مخالف است و فلان دیگر موافق و…در هر کوچه و جمعی و در هر محیطی که عبور می کنی انتخاب شهردار نقل محفل است و راجع به آن تمام گروههای سنی از هر جنس به بحث و تبادل نظر می پردازند.درست است که اصلی ترین و نخستین اقدام و وظیفه ی شورای شهر انتخاب شهردار اصلح است ولی آیا تا به حال روی اولویتهای که شورا و شهردار آینده باید تمرکز کرده و مد نظر قرار دهند هم اندیشیده ایم؟

دوستان بیایید انتخاب شهردار را کنار گذاشته و آن را به شورا واگذار کرده و گمانه زنیها را کنار بگذاریم و روی برنامه های آینده ای که باید در اولویت کار شهرداری و شورا قرار بگیرد فکر و تبادل نظر کنیم .کارهای فرهنگی در اولویت باشد یا عمرانی ؟پروژ های اشتغال زا در اولویت باشد یا مسائل ورزشی ؟از چه نیروها و استعدادهایی باید استفاده کرد و چه آینده ای را برای آینده سازان داریون در نظر گرفته ایم؟برای جمعیت جوان و پر انرژی شهر و منطقه ی داریون چه برنامه هایی داریم ؟ به آنها فرصت داده یا خواهیم داد تا وارد جلسات شده و مشکلات و اولویتهای خود را آزادانه مطرح کنند؟برای نوجوانان چه؟ برای پیرمردها و افراد مسن چه برنامه هایی داریم ؟ برای کنکوریها و جمعیت دانش آموز شهر چه کاری میخواهیم انجام دهیم؟ چه راهکارهایی برای کشاورزان دامداران ،اصناف مختلف جهت پیشرفت زمینه ی شغلی آنها داریم؟
اصولا شما کاربران و مردم داریون چه اولویتهایی را برای شورای شهر و شهرداری در نظر می گیرید؟
از آنها میخواهید که چه چیزی را در ابتدای کار و شروع برنامه هایشان در وهله ی نخست انجام دهند ؟
پس دست به قلم شوید و آنها را در همین جا مطرح کنید .بیشتر اعضای شورا جزو کاربران سایت هستند و دیدگاههایتان را خوانده و بررسی میکنند و به قطع در برنامه هایشان مد نظر قرار خواهند داد.
منتظر دیدگاههایتان هستیم بفرمایید………

5 دیدگاه

 1. برخی از وظایف ذاتی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا:

  تدوین و تصویب قوانین فرو دستی، تحلیل و تفسیر مقررات فرا دستی،هم افزایی با مدیران عالی اجرایی، گزینش مدیران شهری، نظارت بر عملکرد شهرداران و دهیاران، مقایسه ی ساز و کارهای مدیران، استیضاح و عزل شهرداران،تفریغ بودجه های سالانه ی مناطق شهری، رایزنی های مستمر با دولتمردان، ارتباطات مداوم با مردم،

  بازدید روزانه از محلات و مناطق، بیان مسائل و مشکلات مردم، همکاری با اصحاب رسانه و مطبوعات، استفاده از ظرفیت های مردمی، بهره گیری از دیدگاه های عالمانه ی صاحب نظران،انتقادهای سازنده و کارشناسی از متولیان امور جاری و تلاش برای جذب و جلب اعتبارهای مورد نیاز به منظور ایجاد تحول در فضاهای شهری و روستایی،

  تامین نشاط اجتمایی،توسعه ی فعالیت های فرهنگی، گسترش فعالیت های عمرانی، خودداری از ورود به بازی های سیاسی و ترویج امور علمی و هنری برای سر زندگی و طراوت روحی مردم

  (شرح وظایف کلی و قانونی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در متن ”اعضای شورای اسلامی شهر، کلاه خود را قاضی کنید، آمده است).

  1. با تشکر از اقای زارع
   به نکات بسیار ارزنده ای اشاره فرمودید .کاش اولویتها را هم مطرح میکردید تا از دید شما مهمترین اولویت را بدانیم .
   منتظر بیان اولویتها هستم

 2. با سلام
  همانطور که همه می دونند در هر شهری مشکلات فراوانی وجود داره ، داریون هم مستثنی نیست
  ولی اگر اعضای محترم شورا لطف کرده گهگداری سری به سایت بزنن مشکلات و همچنین پیشنهاد ها رو براشون لیست می کنیم
  همینطور که تا کنون چند مورد ذکر شده
  به امید سربلندی داریون و داریونی

 3. به نظر من اولویت اول مسئله ی بخش شدن داریون میباشد که باید پیگیری شود و اگر این مشکل حل شود بسیاری از مشکلات دیگر خودبخود حل خواهد شد زیرا غیر مستقیم به ان وابسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا