دفترچه خاطراتهمه

یادنیکان قسمت بیست و پنجم (مرحوم حسین شاه محمدی)

یوسف بذرافکن|
گویا هنوز صدای اذان او در گوش مردم ایزدخواست طنین انداز است ، مسجد را آب و جارو می کرد و با اذان دلنشین خود مومنین را به سوی بهترین کارها و فلاح و رستگاری دعوت می کرد مسجد .منزل جایگاه او بود ،خوش رو ومهربان بود ، از یاد خدا غافل نمی شد ، تقریبا در تمام مراسم مذهبی حاضر بود .

از خدا و معصومین علیهم السلام برای مردم سخن می گفت ومردم را امر به معروف و نهی از منکر می کرد .اهل دنیا و زرق و برق آن نبود و به خانه خدا دل خوش کرده بود .فرزندانش را هم مذهبی تربیت کرده بود یکی از فرزندانش را به حوزه فرستاده بود تا مبلغ دین خدا باشد.

قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد فعالیت داشت ، در همه تظاهرات مردم بر علیه رژیم شاهنشاهی شرکت می کرد پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در فعالیت های انقلابی حضوری فعال داشت و همیشه یار و یاور انقلاب اسلامی و پیروصدیق رهبری بود . حجت الاسلام شیخ حبیب عابدی در مراسم ارتحال ایشان خاطراتی را از آن مرد خدا و نیک مرد روزگار ما نقل می کرد . خدایش رحمت فرماید .

6 دیدگاه

 1. سلام و تشکر جناب آقای بذرافکن عزیز !
  یاد نیکان، عملی بسیار پسندیده است. و جای تشکر ویژه دارد که از نیکان سایر روستاهای منطقه هم یاد می کنید . اجرتان با صاحب مسجد.

  خدا مرحوم حسین شاه محمدی را بیامرزد. روحش شاد و یادش گرامی باد.

 2. سلام آقای بذرافکن.
  دست شما درد نکند
  من ایشان را میشناختم .ایشان دوست صمیمی بابا بودند.وچقدر انسان خوشرو ومهربان وخوبی بودند.دوستی ایشان با پدر برمیگشت به زمانی که من به دنیا نیامده بودم اما تا قبل از فوتشان هم مرتب به خونه ما وپدر به خونه ایشان سر میزدند.یکی از افرادی بودند که ما هر وقت میدیدمشون خوشحال میشدیم.از همین جا به ایشان و خانواده شان سلام عرض کرده وشادی روحشان را از خداوند مهربان خواستارم.امیدوارم در آن دنیا هم با پدر همنشینهای خوبی برای هم باشند.

 3. آدميزاد فقط با آب و نان و هوا نيست كه زنده است
  اين را دانستم

  و مي دانم كه آدم به آدم است كه زنده است؛
  آدم به عشق آدم زنده است!

  محمود دولت آبادی

 4. سلام
  جناب آقای بذرافکن تا جایی که به یاد دارم سابقا شما مدیر کانون فرهنگی داریون بودید.مدیر جدید را نمیدانم کیست؟اما آیا این امکان هست که جنابعالی در مورد انتقال کتابهای کتابخانه وحدت به کتابخانه مجتمع فرهنگی با ایشان صحبت کنید؟این مسله را از این بابت از شما تقاضا دارم که شاهد بودم بچه های کانون را به مطالعه تشویق میکردید.وفرهنگ کتاب وکتاب خوانی را ترویج میکنید.البته شاید برای عده ای(به قول نازنین خانم) شبه پیش بیاید که چه نفعی از گذاشتن این مطلب عاید من میشه؟هیچ! جز اینکه خودم زمانی دیوانه کتاب خواندن بودم والان دلم میسوزه یک سری کتاب کنج اتاقی بمونه وبپوسه. باتشکر از شما

 5. تشکر و قدردانی از زحمات جناب آقای بذرافکن که در شناسایی و شناخت افراد نیک روزگار ما در روستاهای اطراف نیز دقت نظر دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا